Seria LM..... kolejne aktualizacje softu

janusz58

New member
Witam
Obiecywano tvn playera w kolejnej aktualizacji , czekam już od paru miesięcy i wygląda na to że jest to za skomplikowane dla firmy LG :sad:. Zaczynam mocno żałować że nie kupiłem alternatywnego Samsunga.
Janusz
 

ralf_k

New member
co wy tak wszyscy o ten tvn player placzecie przeciez to nic nadzwyczajnego nie jest mam to w drugim tv i prawde mowiac malo co z tego kozystam
 

marwac

Member
jest 4.10.23, ciekawe co naprawili a co zepsuli :)
zmiany niezauwazalne jak na razie, przewijania brak,HBOgo brak
 
Ostatnia edycja:

mlodzian

New member
Wygląda jakby zmienił się tylko numer. Obawiam się czy czegoś jednak nie zepsuli... LG jest strasznie nie słowne... Wystarczy porównać z opóźnieniami wydania kolejnych wersji androida. W ich tempie w tym roku nie ma szans na tvn playera. pozdrawiam Mlodzian

Wysyłane z mojego LG-P970 za pomocą Tapatalk 2
 

dajaha

New member
Chyba jednak coś naprawili, wydaje mi się , że zniknął problem konieczności dwukrotnego naciskania klawisza w pilocie np "włączanie" o którym pisane było wcześniej. Nie widzę teraz tego efektu. Potwierdzam brak polskich znaków w HbbTV. Bład skryptu wywala na TVP1 HD a znaki polskie są natomiast na TVP2 działa wszystko ok ale nie ma polskich znaków.
 
Ostatnia edycja:

przemo78

New member
Zrobiłem dokładnie tak Ty i TV pobrał ale 4.10.23 :(
W tej chwili cały czas mam ustawione Engineer Mode i brak aktualizacji...
Jakaś rada?

Sposób na pobranie nowego niepublikowanego firmware w menu serwisowym w NSU Mode zmienić z User Mode na Engineer Mode telewizor się wyłączy i włączy i wtedy w ustawieniach sprawdź aktualizacje
 

Bronson

Member
Aktualizacja przez TV zawisła mi na 53% i tak stoi już od godziny.Sprawdzałem sieć i jest ok co teraz zrobić tzn.anulować ale jak ? czy wyłączyć TV ? Mam to pierwszy raz i gdybym wiedział to zrobiłbym to z pendrive ! Moim zdaniem myślę że można wyłączyć największe niebezpieczeństwo jest podczas instalacji a nie pobierania
 
Ostatnia edycja:

ibizpl

New member
A ja po aktualizacji do .68 mam problem z youtube. Aplikacja niby się ładuje ( ekran z helikoperkiem ), potem pojawia mi się szary ekran z małym znakiem zapytania w lewym górnym rogu. TV nie reaguje na nic z wyjątkiem guzika power na pilocie, muszę go wyłączyć i włączyć żeby działał normalnie. Inne apki działają normalnie, np ipla.
Drugi problem mam z napisami w filmach przez dlna, pierwszy film odtwarzany jest normalnie, ale kolejny ( np nastepny odcinek serialu ) włącza się już bez napisów, nie pomaga przełączanie na inne pliki mkv itp, tv przestaje widzieć jakiekolwiek napisy, dopiero jak wył/wł tv to mogę znowu 1 film obejrzeć z napisami, kolejnego już nie, dziwny objaw, na .63 nie było tego problemu ( korzystam z serviio ).
Generalnie żałuję że zaktualizowałem. Przywracanie ustawień fabrycznych nie pomogło.
 
Ostatnia edycja:

witekk

New member
Witam,

Wczoraj u siebie zauważyłem zmianę związaną z DVR.
Dotychczas jak chciałem wybrać nagrywanie cykliczne klikałem na Harmonogram zaawansowany, wybierałem opcję i działało.
Teraz ten harmonogram odpowiada za przypomnienia!, natomiast nagrywanie tylko po przez Nagraj. Niestety wtedy nie można określić cykliczności nagrywania - na szczęście po przejściu do menu Zadań można tam zmienić, aby nagranie nie było jednorazowe a wielorazowe.

I teraz pytanie, bo kilka dni temu zaktualizował się soft, a wczoraj uruchomiłem moduł nCAM? Czy u Was jest tak samo?
 

Adamson_PL_

New member
Changelog (z oficjalnej strony LG!) do softu 4.10.23:

1.When signing up for LG Apps after this software is applied, users can sign in with an Email ID only.
2.A new LG smart TV game portal, Game World has been opened to provide a user-friendly way to search, purchase as well as play game apps.
- As IS: Home > Click More in the Game World card to access the Game category in LG Apps
- To BE: Home > Click More in the Game World card, or go to My Apps and click on the Game World icon to access the portal.
 

aenime

New member
Telewizor mam dopiero od wczoraj i generalnie za sprawą jego funkcjonalności, designu, jak również tego jak radzi sobie z czytaniem różnego rodzaju plików: avi, mp4, flv itp. z dysku o pojemności 2TB (Samsung 32d5500 miał z tym problem) jestem na TAK. Fajnie, że wczytuje napisy do filmów i pozwala je modyfikować (zmieniać wielkość, kolor i położenie czcionki), niemniej szkoda, że wczytuje jedynie pliki z rozszerzeniem txt. Świetne wrażenie robi efekt 3d. Funkcji 2d do 3d nie ogarniam i nie widzę różnicy po jej włączeniu. Mój niepokój budzi „zawieszanie się” odbiornika polegające na powolnej zmianie kanałów DTV przy jednoczesnym wyłączaniu się fonii gdy funkcja 2d do 3d włączona jest na stałe.

To chyba nie jest normalne?
Co o tym myślicie?
Czy TV powinnam niezwłocznie zwrócić do sklepu, czy pobawić wgrać nowe oprogramowanie jak zalecił konsultant z infolinii LG?
 

aklys

New member
TV LG 42LM620S i firmware 4.10.23: po aktualizacji do tej wersji firmware przestała działać możliwość wyboru ścieżki dźwiękowej z pliku mkv przy odtwarzaniu przez DLNA (gdy w kontenerze mkv jest więcej niż jedna ścieżka audio). Nie zmieniałem nic po stronie serwera DLNA (korzystam z minidlna), dla pewności sprawdziłem jeszcze pod serviio - to samo. Sprawdzałem na pliku, na którym na 100% wcześniej działał wybór ścieżki audio. Teraz tv zawsze odtwarza pierwszą ścieżkę i nie pozwala wybrać innej (opcja wyboru nieaktywna, tak jakby nie było drugiej ścieżki).
Żeby było ciekawiej, to po skopiowaniu tego samego pliku na dysk twardy i podłączeniu go do tv przez usb, wybór ścieżki dźwiękowej działa!.
Wina na 99,9% nie jest po stornie serwera DLNA, bo nic w nim nie zmieniałem.
Dziękuję Ci LG za wspaniały prezent w ostatniej aktualizacji, właśnie straciłem funkcję z której bardzo często korzystałem.

Czy ktoś z Was mógłby sprawdzić, czy da się wybrać ścieżkę audio przy odtwarzaniu przez DLNA i firmware 4.10.23?
 

vnet2

New member
Niestety to samo dzieje się również w moim egzemplarzu. Miejmy nadzieję że LG naprawi to przy najbliższej aktualizacji i może wreszcie doda ten TVN PLAYER tak oczekiwany przed większość ludzi
 
Do góry