Seria LM..... kolejne aktualizacje softu

DVDO

New member
Tak jak zawsze bronię LG to tym razem przegięli i to zdrowo.

Nie chodzi mi o kwestie techniczne tylko prawne.

Otóż po updacie firmwaru, bez żadnego ostrzeżenia, LG domaga się zgody na nowe warunki dotyczące zasad prywatności. Prawdopodobnie to wynik ostatnich newsów w sieci dotyczących inwigilacji przez LG stron na jakie wchodzisz i materiałów, które oglądasz.

http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/...-lg-wyjasnia-dlaczego-i-obiecuje-poprawe.html

Po aktualizacji oprogramowania dostajesz tekścik w języku angielskim a przecież nie każdy z nas musi znać ten język. Jeżeli nie godzisz się na ich warunki to wszystkie funkcje SMART TV są wyłączone. Czyli, de facto, jeżeli nie życzę sobie inwigilacji to zostaje obcięta znaczna część możliwości telewizora za które przecież zapłaciłem przy kupnie i to bez ostrzeżenia.

Generalnie zastanawiam się jak wrócić do starszego softu ponieważ chciałbym aby LG soczyście pocałowało mnie w pupę z takimi warunkami jakie zaproponowali. Kupiłem ostatnio dwa telewizory LG i po tym numerze to był ostatni zakup produktów tej firmy. Niech spadają na drzewo bo nie są sami na rynku.
 

andreas2012

New member
Tak jak zawsze bronię LG to tym razem przegięli i to zdrowo.

Nie chodzi mi o kwestie techniczne tylko prawne.

Otóż po updacie firmwaru, bez żadnego ostrzeżenia, LG domaga się zgody na nowe warunki dotyczące zasad prywatności. Prawdopodobnie to wynik ostatnich newsów w sieci dotyczących inwigilacji przez LG stron na jakie wchodzisz i materiałów, które oglądasz.

http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/...-lg-wyjasnia-dlaczego-i-obiecuje-poprawe.html

Po aktualizacji oprogramowania dostajesz tekścik w języku angielskim a przecież nie każdy z nas musi znać ten język. Jeżeli nie godzisz się na ich warunki to wszystkie funkcje SMART TV są wyłączone. Czyli, de facto, jeżeli nie życzę sobie inwigilacji to zostaje obcięta znaczna część możliwości telewizora za które przecież zapłaciłem przy kupnie i to bez ostrzeżenia.

Generalnie zastanawiam się jak wrócić do starszego softu ponieważ chciałbym aby LG soczyście pocałowało mnie w pupę z takimi warunkami jakie zaproponowali. Kupiłem ostatnio dwa telewizory LG i po tym numerze to był ostatni zakup produktów tej firmy. Niech spadają na drzewo bo nie są sami na rynku.

ostatnio zauważam pewien problem w dużych firmach, stosuja rozne metody dodatkowych zarobkow jedne lepsze drugie gorsze jedne bardziej humanitarne drugie mniej, zawsze dzialaja na zasadzie tzw. jeśli można to wykorzystamy sytuacje, z tych mniej humanitarnych to jest wlasnie zwiększanie inwiglacji, oczywiście duże firmy maja jesen cen maxymalizowac zysk wiec kompbinuja jak więcej zarobić a inwiglacja jest jednym ze srodkow,
problemem jest tutaj wprawdzie tylko i wyłącznie rząd i jego bierność w tej sprawie, zajmują się pierdolami a kluczowe problemy ignorują (oczywiście mogą to robic swiadomie majac zyski z tego ze ignorują lub nieświadomie - niekompetencja) oczywiście jestem absolutnie przekonany ze jest to swiadoma ignorancja bo gdyby nie to to zaeaz po ochrobie danych osobowych wprowadzono by zakaz inwiglacji a wiec mialbys do wyboru zgadzasz się na inwiglacje bądź nie i dostal ten sam produkt zaleznie jak bys chciał, także podziękuj rządowi za to co się dzieje a nie narzekaj na firme która im wieksza tym bardziej chciwa wiec robi swoje byle się bardziejnachapac nic więcej, oczywiście atak na hamerykanow bardzo ich rozochocil na pelna inwiglacje wiec wszyscy podlizusy hameryki ( jak obecna partia rzadzaca w PL) ida w tym samym kierunku
 

motowdz

New member
Witam,
po poprzedniej aktualizacji pojawia się komunikat " Urządzenie USB nieobsługiwane", oczywiście nie ma mam podłączonego nic pod wejście USB. Komunikat ten potrafi pojawiać się co 3 minut. Czy ktoś miał lub ma coś takiego?
Drugi problem to telewizor gubi sieć WiFi i nie chce wyszukać dostępnych tak jakby wewnętrzna karta była wyłączona/niedostępna?
Wcześniej było ok.
 

