Seria LM..... kolejne aktualizacje softu

Duris

New member
al12: w przeciwieństwie do Ciebie tych co są na etapie kupna TV informuje, na co liczyc nie moge w LG. To ich SMART nawet kolo Samsungowego SMART nie stalo. I wielu z nas to potwierdza na tym forum. LG zlewa uzytkownikow swoich TV. Gdzie sa podstawowe aplikacje: TUBA FM, TUBA TV, IPLEX, VOD TVP, TVN Player i inne. Nie ma ich i wątpliwe aby kiedykolwiek sie pojawily. Jezeli ktos planuje wydac kilka klockow na TV i chce miec dobre aplikacje SMART to niech trzyma sie od LG z daleka. Amen.
 

electro69

New member
al12: w przeciwieństwie do Ciebie tych co są na etapie kupna TV informuje, na co liczyc nie moge w LG. To ich SMART nawet kolo Samsungowego SMART nie stalo. I wielu z nas to potwierdza na tym forum. LG zlewa uzytkownikow swoich TV. Gdzie sa podstawowe aplikacje: TUBA FM, TUBA TV, IPLEX, VOD TVP, TVN Player i inne. Nie ma ich i wątpliwe aby kiedykolwiek sie pojawily. Jezeli ktos planuje wydac kilka klockow na TV i chce miec dobre aplikacje SMART to niech trzyma sie od LG z daleka. Amen.
Dokładnie zgadzam się z Tobą w 100 % ... nie wiem czy LG traktuje klientów w Polsce jako tych "trzeciej kategorii" i ma ich w "czterech literach" :-x ... drugi na świecie producent pod względem sprzedaży TV (w Polsce pewnie też) a oferta Smart TV to jakaś jawna kpina ... o TVN Player już nawet nie wspominam bo to historia rodem z "mody na sukces" ... od Samsunga to oni powinni nauki pobierać jak trzeba tworzyć Smart Tv ... ile by sprzedali więcej Tv gdyby chociaż w połowie prezentowali podobny poziom polskich aplikacji co Samsung .... sam jestem na kupnie drugiego TV chciałbym żeby to był LG bo do tej pory jakoś nie miałem kłopotów z tą firmą ale to co wyprawiają w kwestii Smart TV bardzo skutecznie każe mi się zastanowić nad sensem tej inwestycji (bo powoli tracę nadzieje że coś się w tej kwestii zmieni na lepsze).
ps. jaki jest "profesjonalizm" firmy w podejściu do klienta można się przekonać choćby po tym że model LG LM640s (który już był dostępny ponoć od wakacji) dalej nie widnieje na oficjalnej stronie ... model "widmo" to już nie wiem czy się do niego nie przyznają czy jak mam to rozumieć ;-)
Pozdrawiam
 

leszekol

New member
Nie widzę żadnych zmian. Pewnie jakaś kosmetyka w SMART.
Ja chyba zauważyłem. Po aktualizacji 04.01.36 pilot zaczął się dziwnie zachowywać: Pierwsze użycie już po kilkuminutowej przerwie wymagało dwukrotnego użycia przycisku. Tak jakby pierwsze naciśnięcie "włączało" komunikację pilot-telewizor, a powtórne dopiero oczekiwaną reakcję. Kolejne naciskania przycisków są OK. Do następnego użycia po odłożeniu pilota.
Po ostatniej aktualizacji to zjawisko zniknęło i pilot zachowuje się normalnie.

Pozdrawiam
 

al12

New member
Dokładnie zgadzam się z Tobą w 100 % ... nie wiem czy LG traktuje klientów w Polsce jako tych "trzeciej kategorii" i ma ich w "czterech literach" :-x ... drugi na świecie producent pod względem sprzedaży TV (w Polsce pewnie też) a oferta Smart TV to jakaś jawna kpina ... o TVN Player już nawet nie wspominam bo to historia rodem z "mody na sukces" ... od Samsunga to oni powinni nauki pobierać jak trzeba tworzyć Smart Tv ... ile by sprzedali więcej Tv gdyby chociaż w połowie prezentowali podobny poziom polskich aplikacji co Samsung .... sam jestem na kupnie drugiego TV chciałbym żeby to był LG bo do tej pory jakoś nie miałem kłopotów z tą firmą ale to co wyprawiają w kwestii Smart TV bardzo skutecznie każe mi się zastanowić nad sensem tej inwestycji (bo powoli tracę nadzieje że coś się w tej kwestii zmieni na lepsze).
ps. jaki jest "profesjonalizm" firmy w podejściu do klienta można się przekonać choćby po tym że model LG LM640s (który już był dostępny ponoć od wakacji) dalej nie widnieje na oficjalnej stronie ... model "widmo" to już nie wiem czy się do niego nie przyznają czy jak mam to rozumieć ;-)
Pozdrawiam


