Seria LA - aktualizacje softu

aro123

New member
Generalnie aktualizacja 04.25.05 pogarsza jakość obrazu.

Po ustawieniu kraju usług na Południową Afrykę tv zaproponuje aktualizację 04.26.06, która moim zdaniem oferuje o wiele lepszą jakość obrazu.
 

Robsonik20

New member
Widzę, że dalej się męczycie z nędznymi aktualizacjami od LG. Ja już to dawno olałem. Zamówiłem sobie Aliexpress.com : Buy Quad Core RK3188 T TV Box MK809IV Android 4.4.2 kitkat 2GB 8GB Bluetooth Wifi Google TV Player HDMI MK809 IV Updated MK809 III from Reliable tv media player hdmi suppliers on IBESTEC ELECTRONICS LIMITED | Alibaba Group .
Zainstalowałem XBMC, wszystkie aplikacje po ręką. Dużym plusem jest to, że mogę posłuchać każdego radia na świecie z wyłączoną matrycą!! Podłączyłem klawiaturę i myszkę bezprzewodową. Wszystko chodzi jak marzenie. Żaden Tv nie oferuje takich parametrów.

Ps. Philips już zmądrzał, instaluje takie cacka już w swoich tv.
 

green11

New member
Już więcej nie kupie LG(i odradzam rodzinie i znajomym). mam model 47la740 i niewart tej ceny. Opisywane problemu z modułem upc są(upc zna sprawe lg jest jedyna firmą która ma problemy z modułami), youtube się zacina... mimo dobrego netu. CO TO ZA FIRMA KTÓRA ROBI PRZEZ ROK Z 10 AKTUALIZACJI A NADAL SA PROBLEMY-JEDNO NAPRAWIĄ DRUGIE ZEPSUJĄ. A w dodatku telewizor pyka z obudowy jak się nagrzeje... Widzę że firma niedorosła do robienia dobrych telewizorów. nigdy więcej.
 

green11

New member
dodam jeszcze ze przed ostatnią aktualizacją nie mogłem komfortowo korzystać z programów hd w upc, bo klatkowały co było frustrujące. Nawet podstawowej funkcji wyświetlania programów nie potrafią dobrze wykonać w tym telewizorze... Teraz jest lekko gorsza jakość programu ale za to nie klatkuje... widać że kupując lg za 4000 trzeba isc na kompromisy:)
 

Robsonik20

New member
Tak, język polski. Wszystkie ustawienia jak w telefonie, łączność WiFi, Bluetooth 2.1.
Załączam filmik jak wygląda mniej więcej menu, kwestia własnej personalizacji, nikt z góry niczego nie narzuca.
https://www.youtube.com/watch?v=WprD_BCKyEM

Podłączyłem do urządzenia klawiaturę(są polskie znaki):
Rapoo X1800 - Dobra cena, Opinie w Sklepie RTV EURO AGD
Znajomy ma taką:
Logitech Wireless Touch Keyboard K400 - Dobra cena, Opinie w Sklepie RTV EURO AGD

Zainstalowałem sobie XBMC z polskimi wtyczkami:
https://www.youtube.com/watch?v=iznLA0jYNzg

Wszystkie Smart TV to jakieś nieporozumienie. Czy jest na rynku Smart z procesorem czterordzeniowym 1.6 GHz i 2 GB ramu? Telewizor LA wyszedł w 2013 roku a dopiero w 2014 wyszedł soft do niego w którym działa mniej więcej poprawnie Player czy HBO GO.

Jak widzę posty typu:
Ooo trochę lepiej przeglądarka czy Youtube chodzi, to nie wiadomo czy się śmiać czy płakać.

Czy ktoś wie, dlaczego nikt mądry, kto projektuje te telewizory nie wrzuci urządzenia wartego 150 zł aby ułatwić użytkownikom życie?
 

