Seria PV60

DhrPit

New member
Adi napisał:
Witam wszystkich.
Zdecydowałem się na zakup plazmy 42" PV600E, ale się zastanawiam, czy przy oglądaniu z odległości 2,9m nie przesadzam z wielkością TV. Jeżeli ktoś ogląda z odległości ok 3m, to proszę o szczere wrażenia.
Znalazłem ofertę tej plazmy poniżej 7000zł. Sprawdze źródło i przekarzę dla zainteresowanych. Wiem, że PV60E zdobył wśród Was uznanie, Pv600E to nic innego jak ten model+dodatki.
Pozdrawiam,
Adi

Gdzie taka cena ??????
 

zabka11

New member
Podstawka:
Kupiłem 42PV60 z podstawką ( tą droższą ( 178 euro lub cos około 700 zł) która ponoć jest właśnie od 42/37Px500 ( ma przestawiane kołki) i stoi jak trzeba. Jeśli podasz mi gdzie zobaczyć symbol podstawki to Ci sprawdzę i napiszę. Natomiast ja też mam pytanie ta podstawka nijak nie chce się kręcić - nie wiem czy jest gdzieś zablokowana obrotnica jakąś śróbą - nie bawiłem sie w sprawdzanie bo w zasadzie TV nie jest przekręcany tylko stoi tak jak go postawiłem
Może ktoś wie czy to cholerstwo sie obraca czy tylko tak wyglada na obrotowe?
 

victorius

New member
zabka11 napisał:
Podstawka:
Kupiłem 42PV60 z podstawką ( tą droższą ( 178 euro lub cos około 700 zł) która ponoć jest właśnie od 42/37Px500 ( ma przestawiane kołki) i stoi jak trzeba. Jeśli podasz mi gdzie zobaczyć symbol podstawki to Ci sprawdzę i napiszę.
Symbol powinien być na opakowaniu
pozdrawiam
 

Deimos

Banned
To cytuje wiadomośc poniżej, może już się na taki załapałeś???;)
Jak podaje chińskojęzyczny Commercial Times, Panasonic Tajwan zlecił produkcję niektórych komponentów do plazm tajwańskim producentom. Sytuacja ta zdarzyła się obecnie po raz pierwszy w historii. Do tej pory wszystkie elementy telewizorów plazmowych były sprowadzane z Japonii, a na Tajwanie odbywał się jedynie końcowy montaż.
 

mastahor

New member
nie no zauwazyłem w Media ze nie ktore (szczegolnie te wieksze powyzej 40 cali ) tak "sycza" cicho bo cicho ale sycza :] moj tak czasami nei zawsze moze dlatego ze nowy no zobacze ;x
 

kojot

New member
WITAM
mi nic nie syczy nic nie slysze zeby cos syczalo jak scisze tv na maxa i podejde na jakies 20cm to tylko slychac jak pracuja wiatraczki z tylu ale trzeba stac naprawde blisko
pozdrawiam
 

michalp

New member
kojot napisał:
WITAM
mi nic nie syczy nic nie slysze zeby cos syczalo jak scisze tv na maxa i podejde na jakies 20cm to tylko slychac jak pracuja wiatraczki z tylu ale trzeba stac naprawde blisko
pozdrawiam

witam,

do zeszłego tygodnia też tak miałem, że nic nie było słychać, nawet pisałem, że wiatraczki ledwo z metra słychać. Parę dni temu coś się jednak stało, i teraz słyszę bzyczenie, w miarę głośne, lekko przeszkadzjące, gdy wieczorem mam w miarę, ale nie mocno wyciszony głos. Dźwięk sprawia wrażenie głośno działającej elektroniki (nie znam się na tym). To jest rodzaj dźwięku, jaki też, choć bardzo słabo slychać, w zwykłych tv, kiedy obraz ma dużo bieli. I tak jest w mej plaźmnie, im więcej bieli tym intensywniej syczy. Przy czym nadmienię, że to syczenie, ale ledwo słyszalne przy całkowicie ściwionej plaźmnie zauważyłem juz podczas pokazów na pioneerze i panasonicu - ale było słabe.
Jeżeli ktoś z Was też coś takiego zauważył, to proszę info. Chyba będę musiał to zgłosić do serwicu, lecz dopiero po MŚ.

pozdrawiam
 

Smartek

New member
.

Witam!
Jest to moj pierwszy post na (bardzo pomocnym!) forum dlatego pragne sie przywitac :cool:.

