Seria PV60

cm812

New member
hey

@dnc co do piwka to chętnie bym go w Twojej obecności wypił, bo co tu ukrywać jesteś "ojcem chrzestnym" mojego Panasa:blagam:
Faktem mieszkam zaraz pod Bielskiem ale pewnie niedługo nas do niego wcielą to nic tylko wybierać knajpę i dogadać spotkanie!
Mało go chyba opiłem bo mój buczy i pilot nawala, na razie jest jeszcze duży ale też mam wrażenie jakby sie kurczył!

pozdrówka ALL
 

supon

New member
Witam przeglądam to forum od mniejwięcej roku i dlatego kupiłem ten telewizor. Jestem bardzo zadowolony z wyboru nie ma mowy o jakichs duszkach, powidokach. Ale najważniejszy jest obraz z tego co odbieram,a mam CP. Czasami na TVN czy polsacie zastanawiam się czy może byc lepszy obraz z HDTV z N-ki. No własnie często sobie chodzę do MM w Szczecinie oglądać nowe tv i ostatnio pojawił się panel reklamowy z dykty z N-boxem który obsługiwał telewizor Sony. Niestety Discovery HD przy dynamicznych ruchach w Pustyni i w Puszczy pokazywał dla mnie nie do przyjecia wady telewizorów LCD. Były to wypasione telewizory z najwyzszej półki z pełnym HD i wyswietlały podczas ruchu kwadraciki :blagam: . Najlepsze LCD klękaja na kolana przed plazmą. A myslałem że nowe panele sobie z tym poradzą Kto nie widział kolorów w PV4260E ten nie wie co to jest kolor
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
jesli piwko, to dla mnie,heh, heh., niestety troche km. nas dzieli, ale mamy to wlasnie forum, ktore nam sluzy i pomaga w rozwiazywaniu problemow, pozdrowka dla wszytkich uzytkownikow plazmy Panasonia :D
 

blackholesun

New member
dzięki

Witam forumowiczów
Chciałbym podziękować wszystkim za ten wspaniały wątek, dzięki któremu od wczoraj również mam tego Panasa. Ustawiłem go zgodnie z zaleceniami. Oczywiście nie wytrzymałem i pierwsze to wlazłem do serwisowego sprawdzić ile ma godzin, czy aby na pewno nowy ;-)
Żeby Wam tak nie słodzić, to dodam, że przed zakupem oprócz tego forum przeglądałem też aktywnie wątek na avforums - też dużo pożytecznych informacji.
Ponieważ mam dość spory salon, plazma bynajmniej nie wygląda na "wielką". No ale można ją było wziąć szybko i bezboleśnie na raty w Makro, a planowany projektor Panasa musiałbym zakupić raczej za gotówkę. Ale i tak będzie :)
Co uważacie o dokupieniu DVD-S52? Teraz korzystam ze starego DVD Yamahy 530. Dużo lepiej będzie po HDMI?
 

Cubituss

New member
Porozciągane mordy? A jak jest z sygnałem zwykłej TV, też ten Panas rozciąga? Muszę przyznać, że nienawidzę rozciągania do panoramy, widziałem już na jakimś TV (nie pamiętam niestety - Bravia 50" chyba?), że elektronika całkiem fajnie sobie radzi z tym, żeby centrum ekranu zachowywało proporcje, w tym Panasie też tak jest? Bo się obawiam o to, czy będzie się dało kablówkę oglądać, czy też będą same grubasy na ekranie...
 

robertze

New member
czy nikomu nie przeszkadza wyglad tej plazmy - poczytałem o niej mnóstwo komentarzy i poszedłem zobaczyć do sklepu jak to się ma do rzeczywistosci i ....pierwsza rzecz którą widzę to paskudny wyglad . Poza tym jest ok, tak jak piszecie .
 

Smartek

New member
@Cubituss - w zadnym telewizorze panoramicznym nie unikniesz w obrazie 4:3 (np. z kablowki) porozciaganych "mord" ;-).

@robertze - kwestia gustu, jak juz pisalem - z podstawka obrotowa wyglada bardzo efektownie i tak tez twierdza znajomi, ktorzy ogladali moja plazme :).

Pzdr.
 

Cubituss

New member
Smartek --> ale nie da się jakoś sztucznie pasów czarnych po bokach położyć w tym Panasie? No nie zniesę porozciąganych mord i grubych tenisistów...
 

