Seria PV60

michalp

New member
HD FAN napisał:
To znaczy ze ten Panasonic niejest az tak dobry tylko wygrywa bo ma dobrom cene a jaka plasma jest dobra twoim zdaniem Kiki

Ja mam trochę odmienne zdanie. Podczas prezentacji rzeczywiście pioneer pokazałe lepsze kolory, żywsze, lepszy kontrast. Jednak to było tylko pierwsze wrażenie. Po ustawieniu na duże kontrasty i dużą jasność okazało się, że kolory nie są wcale gorsze. Porównywałem na stop klatkach z dvd po komponencie. I co sie okazało: w najtrudnieszych miejscach, czyli ciemny pokój, a w mni półcień - Panasonic pokazywał wyraźniej i lepiej szczegóły. Czerń w Panasoniku też jest rewelacyjna. Może tylko bielą jest lepszy Pioneer. Dlatego uważam, że nie do końca jest zasadne mówienie, Panasonic bardzo dobry w swej klasie cenowej. Nie jest to prawdą, gdyż Panasonic wymaga po prostu bardzo dokładnego wyrególowania i to w wysokich partiach ustawień a Pioneer nie. No i jeszcze jedno: wszystkich oglądających pokaż bolały oczy od Pioneera (3m odległości) i to już po 15-20 min. oglądania, natomiast Panasonica oglądać mogę i 10 godzin i jest OK. Zresztą w trakcie pokazu przełączyliśmy na Panasa i o dziwo ból oczu ustał.
Tyle z moim subiektywnych wrażeń. Dla mnie Panansonic 42PV60 konkuruje zatem nie tylko ceną.

pozdrawiam
 

kulek1

New member
ortax360 napisał:
-szkoda tylko ze po niemiecku.
Dokladnie 2 dni temu zostalem szczesliwym posiadaczem Panasonic TH-42PV60 :D.
Pierwsze wrazenie to wielkosc- wczesniej korzystalem z SONY 29"CRT.
Niestety w salonie nie mieli dedykowanej podstawki i w tej chwili stoi w styropianie:p (podstawka ma byc jutro).
Jakosc obrazu bdb jak na zrodlo z ktorego korzystam wrecz rewelacyjna(siatka+tuner+PC)niestety TV obnaza niedoskonalosci ww mediow(siatka i wiekszosc kanalow na satelicie) i czasem az sie ogladac nie chce:-(.
Po zapuszczeniu dema HD z PC podlaczonego po D-Sub kopara opada!-tylko czekac az ten standart sie rozpowszechni i bedzie mozna cieszyc oczy na codzien.
Mam pytanie do posiadaczy: Czy wyjscie z tylu TV (audio)jest regulowane z pilota?I czy da sie jakos wyciszyc glosniki w TV podczas uzywania tego gniazda(RCA)?.
Mam zamiar podlaczyc zestaw stereo pod to wyjscie.
Drugie pytanie tyczy sie PAP, na czym to wlasciwie polega i jak sie wlacza?
Pozdrawiam wszystkim posiadaczy PV60 :grin:
 

kulek1

New member
Nikt nie jest w stanie mi pomoc?
Podlaczylem wzmacniacz i okazalo sie ze wyjscie audio w 42PV60 nie jest regulowane, czy istnieje jakis sposob aby to zmienic?np w menu serwisowym??
O co chodzi z tym PAP??
 

dnc

Moderator
VIP
Brak regulacji wzmocnienia wyjścia plazmy jest raczej normalnym elementem. Sygnał jest stały a regulowac go można na wzmacniaczu podpietym do TV. Nie mozna regulowac wzmocnienia poniewaz sygnał audio wychodzi z TV bez udziału wzmacnicza wewnętrznego, którym można reulować siłę dźwięku.
Co do PAP to: http://www.hdtv.com.pl/forum/showpost.php?p=39204&postcount=5


P.S.

Już 25 czerwca mijają 3 miesiące od kiedy powstał ten temat. Pragnę podziękować wszystkim, którzy mieli wkład w niego oraz tym wszystkim, którzy przeczytali od deski do deski wszystkie posty i na tej podstawie zdecydowiali sie na zakup i nie żałują.
Liczba ponad 53 tyś odwiedzin mówi sama za siebie!!!
 

wlod

New member
To ciekawe mam od ok miesiąca tą plazme i nie jestem pewien czy ta funkcja jest aktywna. Byłoby super. Napewno jest funkcja obrazu i telegazety w osobnych oknach. Jeżeli komus udało sie uruchomic w dwóch oknach sygnał np tunera sat a w drugim z anteny naziemnej to prosze o info
 

zabka11

New member
Witam
Użytkuję ten TV od blisko trzech miesięcy i nie zauwazyłem czegoś co nazywa się PAP jest natomiast PAT ( mały obraz obok teletekstu)
Nigdzie w instrukcji nie jest wymienione słowo PAP więc nie rób sobie nadzieji że ktos powie, iż u niego to działa Ten model jest rewelacyny ale niestety prosty - bez bajerów
 

