Seria PV60

masternaj

New member
wieelki dzień

witam ponownie
dzisiaj ma mi przyjechać PV60, już nie mogę się doczekać....

Napiszę jak mi odbiera na zestawie polsatu cyfrowego oraz dvd po scart (bo chyba nie było o tym pisane)

pozdrawiam
 

hawranek

New member
dnc napisał:
----------------
OGŁOSZENIE!!!
----------------

Od poniedziałku będę na prośbę ar2 przygotowywał FAQ na temat tej plazmy. W związku z tym bardzo proszę wszystkich zainteresowanych o wpisanie się do tematu ze swoimi spostrzeżeniami, poradami, prośbami, pytaniami itd, itd. Macie czas do poniedziałku.
Potem powstanie FAQ i wszystko to co zostanie dopisane po tym terminie nie będzie brane pod uwagę przy jego tworzeniu!

Kiedy wreszcie wystartuje objecywany FAQ na temat tej plazmy?
Pozdrawiam!
 

stereoman

New member
Jest taki prosty wynalazek a propo zachowania pionu-przez pudło z tv oczywiście:p

Otóż jest taka nalepko-naklejka /patent amerykański/ na boku pudła o wymiarach mniej więcej 5 na 6 cm z takim oczkiem w środku jak 5 groszy.

To oczko jest szare ,co oznacza,że pakunek był w pionie od momentu zapakowania aż do teraz.Jeśli oczko jest czerwone,no to była przechyłka
/chociaż nie wiem jaka jest tolerancja dla pionu/.Proste i niezawodne bez możliwości manipulcji przy tym urządzonku.

Gdybyśmy otrzymali takie pudło z już czerwonym ''oczkiem'' to po prostu odmawiamy odbioru przesyłki jako potencjlnie uszkodzonej.I kurier zrobiłby wszystko aby do tego nie doszło.

over;)
 

Warko

New member
Jestes stereoman pewien ze ta nalepka sygnalizuje odchyly od pionu? Szczerze powiedziawszy bylo by to ciekawe, ale mnie sie wydaje ze ona bardziej sygnalizuje przeciazenia na dany obiekt, niz jakies tam odchylki.
 

stereoman

New member
jestem pewien

pracuję w pewnym magazynie i pewna:D wiertarka w dużym kartonie miała takie coś z szarym oczkiem
po zerwaniu i przechyleniu zrobiło się czerwone

był napis taki mniej więcej

If red ...tipping has occured

pzdr
 

Warko

New member
Bo duze jest lepsze :p A tak na powaznie to sam przed chwila sprawdzilem i rzeczywiscie 37'' jest drozsze od 42, ciekawe czy wynika to tylko z przyczyn marketingowych np. 42 sprzedaja sie lepiej, a moze produkcja 37 jest drozsza? W koncu w obu modelach jest taka sama rozdzielczosc ale w przypadku 37 cali rozmiar pojedynczego piksela musi byc odrobine mniejszy, co zapewne jest trudniejsze w produkcji. Osobiscie watpie by bylo to przyczyna, no ale w przypadku zwyklych telewizorow CRT zaleznosc zazwyczaj byla taka iz nim mniejszy TV tym i cena mniejsza :???:

pzdr.
 

Warko

New member
Przyklad
Hoopla.pl ---> 42'' - 4939zl, 37'' - 5368zl
rtvMedia ---> 42'' - 4999zl, 37'' - 5368zl
....

Sa oczywiscie sklepy gdzie 37 mozna kupic taniej bo nawet za ~4200 no ale jak widac w niektorych sklepach ceny sa dziwne. Moze 37 slabiej schodza i poprostu maja jeszcze ze starej dostawy po wyzszej cenie.
 

mario7103

New member
pv60

Witam. :cry:Mam pytanie zakupiłem plazme 42Pa60 2 m-ce temu . teraz się zastanawiam czy dobrze zrobiłem do końca nie wiedziałem o różnicy pv60 a pa60 . zasugerowałem sie tym że w pa napisali " kompatybilnośc ze standartem telewizji wysokiej rozdzielczości 1080i/720p(50/60hz)". Moje pytanie brzmi czy dużo straciłem nie kupując pv 60, czy jest duża różnica pomiędzy nimi? Nawet zastanawiam się nad sprzedażą plazmy , ale czy warto ???????????????????:confused: W tej chwili korzystam z Polsatu Cyfrowego , czekam na nbox "n" z dyskiem i go zakupie.Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