Forum poczytuje od dluzszego czasu, zarejestrowalem sie z jednego powodu - mam do zadania kilka pytan, ktore beda mi sie przypominaly z czasem.. i bylbym bardzo 'dzwieczny' za odpowiedzi :roll:.
Jestem mlodym czlowiekiem, jednak jesli w domu zachodzi potrzeba zmiany lub po prostu kupna nowego sprzetu - odpowiedzialnosc spada na mnie i przewaznie ja odpowiadam za wybor sprzetu do danej kwoty, wiec zanim podejmiemy jakakolwiek decyzje staram sie dowiedziec w danym temacie jak najwiecej moge :bober:.

Przeszedlem juz przez tematy typu "LCD vs Plazma", wybor (jak mozna sie domyslic po umiejscowieniu tego posta ;)) padl na plazme.. i do ~7000zl konkretnie na model Panasonica 42PV60E. W miedzyczasie przeplataly sie modele LG 42PX5R, PC1R i Samsung S5S (ktory jest chyba jedynym konkurentem tego Panasonica(?)) jednak na razie wygrywa PV60.
Mialem rowniez okazje spogladniecia na plazmy w MM - i zdecydowanie KAZDY Panasonic, ktory widzialem bardzo ladnie 'swiecil' - w tym tytulowy model.

Przejrzalem problemy dotyczace tzw. duszkow, ktore nekaja posiadaczy plazm po dzien dzisiejszy - stwierdzilem, ze przy odrobinie ostroznosci problem nie powinien sprawiac wiekszych zmartwien. Z tego co wyczytalem panele 9G sa bardziej dopracowane(?) pod wzgledem jakosci obrazu jak i czestotliwosci "wypalen".

W tym temacie doszedlem ("szedlem" od konca :fool:) do 13. strony, wiec prawdopodobnie ominalem wazniejsze informacje, ale juz dzisiaj mam lekko mowiac dosyc czytania ;). Stad pytania:

- Jak w tym Panasonicu wyglada dopasowanie danego programu (jak mama bedzie ogladala seriale np. :D) 4:3 do jego 16:9?! Czy mozna to robic 'stopniowo'? Rozciagniete glowy zdecydowanie odpadaja - nie chce tez znacznego obciecia obrazu tak, jak to ma miejsce w np. 32" panoramicznych SONY CRT - fakt, nic nie jest rozciagniete, ale strasznie duzo obrazu obcina.

- Co ze slawnym "docieraniem" plazmy? Jakich parametrow obrazu powinno sie uzywac przez pierwsze kilka tygodni korzystania z TV?

- Jak wyglada u Kikiego domowa prezentacja? ile to kosztuje? jakie sa warunki?

- Czy zabezpieczenia przed wypalaniem obecne w plazmach Samsunga czy LG dobrze sie sprawuja i czy warto na ich rzecz zrezygnowac z plazmy Panasa?

To na razie tyle. Z gory wielkie dzieki za odpowiedzi!

Plazma bedzie podlaczona do stacjonarnej nagrywarki DVD i Xboksa przeznaczonego do odtwarzania filmow DivX, XviD itd.
Pozdrawiam i milego konca weekendu zycze. :eek:k:
 

grzegorz54347

New member
42-pv60

Witam. Posiadam 42-PV60 i jestem z niego bardzo zadowolony.Ostatnio przeczytałem o kodach serwisowych,wszedłem w menu serwisowe,była tam ikona Flash->TV,wybrałem OK z pilota,cały ekran stał się biały.Wyłączyłem zasilanie i ponownie włączyłem i wszystko było w porządku.Czy ktoś może mi powiedzieć do czego służy ta funkcja?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
docieranie plazmy - to zmniejszenie warunków kontrast , ostrość, jasność
na pół oraz nie przesiadywanie na jednym programie / w okresie docierania 330 godzin / po kilka godzin codziennie.
Co do prezentacji - podam Ci na priv.
Zabezpieczenia w Samsungach sprawuja się bardzo dobrze - sprawdzałem
W LG - nie sprawdzałem.
Formatowanie w Panasonicu - wystarczające dla ogladania filmów w systemie 4:3.
 

