Seria PV60

Luzak PL

New member
Witam wszytskich. Mam sprawę, otóż jestem posiadaczem konsoli XBOX 360 w wersji Premium i planuję zakup Panaosnica TH-42PV60E. Ma on plakietkę HD Ready. Moje pytanie, czy obsługuje on 720p ?? Bo niby pisze , że rozdziel;czość 1024:768, tyle że wszytskie telewizory tzw. Full HD też mają takie coś napisane, a obsługują jeszcze 1080i. Zastanawiam się, gdzie jest więc prawda. Czy ta rozdzielczość 1024:768 XGA tyczy się czegoś innego??
 

RNAcid

New member
Luzak PL napisał:
Witam wszytskich. Mam sprawę, otóż jestem posiadaczem konsoli XBOX 360 w wersji Premium i planuję zakup Panaosnica TH-42PV60E. Ma on plakietkę HD Ready. Moje pytanie, czy obsługuje on 720p ?? Bo niby pisze , że rozdziel;czość 1024:768, tyle że wszytskie telewizory tzw. Full HD też mają takie coś napisane, a obsługują jeszcze 1080i. Zastanawiam się, gdzie jest więc prawda. Czy ta rozdzielczość 1024:768 XGA tyczy się czegoś innego??
Witam!
W tym wątku już kilkukrotnie wyrażałem swoje obawy co do powyższego. Ale może po kolei.
Faktycznie matryca telewizora ma rozdzielczość 1024x768 aczkolwiek przyjmuje on i wyświetli tryby 720i/p oraz 1080i. Jednakże sygnał ten zostanie przeskalowany w dół do wyświetlenia na takiej matrycy. Na jednej z poprzednich stron tego wątku jeden z kolegów umieścił zdjęcia zrobione podczas grania w GRAW i Saints Row - wygląda na to, że przy podłączeniu konsoli kablem VGA [tak jak to ma miejsce w tym wypadku] i ustawieniu trybu 1024x768 telewizor radzi sobie znakomicie.
Co do podłączania kablem komponent i wyboru trybu 720p brakuje nam na razie danych.
Coraz bliżej jestem mimo wszystko decyzji o zakupie tylnoprojekcyjnego Sony KDF.
 
Ostatnia edycja:

Grigorij

New member
Widziałem dzisiaj tego Panasonica w hipermarkecie "Auchan" w Sosnowcu. Stał na regale trochę powyżej linii wzroku tak że było widać na ekranie odbijające się świetlówki umieszczony pod dachem hali. I tu niespodzianka- obraz odbitych świetlówek był bardzo pofalowany:shock: . Na grających obok plazmach Pioneer, Samsung i LG odbijające się świetlówki były idealnie proste. O czym to świadczy? Krzywa matryca?:shock: Czy ma to jakiś wpływ na geometrię wyświetlanego obrazu? I jeszcze jedno- wszystkie plazmy grały na "Eurosport". Jak znikało logo (podczas reklam) wypatrywałem "duszki". Najmniej duszków miał LG (prawie nie do zauważenia). Inna sprawa to nie wiadomo jak długo poszczególne modele grają na tych regałoch...:confused:
 

RNAcid

New member
Grigorij napisał:
Widziałem dzisiaj tego Panasonica [...] I tu niespodzianka- obraz odbitych świetlówek był bardzo pofalowany:shock: . Na grających obok plazmach Pioneer, Samsung i LG odbijające się świetlówki były idealnie proste. O czym to świadczy? Krzywa matryca?:shock: Czy ma to jakiś wpływ na geometrię wyświetlanego obrazu?

Nie tyle matryca co ewentualnie szyba przed ekranem. Nie wyobrażam sobie żeby matryca jako taka mogła być "pofalowana" szczerze mówiąc, możliwe jednak, że jakimś cudem w procesie technologicznym szyba na froncie uległa wypaczeniu lub została niedokładnie wykonana.

