Seria PV60

Sebix

New member
Dziekuje za odpowiedz oraz za Twoją pełną informacje na temat tego modelu(dzięki temu nawiazaqłem kontakt z kikim i za kilkanascie dni stane się prawdopodobnie jego posiadaczem).Pozdrawiam
 

Ator

New member
Ja mam jeden problem w sumie z panasem, który był już poruszany w tym temacie natomiast pod innym kątem. Otóż chodzi o połączenie z PC. Odnoszę wrażenie, ze obraz generowany po łaczu analogowym D-sub jest o niebo lepszy od obrazu przesyłanego drogą cyfrową DVI-HDMI. Puszczając przez suba obraz z rodziałką zgodną z natywną Panasa czyli 1024x768 otrzymuje na telewizorze obraz, który jest bardzo czytelny i właściwie można wówczas na tv robić wszystko normalnie na kompie włącznie z pisaniem, czytaniem itp. Puszczając sygnał po DVI-HDMI z rodziałką 1280x720 (czyli teoretycznie najlepszą po HDMI bo nie musi być skalowana ztego co zrozumiałem) niestety czcionki są nieczytelne, obraz jest dziwnie zamazany (pomijam kwestie obcinania, którą to w przypadku oglądania filmów można pominąć bo same playery pozwalają na zmianę wielkości okna filmu i dopasowanie go do wielkości obszaru widocznego w tv). Czy wy też tak macie??? Nie ukrywam, ze specjalnie zakupiłem kabel DVI-HDMI będąc przekonanym, ze obraz przesyłany z karty graficznej po tym kablu będzie jeszcze lepszy niż po DVI-SUB (mimo, ze tu nie ma się do czego przyczepić). Niesetty zawiodłem się i nawet oglądanie filmów po DVI-HDMI odpada bo obraz jest mocno ziarnisty i odnoszę wrażenie, ze zamazany (czego nie odczuwam przy oglądaniu przez d-suba). Proszę o odczucia innych użytkowników tego Panasa w tym względzie (trochę było powiedziane na ten temat ale to bardziej o rozdziałkach a mniej o porównaniu jakości).
 

victorius

New member
Witam
uważam że najlepiej trzymać się instrukcji w której dokładnie jest pokazane jakie są zalecane połączenia ponieważ tak skonfigurowany jest telewizor , ja też chciałem poprawić obraz z cyfry (ferguson z wyjściem na komponent ) i specjalnie sprowadziłem kabel scart->component i co się okazuje ( w instrukcji zalecanym gniazdem do tun.sat. jest gniazdo 1 i 3 euro) po komponencie obraz jest przejaskrawiony widać coś jakby kaszę mannę (prawdobodobnie progresiv scan tak przerabia super sygnał z cyfry) zakupiłem więc dobrej jakości euro Thomsona i jest po prostu cacy i jest nawet sterowanie -kiedy włączam tuner plasma samoczynnie przełancza się na obraz z niego a kiedy wyłączam telewizor powraca do sygnału z anteny analogowej i tak powinno być (i co ciekawe -chyba muszę mieć dobrą antenę siatkową bo obraz z niej jest lepszy od niektórych programów z pakietu Cyfra+ - naprawdę:)
pozdrawiam wszystkich użytkowników pv60
 

TolBoy

Member
Witam, kupiłem w/w plazme jak w temacie ale jestem troche zdziwiony jakością obrazu, sygnał mam z Cyfry+ 1330 połączony za pomocą kabla SCART do AV1. Z bliska to znaczy do 2 metrów obraz jest tragicznej jakosci dopiero z dalsza ponad 4 metry można popatrzeć. Może tak juz jest ale nie mam doświadczenia z innymi TV. Ogólnie jestem zawiedziony moze tuner sat z HDTV poprawi jakośc obrazu albo mam u siebie cos nie tak ustawione. Dodam ze jakościowo najlepiej wypadaja dwa kanały TVN i TVN24.
Podam link do fotki, obraz jest rozmyty i nie wyraźny
showFullSize.php
 