Kyniol_73

New member
robertze napisał:
czy nikomu nie przeszkadza wyglad tej plazmy - poczytałem o niej mnóstwo komentarzy i poszedłem zobaczyć do sklepu jak to się ma do rzeczywistosci i ....pierwsza rzecz którą widzę to paskudny wyglad . Poza tym jest ok, tak jak piszecie .

Kwestia gustu a z gustami sie nie dyskutuje. Ja na pierwszym miejscu stawiam aspekty techniczne/jakość obrazu, na drugim stosunek możliwości do ceny a wygląd jest na dalszym miejscu :)). Problem moze byc najwyżej z...małżonką,dziewczyną, kochanką...którym nie bedzie pasować dany model do ogólnego wystroju...pokoju czy sypialni :))

ps. U mężczyzn nie ma bałaganu - jest tylko feng shui.
 

chrisjan

Member
Oczywiście że można dołożyć po boku pasy, ale po co tracić na wielkości. Ewentualnie można ustawić tryb zoom i z obrazu zostanie obcięte trochę z góry trochę z dołu i proporcje będą ok. Poza tym coraz więcej programów jest nadawana w słusznej dla panoramy proporcji.

Wczoraj podłączyłem PC poprzez kabel VGA i muszę przyznać że obraz pozytywnie mnie zaskoczył. Pulpit i czcionki ostre. Bezproblemowo można korzystać ze wszystkich funkcji systemu czy grać w gry. Natomiast próba odtworzenia divx'a zakończyła się masakrycznym rozciągnięciem obrazu. Tak jakby podwójnie skalował do 16/9. Da się to jakoś ustawić?
Podłączenie przez S-Video pozbawione było tego efektu, ale jakość obrazu znacznie gorsza.

Ciekawe jak to wygląda przez HDMI.
 

mjak

New member
Co do wygladu to powiem tak:

widzialem ten model w sklepie na podstawie. Przyznam , ze wydal mi sie niezbyt urodziwy. zalety techniczne przewazyly jednak. Przygotowalem Zone, ze tv nie jest zbyt piekny. Zamowilem uchwyt na sciane, i czekalem. Telewizor przyjechal, powiesilismy go na scianie i ...
zaskoczenie in plus, wzornictwo jest skromne ale takze eleganckie, w zadnym razie nie traci moim zdaniem tandeta, spasowanie elementow bez zarzutow ( no moze za wyjatkiem wylacznika - ale jego sie uzywa w zasadzie tylko za pierwszym razem), pilot co prawda prosty ale ergonomiczny.

oczywiscie wszystko c powyzej - to moja opinia, powtorze jednak : w sklepie tv prezentowal sie duuzo gorzej.

pozdrawiam
 

kredek

New member
Cubituss napisał:
Porozciągane mordy? A jak jest z sygnałem zwykłej TV, też ten Panas rozciąga? Muszę przyznać, że nienawidzę rozciągania do panoramy, widziałem już na jakimś TV (nie pamiętam niestety - Bravia 50" chyba?), że elektronika całkiem fajnie sobie radzi z tym, żeby centrum ekranu zachowywało proporcje, w tym Panasie też tak jest? Bo się obawiam o to, czy będzie się dało kablówkę oglądać, czy też będą same grubasy na ekranie...

No jeśli mam ustawione w dekoderze, że "16:9" to Panasonic rozciąga do trybu "szeroki" co w tym wypadku jest tożsame z 16:9.
Oczywiście można sobie albo ręcznie (guzikiem) przestawiać na np. tryb "rozciągnięty" (IMHO dość dobry kompromis w tym wypadku), albo ustawić na "auto format". Z tym że raz że czasami głupieje (jak reklamy lecą w różnych formatach albo co gorsza część logo stacji jest na pasach czarnych a część nie). Jednak w ostatnim wypadku trzeba zawsze po włączeniu ponawiać funkcję "auto format".

Cubituss napisał:
Smartek --> ale nie da się jakoś sztucznie pasów czarnych po bokach położyć w tym Panasie? No nie zniesę porozciąganych mord i grubych tenisistów...