Robsonik20

New member
Już więcej nie kupie LG(i odradzam rodzinie i znajomym). mam model 47la740 i niewart tej ceny. Opisywane problemu z modułem upc są(upc zna sprawe lg jest jedyna firmą która ma problemy z modułami), youtube się zacina... mimo dobrego netu. CO TO ZA FIRMA KTÓRA ROBI PRZEZ ROK Z 10 AKTUALIZACJI A NADAL SA PROBLEMY-JEDNO NAPRAWIĄ DRUGIE ZEPSUJĄ. A w dodatku telewizor pyka z obudowy jak się nagrzeje... Widzę że firma niedorosła do robienia dobrych telewizorów. nigdy więcej.

Mam to samo ze swoim modułem!! Czekam tylko na koniec umowy, żeby wziąć sobie w końcu dekoder.
Wszystkie sprzedawane TV to jeden wielki szajs:|
 

mateusiak22

New member
Jaki ten moduł od upc ? Jezeli ci to kanały hd będą klatkowac, ja mam od cyfrowego Polsatu ci+ i wszystko śmiga.

Player się zainstalował i działa na sofcie 04.26.06
 

harry.wesoly

New member
Jaki ten moduł od upc ? Jezeli ci to kanały hd będą klatkowac, ja mam od cyfrowego Polsatu ci+ i wszystko śmiga.

Player się zainstalował i działa na sofcie 04.26.06

Możesz wyjaśnić jak tego dokonałeś? Aktualizowałeś do 04.26.06 poprzez zmianę kraju usług na południową Afrykę i wtedy aktualizowałeś a potem rozumiem, że powróciłeś do usług polski i co? udało ci się player zainstalować? U mnie wyskakuje że przed instalacją należy zaktualizować oprogramowanie a jak daje Tak lub Nie to i tak nie idzie bo wyskakuje że mam najnowsze oprogramowanie i jest lipa. Na pewno nie instalowałeś playera jeszcze na Afryce bo jest w ogóle niedostępne. Pomóż
 

mateusiak22

New member
Tak wróciłem do ustawień dla polski i było tak samo jak u ciebie. Wysłałem informacje do dewelopera, czy jakoś tak. Kilka razy inicjacja aplikacji i jakoś za dwa dni udało mi się go zainstalować. Nie wiem co się stało.
 

harry.wesoly

New member
Tak wróciłem do ustawień dla polski i było tak samo jak u ciebie. Wysłałem informacje do dewelopera, czy jakoś tak. Kilka razy inicjacja aplikacji i jakoś za dwa dni udało mi się go zainstalować. Nie wiem co się stało.
Dzięki za odpowiedź. Ja również wczoraj późnym wieczorem wysłałem zgłoszenie do dewelopera. Teraz sprawdzam i lipa. Dodam też, że wysłałem email do LG co zrobiłem. Odpisali mi, że w najbliższym czasie nie będzie żadnej aktualizacji dla naszego regionu i że nic nie poradzą. Zaproponowali kontakt z najbliższym mi serwisem i u nich próbować wgrać stary soft dla polski ale odpłatnie. Oczywiście to rozwiązanie odpada. Poczekam za deweloperem :-D
 

mendrzej

New member
Witam mam aktualizacje 04.26.06 i Player i ipla po inicjacji aplikacji działają bez problemu w LA660S. Mam natomiast problem ze screen mirroring'iem Telefon rozpoczyna łączenie wyskakuje komunikat na TV [połączono rozpoznawanie sygnału] natomiast na telefonie [łącze] a po chwili [nie można nawiązać połączenia problem ze sprzętem...] zaznaczę ze przed aktualizacja działało wszystko sprawnie. Ma ktoś może jakieś pomysły jak rozwiązać ten problem?
 

mendrzej

New member
Przed aktualizacja Player był już zainstalowany. Zrobiłem inicjacje aplikacji kilka razy pod rząd i Player zaczął działać. Teraz mam tylko problem z screen mirroring'iem i juz nie mam pomysłu jak sobie z tym poradzić, będę wdzięczny jeśli kto ma jakiś pomysł jak to rozwiązać.
 
Ostatnia edycja:

mendrzej

New member
Problem Screen Mirroringu Rozwiązany. Powodem był root telefonu. Rozwiązaniem okazala się aplikacja TriangleAway po skasowaniu licznika wszystko działa. Pozdrawiam
 
Do góry