Seria LM..... kolejne aktualizacje softu

dajaha

New member
Mam dokładnie to samo, z telefonem też.

Pisałem do LG:

"Witam, po ostatniej aktualizacji oprogramowania mojego TV do wersji 04.52.07 zauważyłem strasznie spowolniony dostęp do aplikacji YouTube z usługi Premium. Czas oczekiwania na otwarcie się programu to około 2 minuty po czym wybranie jakiejkolwiek funkcji programu zablokowuje aplikację na kolejną 1 minutę lub 2. Jeśli uda się dotrwać do wybrania konkretnej pozycji do wyświetlenia to pojawia się czarny ekran. Czasami wyjście z aplikacji i ponowne jej uruchomienie pomaga ale tylko na pewien moment i znów sytuacja się powtarza. Dodam, że przed aktualizacją nie było problemów. Używam internetu podłączonego do TV kablem LAN o przepustowości 40Mb/s więc chyba nie tu problem.
Po aktualizacji dokonałem resetu do ustawień fabrycznych oraz inicjowałem Usługę Premium. Czy jest coś co mogłoby mi pomóc czy po prostu wkradł błąd w aktualizacji oprogramowania o którym dość dużo pisze się na różnych forach internetowych. Muszę przyznać, że nie jestem odosobnionym przypadkiem opisujących w/w problemy."

A taką dostałem odpowiedź:

Szanowny Panie,


dziękujemy za kontakt z naszym działem.

Uprzejmie informujemy, iż Pana uwagi zostały przekazane do odpowiedniego działu naszej firmy. Dział techniczny rozpatrzy zgłaszane przez Pana objawy dotyczące działania aplikacji Youtube.

W razie dodatkowych pytań prosimy o ponowny kontakt.
 

bumtarara

Member
Witam, chciałem powiedzieć że trzeba pisać do nich natarczywie i ;prosto z mostu; mnie to naprawdę wkurza takie ich tłumaczenie się olewanie kluenta, dziś do nich napisałem wyraził co myślę o ich postępowaniu do klientów i ich informatykach wiem co dobry informatyk potrafi i robi to bezbłędnie

Wysłane z mojego LG-E610
 

bazyl12

New member
Ja mam 47LM670 i oprogramowanie 04.20.23 kiedyś na tej wersji oprogramowania You Tube dobrze działało teraz jest powolne.
Dzisiaj to jakaś masakra wczytuje i wczytuje i się wczytać nie może filmik :/
Z telefonu na tv potrafi się czasem szybciej odpalić.
 

bumtarara

Member
System jest oparty na androidzie o ile się nie mylę, np. w smartfonach problemów nie ma a jeśli są to albo są nie wielkie a kolejna aktualizacja rozwiązuje wszystkie problemy, bynajmniej w moim przypadku tak było kiedy smartfon wolno działał po aktualizacji chula jak szalony, z tymi telewizorami to jest porażka trzeba truć im D ile wlezie aż w końcu zrozumieją, informatycy w lg to jakieś jełopy pewnie praktykanci bez fachu

Wysłane z mojego LG-E610
 

bumtarara

Member
Rozmawiałem dziś na czacie z konsultantem, rozmowa była szczera więc można spodziewać się w najbliższym czsie kolejnej aktualizacji

Wysłane z mojego LG-E610
 

jaculekk1

New member
Ja też kolejny już raz pogaworzyłem chwilkę na tym LIVE CHAT i...

Konsultant LG Podobne zgloszenia zostały przekazane do działu technicznego I nadal oczekujemy na rozwiązanie.
JA Czyli trzeba próbować włączać tą aplikację czy będzie nowa wersja oprogramowania?
Konsultant LG Pojawi się aktualizacja.