może już dosyć tej reklamy i popisów samsungowców tutaj forum o lg

na swoją grzędę o samsungach poszli

sio :bober:
 

gasior55

New member
Z pilotem no niestety tak było, z klawiatura tak samo dopiero po drugim naciśnięciu działała, teraz u mnie też już lepiej działa. Mam takie pytanie jakiś czas temu po aktualizacji premium dodali kolejne iple, które w zasadzie już były w zwykłej ipli a zniknęła mi np. pogoda, wie ktoś może gdzie się podziała i jak ja dodać. Kolejne pytanie, zarejestrowałem TV, otrzymałem kod do Film Box ale nie wiem jak go wpisać tzn problem leży że trzeba też wpisać meila ale na bocznej klawiaturze nie ma @.
 

marjos

Member
To już było wcześniej. Nie jest to zmiana ostatniej aktualizacji.


No niestety, player został pozbawiony opcji wyboru ścieżki audio przy poprzedniej aktualizacji i ta tego nie zmienia. :(

Nie widzę żadnych zmian. Pewnie jakaś kosmetyka w SMART.

Cześć.
Ja ten problem zgłaszałem do pomocy technicznej LG. Dostałem taką odpowiedź:

" [FONT=&quot]Szanowny Panie, [/FONT]


[FONT=&quot]dziękujemy za kontakt z naszym działem.[/FONT]


[FONT=&quot]W nawiązaniu do zgłaszanego problemu z brakiem możliwości wyboru ścieżki audio przy plikach .mkv po aktualizacji oprogramowania prosimy o przesłanie materiałów np. na płycie przy których występuje problem. [/FONT]

[FONT=&quot]Poniżej podaje dane adresowe na które należy wysłać przesyłkę. [/FONT]


[FONT=&quot]LG Electronics Polska sp. z o.o.[/FONT]

[FONT=&quot]Al. Jerozolimskie 162A (budynek Passat)[/FONT]

[FONT=&quot]02-342 Warszawa[/FONT]


[FONT=&quot]Przesyłkę prosimy zaadresować do Pana Roberta .....................[/FONT]


[FONT=&quot]Proszę również dołączyć krótką adnotacje z opisem problemu i danymi kontaktowymi Otrzymany materiał pozwoli nam na dokładne rozpatrzenie sprawy[/FONT]


[FONT=&quot]W razie dodatkowych pytań prosimy o ponowny kontakt.[/FONT]


[FONT=&quot]Z poważaniem,[/FONT]

[FONT=&quot]M....................[/FONT]

[FONT=&quot]LG Electronics Polska."[/FONT]



[FONT=&quot]I tyle w tym temacie.
[/FONT]
 

miooh

New member
Na świeżo, po aktualizacji do 04.10.37...
To co widać na pierwszy rzut oka. Po kliknięciu HOME dostępny jest tylko 1, pierwszy ekran z tą "ścianą klocków" - tylko Premium i Smart Share. Reszta zniknęła. Oczywiście czeka mnie znowu reset do ustawień fabrycznych i żmudne przestawianie tryby wyświetlania, bo... youtube bardzo muli. Pojawiła się dodatkowa ikona w lewym, górnym rogu (może była, ale ja do tej pory jej nie widziałem - fioletowe "Wi-Fi") - to wskaźnik timeshift. Nic więcej nie zauważyłem... Szału nie ma.
 
