Seria PV60

dnc

Moderator
VIP
Golgota napisał:
Na czerwono żeby z wrócić w końcu znowu uwagę, bo jakoś oczarowanie tym modelem nagle ucichło, a jak będę miał czas to wrócę do wszystkich postów
To tak trudno było zrozumieć?
Faktycznie nie wsadzaj głowy już więcej w napęd CD

Ano trudno było zrozumieć, a to z prostej przyczyny. Temat ma już 4 miesiące i Ci wszyscy, którzy chcą kupić ww. model mają w zasadzie wszystko podane na tacy. Te 370-kilka postów, to własnie prawie cała wiedza na temat ww plazmy. Temat zatem nie umarł czy, jak insynuujesz, oczarowanie znikneło, ale jest nadal żywy. Wystraczy popatrzeć na wzrastającą ilość odwiedzin tematu. To jest wskaźnik zainteresowania tematem, a nie ilość postów. Tych już jest sporo.
Czy to "Faktycznie nie wsadzaj głowy już więcej w napęd CD" było do mnie czy może klawisze Ci się pomyliły podczas pisania tego zdania?
 

Golgota

New member
Jak wiedze panuje tu fajna atmosfera…
A ty Pelikan znajdź zimna H2O- a nie byś zaraz rozstrzelał-, bo charakter ten sam(zostaje to… niestety)
A DNC, jak możesz to wypowiedz JEDNĄ konkretną opinię o tym TV- PV60 czy opłaca się go kupić, nawet czytając setki wypowiedzi – nie ma na to czasu – to i tak cos się zmieni, a sam napisałeś, że to cztery miesiące…
Pozdrawiam
 

dnc

Moderator
VIP
Golgota napisał:
Jak wiedze panuje tu fajna atmosfera…
A ty Pelikan znajdź zimna H2O- a nie byś zaraz rozstrzelał-, bo charakter ten sam(zostaje to… niestety)
A DNC, jak możesz to wypowiedz JEDNĄ konkretną opinię o tym TV- PV60 czy opłaca się go kupić, nawet czytając setki wypowiedzi – nie ma na to czasu – to i tak cos się zmieni, a sam napisałeś, że to cztery miesiące…
Pozdrawiam

Proszę bardzo:
http://www.hdtv.com.pl/forum/showpost.php?p=30895&postcount=1

http://www.hdtv.com.pl/forum/showpost.php?p=31004&postcount=10

I to zaledwie 1 i 10 post. Reszta, to zasługa także innych użytkowników tej plazmy. Jeśli i to nie wystarczy, to cóż... No comments...
 

Goliat

New member
Bez reklam
nio właśnie....

Już mam ustaloną suuuuuper cenę na tą plazmę..... i się łamię :(
Większość wypowiedzi ma charakter komercyjny....więc zarobkowy.....a Ja chcę kupić coś na lata dla siebie do domu, i niestety dupensja!!!!!
I bądź tu mądry...........:confused:
 

NADO61

New member
Nie umie pisac po polsku ale czytac umie i zgadzam sie w 100% z toba bo ja tez mam pana 42 pv 60 e i jestem b.zadowolony z niego.Sorry za bledy ale...
 

dnc

Moderator
VIP
Goliat napisał:
Już mam ustaloną suuuuuper cenę na tą plazmę..... i się łamię :(
Większość wypowiedzi ma charakter komercyjny....więc zarobkowy.....a Ja chcę kupić coś na lata dla siebie do domu, i niestety dupensja!!!!!
I bądź tu mądry...........:confused:

Nie rozumiem Cię. Mówisz, że większość opinii tutaj jest komercyjna. A skąd to wiesz? To, że jest tu 2 czy 3 sprzedawców nie oznacza, że np. Ja też nim jestem. Owszem handluję, ale nie sprzętem RTV, a czymś zupełnie innym. Mniejsza jednak z tym. Jeśli uważasz, że zawarte tutaj opinie są niedobre, to dlacego zadajesz pytania? I tak wszystkie odpowiedzi będą komercyjne i każdy tutaj będzie chciał Ci coś wcisnąć. Jeśli zatem masz obiekcje dotyczące tej plazmy, nie kupuj jej pod żadnym pozorem. Bo potem będziesz żałować, a tego nikt pewnie nie chce, włącznie z nami.
 

JAREK

New member
Swoją drogą DNC, czym handlujesz? Może coś do Pecków? Ja niestety nie mam "żyłki" handlowej, ale podglądając polski rynek, w branży elektronicznej,
jestem co raz bardziej przekonany, że trochę to dziwnie wygląda.
Pozdrowienia.
 

dnc

Moderator
VIP
JAREK napisał:
Swoją drogą DNC, czym handlujesz? Może coś do Pecków? Ja niestety nie mam "żyłki" handlowej, ale podglądając polski rynek, w branży elektronicznej,
jestem co raz bardziej przekonany, że trochę to dziwnie wygląda.
Pozdrowienia.

