Seria LA - aktualizacje softu

WPPP

Member
U mnie YouTube cały czas działa poprawnie. Również po ostatniej aktualizacji (po prostu bez zmian), ale także od samego początku posiadania przeze mnie TV LA740. Specjalnie jeszcze teraz, po tych ostatnich tutaj wpisać, sprawdziłem dla pewności.
Filmy normalnie się ładują- najczęściej prawie w ogóle nie trzeba czekać. Można cofać i przesuwać do przodu, wtedy od razu się ładuje dalsza część filmu i prawie od razu zaczyna być ona odtwarzana. Głos działa normalnie- tak, jak we wszystkim, co się odtwarza w tym TV. Ani się nie rozchodzi z obrazem, ani nie jest ciszej, ani nie znika.
Może akurat te osoby, które się skarzą na działanie YouTube mają TV z najniższych półek cenowych. Jeśli tak, to przecież różnice cen nie biorą się z niczego. Tak było, jest i pozostanie.

A po aktualizacji, menu jednak też działa szybciej i przestało się zacinać (a specjalnie dla sprawdzenia tego wiele razy bardzo szybko poruszałem się pomiędzy ikonkami). Nie miałem jeszcze ani jednej zacinki od czasu zainstalowania najnowszej wersji oprogramowania. W tym momencie praktycznie nie widzę już możliwości, ani potrzeby przyśpieszenia płynności działania menu, bo jest już ona niemal lub po prostu bardzo szybka.

Jedynie ze stronami internetowymi zawalonymi reklamami oraz np. obrazami filmów (do odtworzenia) procesor główny nie radzi sobie płynnie, ale da się już korzystać z przeglądania internetu. Jeśli jest otwarta jedna strona www, to procesor główny działa na granicy swoich możliwości radząc sobie w większości w miarę dobrze. Całą stronę Onetu, z góry na dół i z powrotem można przewijać (bez zatrzymywania) w większości płynnie. Gdy jednak wyświetla się ruchoma reklama (np. pionowa w prawym boku) i np. pojawiają się obrazy wideo do odtworzenia, to wtedy przewijanie trochę zacina. Prócz tego, zawsze trzeba poczekać aż strona się w 100% otworzy (wraz z reklamami), dopiero wtedy można przewijać stronę. Ale i tak, po aktualizacji oprogramowania, poprawa w zakresie szybkości działania przeglądarki internetowej jest wyraźna. Teraz w końcu można trochę z niej korzystać. Wcześniej, bez szargania sobie nerwów, nie było to możliwe.
Gdyby w przyszłości LG udało się jeszcze trochę poprawić radzenie sobie procesora głównego z obsługą przeglądarki internetowej (wciąż zachodzi taka potrzeba), to byłoby świetnie i wtedy chyba już na tym polu byłoby całkiem dobrze (z wymagającego punktu widzenia). Ale czy możliwa jest dalsza optymalizacja systemu operacyjnego z tym procesorem głównym? Pewnie może być już bardzo trudno.
 

daro52

New member
WPPP,zgadzam się z tobą,umnie na moim la641s równierz wszystko chodzi pięknie,z youtube też problemów niemam,tv nabyłem w styczniu i nie miałem żadnych problemów z youtube,weebtv śmiga świetnie na pełnym ekranie.
 

Marcin69

New member
Mam wrażenie że jakość obrazu się pogorszyła po tej aktualizacji,wcześniej przy tych samych ustawieniach obraz był ostry byłem bardzo zadowolony,a teraz ten obraz jest jakiś taki mdły na kanałach HD nie ma tej ostrości.Rozumiem że nie ma opcji powrotu do starszego oprogramowania?
 

dj_marian

New member
Witam jako, że nie doczekałem się pewnych odpowiedzi na moje pytania to przeprowadziłem aktualizację(tv47ls690s 4.20.29>4.24.08) na własne ryzyko i dla potomnych stwierdzam (mam nadzieję, że się komuś przyda):

