Seria PS63C7xxxx menu serwisowe a zmiana modelu.

devion

New member
Posiadam PS63C7790YS.
Niby to samo co PS63C7000 sprzedawany w części polskich sklepów (a wymieniony na stronie samsunga) ale nie do końca. Porównując parametry mojego TV z tym ze strony samsunga.pl widzę, że:
1) "Oficjalny" polski PS63C7000 ma Motion Judder Canceller, a u mnie tego nie ma, albo nie potrafię znaleźć tej funkcji w menu.( w którym miejscu szukać?)
2) Mój TV ma tuner DTV-S2 (cyfra chodzi znakomicie), a "polski" TV tego nie ma.
3) Mój TV waży 44,6 kg a "polski" 40 kg, oba oczywiście netto.
Przeglądając różne fora natknąłem się na wzmiankę, że jest możliwa zmiana modelu w ramach serii, że to tylko kwestia ustawienia odpowiedniej opcji i już mamy inny model wraz z jego funkcjami. Nie pamiętam już strony ale tam człowiek opisywał "przeróbkę c6500 na c8000, ponoć działa.
Coś nie bardzo w to wierzę, bo przecież nawet wagą się różnią, ale z drugiej strony ta różnica wagi to może być związana z tym tunerem TVB-S2?
Firmware na pewno jest takie same dla całej seri C7xxx, sprawdzone, tylko, nie wiedzieć czemu niektóre funkcje są przyblokowane?
Czy ktoś już się z tym spotkał?
I jeszcze uwaga ogólna.
Ludzie opisując swoje TV na forum posługują się skrótowo symbolem PS63C7000, a może warto by podawać rzeczywisty symbol z tabliczki znamionowej, to wtedy nie byłoby nieporozumień, że ktoś opisuje funkcję w swoim TV, a inny posiadacz tego modelu jej nie widzi. Firm sprzedających i ich źródeł zaopatrzenia jest bardzo dużo a i sam samsung wypuszcza po parę pod modeli.
 

damian820927

New member
Bez reklam
Witam,
Ja posiadam ten sam model tylko w wydaniu 50" C7790 funkcja Motion Judder Canceller znajduje się w Menu jako grupa "Opcje Obrazu" są tam funkcje do trybu ekranu, tonu kolorów, filtrów zakłóceń, trybu filmowego i między innymi funkcja Motion Judder Canceller.
Ja ma do Ciebie pytanie dotyczące Firmware do tych modeli C7790 czy ten firmware z Polskiej strony Samsunga się nadaje, wgrywałeś już do swojego TV ? I co daje ten nowy firmware ?
 

devion

New member
Witam,
Ja posiadam ten sam model tylko w wydaniu 50" C7790 funkcja Motion Judder Canceller znajduje się w Menu jako grupa "Opcje Obrazu" są tam funkcje do trybu ekranu, tonu kolorów, filtrów zakłóceń, trybu filmowego i między innymi funkcja Motion Judder Canceller.
Ja ma do Ciebie pytanie dotyczące Firmware do tych modeli C7790 czy ten firmware z Polskiej strony Samsunga się nadaje, wgrywałeś już do swojego TV ? I co daje ten nowy firmware ?

Dzięki za podpowiedź, po powrocie sprawdzę.
Ale mnie to dziwi bo w specyfikacji jest napisane że nie posiada:
Bereichern Sie Ihr Leben mit dem 3D-fähigen Samsung Plasma 7000. - PS63C7790 - Plasma-TV - Fernseher | SAMSUNG
chyba że ważne są też literki po cyfrach, u mnie jest YS.
Co do firmware, to możesz spokojnie wgrywać z polskiej strony.
To jest ten sam firmware dla całej rodziny 6xxx i 7xxx.
A co daje?
Poza paroma dodatkowymi serwisami w internecie, nie widzę nic zauważalnego, poniżej cytat z pliku:
"1. Title
2010 PDP C65** & 7*** Firmware for sefl-upgrade
2. Applicable Model
PS**C6000 7000 series
3. Carrier or Corporate Customer
Open Market
4. Description
T-VALDEUC-2002.0
. OSD wrapping of specific languages issue on wireless pop-up window
. To remove the message of ''USB Overload''
. [MHEG] memory leak at iFrame channel (only UK)
. Latvian / Lithuanian OSD error when insert wireless dongle."
 

damian820927

New member
Bez reklam
Faktycznie dziwne że ten sam model ma różną specyfikację stronach Samsunga w zależności od kraju.
Mój jest z rynku Niemieckiego i na niemieckiej stronie jest ;) a tak poważnie to na pewno też masz mamy ten sam model, sprawdź w domu i daj znać.
Ja się tak zastanawiam jakie jest tu odświeżanie matrycy 50Hz czy 100Hz,
nie chodzi mi o system 600Hz nigdzie tego nie mogę znaleźć ?
Matryca powinna mieć odświeżanie przynajmniej 100Hz a jak jest ?
 

devion

New member
To już nie jest śmieszne, dwa kraje ten sam model i dwie, różne specyfikacje:
Szwajcaria Bereichern Sie Ihr Leben mit dem 3D-fähigen Samsung Plasma 7000. - PS63C7790 - Plasma-TV - Fernseher | SAMSUNG

Niemcy Technische Daten von PS63C7790 | Fernseher (Plasma TV) von Samsung

O co tu chodzi?
To tym bardziej potwierdza to o czym pisałem, aby nie było nieporozumień lepiej podawać pełny opis modelu, łącznie z końcowymi literkami.

Sprawdziłem, mam aktywną funkcję MJC. Dzięki za podpowiedź.
Wychodzi na to że nie trzeba kombinować z menu serwisowym bo mamy wszystkie funkcje jak w modelu C8000. Widać dla Niemców robią "najpełniejsze" modele, dla Szwajcarów gorsze a dla nas ....
 
Ostatnia edycja:
Do góry