Seria LM..... kolejne aktualizacje softu

PLANETA

New member
Ale eurosport player po czesku bije wszystko na głowe sie lg jak zwykle popisało równo.

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2
 

banker_2

New member
Nowy soft jest tylko do serii LS czy do LM też?

I ponawiam swoje pytanie odnośnie lm660s...
mam lm670 a to właściwie to samo, przy czym wydaje mi sie ze modele 620/640/660/670 powinny pracować tutaj tak samo.
Zwykle odtwarzam pliki przez DLNA, ale przez USB jest włąściwie tak samo. O ile serwer DLNA nie pracuje w trybie transkodowania (nie każdy serwer DLNA to potrafi, ale wtedy możliwości są większe) to z reguły TV nie widzi drugiej ścieżki dzwiękowej i odtwarza tylko tą która jest zapisana w MKV jako podstawowa. piszę "z reguły" bo zdarzyły mi się 1-2 pliki MKV gdzie był aktywny wybór ścieżki. Jesli opcja jest nieaktywna mozesz jedynie próbować edytować MKV, gdzie wystarczy np. 2 ściezkę audio wpisać jako domyślną - taka operacja jest błyskawiczna, zaleznie od mocy komputera niesądzę by trwało to dłuzej niż 5 min. Jeśli użyjesz DLNA z możliwościami transkodowania, to często jest w tym trybie mozliwość odtworzenia filmu z inną ściezką audio, np w WMS który używam wszystko robi się z poziomu tv pilotem, są to trzy kliknięcia więcej. Przy czym nie zawsze taki patent działa - wszystko zależy od konkretnego mkv, jak został zakodowany, itp. Ostatnio taki patent z transkodowaniem zadziała mi nawet dla pliku RMBV, na tv odtworzyłem plik z drugą scieżką audio.
Fakt, że użycie USB jest proste jak drut, ale zdecydowanie polecam możliwości DLNA z komputera. oczywiście trzeba mieć odpowiednio wydajny komp no i zapewnić dobry transfer PC-TV, dla plików 3D najwyższej jakośći WI_FI standard "n" to już trochę za mało...

Pozdrawiam
 

orzech85

New member
Banker_2, dzięki za wyczerpującą odpowiedź.
Może Ty korzystasz z jakiegoś programu do edycji mkv w którym można zmienić domyślą ścieżkę dźwiękową i możesz coś polecić? Coś najprostszego co by służyło tylko do tej edycji audio.
 

banker_2

New member
A nie sądzisz, że to trochę autosugestia? Ja odnoszę wrażenie, że te wszystkie aktualizacje to w 99% mieszanie w obszarze Smart, a w części "BIOS" nic się nie zmienia.
niby już odpisywałem, ale szukając informacji o aktualizacjach LG wpadłem na to niemieckie forum:
LG 55LM620s nach Update 04.10.43 Bildproblem : LCD- und LED-Geräte - Page 2 • Das offizielle Forum von LG Electronics Deutschland
wychodzi na to,ze nie tylko ja widzę zmiane sposobu pracy TV w aspekcie trumotion, więc chyba coś jest na rzeczy. Natomiast od czasu tej dyskusji baczniej przygladam się jak TV teraz pracuje i z przykrością widzę coraz wiecej artefaktów charakterystycznych np. dla LW570s z poprzedniego roku -> tam przy szybkich poruszeniach w kontrastowych scenach występował charakterystyczny efekt dygotania jasnych plam. W tamtym modelu zabawa własnie de-blur wzbudzała taki efekt.
Moim zdaniem, coś grzebali w opcjach obrazu, masz też rację, że pewnosci nigdy nie ma. Ale poszlaka jest! :)
 

jutu

Member
Czy juz ktos moze ie cos na temat nowego softu jaki jest do pobrania ptzrz TV i oznaczony 04.20.23. ?..jskis changelog moze?..
 

michal77

New member
Dwie godziny temu włączam TV i nic, a przed chwilą po włączeniu automatycznie wyskakuje okno z info czy zainstalować nową wersję oprogramowania (miałem 04.10.37).
 

ziga88

New member
Zainstalowałem nowy update 04.20.23. Z tego co zauważyłem, to narazie tylko na +. Doszedł eurosport player i deezer(ktory cos sie wiesza:p), youtube wkoncu mi dziala plynnie i nie buforuje non stop. Z kolei jednak sam pasek buforowania sie zgubił, jednak ważne ze nadąża. Mozna rowniez teraz plynnie przwijac filmy na youtube przez aplikacje na telefonie, na tv niestety dalej nie idzie. Usuneli tez buga z resetowaniem ustawien po kilkakrontym nacisnieciu wyciszenia na pilocie. Z mniej ważnych rzeczy do opcji dodali test obrazu 3d. Na razie tyle co zauważyłem, zobaczymy co dalej.