Zonk

New member
no to dzisiaj i ja mogę dorzucić coś od siebie do tego wątku :)

najpierw trochę o dostawcy, którym notabene był kiki .. jak już plazmy się u niego pojawiły w odpowiedniej ilości to dojechała w miarę szybko ( w sobotę były u nich, w poniedziałek u mnie ), miły Pan nawet pomógł wszystko ładnie zamontować :) jedyny minus to trochę uciążliwy momentami kontakt z kiki, to mogłoby być poprawione, zwłaszcza w takiej sytuacji, że tv mają być a ich nie ma .. no ale ostatecznie jestem zadowolony :)

a teraz o samym TV, z którego jak narazie jestem bardzo zadowolony :) ( ale nie będę, jak to niektórzy czynią, zarzekał się na różne bóstwa, że jest cudowny i jedyny :razz: ) jest nawet lepiej niż się spodziewałem .. no ale, do rzeczy:
- obraz z Cyfry+ : tuner Philipsa ( więc żadne cudo to to nie jest ) przez EURO podpięty do nagrywarki, a ta przez HDMI do Plasmy ( ale żadnego polepszacza obrazu nie ma, więc .. ). Obraz z odległości ~3-3,5m jest zdecydowanie lepszy niż na starym 27" CRT ( co prawda to nie był żaden cudowny model .. ). Nie jest to może "żyleta", ale przy podrdzewiałej antenie sat i średnim poziomie sygnału cyfry jest naprawdę nieźle. Nawet TVP1 można spokojnie oglądać :) ... Oczywiście najlepiej wyglądają reklamy..
- DVD : nagrywarka podpięta przez HDMI, ale jak pisałem, żadnego skalera nie ma więc obraz jest podawany w 576p ... jak na razie wygląda to na tyle nieźle ( obejrzałem kawałek Lord of the Rings ), że odechciewa się chodzić do kina :) Bardziej sobie potestuje dzisiaj wieczorem :)

Co do formatowania. Ja mam ustawione na automatyczne, i nie mam wrażenia jakiś rozciągniętych twarzy oglądając normalną TV. Co prawda widok Andrzeja L. w wiadomościach, na pół ekranu to nie jest to o czym marzyłem .. :)

Podsumowując: Zdecydowanie potwierdzam wszystkie pozytywne opinie napisane w tym wątku przez innych użytkowników :)
 

bart

New member
pv60 vs px5r

Po kilku miesiacach obwachiwania tematu wczoraj wiechaly do mnie trzy telewizorki od kikiego - Panasonic 42pv6 i 37pv60 oraz LG 42px5r.
Moje warunki domowe to kablowka UPC, dosc stare DVD Panasonica (RV31) oraz Manta3. Obydwa odtwarzacze polaczane zostaly scartem (Panasonic lepszym, przywiezionym na prezentacje)
Odleglosc od ekranu to 3 lub 4 metry.
Pierwszy zostal podlaczony 42pv. Pierwsze wrazenie - kurcze, zajmuje mi pol salonu ;-). Wrazenie po podlaczeniu kablowki - wow. Obraz b.dobry na wszystkich kanalach, brak pikselozy, zaklocen. Wlasnie lecial mecz Francji i obraz byl bardzo zadawalajacy. Potem test DVD - koncert Stinga, Matrix itp. Kolory piekne, obraz powala wielkoscia i jakoscia - czysta frajda z ogladania. Rowniez Divixy na Mancie da sie ogladac bez przykrosci.
Wersja 37'' dala oczywiscie te same efekty wizualne jak 42''.
Dzwiek taki sobie, ale do TV wystarcza, a do kina domowego uzywam i tak oddzielnego zestawu. Jesli chodzi o design, to przyznam ze obawialem sie srebrnych plastikow panasa, ale niepotrzebnie. To kwestia gustu, ale zgrabna obudowa panasa podeszla mi bardziej niz rozlozyste LG testowane jako drugie. Pilot wyglada kiepsko, ale ma wszystkie potrzebne funkcje, wiec jego design jest trzeciorzedna sprawa.
OK, teraz LG - przed prezentacja byl to moj faworyt i omalze nie zakupilem go w zeszlym tygodniu. No i dziekuje opatrznosci ze nie zakupilem. Na moich sygnalach obraz w LG okazal sie o klase gorszy niz w panasie. Chodzilo glownie o wyrazna kaszke na ekranie - zaklocenia byly widoczne zarowno przy kablowce jak i (w mniejszym stopniu) przy DVD. Pomimo zaglowania ustawieniami efekt nie znikal.
Tak wiec LG odpadl i ostateczny wybor rozegral sie u mnie pomiedzy modelami pv60. Wybralem 37 ze wzgledu na rozmiary i wystroj salonu.
42 bylaby troche zbyt przytlaczajaca.
Wybralem tez stojak zamiast hakow - mialem gotowa i idealnie pasujaca szafke RTV i przy takiej samej cenie nie widzialem potrzeby kucia w scianie.
Podsumowujac - prezentacja w domu do podstawa, goraca polecam. Oszczedzajac te 2-3 stowki mozna wtopic duzo wiecej i miec bol zebow przez pare lat. U mnie wygral zdecydowanie Panasonic, ale moze przy innym sygnale lepszy bylby LG.