Ostatnia edycja:

dnc

Moderator
VIP
TolBoy napisał:
Witam, kupiłem w/w plazme jak w temacie ale jestem troche zdziwiony jakością obrazu, sygnał mam z Cyfry+ 1330 połączony za pomocą kabla SCART do AV1. Z bliska to znaczy do 2 metrów obraz jest tragicznej jakosci dopiero z dalsza ponad 4 metry można popatrzeć. Może tak juz jest ale nie mam doświadczenia z innymi TV. Ogólnie jestem zawiedziony moze tuner sat z HDTV poprawi jakośc obrazu albo mam u siebie cos nie tak ustawione. Dodam ze jakościowo najlepiej wypadaja dwa kanały TVN i TVN24.

A może spróbuj podpiąć tuner do innych złącz (AV3). Post powyżej Twojego wyrażnie o tym mówi!!!
 

TolBoy

Member
Podłączyłem tuner sat do AV3 ale obraz bez różnicy, gdy oglądam film z DVD obraz jest bardzo dobrej jakości. U posiadaczy w/w plazmy też jest znaczna różnica w obrazie pomiędzy sygnałem z tunera sat a odtwarzaczem dvd ?
 

dnc

Moderator
VIP
TolBoy napisał:
Podłączyłem tuner sat do AV3 ale obraz bez różnicy, gdy oglądam film z DVD obraz jest bardzo dobrej jakości. U posiadaczy w/w plazmy też jest znaczna różnica w obrazie pomiędzy sygnałem z tunera sat a odtwarzaczem dvd ?

W sprawie jakości kanałów w C+ to radzę poczytać sobie inne tematy dotyczące tej platformy. Niestety z tym będzie problem. Jakość tunerów C+ jest, oględnie mówiąc, kiepska. Stąd nie spodziewaj się by na tunerze, który posiadasz mieć super obraz. Ani nadawca ani sprzęt nie mogą Ci tego zaoferować. Zresztą masz przykład, kiedy podłączysz DVD. Jakość obrazu jest zdecydowanie lepsza.
 

TolBoy

Member
No to czekam na platforme ITI, tylko ile to będzie kosztować ?
Może zadam pytanie na jakich tunerach SAT obraz z Cyfry+ jest zbliżonej jakości do obrazu z DVD ?
 

dnc

Moderator
VIP
Jakość tunerów to jedno, a jakość obrazu i dźwięku kanałów w C+ to drugie. Może to będzie reklama, ale w ostatnim nr. "SatKuriera" jest bardzo króki acz treściwy artykuł o jakości kanałów TV w C+ i P2C. Jak nie chcesz kupić gazety pójdź sobie do najbliższego Empiku i poczytaj sobie na free. Tam zawarta jest cała prawda o tym co nadaje C+ i P2C. Obie platformy stosują zasadę: "Nie jakość nadawać, ale jakoś nadawać." Może się to zmieni w ITI. MOŻE! Ja w każdym bądź razie mam taką nadzieję.
 

jaco

New member
Kody serwisowe do PV 60 E

:D Czy ktoś może zna do czego służą poszczególne pozycje w menu serwisowym w PV 60 E.???
 
Ostatnia edycja:

Golgota

New member
Witam
Mam własnie kupić (no zastanawiam się jeszcze) tego Panasonica
Tylko jedno pytanie jak jest z podłączeniem kompa z karty WinFast 7800GTX przez DVI do HDMI
Mam jeszcze jakieś objaśnienie do podłączenia tej karty do wejścia HDMI tylko chyba kabelków nie ma, czy ktoś może mi to wytłumaczyć
Pozdrawiam
 

RS4

New member
Golgota napisał:
Witam
Mam własnie kupić (no zastanawiam się jeszcze) tego Panasonica
Tylko jedno pytanie jak jest z podłączeniem kompa z karty WinFast 7800GTX przez DVI do HDMI
Mam jeszcze jakieś objaśnienie do podłączenia tej karty do wejścia HDMI tylko chyba kabelków nie ma, czy ktoś może mi to wytłumaczyć
Pozdrawiam

Jak masz w karcie DVI to kup kabel DVI-HDMI i smiga bez problemu, ale będziesz miał tylko obraz.

