Seria PV60

Holt_

New member
Bez reklam
kamil napisał:
VGA do VGA. chinchami z TV lub Ampli (zalerzy skąd sygnał audio idzie) do mini jack w Laptopie

sygnał audio zawsze idzie z laptopa.

Na pewno podłączyłeś do wejścia, a nie do wyjścia audio w TV bądź ampli?
 

stereoman

New member
dnc napisał:
J@rekM napisał:
CEna może i kusząca, ale ten model ma już ponad rok i skoro jest już nowy model to jak dla mnie szkoda kasy na staruszka. Ten wątek został na tyle wyeksploatowany, że nabycie PV70 było dla wielu łatwiejsze.

Daaawno tu nie zaglądałem, no ale jeśli Dnc używa epitetu staruszek:Ddo PV60, to muszę "zareagować".
Zapytam mianowicie osób często się tutaj wypowiadających, jak sprawuje sie ich PV-ełek?
Mojemu minie zaraz rok i sprawuje się DOSKONALE. Żadnych problemów.
A jak u was?

pzdr
 

MArio K-39

New member
Mój Panas PV60 użytkuję 7 miesięcy i....? 0 problemów 100% zadowolenia ! Co ważne TV wygląda jak nowy wcale na nim nie siada kurz.a obraz żyleta. POZDRAWIAM !:eek:k:
 
J

Judash

Guest
Mam go 9 miesiecy i jestem zadowolony. Mam tylko pytanie , czy wam tez obraz rozciaga sie automatycznie podczas reklam i nie tylko?.W tunerze ustawilem tryb pelny i tak czesto rozciaga sie pionowo,ze logo wciaga do gory.

Ps
Telewizje ogladam okolo 10 godzin dziennie i zadnych wypalonych miejsc nie stwierdzam.
 
Ostatnia edycja:

kredek

New member
Ja mam 10 m-cy (z nowym modułem "bezwężowym") i jest ok.
Ale IMHO dobrze byłoby, żeby pisać ile godzin przepracował - bo jeden ogląda 1 godz./dziennie, a w drugi np. 18 godzin. A to duuuża różnica.:D
Dochodzę do 3000 godzin.
 

kredek

New member
Judash napisał:
Mam go 9 miesiecy i jestem zadowolony. Mam tylko pytanie , czy wam tez obraz rozciaga sie automatycznie podczas reklam i nie tylko?.W tunerze ustawilem tryb pelny i tak czesto rozciaga sie pionowo,ze logo wciaga do gory.

Tuner, tunerem - ale tutaj zależy jak masz ustawiony TV. Z reguły sam się często ustawia na "auto" i stąd te samoistne rozciągnięcia.
 

stereoman

New member
Mam podłączony dekoder Fergusona do HD i on "przejął" na siebie trud dopasowywania obrazu.
Radzi sobie całkiem nieźle:grin:
JudasH,
coś z tym rozciąganiem jest nie tak. Może inne podłączone urządzenie robi fiku-miku:-DA może ustaw 16:9?

pzdr
 
J

Judash

Guest
stereoman napisał:
Mam podłączony dekoder Fergusona do HD i on "przejął" na siebie trud dopasowywania obrazu.
Radzi sobie całkiem nieźle:grin:
JudasH,
coś z tym rozciąganiem jest nie tak. Może inne podłączone urządzenie robi fiku-miku:-DA może ustaw 16:9?

pzdr


Ustawic w menu TV 16:9, a w tunerze pelny, czy auto?.
 

kamil

New member
Moj także bezproblemowy i bez wężowy :) Obraz mi się automatycznie przestawia na tzw.4:3, najczęściej na Polsacie i TVN, ale żadko się to zdarza. mam na ogół ustawione na auto.

Co do minusów to czarna obwódka - trzeba bardzo uwarzać czym i jak mocno się czyści. kiedyś to tv pucowałem wszystkimi nic, a teraz na szmatke psiknąłem płynu do szyb przejechałem po konturach i kawałek tej czarnej emali mi zszedł - uff...tylko taka ryska 1 cm, ale zawsze...Jakoś tej farby czy plastyku jest fatalna.

Zamontowałem już na ścianie wieszak do plazmy - taki uniwersalny z regulacja pionową z Allegro i przymierzam się do wieszania TV - czy w tych zestawach te śruby do połaczenia TV z wieszakiem są ok czy macie inny patent ???
Jak znajdę chwilke to zrobie zdjęcie korytka na kable i przyłacza przy wieszaku.
 

jaco

New member
Mam go od czerwca 2006 , 3500 godzin działa rewelacyjnie . Nic w nim nie wymieniałem. Nic się nie wypaliło. Porostu świetny TV.Dobry wyrób poznaje sie po pewnym czasie bez awaryjnego użytkowania.
 