...zobaczymy ile w tym prawdy i co tym razem wysiądzie ;)
 

bumtarara

Member
Moja rozmowa była szczera do bulu powiedziałem co myślę na temat ich produktów bo tak naprawdę szlak mnie trafia czasami mam ochotę wyrzucić telewizor przez okno, tak kiedyś zrobiłem z komputerem ale tv ma zaledwie 5 miecięcy, jeśli nic to nie da będę ponaglał, warto by było gdyby tak wszyscy tu na forum dziale lg przyłączyli się to i tak nic nie kosztuje a może poskutkuje

Wysłane z mojego LG-E610
 

dajaha

New member
Moja rozmowa była szczera do bulu powiedziałem co myślę na temat ich produktów bo tak naprawdę szlak mnie trafia czasami mam ochotę wyrzucić telewizor przez okno, tak kiedyś zrobiłem z komputerem ale tv ma zaledwie 5 miecięcy, jeśli nic to nie da będę ponaglał, warto by było gdyby tak wszyscy tu na forum dziale lg przyłączyli się to i tak nic nie kosztuje a może poskutkuje

Wysłane z mojego LG-E610

A wiesz ilu ludzi już im powiedziało, napisało na temat ich produktów? I jak myślisz przejęli się? Podejrzewam, że nawet gdybyś na znak protestu wyrzucił swój TV przez okno, nagrał to i opublikował na Youtube to pewnie też nie odniosło by to żadnego skutku. Ja od roku piszę do LG i TVN o aplikację TVN Player i ani jednej firmy ani drugiej nie stać na "szczerą do bólu" odpowiedź dlaczego takiej aplikacji nie może być na Smart TV w LG. Możemy tylko podejrzewać, że chodzi o brak dogadania się między firmami lub po prostu o kasę. Poczytaj wcześniejsze posty to zobaczysz ile już było takich interwencji podobnych do Twojej. Jeszcze trochę i zamkną wsparcie techniczne dla naszych produktów (bo będą już za stare) i to będzie na tyle naszego dziamdziania do LG.
:smile:
 
Ostatnia edycja:

leszekol

New member
Moja rozmowa była szczera do bulu powiedziałem co myślę na temat ich produktów bo tak naprawdę szlak mnie trafia czasami mam ochotę wyrzucić telewizor przez okno
Może i była szczera do "bulu", ale z tylko twojej strony ;) Gostek z czatu ma za zadanie powiedzieć ci dokładnie to chcesz usłyszeć. A jak mu się nie chce ci dogadzać, to ma "podręcznik standardowych odpowiedzi", które nie raz cytowali koledzy z forum. W tym wątku również :)
 

redMool

New member
Ja natomiast mam problem z siecią po wifi. Loguję się i po chwili już wylogowany ponownie nie mogę się zalogować (nie widzi punktów dostępowych) muszę wyłączyć i włączyć telewizor aby się zalogować ale po chwili już wylogowany. Dawniej tego nie było.

Ja mam to samo, trzeba wyłączyć w menu Intel WiDi, tym samym zostałem pozbawiony tej funkcji w TV i już nie mogę przesyłać obrazu bezprzewodowo. To mój ostatni tv marki LG, żegnam!
 

michal77

New member
Od jakiegoś czasu, (może od ostatniej aktualizacji), nie widać plików po dlna.
Mam dysk NAS, dlna widać po wciśnięciu IMPUT, ale potem plików już nie ma.

Występuje u kogoś taki problem, może wystarczy reset?
 

blaca

New member
Czy ktos z Was wie jak zrobic by telewizor odtwarzal filmy z usb na pelnym ekranie bez pasow.
Mam 55 calowy Lg Lm i kurde w wiekszosci sa pasy na dole i u gory.
Wiem ze to jest zakodowane w filmie ale mialem Philipsa pfl i tam pieknie wykalowywal wszystko na pelny ekran.
Co mi po tv 55 calowym jak z czarnymi pasami mam z 47 cali.
 

Marcin333

New member
Od jakiegoś czasu, (może od ostatniej aktualizacji), nie widać plików po dlna.
Mam dysk NAS, dlna widać po wciśnięciu IMPUT, ale potem plików już nie ma.

Występuje u kogoś taki problem, może wystarczy reset?