1.pogorszenia jakości obrazu, jak na razie nie stwierdzam
2.w premium pojawia się player, vtuner, google maps, iconcerts i museum, a brak deezera (jeżeli po aktualizacji brak zmian to inicjujemy aplikacje i aplikacje się pojawią)
3.przeglądarka jak działała tak działa czyli średnio:
-demotywatory, tragedia skacze tak o 2, 5 cm i to wolno
-wiki ujdzie ale efekt jakby mało fps w jakiejś grze ;-)
-onet trochę gorzej od wiki (głównie w miejscach reklam i obrazków)
-interia skacze jak onet
-filmweb wolno wyszukuje, na tekście przewija jak wiki ale na banerach reklamowych zwalnia gorzej niż na onecie - prawie jak demoty
 

dbursz

New member
Pytanie do osób które zaktualizowały: Jest czy nie ma aplikacji Spotify?

Wysłane z mojego LG G2 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

dj_marian

New member
W premium brak, a apkach też nie znajduje. Poza tym nie polecam, gdyż po założeniu konta okazało się, że nie działa na TV(nie premium) a teraz nie chcą go usunąć a korzystać nie chcę. Pozdrawiam.
 

Pigway

New member
Witam,

Zauważył ktoś może sporadyczne kilkusekundowe "zamulenia" TV? Posiadam LG LA740S i w czasie występowania tego zjawiska TV nie odpowiada na komendy pilota (a gdy się "odmuli", to wszystko jest wykonywane jednocześnie, czyli komendy, które nacisnąłem na pilocie). Dzieje się tak bardzo rzadko i wydaje mi się, że jest to związane z funkcją WiDi/Miracast w ustawieniach TV, być może po zakończeniu transmisji poprzez WiDi lub podczas wyszukiwania urządzenia zewnętrznego (tablet, laptop) TV czasami spowalnia. Wydaje mi się również, że przed najnowszą aktualizacją tego nie było. Spotkał się ktoś może z chwilowymi spowolnieniami menu/smarta w serii LA/LM?
 
Ostatnia edycja:

knopiczka

Member
Mam pytanie jest w Tv coś takiego jak funkcja wyłącz ekran i Ok przy dłuższym słuchania np. radia z mojej kablówki dba o matrycę TV , ale jak włączam internet albo aplikacje to ta funkcja nie działa , TubaFM jeszcze ma funkcje ,,wygaszacz ekranu,, a jak dbać o ekran np. w ,,vTuner,, żeby to nasze cacko jak najdłużej działało ???jest jakiś sposób albo to LG będzie musiało opanować
 

WPPP

Member
Mam pytanie jest w Tv coś takiego jak funkcja wyłącz ekran i Ok przy dłuższym słuchania np. radia z mojej kablówki dba o matrycę TV , ale jak włączam internet albo aplikacje to ta funkcja nie działa , TubaFM jeszcze ma funkcje ,,wygaszacz ekranu,, a jak dbać o ekran np. w ,,vTuner,, żeby to nasze cacko jak najdłużej działało ???jest jakiś sposób albo to LG będzie musiało opanować

Jasne, że jest:!: Aż dziwię się, że nie wiesz, skoro masz ten TV. Przecież TV, to nie komputer ze skomplikowanym oprogramowaniem i z dużą częścią dosyć ukrytych funkcji/opcji :smile:. Najwidoczniej omijasz ikonki będące narzędziami do określonych funkcji, których po prostu, po ich nazwie, nie rozumiesz lub które w jasny sposób nie informują, że zawierają określone opcje (co jest dosyć częste, że nazwa nie mówi użytkownikom zbyt wiele; dlatego trzeba w nie wchodzić, aby się dowiadywać:smile:). Albo więc poznaje się właściwości swojego TV w taki właśnie sposób testowania dostępnych możliwości albo czytając jego instrukcję obsługi, choć to drugie raczej jest mało popularne, co nie może dziwić, skoro producenci dążą do tworzenia jak najprostszych menu swoich urządzeń.