Jeśli to można nazwać handlem, handluje swoją wiedzą i doświadczeniem, ale głównie komputerami i serwisem sprzętu komputerowego oraz wsparciem technicznym dla pewnej firmy z branży bukmacherskiej (nie podaję nazwy bo byłaby to kryptoreklama).

Polski rynek jest specyficzny, ponieważ, tak sądzę, klienci sprzętu hi-fi i highend to raczej wąska grupa ludzi o głębokich kieszeniach. Jeśli już ktoś kupuje TV za 10000 zł to zastanawia się i po 10-20 razy analizuje czy aby wybór będzie OK. Nie dziwię się Golgocie jego rosterek, ale po to jest to forum by je rozwiać (lub nie). Dlatego tym dziwniejszy jest brak akceptacji opinii wszystkich, którzy się tutaj wypowiedzieli. Wydaje mi się, że dla niektórych zbyt wiele jest pozytywnych opinii na temat tej plazmy. A nie wszyscy lubią, gdy coś ma więcej pozytywów niż negatywów. Co ciekawe o pozytywach i negatywach tej plazmy było juz tutaj napisane, a kazda z nich, także moja, jest subiektywna. To przecież wynika z istoty sprawy i istoty ludzkiej natury. Człowiek bowiem z natury jest subiektywny!!! Dlatego zdziwiła mnie opinia jakoby wszysycy, którzy tutaj coś wyskrobali, to komercyjne "hieny", ktore czekają kiedy tylko dorwać się do portfela klientów.
 

Golgota

New member
dnc
Praktycznie już mnie przekonałeś do zakupu tego modelu, mam jednak jedno pytanie odnośnie gier i sygnału HDTV 1280x720 jak będzie się spisywał, prośba nie odsyłaj mnie gdzieś tam na forum, wolę jak zadałem pytanie a Ty mi na nie odpowiesz.
Kartę graficzną mam WinFast 7800GTX także full wypas obecnie gram na LCD 19’’ w 1280x1024 full detali na każdej grze i nie wymięła, dlatego tym bardziej interesuje mnie jak będą wyglądały gry na tym TV- jak ze skalowaniem i jak najlepiej podłączyć do tego TV.
I gdzie w necie mogę znaleźć bardziej szczegółowe zdjęcia tego modelu, jak pilot we-wy
Pozdrawiam

Pozdrawiam:blagam:
 
Ostatnia edycja:

dnc

Moderator
VIP
Golgota napisał:
dnc
Praktycznie już mnie przekonałeś do zakupu tego modelu, mam jednak jedno pytanie odnośnie gier i sygnału HDTV 1280x720 jak będzie się spisywał, prośba nie odsyłaj mnie gdzieś tam na forum, wolę jak zadałem pytanie a Ty mi na nie odpowiesz.
Kartę graficzną mam WinFast 7800GTX także full wypas obecnie gram na LCD 19’’ w 1280x1024 full detali na każdej grze i nie wymięła, dlatego tym bardziej interesuje mnie jak będą wyglądały gry na tym TV- jak ze skalowaniem i jak najlepiej podłączyć do tego TV.
I gdzie w necie mogę znaleźć bardziej szczegółowe zdjęcia tego modelu, jak pilot we-wy
Pozdrawiam

Pozdrawiam:blagam:

Jeśli chodzi o sygnał HDTV, to najlepiej posłac go przez złącze DVI-HDMI. Obrazj jest bardzo dobrej jakości, bartdzo ładna kolorystyka, szczegóły. W ten sposób najlepiej ogladać filmy z DVD czy Divx, ponieważ obraz jest obcinany po bokach i nie widać całego ekranu (jest to prawidłowa reakcja ekranu). Dla filmów to nie ma znaczenia, ale jeśli chciałbyś grać to najlepiej podpiąć plazmę złączem D-Sub. Wtedy obraz będzie na całym ekranie. To jest ważne, ponieważ nie obcina informacji pojawiających się na rogach ekranu. Po DVI też mozna posłać obraz, żeby nie obcinało rogów, ale trzeba dopasowywać rozdzielczośc ekranu. Wtedy jest ona taka dziwna np. 1240x716. Masz karte Nvidia, więc dopasowanie ekranu do rozdzielczości karty nie będzie stanowić problemu. Ustawienia karty są dosyć szerokie i można w zasadzie dopasować ustawienia zarówno parametrów obrazu jak i innych ustawień do swoich upodobań. Jeśli będziesz grał na plaźmie, musisz brać poprawkę na to, że rozdzielczość ekranu jest mniejsza niż Twojego LCD, a więc musisz siedzieć dalej od niego by nie drażniły Cię piksele.
 

