Seria PV60

twEEtR

New member
Witam,

Osobiscie jestem szczesliwym posiadaczem 50PV60 i musze przyznac - jeden z najbardziej udanych zakupow jakie kiedykolwiek dokonalem.

Przez ponad miesiac, kazdy z weekendow spedzalem na jezdzeniu od salonu do salonu porownujac wszelkie mozliwe modele na rynku.

Na poczatku bylem w pelni otwarty na to jaka to bedzie marka czy model (to drugie to bylo raczej oczywiste - najnowszy). Jedno jedyne kryterium to rozmiar - polowalem na 50".

Caly proces moge spokojnie przyrownac do Reality Show - Co weekend ktos odpadal i grono konkurentow definitywnie zawerzalo sie.

Long story short,
Na koniec zostalem z Panasonikiem 50PV60A i Pioneer PDP-506HD.
Oba panele podpiete do tego samego zrodla sygnalu identycznymi kablami.
Po okolo 15 minutach probowania dostrojenia parametrow obrazu na panelu Pioneer'a nie bylismy (razem ze sprzedawca) w stanie uzyskac tak imponujacego obrazu jaki byl na Panasonic'u.
Sprzedawca co prawda mial nadzieje, ze skubnie ze mnie wiecej kaski i sprzeda mi tego dnia Pioneer'a (z checia zaplacilbym wiecej, gdybym widzial ze jest to tego warte) - niestety sam musial przyznac ze Panasonic radzi sobie lepiej.
Szczegolnie przy up-konwersji sygnalow SD (obraz HD byl wyswietlany na obu panelach bez roznicy)
Podsumowujac PV60 to udana linia paneli HD.

Pozdrawiam,
Pawel
 

scotimw

New member
Witam, te 40 stron przeczytałam jednym tchem ot tak z ciekawosci co piszą o plazmie po mimo tego ze już jestem zdecydowana na lcd sharpa, ale po przeczytaniu wszystkich postow ktore potwierdzaj fakt ze ż wmieniona plazma jest udanym modelem < znowu się zastanawiam;) co kupić> Dzięki za wspaniałe wypowiedzi:blagam:
 

Golgota

New member
Witam
Mam jeszcze pytanie odnośnie PV 60, mianowicie podłączenie HDMI-DVI komputer- tylko przewód ma , mieć około 10m (!!! Nie wiem dla mnie to trochę dużo)
Jak wy szczęśliwcy, posiadacze tego właśnie Panasonica (bo na pewno są tacy co maja aż tak długie podłączenie- są.)
Proszę o opinię na ten temat, i bardzo proszę nie pisać głupot ze trzeba kupić kabel za 1500k
Pozdrawiam
 

jaco

New member
No i mija drugi miesiąc jak stoi u mnia dumnie PV 60.Przywiozłem go do domu po wielu testach z moimi płytami i odtwarzaczem DVD jeszcze bez hdmi. ( wg mnie bez żadnej sugestii wypadał za tę kasę najlepiej ). W domu to inna bajka, poprostu rewelacja.
Podłączenie satelity i zostało mi 10 min do meczu Polska - Ekwador. piwko fotel i oglądam na ustawieniach fabrycznych takich jakie były jeszcze w pudle. Po zakończeniu tego żałosnego meczu zajrzałem do instrukcji i ustawiam parametry.Po paru piwkach szybko otrzeżwiałem. Po 90 min. meczu mam wypalone podwidoki z wynikiem i logiem TVP. O zgrozo pełna załamka. Ból głowy i nerwy. Mecz oglądłem w trybie dynamicznym i kontrastem na maksa. Co robić ? Teraz wiem że nić nie trzeba robić. Następnego dnia już duszków nie było. Ustawione parametry na ok 50 % w trybie normalnym dają super efekty wizualne. A problem z duszkami znikł. Tv ma już przejechane ponad 400 godzin i matryca rano gdy jest jeszcze ciemno jest czysta ja łza. Wieczorem po kilku godzinnym oglądaniu coś tam przy pełnej ciemności jest, ale jak ostygnie to wraca do stanu początkowego. Ostatnio zrobiłem mu test na podwidoki przez 7 godzin ( przerwa to tylko reklamy ) grał na TVP 1 festiwal w Sopocie i inne tam. Rano w niedzielę duszków nie było. Najlepszy test tej plazmy jest w EURO. 10-13 godzin dziennie na jednym programie muzycznym (kontrast na maksa ). Podwidoki widziałem na starym Pionierze i na Philipsie. Ale te egzemplarze stoją tam już prawie rok na jednym kanale. Jestem częstym gościem EURO i ten program gra tam zawsze a sprzedawców g.... obchodzi jak TV są ustawione. A pV 60 ten sam egzemplrz gra od trzech tygodni.