Grigorij napisał:
I jeszcze jedno- wszystkie plazmy grały na "Eurosport". Jak znikało logo (podczas reklam) wypatrywałem "duszki". Najmniej duszków miał LG (prawie nie do zauważenia). Inna sprawa to nie wiadomo jak długo poszczególne modele grają na tych regałoch...:confused:

Dokładnie tak. Możliwe, że jedne z nich stoją tam dłużej a inne krócej. Swoją drogą zadziwia mnie beztroska i/lub ignoracja pracowników takich miejsc, którzy pozwalają sobie narażać drogi przecież sprzęt na trwałe uszkodzenia. Co tu dużo mówić - wielu z nich nie potrafi ani sprzętu zaprezentować ani przedstawić jego możliwości ani nawet o niego dbać. :>
 

redtag

New member
witam,
Zdecydowałem się na zakup plazmy pv60. Muszę wybrać jeszcze rozmiar. Zastanawiam się pomiędzy 37' a 42'. Telewizor będzie wisiał na ścianie i będzie oglądany z odległości 2,5 - 2,8m. Sygnał dostarczać będzie nBox i DVD. Oglądałem w sklepie 42' z podobnej odległości i wydaje mi się że powinien być ok. Jednak warunki sklepowe to nie domowe. Jakie są wasze wrażenia/spostrzeżenia? Czy 42' nie będzie za duży przy tej odległości?

Druga sprawa to kabel do podłączenia sygnału video. Jaką marke/model polecacie?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Polecam 42" - wielokość przy Twoich sygnałach będzie - super.

Jesli chodzi o pofalowane świetlówki - może być to uszkodzona powłoka antyreflekcyjna na ekranie , od złego czyszczenia ekranu.
Stoliki była na aukcji Panasonic Polska w śmiesznych cenach - chyba wywoławcza 399 zł - tylko sprawdź dobrze symbol wybieranego stolika.

pozdrawiam
 

A&BFilm

New member
Rozmiar Pv60

kiki:"Polecam 42" - wielokość przy Twoich sygnałach będzie - super."

Ostanio lookalem na 42" mniej wiecej z 3 metrow (w markecie i tyle tez bede mial w domu) i wydaje sie, że jest fajnie, ale żonie wydaje się lepiej patrzec w 37", co wtedy? przyzwyczai się do 42" czy lepiej kupić 37"

Rozumiem, że przy zakupie mogę sobie wybrać jedną z 2 podstawek do PV60 37/42, bo podoba mi sie bardziej:TY-ST42P600W

http://www.panasonic.pl/oferta.php?prod=3179
 

harvi

New member
Podlaczacie ten TV po HDMI z komputerem (np. przejsciowka DVI-HDMI albo calym takim kablem)? Przyjmuje wam rozdzielczosc 1080i i 720p i da sie ogladac filmy 16/9 bez pasow?
 

Kemp

New member
redtag napisał:
witam,
Zdecydowałem się na zakup plazmy pv60. Muszę wybrać jeszcze rozmiar. Zastanawiam się pomiędzy 37' a 42'. Telewizor będzie wisiał na ścianie i będzie oglądany z odległości 2,5 - 2,8m. Sygnał dostarczać będzie nBox i DVD. Oglądałem w sklepie 42' z podobnej odległości i wydaje mi się że powinien być ok. Jednak warunki sklepowe to nie domowe. Jakie są wasze wrażenia/spostrzeżenia? Czy 42' nie będzie za duży przy tej odległości?

Druga sprawa to kabel do podłączenia sygnału video. Jaką marke/model polecacie?

Witam,
Ja w pierwszym odruchu również bym doradzał 42".
Muszę Cię jednak przestrzec.
W sobotę nabyłem 42", ustawiony na stojaku TY-ST42P60W na dość wysokim stoliku w pokuju 26 m/kw, odległość kanapy 5 - 5,5 m.
Efekt jest zdumiewający ale wielkość uczciwie mnie zaskoczyła.
W całym pokoju widać tylko plazmę, obrazy i cały wystruj zniknął.
Wielkość obrazu z tej odległości wydaje się absolutnie maksymalna.
Szczerze się pocieszyłem, że na szczęście nie kupiłem 50" co również chodziło mi po głowie.
Mając 2,5 - 2,8 metra poważnie zastanowiłbym się nad 37" żeby nieprzedobrzyć z 42".