Ale odpowiadając w pełni na Twoje pytanie. Najszybszy dostęp do wyłączania ekranu TV bez wyłączania urządzenia, to kliknięcie w "Moje aplikacje", następnie w "Szybkie menu", następnie "Oszczędzanie energii" i tutaj już znajduje się pytana przez Ciebie opcja "Wyłącz ekran". Trochę więc trzeba poklikać, ale już włączenie ekranu następuję tylko poprzez poruszaniem rolką pilota lub kliknięcie w dowolny przycisk na pilocie lub wstrząśnięcie pilotem (tak, jak to się robi wzbudzając kursor).
 

knopiczka

Member
poprawka

Jasne, że jest:!: ............
Ale odpowiadając w pełni na Twoje pytanie. Najszybszy dostęp do wyłączania ekranu TV bez wyłączania urządzenia, to kliknięcie w "Moje aplikacje", następnie w "Szybkie menu", następnie "Oszczędzanie energii" i tutaj już znajduje się pytana przez Ciebie opcja "Wyłącz ekran". Trochę więc trzeba poklikać, ale już włączenie ekranu następuję tylko poprzez poruszaniem rolką pilota lub kliknięcie w dowolny przycisk na pilocie lub wstrząśnięcie pilotem (tak, jak to się robi wzbudzając kursor).

dzięki za szybką odpowiedź ale trochę nie zrozumiałeś mego pytania ja wiem gdzie jest ta funkcja wyłącz ekran . Chodzi oto jak wyłaczyć ekran np. gdy będziesz słuchał radia w internecie albo w aplikacji vTuner wtedy do szybkiego menu nie wejdziesz niewyłaczając albo internetu albo aplikacji , tu jest haczyk tak jak napisałem TubaFm ma wygaszacz ekranu a inne aplikacje nie?
 
Ostatnia edycja:

kelebglin

New member
Witam

Mam Samsunga LG 42LB5800 i mam taki problem z ogladaniem filmów online. Otóż po kilkunastu minutach oglądania zatrzymuje mi ekran i nie mogę dalej oglądać filmu, muszę to robić od nowa. Czy to jakieś zabezpieczenia lg czy może wada softa? (zainstalowałem najnowszy). Ma ktoś coś podobnego?
 

PawelU1981

New member
Bracia użytkownicy LG LA690S i LA691S mam taki oto problem i pisałem do LG (ich odpowiedź poniżej). I moje pytanie brzmi ktoś ma to samo na sofcie 04.24.33?

Mój problem opisany w liście do LG:

Witam od paru dni mam dziwny problem. Niektóre filmy w serwisie Facebook nie chcą się odtwarzać z obrazem (jest czarny ekran i słychać jedynie głos)

To samo dzieje się w przypadku strony RedTube - problem nie dotyczy w ogóle serwisu YouTube.

Problem wyniknął nagle, bez większej przyczyny. TV posiada najnowsze oprogramowanie z końcówką 33.

Nie pomaga ani zmiana ustawień, ani też przywrócenie ustawień fabrycznych. Teraz nie wiem czy to wina awarii telewizora, czy przyczyna tkwi gdzieś indziej.

Pozdrawiam

Odp. LG:

Szanowny Panie,


dziękujemy za kontakt z naszym działem.

Informujemy, ze filmy w serwisie youtube wyświetlane są pod kątem wtyzki Flash jaka jest w TV (11.1) dlatego też działają wszystkie. Natomiast inne strony mogą wyokorzystywać nowszą wersje FLASH niż 11.1 czego nie wspiera telewizor LA690S dlatego też nie ma obrazu.

W razie dodatkowych pytań prosimy o ponowny kontakt.


Z poważaniem,
Stanisław ****
LG Electronics Polska.
 

twardy6

New member
Czy ktoś z was posiada pilota Magic z modelem LA620S?
Model obsługiwanego pilota to AN-MR400 ale czy potrzebuję do tego odbiornik tego typu odbiornik LG dongle do MAGIC AN-MR400 AN-MR300 (4517733596) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. aby całość była obsługiwana?

Do każdego pilota magick remote trzeba mieć dongla bo inaczej pilot nie zadziała,chociż niewiem jak jest w seri LB na 2014rok.Ja do swojego tv LA640 kupiłem magica i dongel był w zestawie,niewyobrażam sobie teraz tv bez magic remote.
 
Do góry