RS4
 

Golgota

New member
A dźwięk, mam nadzieję ze przez kompa da radę, synchronizacja z TV itd.
No tak jak w monitorze LCD przez DVI a sound przez kartę dźwiękową w kompie
Pozdrawiam
 

Golgota

New member
A co z tą rozdzielczością, bo z tego, co wiem HDTV zaczyna się od 1280x720 i to jest 720p
A większości łącznie z PV60 ma tylko 1024x768 także jakości jest wątpliwa i jestem ciekawy jak gry wyglądają
A co z obsługą kodowania HDCP czy ten PV60 lub SAMSUNG PS-42Q7H obsługuja to ?
Już wam przeszło z PV60 ???
 
Ostatnia edycja:

dnc

Moderator
VIP
Golgota napisał:
A co z tą rozdzielczością, bo z tego, co wiem HDTV zaczyna się od 1280x720 i to jest 720p
A większości łącznie z PV60 ma tylko 1024x768 także jakości jest wątpliwa i jestem ciekawy jak gry wyglądają
A co z obsługą kodowania HDCP czy ten PV60 lub SAMSUNG PS-42Q7H obsługuja to ?
Już wam przeszło z PV60 ???

Jeśli ciut więcej uwagi skupiłbyś na tym temacie, na wszystkie pytania otrzymałbyś odpowiedzi czytając poniższe posty. To dotyczy zarówno rozdzielczosci, jak i HDCP.
Nie rozumiem pytania napisanego na czerwono? Może tak kilka zdań wyjaśnień?
 

Golgota

New member
Na czerwono żeby z wrócić w końcu znowu uwagę, bo jakoś oczarowanie tym modelem nagle ucichło, a jak będę miał czas to wrócę do wszystkich postów
To tak trudno było zrozumieć?
Faktycznie nie wsadzaj głowy już więcej w napęd CD
 

Golgota

New member
Ator napisał:
Ja mam jeden problem w sumie z panasem, który był już poruszany w tym temacie natomiast pod innym kątem. Otóż chodzi o połączenie z PC. Odnoszę wrażenie, ze obraz generowany po łaczu analogowym D-sub jest o niebo lepszy od obrazu przesyłanego drogą cyfrową DVI-HDMI. Puszczając przez suba obraz z rodziałką zgodną z natywną Panasa czyli 1024x768 otrzymuje na telewizorze obraz, który jest bardzo czytelny i właściwie można wówczas na tv robić wszystko normalnie na kompie włącznie z pisaniem, czytaniem itp. Puszczając sygnał po DVI-HDMI z rodziałką 1280x720 (czyli teoretycznie najlepszą po HDMI bo nie musi być skalowana ztego co zrozumiałem) niestety czcionki są nieczytelne, obraz jest dziwnie zamazany (pomijam kwestie obcinania, którą to w przypadku oglądania filmów można pominąć bo same playery pozwalają na zmianę wielkości okna filmu i dopasowanie go do wielkości obszaru widocznego w tv). Czy wy też tak macie??? Nie ukrywam, ze specjalnie zakupiłem kabel DVI-HDMI będąc przekonanym, ze obraz przesyłany z karty graficznej po tym kablu będzie jeszcze lepszy niż po DVI-SUB (mimo, ze tu nie ma się do czego przyczepić). Niesetty zawiodłem się i nawet oglądanie filmów po DVI-HDMI odpada bo obraz jest mocno ziarnisty i odnoszę wrażenie, ze zamazany (czego nie odczuwam przy oglądaniu przez d-suba). Proszę o odczucia innych użytkowników tego Panasa w tym względzie (trochę było powiedziane na ten temat ale to bardziej o rozdziałkach a mniej o porównaniu jakości).
Ja mam do ciebie zapytanie, jaka karte graficzną posiadasz bo w słabszych modelach wyjście DVI to tylko jedna wielka bajka, proszę o odpowiedz
Pozdrawiam
 
Do góry