Mam tez pytanie do uzytkownikow Panasa - w instrukcji obslugi napisane jest aby kabel zasilajacy trzymac osobno od pozostalych, gdyz moze to generowac zaklocenia. Czy stosujecie sie do tego zalecenia ? Ze wzgledu na uklad sprzetu byloby to u mnie troche klopotliwe, a zauwazylem wczoraj podczas ogladania TV dwa razy zaklocenia ktore byc moze moga miec z tym zwiazek. Z drugiej strony te zaklocenia byly tez widoczne na CRT w drugim pokoju, wiec chyba przebicie to nie ma zwiazku ? Choć z trzeciej :) strony obydwa TV sa zasilane przez ten sam kabel UPC (uprzednio rozdzielony)

Pozdrawiam i dziekuje forumowiczom za pomoc w wyborze oraz polecam prezentacje u kikiego.
 
Ostatnia edycja:

Deimos

Banned
Witaj, aby wyeliminować różne niepożądane zakłócenia sprzęt należy podłączać poprzez listwe przeciwzakłóceniową np: Monster Power HTS1000.
Ja takiej używam i nie mam żadnych zakłóceń, ani w wizji ani w fonii.:)
 

bart

New member
dzieki, ale tutaj zaklocenia wystepowaly na dwoch odbiornikach podpietych do dwoch roznych gniazdek zasilajacych wiec listwa raczej nic by nie dala. Wg mnie opcje sa dwa :

1) przypadek - moze akurat sasiad w bloku wlaczyl wiertarke ;-)
2) kabel zasilajacy w kontakcie z kablem tv stworzyl zaklocenia na wszystkich odbiornikach podpietych do sygnalu kablowki - nie wiem czy to mozliwe

W kazdym razie jesli zaklocenia sie powtorza to rozdziele kable zgodnie z instrukcja i sprawdze ktora hipoteza jest prawdziwa
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
W swojej klasie cenowej Panasonic jest bezkonkurencyjny.
Na wszystkich prezentacjach - w ostatnim czasie wygrywa w tej kategorii.
Ale potwierdza się po raz kolejny z rzędu ,prezentacja to żadne środki w stosunku do zadowolenia - na wiele lat.
 
H

HD FAN

Guest
To znaczy ze ten Panasonic niejest az tak dobry tylko wygrywa bo ma dobrom cene a jaka plasma jest dobra twoim zdaniem Kiki
 

dnc

Moderator
VIP
HD FAN napisał:
To znaczy ze ten Panasonic niejest az tak dobry tylko wygrywa bo ma dobrom cene a jaka plasma jest dobra twoim zdaniem Kiki

To oznacza, że jakość jaką oferuje ten model jest najlepsza spośród dostępnych modeli w podobnych cenach. Ale rozumiem sarkazm. :D
 

Deimos

Banned
HD FAN napisał:
To znaczy ze ten Panasonic niejest az tak dobry tylko wygrywa bo ma dobrom cene a jaka plasma jest dobra twoim zdaniem Kiki
Proponuje, abyś zwrócił uwage na plazme Fujitsu, ja oglądałem ją obok Pioneera z serii 436. Fujitsu z serii HHA miało zdecydowanie naturalniejsze kolory, a Panasonic od nich wyraźnie odstawał!
No ale Panasonic to tani sprzęt w porównaniu do w/w...
 

michalp

New member
bart,

mam w ścianie wybity tunelik na kable, gdzie wszystkie ułożone są swobodnie, lecz obok siebie i nie zauważyłem żadnych zakłóceń. Zatem nie wiem czy warto się tym szczególnie przejmować. Jak zauważę zakłócenia to pewnie włożę jakiś izolatro do kanału, lecze traz nie ma takiej potrzeby, oby się nie pojawiła, gdy kupię tuner HD :)

pozdrawiam
 
Do góry