Pelikan

New member
Problem z rozdzielczością w PV60

Witam,

Nie moge dojść do ładu z rozdzielczością w PV60 Panasonica.
Podłączam kompa do plazmy przewodem DVI - HDMI. Obraz żyleta ale pulpit windowsa zawsze "poza obszarem" ekranu.
Rozdzielczosc 1280 x 720 (720p) czy wszystkie inne od 800x600 do 19xx, ktore figuruja w opcjach nie wyswietlaja poprawnie calego pulpitu.
Nie pomaga rowniez ustawienie Ekranu HDTV w opcjach panelu nvidii.
Dodam, ze karta graficzna to 8800 GTS 640MB ale na poprzdedniej karcie (7800 GTX) bylo to samo ...

W czym tkwi problem ?
 
J

Judash

Guest
kredek napisał:
Tuner, tunerem - ale tutaj zależy jak masz ustawiony TV. Z reguły sam się często ustawia na "auto" i stąd te samoistne rozciągnięcia.

A gdzie w menu jest mozliwosc zmiany z auto na pelny np?.
 

dnc

Moderator
VIP
Judash napisał:
A gdzie w menu jest mozliwosc zmiany z auto na pelny np?.

Na pilocie jest klawisz "ASPECT" i to nim zmieniasz formaty obrazu. W tym jest tryb "AUTO", który sam dopasowuje się do tego jaki sygnał jest podawany. Przyczym nalezy pamiętać, ze obraz będzie się rozciągał przy podaniu go jako analogowy. Przy cyfrowym rozdzielczość jest sztywno traktowana taka jaka jest podana, więc i obraz nie będzie obcinany z czarnych pasków.

Pelikan napisał:
Witam,

Nie moge dojść do ładu z rozdzielczością w PV60 Panasonica.
Podłączam kompa do plazmy przewodem DVI - HDMI. Obraz żyleta ale pulpit windowsa zawsze "poza obszarem" ekranu.
Rozdzielczosc 1280 x 720 (720p) czy wszystkie inne od 800x600 do 19xx, ktore figuruja w opcjach nie wyswietlaja poprawnie calego pulpitu.
Nie pomaga rowniez ustawienie Ekranu HDTV w opcjach panelu nvidii.
Dodam, ze karta graficzna to 8800 GTS 640MB ale na poprzdedniej karcie (7800 GTX) bylo to samo ...

W czym tkwi problem ?

A gdybyś poczytał FAQ do plazmy oraz starsze posty w tym temacie to byś się wszystkiego dowiedział. Wiem, wiem, jest sporo szukania, ale temat był już przerabiany kilka razy i szkoda ponownie "zawalać" postami sprawę już wyjaśnioną.
 
Ostatnia edycja:

Pelikan

New member
dnc napisał:
Na pilocie jest klawisz "ASPECT" i to nim zmieniasz formaty obrazu. W tym jest tryb "AUTO", który sam dopasowuje się do tego jaki sygnał jest podawany. Przyczym nalezy pamiętać, ze obraz będzie się rozciągał przy podaniu go jako analogowy. Przy cyfrowym rozdzielczość jest sztywno traktowana taka jaka jest podana, więc i obraz nie będzie obcinany z czarnych pasków.



A gdybyś poczytał FAQ do plazmy oraz starsze posty w tym temacie to byś się wszystkiego dowiedział. Wiem, wiem, jest sporo szukania, ale temat był już przerabiany kilka razy i szkoda ponownie "zawalać" postami sprawę już wyjaśnioną.

stary ja rozumiem, ze Ty jestes tutaj waznym moderatorem i nie masz czasu na tekie pierdoly jak odpisanie na post jakiegos marnego usera ale wyobraz sobie nie kazdy czyta to forum codziennie i przegladanie 184 stron w celu odszukania odpowiedzi na 1 pytanie moze byc troche klopotliwe ?

skoro to jest dla Ciebie takie banalne to moze podrzuc linka do postu, ktory na to pytanie udzieli mi odpowiedzi ? raczej na to nie licze ...

zegnam ozięble,
Pelikan
 

kredek

New member
Ja też nie lubię odsyłania do archiwum.
Jednak kwestia pt.: "Aspect" jest na tyle podstawową kwestią, poruszaną jednoznacznie w instrukcji obsługi sprzętu - że jeśli ktoś próbuje mieć pretensje do moderatora o odsyłanie do archiwum, to IMHO powinien mieć jeszcze większe... do siebie!
O własne lenistwo i lekceważenie własnej instrukcji, jednocześnie o niebo więcej chcąc wymagać od innych.
 