gufi

New member
Witam wszystkich "PV maniaków"

Oglądając kanały TVN(24 i turbo) z cyfry+ spotkałem się z wyświetleniem na ekranie funkcji "szeroki" - tej samej która pojawia się np. przy DVD. Obraz jest ustawiony na AUTO FORMAT. Czy to znaczy, że TVN-y zaczynają nadawać prawdziwe 16/9 ???
 

dnc

Moderator
VIP
gufi napisał:
Witam wszystkich "PV maniaków"

Oglądając kanały TVN(24 i turbo) z cyfry+ spotkałem się z wyświetleniem na ekranie funkcji "szeroki" - tej samej która pojawia się np. przy DVD. Obraz jest ustawiony na AUTO FORMAT. Czy to znaczy, że TVN-y zaczynają nadawać prawdziwe 16/9 ???

Kanały TVN nie nadają w formacie 16/9, a w formacie 4/3 z paskiem u góry i u dołu. Z tego co wiem jedynie Canal+ nadaje filmy w 16/9. Reszta, w tym także TVP, markują tylko 16/9. To taki pseudo format anamorficzny.
 

Goliat

New member
Bez reklam
Uuups...

dnc napisał:
Nie rozumiem Cię. Mówisz, że większość opinii tutaj jest komercyjna. A skąd to wiesz? To, że jest tu 2 czy 3 sprzedawców nie oznacza, że np. Ja też nim jestem. Owszem handluję, ale nie sprzętem RTV, a czymś zupełnie innym. Mniejsza jednak z tym. Jeśli uważasz, że zawarte tutaj opinie są niedobre, to dlacego zadajesz pytania? I tak wszystkie odpowiedzi będą komercyjne i każdy tutaj będzie chciał Ci coś wcisnąć. Jeśli zatem masz obiekcje dotyczące tej plazmy, nie kupuj jej pod żadnym pozorem. Bo potem będziesz żałować, a tego nikt pewnie nie chce, włącznie z nami.

Nie wiedziałem że aż tak zdenerwuję "Guru" od PV-60;) ale cóż jeżeli chodzi o twoje opisy to są OKI ....ale sugestie "ludzi z branży" to potrafią baaardzo namieszać w główce (przynajmniej mojej) i już w tej chwili nie wiem co zakupić :( .A treść mojej wypowiedzi wydawało się że o tym świadczy....ale cóż została odebrana inaczej.
Niestety nie chcę wypytywać o drobiazgi jak co niektórzy w wielu wątkach (chyba nie chcą nic zakupić) a pytają a dokonać zakupu na kilka ładnych latek...... i stąd moje zakłopotanie :( gdyż żeby się spełnić to musiałbym chyba zakupić kilkanaście TV od plazmy poprzez LCD i 3LCD a na hybrydzie zakończyć.
Jeżeli poczułeś się urażony to wieeelkie Sorry :) Pozdrawiam!!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
co to znaczy - wypowiedź komercyjna.
Coś Ci się pomieszało. Jesli Panasonic PV 60 gra bardzo dobrze i uzytkownicy są bardzo zadowoleni to już jest wypowiedź komercyjna?
Czy jesli w klasie cenowej rewelacyjnie gra Loewe , Pioneer , Samsung, LG czy Philips - to też już komercja?
Czy jadna komercja jest większa od drugiej ?
Czy jeśli - wymienisz 30 modeli - które są bardzo dobre - to jest komercja?
To że telewizory są rewelacyjne - to wcale nie znaczy ,że u Ciebie będą grać dobrze.

Wszystko wystarczy sprawdzić samemu w domu , we własnych warunkach i wybierać samemu. Być może Twoje oceny porad biorą się z Twojego środowiska gdzie ludzie maja coś do ukrycia albo coś wciskają.
Po to jest forum aby dzięki opiniom setek , tysięcy ludzi poznać wady i zalety produktu.
Forum jest strukturą niezależną i każdy dzieli sie swoimi doświadczeniami w dobrej wierze.
Każdy kto wydaje cieżko zarobione pieniądze chce otrzymać najlepszy produkt./ Do tego też służą fototesty / Nie tylko Ty chcesz otrzymać dobry sprzęt ,bo masz kasę.
Wszystkie czynnosci forum słuzą do tego aby wyeliminować złe produkty .
Żeby producent znalazł sobie sklepy "dla Idiotów' - tam pójdzie wszystko.