dnc

Moderator
VIP
mario7103 napisał:
Witam. :cry:Mam pytanie zakupiłem plazme 42Pa60 2 m-ce temu . teraz się zastanawiam czy dobrze zrobiłem do końca nie wiedziałem o różnicy pv60 a pa60 . zasugerowałem sie tym że w pa napisali " kompatybilnośc ze standartem telewizji wysokiej rozdzielczości 1080i/720p(50/60hz)". Moje pytanie brzmi czy dużo straciłem nie kupując pv 60, czy jest duża różnica pomiędzy nimi? Nawet zastanawiam się nad sprzedażą plazmy , ale czy warto ???????????????????:confused: W tej chwili korzystam z Polsatu Cyfrowego , czekam na nbox "n" z dyskiem i go zakupie.Pozdrawiam.

No toś ciut zawalił (bez obrazy). Jednak PV60 jest nardziej przyszłościowy. Kompatybilny z HDTV a HDReady to jednak różnica. Szkoda, ze się nie skusiłeś na mode PV. Miałbyś przynajmniej zalążek HD w domu. A tak...:(
 

RNAcid

New member
mario7103 napisał:
Witam. :cry:Mam pytanie zakupiłem plazme 42Pa60 2 m-ce temu . teraz się zastanawiam czy dobrze zrobiłem do końca nie wiedziałem o różnicy pv60 a pa60 . zasugerowałem sie tym że w pa napisali " kompatybilnośc ze standartem telewizji wysokiej rozdzielczości 1080i/720p(50/60hz)". Moje pytanie brzmi czy dużo straciłem nie kupując pv 60, czy jest duża różnica pomiędzy nimi? Nawet zastanawiam się nad sprzedażą plazmy , ale czy warto ???????????????????:confused: W tej chwili korzystam z Polsatu Cyfrowego , czekam na nbox "n" z dyskiem i go zakupie.Pozdrawiam.

Mówiąc dosłownie straciłeś [między innymi] jakieś 377472 pikseli obrazu, bo taka jest różnica pomiędzy [Twoim] panelem 852*480 a matrycą 1024*768 [PV60E]. To, co oferuje PV60E to nadal nie jest nawet rozdzielczość HD 720i/p w proporcji 1:1 ale znacznie, znacznie bliżej niż w Twoim telewizorze.
Jeśli jednak sygnał Standard Definition stanowi większość tego, co wyświetlane jest u Ciebie w domu to możesz się pocieszyć, że to wcale nie ma takiego wielkiego znaczenia dla Twojego sposobu użytkowania telewizora.
 

mario7103

New member
pa błąd tak czy nie?

RNAcid napisał:
Mówiąc dosłownie straciłeś [między innymi] jakieś 377472 pikseli obrazu, bo taka jest różnica pomiędzy [Twoim] panelem 852*480 a matrycą 1024*768 [PV60E]. To, co oferuje PV60E to nadal nie jest nawet rozdzielczość HD 720i/p w proporcji 1:1 ale znacznie, znacznie bliżej niż w Twoim telewizorze.
Jeśli jednak sygnał Standard Definition stanowi większość tego, co wyświetlane jest u Ciebie w domu to możesz się pocieszyć, że to wcale nie ma takiego wielkiego znaczenia dla Twojego sposobu użytkowania telewizora.
Prosiłbym Cie o troszkę jasniejszą definicję " Standart Definition"
Czy przy telewizji "n" jest duża różnica? (hd) Pozdrawiam.
 

RNAcid

New member
mario7103 napisał:
Prosiłbym Cie o troszkę jasniejszą definicję " Standart Definition"
Czy przy telewizji "n" jest duża różnica? (hd) Pozdrawiam.