Obraz w tej plazmie jest super, ale dzwięk wręcz żałosny (ale dziennika można posłuchać). Do kina i tak są inne głośniki.
Szczerze polecam....................
 
Ostatnia edycja:

3mario3

New member
jaki kabel

Potrzebuję wiedzy na temat długości kabla do podłączenia tunera cyfry+ i dvd do telewizowa. Jeżeli to będzie 3-5 metrów to czy potrzeba kabli ( SCARD i component) o szczególnych właściwościach lub p[arametrach. Posiadam od tygodznia 37PV60E.
 

jaco

New member
A co to za tuner do C+ który ma wyjście component ?
Do C+ normalny scrt szkoda kasy ale do dvd coś z wyższej półki , ale bez przesady ( 100-150 zł ) Ja do C+ mam scarta IXOS za ok 300 zł i po porównaniu ze scartem za 25 zł nie widziałłem różnicy.Długość 3 metry. A różnica między scartem a componentem w DVD zdecydowanie na korzyść tego drugiego. Pamiętaj kable zmienia się najrzadziej i tak działa system jak jego najsłabszy element. Pomyśl o DVD z HDMI naprawdę warto.
 
Ostatnia edycja:

jaco

New member
Czy ktoś wie co znaczą poszczególne opcje w PV 60 w menu serwisowym. Czy coś pożytecznego można tam wyciągnąć poza czsem używania plazmy ?
 

wlod

New member
Mam pytanie do uzytkowników. Mam podłaczony Tv Panasonic 42 PV 60 z AVR Denon 3805. DVD połączyłem HDMI z DVD Samsung HD 950. Jezeli oglądam film na DVD często pojawia sie komuniikat dot. nie wspierania HDMI audio ( zresztą słusznie bo idzie przez KD). Zastanawiam sie w jaki sposób ustawić w menu parametry aby komunikat sie nie pojawiał?. I jeszcze jedno - przełaczanie żródeł. W przypadku przekazu z tunera sat wszystko działa ok. Ale w przypadku DVD połaczonego przez HDMI musze ręcznie przełączać na AV szukać HDMI i dopiero wtedy uaktywniam żródło. Czy to moze zadziałać automatycznie?
 

dnc

Moderator
VIP
... I to także jest dla mnie zagadka. Nie wiem dlaczego, ale tak właśnie jest. Mozliwe, że gdy podłączysz DVD Panasonica TV przełaczy się. Czasami producenci stosują takie triki. Jednak w tym wypadku musiałby się wypowiedzieć ktoś kto ma cały sprzęt Panasa. To samo dotyczy nie tylko złącza HDMI, ale także D-Sub do kompa. Trzeba samemu przełączać. Mozliwe, że da się to jakoś ustawić w menu, ale trzeba by to sprawdzić i przetestować.
 

gufi

New member
Ja mam połączonego 42PV60 z dvd Panasonic S52 przez HDMI i też pomiędzy cyfrą a dvd przełączam ręcznie. Próbowałem na różne sposoby, ale nie mogę wymusić automatycznego wyboru żródła obrazu.
 

jaco

New member
wlod napisał:
Mam pytanie do uzytkowników. Mam podłaczony Tv Panasonic 42 PV 60 z AVR Denon 3805. DVD połączyłem HDMI z DVD Samsung HD 950. Jezeli oglądam film na DVD często pojawia sie komuniikat dot. nie wspierania HDMI audio ( zresztą słusznie bo idzie przez KD). Zastanawiam sie w jaki sposób ustawić w menu parametry aby komunikat sie nie pojawiał?.

Podobny problem miałem z DVD Pionera DV 490 Musiałem ręcznie przełączać dzwiek po HDMI. Jak był włączony w TV był dzwięk ale na wyjściu koaksialnym do amplitunera wysyłany był tylko dzwięk stereo. Po wyłączeniu dzwieku po HDMI na coaksialu pojawiał się sygnał 5.1. Po wymianie DVD na panasonika s 52 wszystko działa sprawnie. Myślę że Panasonic coś ukrywa z kompatybilnością z urządzeniami innych firm. Poza tym S 52 to o wiele wiele lepszy sprzęt od DV 490 Pionka....
 

wlod

New member
Czyli jakiś minusik w tym TV znalezliśmy. Wczoraj równiez zaniepokoiła mnie jeszcze jedna sprawa niestety. Przełączyłem na jakiś kanał - obraz był jasny i zauważyłęm o zgrozo tzw. powidok w prawym górnym rogu znaczek TVP1 i kawałek logo Cartoon Network. Podobnie gdy przełazcałem na inne kanały z jasnym tłem. Przy całym zadowoleniu z tego telewizorka ( jakośc obrazu, kontrast, czerń) troche mnie to zaskoczyło, tym bardziej że nie oglądam TV za często a plazma wisi u mnie dopiero od MŚ w piłce noznej. Niestety chyba nie ma na to lekarstwa.
 

