Seria PV60

Smartek

New member
nowy1980 napisał:
Czy w pierwszych godz. użyt. te tv się jakos specjalnie wypala? (czy to bajki)

Podobno pierwsze 100 godzin (o ile sie nie myle) nalezy TV docierac (jak samochod). Ile w tym prawdy - nie mam pojecia, ze swoja nigdy nie kombinowalem, ustawilem obraz na samym poczatku taki, jaki mi najbardziej odpowiada i gra do dzisiaj i zadnych wypalen/powidokow/duszkow nie ma, a obraz powala.

Pzdr.
 

marcin0903

New member
jjaro napisał:
Wprawdzie, jeszcze nie mam 360'ki (może na Święta:D ), ale "stary" Xbox działa rewelacyjnie. Grafika i barwy są super i nie ma żadnych efektów spowolnienia dynamicznych obrazów!

Co do pracy w trybie 720p, to wydaje mi się, że nie będzie żadnych problemów. Przecież PV60 obsługuje ten format.
Witam mój pierwszy post :).
Posiadam Xboxa 360 :) oraz plazme PV60 42"
Mam dość dużo gier i powiem, że obraz sprawuje się znakomicię !
Choć niekiedy zdaży się słaba gra to co idzie za tym, że słaba rozdziałka. Ale ogólnie polecam ten TV to X360. Mam podłączone na VGA firmy Logic3 (ten kabel to jeden z średniaków, ale najlepsza jakośc jest przy kablu Microsoftu :)!
 

RNAcid

New member
Jooozek napisał:
Witam mój pierwszy post :).
Posiadam Xboxa 360 :) oraz plazme PV60 42"
Mam dość dużo gier i powiem, że obraz sprawuje się znakomicię !
Choć niekiedy zdaży się słaba gra to co idzie za tym, że słaba rozdziałka. Ale ogólnie polecam ten TV to X360. Mam podłączone na VGA firmy Logic3 (ten kabel to jeden z średniaków, ale najlepsza jakośc jest przy kablu Microsoftu :)!
Oooo! Super!
Dokładnie mi o to chodziło - o opinię kogoś, kto używa tego sprzętu z X360.
Swoją drogą - dlaczego wybrałeś kabel VGA? Ze względu na "komputerową" rozdzielczość matrycy? Ja myślałem raczej o podłączeniu kablem component [jest w zestawie z wersją Premium przecież] ale moje wątpliwości dotyczyły właśnie tego jak będzie sygnał 720p wyglądał przeskalowany w dół, tzn. czy "utrata" szczegółów z powodu przeskalowania nie będzie zbyt dotkliwa :/

Na marginesie - wczoraj znów odwiedziłem kumpla z tylnoprojekcyjnym Sony KDF i w głowie mam kompletny mętlik...
 

marcin0903

New member
Wybrałem VGA w sumie nie świadomie. Pierwotnie miał być Component z zestawu Premium, ale Tato ma nagryware Sony i musi mieć Componenta. To kupiłem nie chętnie VGA i nie żałuje! Mam go firmy Logic3 i wydaje mi się, że jest to mistrzostwo świata. Teraz się dowiedziałem, że warto kupić kabel Microsoftu bo jest dużo lepiej niż przy Chińskich kabelkach.
A różnica między Componentem, a VGA jest taka, że przy Componencie wybiera się tylko rozdziałki: 480i, 720p, 1080i (1080p ma być w update Dashboarda :) ), A w VGA: Wszystkie! Można precyzyjnie dopasować rodzielczość do swojego TV! :)
 

RNAcid

New member
Jooozek napisał:
Wybrałem VGA w sumie nie świadomie. Pierwotnie miał być Component z zestawu Premium, ale Tato ma nagryware Sony i musi mieć Componenta. To kupiłem nie chętnie VGA i nie żałuje! Mam go firmy Logic3 i wydaje mi się, że jest to mistrzostwo świata. Teraz się dowiedziałem, że warto kupić kabel Microsoftu bo jest dużo lepiej niż przy Chińskich kabelkach.
A różnica między Componentem, a VGA jest taka, że przy Componencie wybiera się tylko rozdziałki: 480i, 720p, 1080i (1080p ma być w update Dashboarda :) ), A w VGA: Wszystkie! Można precyzyjnie dopasować rodzielczość do swojego TV! :)
No właśnie, zbliżamy się do odpowiedzi na moje pytania ;)

Ja też używam od czasu do czasu kabla VGA ponieważ zdarza mi się grywać na monitorze LCD kiedy żona "okupuje" telewizor ;) Wiem, że wówczas konsola pozwala wybrać typowo "pecetowe" rozdzielczości zapytując pewnie sprzęt do jakiej rozdziałki jest w stanie obraz wyświetlić [u mnie proponuje zazwyczaj 1280*1024 czyli natywną rozdzielczość panelu]. Rzecz w tym, że gros gier na X360 jest produkowana docelowo do wyświetlania w 720p czyli w ramce 1280*720 pikseli. Jeśli przełączysz konsolę na VGA do rozdzielczości 1024*768 odpowiadającej rozdzielczości matrycy PV60 to uzyskasz w rzeczywistości obraz 4:3 _rozciągnięty_ na całej powierzchni Twojego ekranu czyli zniekształcony a nie rzeczywistą panoramę... Jeśli miałbyś taką możliwość [np. Taty nie byłoby w domu akurat czy coś ;)] byłbym wdzięczny za pstryknięcie fotek 1) sygnał 1024*768 na kablu VGA i 2) sygnał 720p na kablu Component.
Ja się może mało na tym znam ale stosowanie trybu 1024*768 na mój chłopski rozum to proszenie się o zniekształcenia i byłbym bardzo wdzięczny za rozwianie moich wątpliwości.