Nowych problemow narazie nie mam.

Z problemów nie rozwiązanych, dalej mi nie działa radio internetowe przez hbb.tv w eska.tv. Również czasami po przełączeniu programu traci sie dźwięk. Dalej nie ma tvp i tvn playera:(
 

tomek1106

New member
Zainstalowałem nowy update 04.20.23. Z tego co zauważyłem, to narazie tylko na +. Doszedł eurosport player i deezer(ktory cos sie wiesza:p), youtube wkoncu mi dziala plynnie i nie buforuje non stop. Z kolei jednak sam pasek buforowania sie zgubił, jednak ważne ze nadąża. Mozna rowniez teraz plynnie przwijac filmy na youtube przez aplikacje na telefonie, na tv niestety dalej nie idzie. Usuneli tez buga z resetowaniem ustawien po kilkakrontym nacisnieciu wyciszenia na pilocie. Z mniej ważnych rzeczy do opcji dodali test obrazu 3d. Na razie tyle co zauważyłem, zobaczymy co dalej.

Nowych problemow narazie nie mam.

Z problemów nie rozwiązanych, dalej mi nie działa radio internetowe przez hbb.tv w eska.tv. Również czasami po przełączeniu programu traci sie dźwięk. Dalej nie ma tvp i tvn playera:(

Na moim 32ls570s nadal jest bug z resetowaniem ustawień po kilkakrotnym naciśnięciu wyciszenia na pilocie. Teraz w hbbtv są znów polskie znaki w aplikacji pytanie na śniadanie, nadal w eska tv nie buforuje radia :( Dodali też opcję włączania automatycznej aktualizacji oprogramowania. Przeglądarka ciut szybciej działa.
A co do premium. To one jest niezależne od wersji oprogramowania i aktualizuje się samo.
 

aklys

New member
to zglaszajcie bugi do LG (najlepiej na glownej stronie)
Zgłaszamy, zgłaszamy, tylko jakoś niewiele to daje :).
Wczoraj wieczorem zaktualizowałem swój 42LM620S do firmware 4.20.23. Oczywiście to co mnie najbardziej interesuje, czyli możliwość wyboru ścieżki dźwiękowej przy odtwarzaniu przez DLNA nadal jest zepsute. W zasadzie już straciłem nadzieję na naprawienie tego, ale z uporem maniaka po każdym update jednak sprawdzam :).

Z nowości tak mi się rzucił w oczy ten eurosport player, nawet sobie uruchomiłem i poklikałem trochę, ale skończyło sie to zawieszeniem tv. W ogóle jakoś wczoraj wieczorem te "smart tv" (tak, te cudzysłowy nie są tu przypadkiem :)) które łączy się z serwisami LG (np tam gdzie się przegląda /instaluje gry i inne aplikacje) działała tragicznie. Czas oczekiwania bardzo długi, a co jakiś czas błąd 404. I nie były to problemy z łączem po mojej stronie.
 

nartek86

New member
Mi się wydaje że poprawili coś w opcji TruMotion. Przed aktualizacją przy ustawieniu "gladki" aż bolały mnie oczy od artefaktów przy nawet nie najszybszych scenach a teraz nie zauważam nic zarówno przy "gładki" jak i ręcznym ustawieniu na poziom 5
 

simoon78

New member
Wreszcie można używać aplikacji WatchBig! Całkiem przyjemna. Parujemy z naszym TV i z poziomu smartfona wskazujemy zawartość do wyświetlenia na dużym ekranie. Oczywiście nie wszystko :) Ale np.: youtube z dedykowanej apki działa ( opcja share -> WatchBig! ). Dodatkowo można tworzyć listę ulubionych, która zapisuje się na telewizorze.

Spróbujcie koniecznie! :)

Z obiecywanych w grudniu aplikacji mamy już Deezera i Eurosport, teraz czas na pojawianie się Napstera.
 
Do góry