seria NORTHRIDGE E

rep

New member
WITAM.
Mam pytanko do znawców.
Byłem dzisiaj u jednego z dilerów JBL i gość powiedział mi, ze jeśli chce kupić zestaw głośników o których mowa w tytule to żebym sie pośpieszył gdyż JBL wycofuje sie już z produkcji serii NORTHRIDGE E która jest obecnie na rynku i będzie wprowadzać nowsze głośniki tej samej serii. Oczywiście droższe o 50 %. Czy ktoś może coś wie na ten temat, czy to co jest teraz w sklepach to końcówka i lepiej sie pośpieszyć z kupnem? W innym zaś sklepie goś powiedział, że musze czekać jakies 2 miesiące zanim mi sprowadzą w/w zestaw. ILE W TYM PRAWDY ??
Dzięki za odpowiedź.
Pozdrowienia.
 

voyty

New member
Witam!

Wlasnie jakies dwa tygodnie temu zdecydowalem sie na te glosniki - konfiguracja E80/EC25/E20 (na razie bez suba).

Poniewaz tymczasowo przebywam w Holandii, wiec tu je zamowilem.

O dziwo - w jednym z sklepow powiedziano mi rzeczywiscie, ze to "stary model" i nie maja go i nawet nie mozna go juz zamowic, bo bedzie "nowy", ale nie wiedzieli jaki.

Nie mniej udalo mi sie znalezc "moj" zestawik w sklepie internetowym - fakt, ze czas dostawy to ok. 10 dni, wiec moze rzeczywiscie seria sie konczy i sciagaja resztki ???

W innych sklepach internetowych tez mozna go bylo nabyc - ja oczywiscie wybralem najtanszy (sklep) i o dobrej reputacji :).

A tak na marginesie to JBL nie jest tu (w Holandii) zbyt popularny - dominuja (jesli chodzi o glosniki) Klipsch, Kef, Dali, B&W - przynajmniej te marki widuje w sklepach najczesciej.


Pozdo
V.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Seria Northridge E, będzie dostępna jeszcze przez jakiś czas, zwłaszcza Cinepacki.

Nowośc która zaserwował nam JBL to seria ES, fotki z Ify poniżej :)

dsc0482hy3.jpg
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Przy projektowaniu wzorowano sie na serii Studio L więc we wszystkich kolumnach oprócz subwooferów zagoszczą superwysokotonowce :)

jbl_image.jpg
 

rep

New member
Es ???

Witam.
Czy Juz Wiadomo Kiedy Nowa Seria Es Bedzie W Sprzedazy I Jak To Bedzie Wygladalo Cenowo ? Ciekawe Jak W Porównaniu Do Serii E Będzie Sie Miała Seria Es I Cenowo I Jakosciowo Bo Moim Zdaniem Wygladaja Pieknie ???

Pozdrawiam.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
W sprzedaży pod koniec września.
ES będzie droższa o ~20-30% od E.
Słuchaliśy w Berlinie i gra bardzo fajnie.

ifasylwia014mt9.jpg
 
Ostatnia edycja:

Hawkmoon

New member
heh mam zestawik northridge movie 3 (e100, e30, ec35, e250), który chciałem za jakiś czas rozbudować do 7.1, stąd moje pytanie lepiej się pospieszyć i kupić coś z tej serii czy mogę spokojnie uzupełnić je o te z nowej serii (choć będzie to pewnie głupio wyglądać). Drugie pytanie to jakim modelem (z obecne serii) najlepiej uzupełnić w/w zestaw do wersji 7.1??
 

Hawkmoon

New member
znaczy powiadasz, że do tego zestawu pasują najlepiej e30??? Ja myślałem, że raczej jakieś podłogowe może e60 lub nawet e80, ale jeśli nie to napisz mniej więcej jaka jest zasada rozbudowy. Z góry dzięki

PS: i nie upieram się przy starej serii, pytam sie tylko czy poza wyglądem są jakieś obiektywne powody, żeby dokupić kolumny ze starej serii, czy nie ma to znaczenia??? (nawet wygodniej by mi było kupić te z nowej serii, bo teraz chomikuję kasę na tv)
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Na upartego można tymczasowe E30 z zestawu wrzucic na tył i dokupic podłogówki na miejsce głośńików surround.
Jak sluchasz duzo muzyki wielokanałowej to jest sens kupowania kolumn podobnych do przednich więc możesz poczekac na nowe i kupic nawet ES100. oczywiście stawiając je na przodzie :)
 
Do góry