michal77

New member
Nie wiem czy już było, ale ostatnio zauważyłem brak możliwości przewijania filmów do tyłu (do przodu działa), przy odtwarzaniu z dysku.
 

blaca

New member
Witam.Ponowie czy tez macie problemy z dlna? Tzn nie moge wyswietlac ani zdjec ani filmow z telefonu na monitorze. Mam telefon galaxy note 2 i andka 4.3 a telewizor 55Lm620. Wczesniej wszystko pieknie dzialalo.Zmienialem romy w telefonie zeby wykluczyc wade telefonu i na wszystkich romach nie dziala czyli wina tv.
Aplikacja pilota ze sklepu play dziala, aplikacja watchbig od lg dziala tylko te cholerne zdjecia i filmy nie dzialaja.
 

blaca

New member
Chodzi o to ze w telefonie note 2 mam np otwarta galerie i zdjecie, to u gory zdjecia wyswietla mi sie ikona "zmien odtwarzacz" i gdy wszystko bylo ok wciskalem go i pojawialy sie 2 opcje gdzie mam wyswietlic zdjecie czy np film tzn na telefnie lub na telewizorze. Teraz gdy wybiore telewizor niestety nie odtwarza na nim zdjec i filmow.

ps czy komus telewizor nie pokazuje kanalu tvn hd?
Mam lg 55LM620 i pakiet cyfrowego polsatu z modulem cam i niestety tvn hd brak choć mam go w pakiecie
 

podlos

New member
W 42LM660S nie działa mi lewy głośnik nie wiem jak czy tak było od początku to nie wiem bo wydawało mi się że grają 2 i może tak było tylko aktualizacja coś spieprzyła.Co mogę z tym zrobić?
 

dajaha

New member
W 42LM660S nie działa mi lewy głośnik nie wiem jak czy tak było od początku to nie wiem bo wydawało mi się że grają 2 i może tak było tylko aktualizacja coś spieprzyła.Co mogę z tym zrobić?

Na bank aktualizacja!! Ludzie ogarnijcie się, nie może po prostu uszkodzić się głośnik? A może balans sobie skręciłeś w prawo? Dlaczego wszystkiemu musi być winna aktualizacja?
Co możesz z tym zrobić? Oddaj do naprawy.
 
Ostatnia edycja:

greggoor

New member
..nie rozpoznaje WNDAv2

Heja używał ktoś tak jak Ja karty sieciowej WIFI Netgear WNDA3100v2 z TV od LG??? Po aktualizacji softu karta nie jest rozpoznawana już przez TV (LG 42lm620s) :(( do tej pory wszystko działało jak należy.. udało się komuś zrobić downgrade softu w tym tv??
 

dajaha

New member
Heja używał ktoś tak jak Ja karty sieciowej WIFI Netgear WNDA3100v2 z TV od LG??? Po aktualizacji softu karta nie jest rozpoznawana już przez TV (LG 42lm620s) :(( do tej pory wszystko działało jak należy.. udało się komuś zrobić downgrade softu w tym tv??

Cofnij się do postu nr 780, 781, 782 tam masz odpowiedzi na Twoje pytania.
 

bazyl12

New member
Witam
Warto instalować wersję 04.52.07, bo tak czytam ostatnio o aktualizacjach że raczej wnoszą więcej złego niż dobrego.
Ja zatrzymałem się na wersji 04.20.23 gdyż ta wersja znacząco poprawiła TruMotin - płynność obrazu, a na obrazie najbardziej mi zależy.
W następnych aktualizacjach czegoś nie sknocili z obrazem ?
 

marjos

Member
Witam.
Ja na swoim LM660 ostatnio zauważyłem, że tv ma chęć odtwarzać pliki RMVB. Wcześniej ich w ogóle nie widział, a teraz je ładuje, ale strasznie się tną. Może dlatego, że odtwarzam je z NASa po dlna.
 
Do góry