Darek

New member
grzegorz54347 napisał:
Witam. Posiadam 42-PV60 i jestem z niego bardzo zadowolony.Ostatnio przeczytałem o kodach serwisowych,wszedłem w menu serwisowe,była tam ikona Flash->TV,wybrałem OK z pilota,cały ekran stał się biały.Wyłączyłem zasilanie i ponownie włączyłem i wszystko było w porządku.Czy ktoś może mi powiedzieć do czego służy ta funkcja?

Dołączam się do pytania. Miałem to samo. Poza tym czy ktoś pamięta jak przejść z menu serwisowego 1 na 2?

Pozdrawiam
Darek
 

nowy66

New member
Ja mam pytanie a propos menu serwisowego - czy ono jest wykorzystywalne ? Czy zmiany tam dokonywane mają/moga mieć wpływ na jakość obrazu? Czy tylko walory informacyjne (długośc pracy itp.)?
 

dnc

Moderator
VIP
Z menu serwisowym należy postępować bardzo ostrożnie. Nie wszystkie opcje są do końca zbadane i nie wiadomo co i jak zareaguje. Pewne rzeczy są jasne, ale inne nie. Przede wszystkim menu służy do sprawdzenia parametrów TV, jak ilość godzin pracy.
Zapewne flashowanie TV jest mozliwe, ale nie ma na zewnątrz żadnego wejścia danych jak RS-232 jak w innym TV stąd albo jest ono ukryte gdzieś pod obudową, albo złącze jest wbudowane tylko na potrzeby serwisu gdzies na płycie z elektroniką. Jeśli ktoś jest bardziej zainteresowany proponuję rozkręcić obudowę i zerknąć do środka. Jednak wiąże się to nie tylko z utratą gwarancji, ale także z uszkodzeniem TV (wysokie napięcie na panelu) lub z porażeniem prądem 230V.
 

Michal_K

New member
Chciałem wszystkim serdecznie podziękować którzy włożyli tak duży wkład w istnienie tego forum. Dzięki niemu zakupiłem ten telewizorek i jestem bardzo z niego zadowolony ?Jak do tej pory były to najlepsze moje zakupy a forum śledzę już od ponad 2 miesięcy?.. Od dziś i ja mogę służyć pomocą czy radą?.POZDRAWIAM!!!!!!!!!!!!!!
 

Michal_K

New member
Ps.
U mnie PLAZMA sobie wisi, zresztą cały pomieszczenie był przygotowywany pod kino domowe jeszcze przed jego zakupem w czasie trwania remontu!!!!!!! Napotkałem na kilka problemów a miedzy innymi na powieszeniu plazmy na płycie gipsowej ?. Ale wszystko się udało??jest SUPER
 

Michal_K

New member
Mam tylko jedne problem. Wypożyczam film w standardzie 16:9, TV jest ustawione na auto a mimo wszystko cały czas mam pasek na dole i u góry?wszystkie filmy..,.!!!!!! Co jest grane???
 

bart

New member
ustaw 16:9 w menu DVD (masz pewnie ustawione tam 4:3)
Zobacz tez czy tv wskakuje ci automatycznie w tryb 'szeroki'
 

dnc

Moderator
VIP
Michal_K napisał:
Mam tylko jedne problem. Wypożyczam film w standardzie 16:9, TV jest ustawione na auto a mimo wszystko cały czas mam pasek na dole i u góry?wszystkie filmy..,.!!!!!! Co jest grane???

... albo też wypożyczyłeś filmy, które mają inny format obrazu, np. 2.35:1. Sprawdź na opakowaniu DVD jaki format został zastosowany. Aby obraz był na całymn ekranie film musi mieć format 1.78:1 lub 1.85:1.
 

Michal_K

New member
Sprawdziłem wszystkie filmy są w standardzie 16:9?DVD nie ma opcji zmiany parametrów wyświetlania. A co ciekawe, nieraz się TV przestawia i znikają te paski ale gdy pojawi się tekst wracają z powrotem paski podkreślę że mowa o dolnym i górnym pasku!!!!!
Nic nie daje narzucenie standardu w TV na 16:9 DVD połączone jest komponentem!!! CO ROBIC..... Boje sie ze przez oglądanie w ten sposób moga sie pojawic "duszki".....
 
Do góry