dnc

Moderator
VIP
Pelikan napisał:
stary ja rozumiem, ze Ty jestes tutaj waznym moderatorem i nie masz czasu na tekie pierdoly jak odpisanie na post jakiegos marnego usera ale wyobraz sobie nie kazdy czyta to forum codziennie i przegladanie 184 stron w celu odszukania odpowiedzi na 1 pytanie moze byc troche klopotliwe ?

skoro to jest dla Ciebie takie banalne to moze podrzuc linka do postu, ktory na to pytanie udzieli mi odpowiedzi ? raczej na to nie licze ...

zegnam ozięble,
Pelikan
Ależ się tak nie denerwuj. Złość piękności szkodzi!!! ;). Nie wiem czy wiesz, ale zbyt długa oziębłość doprowadza do zaziębienia!!:D

A tak na powaznie, właśnie po to sa archiwizowane wszystkie posty by je sobie odszukać i przeczytać interesujące treści. W sprawie połączenia PC-TV pisałem sporo w postach z zeszłego roku (patrz pierwsze moje posty) oraz FAQ, którego link znajduje się w moim podpisie oraz jako przypięty temat w dziale Plazmy -->Panasonic
 

kmarcin

New member
Tryb AUTO a cyfrowe źródło sygnału

dnc napisał:
... Przyczym nalezy pamiętać, ze obraz będzie się rozciągał przy podaniu go jako analogo wy.Przy cyfrowym rozdzielczość jest sztywno traktowana taka jaka jest podana, więc i obraz nie będzie obcinany z czarnych pasków...
Dekoder nBox recorder podłączony do PV60 złączem HDMI (tryb Rozciągnięcie), telewizor w trybie AUTO:
  • przy ustawieniu 1080i - automatycznie obcina poziome, czarne pasy na kanałach SD/HD
  • przy ustawieniu 720p - obraz nie jest skalowany
 

Pelikan

New member
dnc napisał:
Ależ się tak nie denerwuj. Złość piękności szkodzi!!! ;). Nie wiem czy wiesz, ale zbyt długa oziębłość doprowadza do zaziębienia!!:D

A tak na powaznie, właśnie po to sa archiwizowane wszystkie posty by je sobie odszukać i przeczytać interesujące treści. W sprawie połączenia PC-TV pisałem sporo w postach z zeszłego roku (patrz pierwsze moje posty) oraz FAQ, którego link znajduje się w moim podpisie oraz jako przypięty temat w dziale Plazmy -->Panasonic

Ależ ja jestem spokojny i wyluzowany jak zwykle a i do tego okrutnie brzydki wiec nic mi nie grozi :D
Wracajac do tematu w FAQ nie znalazlem odpowiedzi na moje pytanie (jest tam tylko informacja o ucinaniu obrazu przy polaczeniu DVI-HDMI ale nie jest wyjasnione jak to poprawic oraz malo istotny opis tworzenia dualview czy klonu z kart, graf.)
Staralem sie byc rowniez uczynny i zaczalem czytac Twoje pierwsze posty w tym temacie ale po 15 minutach stracilem cierpliwosc ...
Moze zamiast zasmiecac topic zbednymi postami bys mi poprostu napisal krotko w 1 zdaniu w czym tkwi problem i byloby po temacie ?
Czy to jednak ujmuje zasadom i regulom panujacym na tym forum :p
 

dnc

Moderator
VIP
Niestety nie ma w tym wypadku drogi na skróty. W FAQ jest wyraźnie napisane. Łącze HDMi jest łączem video, co oznacza, że sygnał wejściowy jest traktowany jako sygnał wysyłany przez urządzenie video jak DVD, DVB itp. TV traktuje taki sygnał w ten sposób, że obcina ok. 5% brzegu obrazu. I nic na ten sposób nie poradzisz, ale...

W opcjach konfiguracji video "Ustawienia ekranuNview->najeźdżasz na ekran TV Panasonic i prawym klawisze otwierasz menu podręczne i wybierasz "wybierz format TV i naciskasz "ustawienia zaawansowane". Otwiera sie nowe okno i jest tam opcja "Kompensacja przeskanowa". Za pomoca tej funkcji mozna regulować obraz TV i zoomować go tak by "wyciagnąć" brzegi obrazu na ekran poprzez funkcję "Niedoskanowanie/przeskanowanie".
Możesz też od razu przejśc do funkcji "Przeskanowania" i probować ustawic ekran wg własnych potrzeb.
To jest metoda, którą ja znam. Nie wiem czy o tym pisałem. Jeśli nie to muszę dodać to do FAQ'a.
Jak widać w jednym zdaniu się nie da. :(


Do kmarcina
Nie mam podłączonego n-boxa, ale na sygnał z PC TV nie reaguje. Nie ocina mi czarnych pasów. Po prostu wyświetla tak obraz jaki dostaje.
 
Do góry