Seria LM..... kolejne aktualizacje softu

Zeeboo

New member
Witam, od jakiegoś czasu przeglądam to forum, ale dzisiaj dopiero założyłem konto. Powód? po ostatniej aktualizacji softu, LM620S przestał wykrywać dongla WiFi USB - SHARP WN8522B. Do tej pory działał prawie idealnie, a teraz mam komunikat iż urządzenie nie jest obsługiwane. Czy ktoś się z tym spotkał?
Teraz aby uzyskać dostęp do sieci to pozostaje mi tylko połączenie kablowe (trochę kłopotliwe), lub przywrócić stare oprogramowanie, ale nie wiem jak.
Proszę o sugestie rozwiązania problemu.
 

dajaha

New member
Starego oprogramowania nie wrócisz, nie ma takiej możliwości nawet gdybyś wrzucił mu z Pendrive to i tak TV stwierdzi, że posiada oprogramowanie najbardziej aktualne.
Co do wykrywania Twojego dongla to wygląda to tak jakby LG chciało aby tylko ich urządzenia WiFi były kupowane i używane dlatego pewnie zablokowali wszystkie inne. Napisz do LG, zobaczymy co odpowiedzą. Pzdr
 

Zeeboo

New member
Napisałem email i odpowiedzieli: "Uprzejmie informujemy, iż od udostępniania specyfikacji technicznej urządzenia oraz wprowadzenia telewizora na rynek jak obsługiwane i oficjalnie wspierane przez firmę LG akcesorium umożliwiające korzystanie z sieci bezprzewodowej w modelu 37LM620S wymieniany jest adapter o symbolu AN-WF100 dedykowany przez LG. Nie są wspierane inne moduły niż AN-WF100, dlatego też aktualizacja oprogramowania wprowadziła poprawki po których pozostałe - nieautoryzowane adaptery mogą nie działać prawidłowo. " - czyli potwierdzili swoje "nieładne zachowanie".
Na razie problem obszedłem za pomocą routera z WDS połączonego z TV przez wejście LAN, ale co ciekawe (jak dla mnie) działają apki od LG na Androida - pilot i udostępnianie mediów.
 

mlodzian

New member
To już przestaje być zabawne, zamiast naprawiać błędy utrudniają życie użytkownikom ich sprzętu - jest coraz gorzej. Np jakiś czas temu zablokowali możliwość edycji list kanałów dostarczonych przez platformy cyfrowe (edycja i tak była do bani, ale w porównaniu z układaniem kanałów od samego początku to i tak wystarczyłyby 2 godziny, a nie dni). Co ciekawe nie mogą poprawić opisu edycji czasu nagrywania - od dawien dawna ustawiamy nagranie od czasu rozpoczęcia do czasu rozpoczęcia, nie wspominając już o wielu innych błędach i niespójności softu.

A tak przy okazji, czy ktoś jeszcze pamięta, że jak kupowalismy te TV, to obiecywano nam, że wkrótce dostaniemy tvnplayer? Dobrze o takich drobiazgach pamiętać kupując kolejny produkt tej firmy.

Wysłane z mojego ME302KL przy użyciu Tapatalka
 

dajaha

New member
Napisałem email i odpowiedzieli: "Uprzejmie informujemy, iż od udostępniania specyfikacji technicznej urządzenia oraz wprowadzenia telewizora na rynek jak obsługiwane i oficjalnie wspierane przez firmę LG akcesorium umożliwiające korzystanie z sieci bezprzewodowej w modelu 37LM620S wymieniany jest adapter o symbolu AN-WF100 dedykowany przez LG. Nie są wspierane inne moduły niż AN-WF100, dlatego też aktualizacja oprogramowania wprowadziła poprawki po których pozostałe - nieautoryzowane adaptery mogą nie działać prawidłowo. " - czyli potwierdzili swoje "nieładne zachowanie".
Na razie problem obszedłem za pomocą routera z WDS połączonego z TV przez wejście LAN, ale co ciekawe (jak dla mnie) działają apki od LG na Androida - pilot i udostępnianie mediów.

Ja mógłbym być prorokiem ....... :)
 

tomek1106

New member
A mam takie pytanie!
Otóż włączam sobie EskaGO na hbbtv na kanale EskaTV. potem włączam sobie jakaś stacje np. Gorąca 20 i radio sobie gra, ale chce sobie wyłączyć ekran żeby tylko dźwięk było słychać.
Parę sekund tzn ze 30 działa dobrze, potem jakby już przestał się buforować stream radia i dźwięk przyspiesza a potem zaczyna piszczeć telewizor i pomaga tylko jego wyłączenie.
Czy ktoś spotkał się z takim problemem ?
Mam LG 32LS570S wersja oprogramowania najnowsza czyli 04.50.13
 
Ostatnia edycja:

bumtarara

Member
Witam powstał problem po ostatniej aktualizacji, telewizor czasami nie reaguje na pilota dioda w tv mruga a tv zero reakcji a czasami reakcja jest z opóźnieniem, wy też tak macie? zgłosić awarię tv czy następna aktualizacja poprawi funkcjonowanie, przypomnę że przed aktualizacją działał prawidłowo

Wysłane z mojego LG-E610
 

vnet2

New member
U mnie tak samo po ostatniej aktualizacji takie rzeczy zaczęły sie dziać :(

Aktualizacje, zamiast poprawić to dają odwrotny skutek. Ja sobie już darowałem ostatnie dwie. Jedynie na co czekam to ten nieszczęsny tvnplayer. Tak mam jeszcze cierpliwość :p bo obecnie i tak podłączam tablet pod tv w którym jest ta aplikacja i jakoś idzie.
 
Ostatnia edycja:

sajmony

Member
Witam powstał problem po ostatniej aktualizacji, telewizor czasami nie reaguje na pilota dioda w tv mruga a tv zero reakcji a czasami reakcja jest z opóźnieniem, wy też tak macie? zgłosić awarię tv czy następna aktualizacja poprawi funkcjonowanie, przypomnę że przed aktualizacją działał prawidłowo

Wysłane z mojego LG-E610

U mnie taka przypadłość jest od nowości, zwłaszcza przy regulacji głośności oraz przy włączaniu tv.
 

Zeeboo

New member
...telewizor czasami nie reaguje na pilota dioda w tv mruga a tv zero reakcji ...

Wczoraj to zauważyłem, gdy wysyłałem filmy z androida na tv przez YT i Shortbeam, tzn. przy YT kolejka się zablokowała, i po tym TV przestał reagować na pilota, ale nadal mogłem wysyłać filmy przez Shortbeam i regulować głos. Na pilocie działa wtedy tylko przycisk wł./wył.
 

jacony

New member
Cze. Chlopaki mozecie sprawdzic u siebie czy w przegladarce na " kinomaniak.pl " mozecie ogladac filmy ? U mnie wyskakuje blad o braku pamieci.Mam LM 760 s
 

marcin2720

New member
|
Cze. Chlopaki mozecie sprawdzic u siebie czy w przegladarce na " kinomaniak.pl " mozecie ogladac filmy ? U mnie wyskakuje blad o braku pamieci.Mam LM 760 s
U mnie ten sam problem. Po ostatniej aktualizacji wywala mnie z przeglądarki. Kiedyś już ten problem występował. Trzeba czekać na nowy soft. Zadzwoniłem do serwisu w tej sprawie i odpowiedz była standardowa "Proszę spróbować przywrócenia ustawień fabrycznych może pomorze"
Trzeba zasypać ich telefonami bo inaczej szybko tego nie naprawią.
 
Do góry