A propos kabli - mój VGA jest firmy BigBen czyli third party, jakkolwiek miewałem już w przeszłości akcesoria tejfirmy i niektóre z nich są całkiem przyzwoitej jakości. Co ciekawe to próbując grać w Project Gotham Racing 3 na monitorze podłączonym przez ten kabel monitor "nie pozwala" wymusić na sobie trybu panoramicznego i na siłę rozciąga obraz do całego rozmiaru ekranu... Problem, z tego co widziałem, występuje również w przypadku kabla Microsoft czyli podejrzewam, że to generalnie własność gry a nie sprzętu.
 

tomaszek

New member
Mam i ja

No to witam wśród posiadaczy 42PV60 :D (mam od wczoraj).
Przy okazji - duża pochwała dla shop@Panasonic w Rzeszowie, po 10 sekundowej negocjacji plazma przyjechała do mnie do domku w pół godziny za cenę dostępną tylko na Allegro :D (razem z podstawką).
Sam sprzęt jak narazie bomba, ale na pokaz swoich możliwości poczeka, aż n-ka zacznie sprzedawać swoje n-boxy Recorder...
 

RNAcid

New member
Jooozek napisał:
Troche nie wyraźne zdjęcia, ale zawsze coś :)

Dziękuję bardzo :)
W sumie ciężko jest ocenić... zwłaszcza te zdjęcia z GRAW, na których widać Twoją postać. Napisz jeszcze proszę, które jest robione na VGA a które na Componencie, postaram się pobawić kontrastem i popatrzę potem ale zdaje mi się, że bez własnoręcznego testowania się nie obędzie ;)

W każdym razie dzięki wielkie!
 

marcin0903

New member
W sumie wszystkie są z VGA ;). Nie podłączałem Componenta bo bym musiał plazemke ściągać, a ja mam złote ręcę do tego :D. W każdym razie jutro jeszcze porobie fotki na VGA z PES6 i Dead Rising i może Splinter Cella :).
 

RNAcid

New member
Jooozek napisał:
W sumie wszystkie są z VGA ;). Nie podłączałem Componenta bo bym musiał plazemke ściągać, a ja mam złote ręcę do tego :D. W każdym razie jutro jeszcze porobie fotki na VGA z PES6 i Dead Rising i może Splinter Cella :).

Bardzo chętnie obejrzę :)
Jeślibyś jednak był skłonny poryzykować to naprawdę zależałoby mi na zdjęciach z componenta w 720p ;) Ale i tak już doceniam to, co zrobiłeś :)

No i bądź tu mądry człowieku... ;)
 

SebekW

New member
Mam pytanie dotyczace stolika... przeszukiwalem watek natomiast jest on tak obszerny,ze nie znalazlem nic na temat stolika TYS42PX60(W)... w przyszlym tygodniu zamawiam PV60 natomiast chcialem aby przyjechal juz z tym wlasnie stolikiem.Problem pojawia sie w momencie zakupy, nigdzie nie mozna dostac tego stolika...czy ktos z forumowiczow jest jego posiadaczem ? ? Czy warto go kupic i ewentualnie gdzie ? PS pv60 kosztuje juz 4939zl ;)
 

p00h

Member
RNAcid napisał:
Bardzo chętnie obejrzę :)
Jeślibyś jednak był skłonny poryzykować to naprawdę zależałoby mi na zdjęciach z componenta w 720p ;) Ale i tak już doceniam to, co zrobiłeś :)
No i bądź tu mądry człowieku... ;)

Bardzo dobre screenshoty. Na środku jest kółeczko-celownik. Kółeczko jest okrągłe, znaczy aspect jest OK. Widać XBox potrafi obsłużyć rozdzielczości z non-square pixels (co w sumie powinno być oczywiste, bo w 480x jest ten sam problem, ale dobrze, że przez VGA też).
 

PAZ

New member
Koledze @SebekW chodzi o stolik a nie podstawkę, tu jest link do stolika i ceny KLIK

Tu jest jeszcze link do sklepu, którego nie ma na liście Ceneo KLIK
 
Ostatnia edycja:

SebekW

New member
Tak dokladnie, chodzi mi o stolik - nie podstawke, natomiast na hoopla.pl wyslalem @ z pytaniem o dostepnosc i czas ew. oczekiwania i od ponad tygodnia nie dostalem odp. a dodzwonic sie tam nie da...Czy ktos z Was ma ten stolik, lub wie gdzie mozna go pewnie kupic ? Cena 1360 - 1800 to spora rozbierznosc, natomiast tam gdzie kosztuje ok 1400 jest on niedostepny przewaznie... Btw. dzieki @PAZ :>
 
Do góry