Standard Definition czyli obraz telewizyjny w rozdzielczościach dotąd używanych. W Stanach Zjednoczonych i Japonii będzie to sygnał NTSC, u nas zaś PAL-owski, taki jaki dostajemy teraz czy to z instalacji naziemnej, kablowej czy satelitarnej bez upscale'ingu.
PAL [Phase Alternating Line] jest standaryzowanym formatem nadawdania obrazu telewizyjnego w Europie i jego "najwyższa" forma to D-1 PAL Square Pix czyli rozdzielczość 768*576. Jak widać Twój telewizor ma rozdzielczość 852*480 czyli znacznie bardziej zbliżoną do rozdzielczości PAL [w pierwszej wersji było to bodajże 720*486] niż do rozdzielczości HD 1280*720 [dla 720i/p] oraz HD 1920*1080 [dla 1080i/p]. Tym samym przy sygnale Standard Definition straty w jakości odwzorowania obrazu na Twoim telewizorze będą najmniejsze z możliwych.
Przy telewizji "n" będziesz miał gros kanałów w Standard Definition tyle, że nadawanych z cyfrową jakością. Jedni ludzie twierdzą, że wyglądają one lepiej niż analogicznie nadawdane przez Cyfrowy Polsat lub Cyfrę+, inni wręcz przeciwnie. Przypuszczam, że to wszystko kwestia jakości instalacji i gustu. Co do kanałów nadawanych w HighDefinition to możesz je sobie równie dobrze odpuścić moim zdaniem. Może powiem to inaczej. Weź sobie zdjęcie zrobione w rozdzielczości 1280*720 pixeli a potem jakimś programem przeskaluj je do rozmiarów 852*480 i porównaj. Jak dla mnie - ohyda ale ja się na codzień zajmuję robieniem grafiki na desktop. :)
 

ein

New member
Juz sie zdecydowalem

ale mam pare pytan technicznych dotyczacych Panasa (takze posrednio).

Po pierwsze: jakie wymiary ma podstawka (model podstawowy) czyli jej szerokosc, jaka jest dlugosc rozstawu ramion stabilizujacych?

Po drugie: nowe Panasy PH9 przyjma sygnal 1080p w filmowych trybach @24/25. Tak beda wygladaly materialy na plytach BD/HD-DVD. Co zrobi z takim materialem PV60??? Czy bedziemy mieli radykalne obciecie rozdzielczosci przez sam player dokonywane juz na wstepie (oczywiscie w plazmie mamy tylko 1024x768/720 natywnie ale przyjmuje 1080i/720p i ladnie dopasowuje do wymiarow matrycy... a 1080p?). Sumujac... w jaki sposob elektronika panelu poradzi sobie z filmowymi 24-25 klatkami w trybie progresywnym dla 1080?

Po trzecie: nastepcy kusza pelna obsluga formatow BD/HDDVD (odpowiedniki PV maja ta sama rozdzielczosc panelu). W powiazaniu z pyt 2 - moze warto poczekac? Z drugiej strony osoby majace dostep do materialow fullHD mowia, ze roznica miedzy i/p w 1080 jest widoczna z naprawde niewielkiej odleglosci (wychodza dodatkowe smaczki przy nienagannym materiale). Dla mnie 2-3m to odleglosc typowa, wiec...? Czy ma to jakikolwiek sens (poniekad tyczy sie to wogole panelow fullHD i roznicy w obrazie)? Czy nie jest tak, ze full HD nabiera sensu przy 46...50...52 calach? Czy 37, 40, 42 cale to nie za malo na fullHD?

Po czwarte: Jakie waszym zdaniem jest optimum rozdzialki dla wielkosci 37-42 cale... czy jest to wlasnie panasowe 1024x768/720? Przy proporcjach 16:9 to ponad 700tys pikseli na panelu. Chodzi mi tu o wlasciwe proporcje piksela (brak znieksztalcen wynikajacych z "trudnych" proporcji) a co za tym idzie w miare ostre rysowanie szczegolow i odpowiednia ostrosc dla materialu HD. Czy plazmy 1024x1024 czy 1280x1024 nie beda w tym rozmiarze duzo dokladniejsze (znowu kluczowe proporcje piksela)? Takie 1366x768 to juz raczej wiekszy rozmiar (50 i wiecej cali), ale z tego co pamietam uzytkownicy takich tele przyznaja, ze wzrost ostrosci i szczegolowosci obrazu zostaje okupiony dosc znaczacym pogorszeniem odbioru SD oraz pewna sztucznoscia obrazu (ala LCD).