Ostatnia edycja:

mlodzian

New member
Nie wiem czy to wojna aktualizacji, ale to jak teraz wygląda edycja kanałów to jakaś kpina, nie działa przenoszenie, kanały dają się praktycznie wymieniać na pozycjach jeden za jeden, do tego po aktualizacji kanałów sat, pojawiły mi się duplikaty numerów kanałów. Chyba czeka mnie reset do fabrycznych. Nie wspominając już o braku możliwości kasowania kanałów, pozdrawiam mlodzian

Wysyłane z mojego LG-P970 za pomocą Tapatalk 2
 

lonia18

New member
Zauważył ktoś może po aktualizacji softu 04.10.23 to samo jest w 04.10.37 że
kolory strasznie się zmieniły.Chodzi mi w szczególności o twarze,są jakieś pomarańczowe i w ogóle kontrast jest jakiś dziwny!
Mam ustawione na Expert 1 + ustawienia ze strony z testem tego modelu LM760S. Po wielu próbach ustawień najlepiej to wygląda na Gra+ lekkie modyfikacje. Może jakieś propozycje?
 

Grinch

New member
Zauważył ktoś może po aktualizacji softu 04.10.23 to samo jest w 04.10.37 że
kolory strasznie się zmieniły.Chodzi mi w szczególności o twarze,są jakieś pomarańczowe i w ogóle kontrast jest jakiś dziwny!
Mam ustawione na Expert 1 + ustawienia ze strony z testem tego modelu LM760S. Po wielu próbach ustawień najlepiej to wygląda na Gra+ lekkie modyfikacje. Może jakieś propozycje?

Ja tam nie widzę różnicy w kolorach i kontraście. :)
 

CzarnaPłyta

New member
Ostatnia aktualizacja trochę namieszała u mnie, dość często zawiesza mi się telewizor podczas przeglądania plików na dysku. Wcześniej nic takiego się nie działo a dodam, że dysk jest sprawny.
 

marek25aa2

New member
WItam!

Oto co mi odpisali apropo smartTV i TVN player
Szanowny Panie,


dziękujemy za kontakt z naszym działem.

Uprzejmie informujemy, iż na chwile obecną nie jest przewidywane wprowadzenie aplikacji serwisów TVN Player i TVP VOD w ramach usługi Premium w telewizorach LG Smart TV jak np. 42LS570S.
W razie dodatkowych pytań prosimy o ponowny kontakt.

Z poważaniem,



Gdybym wiedział że tak będzie napewno nie kupił bym LG
 

mlodzian

New member
Wprowadź ustawienia fabryczne tzw. reset, często dzieją się różne cuda po aktualizacji:eek:k:

i spędzić kolejne godziny na ustawianiu kanałów sat, menu zmiany kolejności jest tak mało funkcjonalne, ze ustawienie kilkudziesięciu kanałów jest katorgą

Wysyłane z mojego LG-P970 za pomocą Tapatalk 2
 

Daniello18

New member
WItam!

Oto co mi odpisali apropo smartTV i TVN player
Szanowny Panie,


dziękujemy za kontakt z naszym działem.

Uprzejmie informujemy, iż na chwile obecną nie jest przewidywane wprowadzenie aplikacji serwisów TVN Player i TVP VOD w ramach usługi Premium w telewizorach LG Smart TV jak np. 42LS570S.
W razie dodatkowych pytań prosimy o ponowny kontakt.

Z poważaniem,



Gdybym wiedział że tak będzie napewno nie kupił bym LG

Mam nadzieję że do serii LM jednak dodadzą tvn...
 

electro69

New member
Nie dodadzą, ponieważ pakietu tvn player, firma lg nie zamierza wykupić. Można się domyślać, że dodadzą tvn do następnej serii tv od roku 2013...
Rok wcześniej było mówione że TVN Player będzie dodany w tym roku i co tak będziemy się bawić w "kotka i myszkę" ... skoro "nie zamierzają" wprowadzić mimo tego że już kilka razy w ciągu tego roku była informacja że TVN Player będzie skoro cały czas ludzie są wprowadzani w błąd ... to domyślam się że coraz więcej osób na takie postępowanie będzie odpowiadało tym że nie będzie kupować ich TV bo takie podejście w dobie kryzysu do klienta jest niepoważne ... zresztą wystarczy poczytać komentarze ludzi tutaj na forum czy na innych jak reagują na tą sytuację i ile jest komentarzy typu "że gdyby wiedzieli że tak będzie to by nie kupili ich Tv".
Pozdrawiam
 
Do góry