Ten TV ma tyle formatów, że na pewno znajdziesz najlepszy dla siebie: jak tylko chce Ci się używać guzika.
 

adambe

Member
Witam. Jestem nowy na tym forum.Przeczytałem ten wątek ze 3 razy i dzięki wam drodzy forumowicze zdecydowałem sie na kupno tego telewizora. Ma być w poniedziałek. Bedzie podpięty pod kablowkę ASTER z pakietem cyfrowym, DVD i kompa. Wrażeniami podziele sie jak już będzie.Pozdrawiam wszystkich uczestnikow tego forum a szczegolnie dnc.
 

ThYX

New member
Szukam zdjęcia 37PV60 od tyłu aby zobaczyć umiejscowienie złącz... ktoś pomoże ?
Czy można zastosować do tej plazmy cienki wieszak 3-4 cm grubości ?
 

Negocjator07

New member
Wygląd 37/42 THPV60E

robertze napisał:
czy nikomu nie przeszkadza wyglad tej plazmy - poczytałem o niej mnóstwo komentarzy i poszedłem zobaczyć do sklepu jak to się ma do rzeczywistosci i ....pierwsza rzecz którą widzę to paskudny wyglad . Poza tym jest ok, tak jak piszecie .

Zgadzam się z kolegą. Mam zamiar kupić sobie ten model Panasa - konkurencja pod względem mozliwości panelu G9 wysiada, ale wygląd delikatnie mówiąc spierdol..... . A wystarczyło przenieść design z PA60.Potwierdza się stara reguła "nic/nikt nie jest doskonały".
 

Mabri

New member
Miałem dzisiaj okazję bezpośrednio porównać 42pv60 i Sharpa LC-42 XD1E. Stały sobie spokojnie obok siebie w MM. Oczywiście nie mogłem sobie odpuścić przyjemności zrobienia małego porównania - oczywiście w takich warunkach na jakie pozwala wizyta w MM.
Na obu tv ustawiliśmy parametry obrazu na 50% i został załadowany ten sam sygnał - jakaś prezentacja z kompa w wysokiej rozdzielczości (tylko tyle się dowiedziałem od obsługi). Sygnał był rozprowadzany na wiele tv, ale uwagę skupiłem na tych dwóch tv i stojącym z prawej strony jvc JVC 37R71.
Powiem tylko tyle - nie mam już wątpliwości, że w grudniu będzie stał u mnie 42pv60. Potwierdziły się wszystkie zalety tego tv, o których pisano w tym wątku.
Sam miałem jeszcze wątpliwości, czy ma sens pakować się w niepełny hd, jeżeli pojawiają się już tv o pełnej rozdzielczości. Myślałem - może wpakuję się w jakieś rozwiązanie, które strasznie ograniczy mój przyszły tv. Nic bardziej mylnego. Full hd, to nie wszystko - liczy się jeszcze odpowiednie oddanie kolorów, super czerń, naturalne przejścia tonalne, brak pikselozy przy ciemnych scenach czy szybkiego przechodzenia z jednego koloru w drugi. To oferuje ten panasonic.
Nie mówię wcale że Sharp to zły tv - jest świetny - ale niestety powiela błędy o wiele tańszych modeli lcd - będąc od nich dużo nowszym rozwiązaniem i dużo droższym.

To co piszę powyżej jest tylko moim subiektywnym odczuciem. Nie jest żadnym testem, na który można by się powoływać. Ja tylko już na 100% utwierdziłem się w moim wyborze.
A co do Sharpa - jest to świetny ekran lcd - stojący obok jvc JVC 37R71 nie jest w stanie mu dorównać w żadnym aspekcie (wiadomo inna półka cenowa), ale w porównaniu z pv60 nie wnosi do wyświetlanego obrazu wiele nowego, kosztując przy tym prawie dwa razy więcej. Mało tego są pola na których obraz z pv60 przewyższa ten wyświetlany z Sharpa.

Pozdrawiam
 

PiotrekHD

New member
Negocjator07 napisał:
Zgadzam się z kolegą. Mam zamiar kupić sobie ten model Panasa - konkurencja pod względem mozliwości panelu G9 wysiada, ale wygląd delikatnie mówiąc spierdol..... . A wystarczyło przenieść design z PA60.Potwierdza się stara reguła "nic/nikt nie jest doskonały".

Zgadzam się w 100%.
Kupiłbym ten sprzęt od razu, ale wygląd ma jak ze starej epoki, przeciez teraz króluje czerń a nie jakieś kiczowate sreberka.
 
Do góry