Zauważyłem u mnie że TV ma również problem z dyskiem NAS - wydaje mi się że jest na nim zbyt dużo plików i TV po prostu nie starcza pamięci na przechowywanie ich spisu. Spróbuj wyczyścić trochę serwer, ewentualnie podłączyć inny NAS z tylko kilkoma plikami i sprawdź czy działa - u mnie wtedy problem ustąpił
 

Marcin333

New member
Czy ktos z Was wie jak zrobic by telewizor odtwarzal filmy z usb na pelnym ekranie bez pasow.
Mam 55 calowy Lg Lm i kurde w wiekszosci sa pasy na dole i u gory.
Wiem ze to jest zakodowane w filmie ale mialem Philipsa pfl i tam pieknie wykalowywal wszystko na pelny ekran.
Co mi po tv 55 calowym jak z czarnymi pasami mam z 47 cali.


Qmenu -> proporcje obrazu -> 16:9 lub pełna szerokość - poeksperymentuj.
Jednak jeśli masz filmy w oryginalnym formacie kinowym 2.40:1 to wtedy albo masz poprzycinane brzegi albo rozciągnięty obraz.
Można zdobyć filmy w proporcji obrazu 16:9, jednak i one często są przez wytwórnię obcinane. Chyba najlepszym wyjściem jest zamiana TV na projektor ;)
 

diabeelek

New member
U mnie po aktualizacji softa do wersji 04.22.11 nie ma opcji abym mógł włączyć napisy do filmów czy to po USB czy DLNA.
Menu z napisami jest jakby zablokowane...Czy u kogoś też taki problem występuje?
Mam LN575S
Dodatkowo filmy które wcześniej się włączały teraz wyskakuje komunikat, że Ten typ plikow nie jest obslugiwany.
 

michal77

New member
Zauważyłem u mnie że TV ma również problem z dyskiem NAS - wydaje mi się że jest na nim zbyt dużo plików i TV po prostu nie starcza pamięci na przechowywanie ich spisu. Spróbuj wyczyścić trochę serwer, ewentualnie podłączyć inny NAS z tylko kilkoma plikami i sprawdź czy działa - u mnie wtedy problem ustąpił
Może i masz rację, mam dysk 1TB praktycznie pełny (dużo plików), ostatnio dość dużo plików usunąłem...wczoraj zrobiłem odświeżenie struktury plików z poziomu NAS (trwało to kilka godzin) i foldery/pliki pojawiły się na dlna.
Czyli jednak to nie wina softu tylko małej pamięci TV.

Dzięki za naprowadzenie :)
 

icemac

New member
witam,

mam problem po aktualizacji do softu 04.52.07 ... zauważyłem dopiero wczoraj, że konwersja filmu 2D->3D jak i filmy w 3D są jakieś rozmyte, bez kolorów ...

podczas wyświetlania 2D wszystko jest OK, jak i podczas 3D w wersji R/L czy U/D obraz jest ostry, "czysty" z normalnymi kolorami ...

Czy ma ktoś podobny problem, chciałbym się zorientować czy to wina softu, czy może się telewizor zejsrał ...

dzięki za info
 
Ostatnia edycja:

adam17

New member
Witam, mam taką przypadłość którą zauważyłem dopiero wczoraj i nie wiem czy to jest wina ostatniej aktualizacji czy mojego TV LM660s.
Jestem posiadaczem karty CI+ w UPC.

Wczoraj chciałem sobie nagrać boks a tu zonk, po wprowadzeniu wszystkich danych potrzebnych do nagrania programu (dnia,czasu i programu)pojawił się problem bo TV nie chciał zapamiętać tych ustawień.W zakładce "lista zadań" pojawiły się dane ale na kilka sekund i zniknęły.
Nagrywanie bez programowania działa ok,lecz modyfikacja zakończenia nagrywania już nie.

Mam prośbę dla posiadaczy kart CI+ o sprawdzenie tej funkcji .Dzięki i pozdrawiam.
 
Do góry