"Już mam ustaloną suuuuuper cenę na tą plazmę..... i się łamię :(
Większość wypowiedzi ma charakter komercyjny....więc zarobkowy.....a Ja chcę kupić coś na lata dla siebie do domu, i niestety dupensja!!!!!
I bądź tu mądry...........:confused: " - a TAK bardziej konkretnie ?
pozdrawiam
 

dnc

Moderator
VIP
Goliat napisał:
Nie wiedziałem że aż tak zdenerwuję "Guru" od PV-60;) ale cóż jeżeli chodzi o twoje opisy to są OKI ....ale sugestie "ludzi z branży" to potrafią baaardzo namieszać w główce (przynajmniej mojej) i już w tej chwili nie wiem co zakupić :( .A treść mojej wypowiedzi wydawało się że o tym świadczy....ale cóż została odebrana inaczej.
Niestety nie chcę wypytywać o drobiazgi jak co niektórzy w wielu wątkach (chyba nie chcą nic zakupić) a pytają a dokonać zakupu na kilka ładnych latek...... i stąd moje zakłopotanie :( gdyż żeby się spełnić to musiałbym chyba zakupić kilkanaście TV od plazmy poprzez LCD i 3LCD a na hybrydzie zakończyć.
Jeżeli poczułeś się urażony to wieeelkie Sorry :) Pozdrawiam!!

To nie jest zdenerowanie, ale raczej lekka irytacja. Jako autor tego wątku staram się dbać by każdy kto zada pytanie znalazł tutaj odpowiedzi. Problem polega na tym, że chciałbym aby każdy najpierw zapoznał się z wszystkimi postami, a jeśli i to go nie zadowoli lub nie będzie do końca pewien by wtedy zadawał pytania. Tak jak to się czyni na innych forach. Najpierw czytasz, czytasz, czytasz, potem szukasz i czytasz, a potem czytasz i na końcu zadajesz pytania :) .
Nie czuję się urażony, i nie musisz przepraszać bo nie ma za co. Uważam, że niewiedzę nie należy tępić, ale uświadamiać i wyjasniać, nakierowywać na odpowiedzi. Ktoś tu rzucił hasło "bana mu". To też nie jest wyjście. Bo zostajesz na lodzie, a na pytania nie otrzymasz odpowiedzi. Ban powinien być jak ekskomunika, ostatecznością. Jesteś nowy, wiec możesz czegoś nie wiedzieć. Dlatego podchodzę do sprawy inaczej, niż gdybyś był starym wyjadaczem.
 

Goliat

New member
Bez reklam
kiki napisał:
witam
co to znaczy - wypowiedź komercyjna.
Coś Ci się pomieszało. Jesli Panasonic PV 60 gra bardzo dobrze i uzytkownicy są bardzo zadowoleni to już jest wypowiedź komercyjna?
Czy jesli w klasie cenowej rewelacyjnie gra Loewe , Pioneer , Samsung, LG czy Philips - to też już komercja?
Czy jadna komercja jest większa od drugiej ?
Czy jeśli - wymienisz 30 modeli - które są bardzo dobre - to jest komercja?
To że telewizory są rewelacyjne - to wcale nie znaczy ,że u Ciebie będą grać dobrze.

Wszystko wystarczy sprawdzić samemu w domu , we własnych warunkach i wybierać samemu. Być może Twoje oceny porad biorą się z Twojego środowiska gdzie ludzie maja coś do ukrycia albo coś wciskają.
Po to jest forum aby dzięki opiniom setek , tysięcy ludzi poznać wady i zalety produktu.
Forum jest strukturą niezależną i każdy dzieli sie swoimi doświadczeniami w dobrej wierze.
Każdy kto wydaje cieżko zarobione pieniądze chce otrzymać najlepszy produkt./ Do tego też służą fototesty / Nie tylko Ty chcesz otrzymać dobry sprzęt ,bo masz kasę.
Wszystkie czynnosci forum słuzą do tego aby wyeliminować złe produkty .
Żeby producent znalazł sobie sklepy "dla Idiotów' - tam pójdzie wszystko.

"Już mam ustaloną suuuuuper cenę na tą plazmę..... i się łamię :(
Większość wypowiedzi ma charakter komercyjny....więc zarobkowy.....a Ja chcę kupić coś na lata dla siebie do domu, i niestety dupensja!!!!!
I bądź tu mądry...........:confused: " - a TAK bardziej konkretnie ?
pozdrawiam
No tak uderz w stół a........... właśnie widzę że ty KIKI i Lokoloko w wielu wątkach ćwiczycie własne krótkotrwałe doświadczenia (związane z zawodowym podejściem do tematu) i one potrafią zamieszać i to nieźle!!
Uważam że tylko opinie właściecieli danych sprzętów są adekwatne a nie "znawców" którzy mają doczynienia ze sprzętem tylko przez przysłowiowe 5-minut ;) ...ale cóż twoje prawo jak i moje!! Pozdrawiam :)
 
Do góry