A ogólnie mogę tylko potwierdzić wszystkie pozytywne opinie na temat tej plazmy - niespodziewałem się tak dobrej jakości obrazu ze słabej jakości kablówki.
Obraz z nagrywarki DMR-EH65 po HDMI, pierwsza scena z "Władcy Pierścieni - Dwie Wieże" - powtórzę naszego guru "DNC" z jego pierwszego postu - mnie też gacie spadły. Niepowtarzalne wrażenia. Aż się boję "n-boxa".
DNC jesteś Wielki.

Pozdrawiam,
 

scott

New member
redtag napisał:
Zdecydowałem się na zakup plazmy pv60. Muszę wybrać jeszcze rozmiar. Zastanawiam się pomiędzy 37' a 42' (...) będzie oglądany z odległości 2,5 - 2,8m. (...) Czy 42' nie będzie za duży przy tej odległości?

W tym przypadku 42" bedzie w sam raz. Najlepiej idz jeszcze raz do sklepu policz srednie 270 cm od ekranu i poogladaj przez 15-20 minut konkretny a najlepiej swoj program. bedziesz pewny. Dla mnie ta wielkosc (42") bylaby za mala.
 

jjaro

New member
Ja oglądam z odległości 3,20 m. Przez pierwsze dwa dni obraz wydawał mi się olbrzymi (przed zakupem plazmy miałem CRT 32''), ale po kilku dniach przyzwyczaiłem się i myślę, że 42'' są odpowiednie do tej odległości.
Ale to są nasze opinie, Ty musisz pooglądać i zadecydować sam. Wybierz ten rozmiar, który pasuje Tobie!
 

Renia

New member
Plazma Panasonic 42PV60

Witam wszystkich , to mój pierwszy post. Jutro kupuję Panasonika 42 PV60 (oczywiście po wnikliwej lekturze na tutejszym forum - WIELKIE DZIĘKI) . Problem w tym, że muszę tę plazmę przetransportować do domu - ok. 10km. Czy to prawda , że powinno się przewozić panel w pionie ? Czy coś się może stać, gdybym ostrożnie wiozła plazmę w poziomie ? Wiem , że później muszę odczekać dobrych kilka godzin ,zanim włączę tv. Serdecznie pozdrawiam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Przewozimy również plazmy na leżąco- czasami. Wiele osób które kupiło u nas plazmy - wieźli je na leżąco ponad 150 km. Zadnych problemów.
Trzeba odczekać tylko po takim transporcie nim sie włączy telewizor.
Oczywiście powinno sie wozić pionowo ale nie słyszałem jeszcze żeby ktos uszkodził plazmę podczas transportu . Oczywiście jeśli będziesz wiozła z pełną predkością po dziurach to może wtedy.
Robilismy taki test na pokazach w JVC. Pękła matryca wewnętrzna dopiero wówczas gdy kopnięta spadła ze stolika.
I przestała działać.
Ponieważ plazma miała zaklejone logo - doniesiono na nas ,ze kopiemy plazmę konkurencji . Jaki wstyd mieli donosiciele gdy okazała się to nieprawda.
pozdrawiam
 

RNAcid

New member
kiki napisał:
(...)
Robilismy taki test na pokazach w JVC. Pękła matryca wewnętrzna dopiero wówczas gdy kopnięta spadła ze stolika.
I przestała działać. (...)

O mój Boshhh... o_O
Co to się teraz wyprawia na świecie! Kiki z kolegami w celach testowych kopią plazmy a człowiek zastanawia się jak tu zgromadzić tych pięć tysięcy na własny telewizor ;))
 

p00h

Member
kiki napisał:
witam
Przewozimy również plazmy na leżąco- czasami. Wiele osób które kupiło u nas plazmy - wieźli je na leżąco ponad 150 km. Zadnych problemów.

Mimo wszystko - leżąca tafla szkła znacznie łatwiej wpada w drgania i fizyka mówi, że szanse jej uszkodzenia są znacznie większe.
Jakkolwiek, w przypadku PV60 na kartonie jest przyczepiony 'shock-detector' który zmienia kolor przy dużych przeciążeniach (czyli jak telewizor podskakuje na dziurach). Shock-detectorowi orientacja pudła nie robi raczej różnicy, więc nawet jeśli uszkodzimy TV przewożąc poziomo, Panasonic powinien nam wymienić ekran (bo shock-detector stwierdzi, że był przewożony OK).
Radziłbym jednak jak jest możliwość wozić pionowo.
 
Do góry