Majac juz ta plazme chetnie pomoge w stworzeniu zapowiadanego FAQ PV. Mozna bez zbytniej przesady powiedziec, ze jest to wzorcowy obecnie panel PDP (nie, nie najlepszy ale bardzo (naj?) popularny i bardzo dobrze oceniany) i niejako wyznacznik jakosci plazmowej technologii. A takie kompendium wiedzy przyda sie imho nie tylko uzytkownikom Panasow, ale wogole plazm czy tez nowoczesnych tele HD. Uzytkujac obecnie TV LCD dochodze do wniosku, ze nie ma uniwersalnego, doskonalego odbiornika w pulapie do 10k zl... nowe LCD fullHD wcale ladnie nie graja na typowej SD, kolory i szybkosc sa po stronie plazmy, w dzien i przy HD nowy LCD jest jednak gora. Panas PV moze byc takim hmmm kompromisem - do nadejscia telewizorow, ktore beda swiecic tak, jak najlepsze PDP oraz LCD razem wziete na jednej matrycy :)
 

RNAcid

New member
ein napisał:
Po drugie: nowe Panasy PH9 przyjma sygnal 1080p w filmowych trybach @24/25. Tak beda wygladaly materialy na plytach BD/HD-DVD. Co zrobi z takim materialem PV60??? Czy bedziemy mieli radykalne obciecie rozdzielczosci przez sam player dokonywane juz na wstepie (oczywiscie w plazmie mamy tylko 1024x768/720 natywnie ale przyjmuje 1080i/720p i ladnie dopasowuje do wymiarow matrycy... a 1080p?). Sumujac... w jaki sposob elektronika panelu poradzi sobie z filmowymi 24-25 klatkami w trybie progresywnym dla 1080?
Należałoby sprawdzić po prostu, może ktoś z użytkowników ściągnie filmik w 1080p i puści na PV60?
http://www.microsoft.com/windows/windowsmedia/musicandvideo/hdvideo/contentshowcase.aspx

Pod podanym linkiem jest sporo próbek zarówno 720p jak i 1080p.
Nie mam pojęcia jak się telewizor zachowa ale po tym co widziałem ostatnio w kwestii wyświetlania przez Xbox360 obrazu 1080i na KDF-E50A11E nie jestem optymistą :/


ein napisał:
Po trzecie: nastepcy kusza pelna obsluga formatow BD/HDDVD (odpowiedniki PV maja ta sama rozdzielczosc panelu). W powiazaniu z pyt 2 - moze warto poczekac? Z drugiej strony osoby majace dostep do materialow fullHD mowia, ze roznica miedzy i/p w 1080 jest widoczna z naprawde niewielkiej odleglosci (wychodza dodatkowe smaczki przy nienagannym materiale). Dla mnie 2-3m to odleglosc typowa, wiec...? Czy ma to jakikolwiek sens (poniekad tyczy sie to wogole panelow fullHD i roznicy w obrazie)? Czy nie jest tak, ze full HD nabiera sensu przy 46...50...52 calach? Czy 37, 40, 42 cale to nie za malo na fullHD?
Jeśli myślisz o kupieniu telewizora na 2-3 lata to spokojnie możesz [moim zdaniem] pozostać przy założeniu 720p i rozmiarze do 42 cali. Jeśli zaś TV ma Ci posłużyć dłużej to pewnie za jakiś czas będziesz żałował ;)

ein napisał:
Po czwarte: Jakie waszym zdaniem jest optimum rozdzialki dla wielkosci 37-42 cale... czy jest to wlasnie panasowe 1024x768/720? Przy proporcjach 16:9 to ponad 700tys pikseli na panelu. Chodzi mi tu o wlasciwe proporcje piksela (brak znieksztalcen wynikajacych z "trudnych" proporcji) a co za tym idzie w miare ostre rysowanie szczegolow i odpowiednia ostrosc dla materialu HD. Czy plazmy 1024x1024 czy 1280x1024 nie beda w tym rozmiarze duzo dokladniejsze (znowu kluczowe proporcje piksela)? Takie 1366x768 to juz raczej wiekszy rozmiar (50 i wiecej cali), ale z tego co pamietam uzytkownicy takich tele przyznaja, ze wzrost ostrosci i szczegolowosci obrazu zostaje okupiony dosc znaczacym pogorszeniem odbioru SD oraz pewna sztucznoscia obrazu (ala LCD).
Jak dla mnie 42" [a także testowane już przeze mnie 50"] to przy oglądaniu z 3-4 metrów powinno mieć 1280*720 [czyli dokładnie 720i/p] lub standardowe dla LCD WXGA [1388*768]. Większa liczba pikseli na razie jest trudna do zauważenia, lub może raczej powinienem powiedzieć "wykorzystania". Naprawdę różnica pomiędzy trybami 720 a 1080 jeszcze nie do końca została moim zdaniem zagospodarowana.

Nadal mam wątpliwości co do jakości obrazu HD na matrycach o rozdzielczościach poniżej 1280*720, o wszelkich wynalazkach typu 1024*1024 nawet nie wspominając.
 
Do góry