Sober

New member
Golgota napisał:
A co z tą rozdzielczością, bo z tego, co wiem HDTV zaczyna się od 1280x720 i to jest 720p
A większości łącznie z PV60 ma tylko 1024x768

Witam! Chciałem się podłączyć do pytania. Przeglądnąłem cały wątek, ale nie znalazłem odpowiedzi... czyżby to było oszukane 720p? Rozumiem że tą rozdzielczość uzyskuje się przez interpolacje poziomą sygnału? Również dziwi mnie rozdzielczość typowa dla standardu 3x4 w tym przypadku... sygnał z komputera też będzie nienaturalnie rozciągnięty w poziomie (chyba że na kompie ustawimy nietypową rozdzielczość)... czy czasem to nie jest tak że za pare miesięcy pojawią się panele z "prawdziwym" 720p w tej samej cenie i będziemy sobie pluć w brody?

Drugie pytanie to jakiego trybu używacie do oglądania telewizji w formacie 3x4? Myślę że najsensowniejsze byłyby czarne paski po bokach tak żeby nic nie obcinało ani nie deformowało (po to chce kupić taki duży ekran żeby móc oglądać na nim format 3x4 bez deformacji) - tylko że teraz pojawia się kwestia że te paski po bokach z czasem pewnie będą ciemniejsze od reszty (nie "wypalą" się). Jeśli oglądanie formatu 3x4 faktycznie jest niewskazane dla plazmy to to już jak dla mnie jest przegięcie i chyba poszukam czegoś z LCD...

Z góry dzięki za informację. Jestem mocno zainteresowany tym panelem. Może gdzieś przegapiłem te fakty, ale ciężko wszystko wyszukać na forum.
 

dnc

Moderator
VIP
Do wloda:

A jakie masz ustawienia obrazu? Dynamic, Normal? By nie było powidoków trzeba mieć ustawiony na Normal. W każdym razie Ja tak mam i nic mi się z panelem nie dzieje.

Do Sobera

Jeśli chodzi o rozdzielczość to jest już temat na forum dotyczący właśnie rozdzielczości matryc. Tam właśnie próbuje sie rozwikłać tę zagadkę.

Tak lak w LCD tak i plazmy są dostosowane do formatu 16/9. Stąd problem z paskami po bokach może nastreczać problemów. Niemniej w Panasonikach jest funkcja "sztucznego podgrzewania" boków matrycy podczas oglądania obrazu w formacie 4/3. Można też zoomować obraz do formatu 16/9 obcinając go z góry i z dołu.
 

Sober

New member
dnc, dzięki za info - poszukam tego tematu. Co do tego trybu z szarymi paskami to czy ktoś go używał w dłuższym czasie w tym panelu i czy faktycznie nie pozostają artefakty po nich? Co do opcji Zoom to wiem że taka jest, ale dla mnie bez sensu obcinać sobie pole widzenia tym samym zwiększając pikselozę... ot taki już ze mnie perfekcjonista ;-)

Interesuje mnie ta funkcja bo u mnie panel działałby pewnie przez 75% czasu w tym trybie (nie licząc filmów 16x9).

Coraz więcej nabieram przekonania że plazmy powinny się nazywać "panelami kina domowego z ograniczoną możliwością oglądania TV" a nie "telewizorami plazmowymi".... :(
 

bart

New member
eee, gruba przesada. Mam pv od 2 mcy i w zaden sposob nie czuje zeby komfort ogladania zwyklej tv byl mniejszy niz w crt.
Przeciwnie, zwlaszcza przy lepszych technicznie kanalach jak tvn, axn czy filmy w c+ oglada sie tv na plazmie swietnie. A przy dvd nie ma juz wogóle porowania.
Chyba ze za dyskomfort uznac powiekszone oblicza niektorych politykow, to sie zgadzam.
 

jaco

New member
do DNC
" By nie było powidoków trzeba mieć ustawiony na Normal. W każdym razie Ja tak mam i nic mi się z panelem nie dzieje ".


Czy rzeczywiście lepszym ustawieniem do ochrony przed podwidokami jest tryb NORMAL , a nie AUTO ???
 

twEEtR

New member
Sober napisał:
...
Coraz więcej nabieram przekonania że plazmy powinny się nazywać "panelami kina domowego z ograniczoną możliwością oglądania TV" a nie "telewizorami plazmowymi".... :(

W tym przypadku to nie producenci paneli sa winni, a raczej nadwacy TV.
W wielu innych krajach 16:9 jest standardem.
 
Do góry