Seria LA - aktualizacje softu

dylan80

New member
potwierdzam, po aktualizacji zaczęły się problemy ze współpracą z modułem CI z UPC, z innymi pewnie będzie tak samo...przed aktual. było wszystko w porządku, nawet szybciej dekodował, niż na starszych softach... a teraz kicha, nawet czasami wyskakuje okno i błąd nr jakiśtam ..
 

D2mian

New member
Od ostatniej aktualizacji mam problem z kartą CI od UPC.
Czasami wyskakuje błąd 23 a czasami po przełączeniu na jakiś dowolny kanał ekran robi się czarny i pisze że kanał kodowany. Po wyłączeniu TV i włączeniu wszystko jest OK.
Czy ktoś ma podobny problem i wie jak sobie z tym poradzić?

Damian
 

kiniecki

New member
Mam podobnie. Nie wyskakuje żaden błąd tylko widzę ciemność...

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka
 

jordan87

New member
Ja zauważyłem u siebie kilkukrotnie losowy restart telewizora podczas oglądania.

Mam pytanie do osób używających modułu CAM w UPC (nie wiedziałem że UPC ma moduły). Czy nie macie problemów z programowanymi nagraniami kodowanych kanałów jeśli telewizor musi się wybudzić?

Ja na module NC+ muszę ręcznie wcześniej włączyć TV aby się prawidłowo nagrało.

Dzięki
 

PiotrJakub

New member
Ja zauważyłem u siebie kilkukrotnie losowy restart telewizora podczas oglądania.

Mam pytanie do osób używających modułu CAM w UPC (nie wiedziałem że UPC ma moduły). Czy nie macie problemów z programowanymi nagraniami kodowanych kanałów jeśli telewizor musi się wybudzić?

Ja na module NC+ muszę ręcznie wcześniej włączyć TV aby się prawidłowo nagrało.

Dzięki

Ten problem mają chyba wszyscy użytkownicy modułów cam, także nc+ i polsatu. Trzeba zglaszac do lg, moze w końcu poprawią...
 

jordan87

New member
Ja zgłosiłem, ale dostałem odpowiedz że jestem jedyną osobą zgłaszającą taki problem. ( wiem o jeszcze jednej).

Dlatego apel do wszystkich osob posiadających moduł i potwierdzających problem o zgłaszanie i napastowanie ich.

Ja sam napiszę do nich już chyba po raz piąty.
 

Robsonik20

New member
U mnie tez czasami pojawia sie ten błąd. Najbardziej wkurzajace jest to, ze po znianie kanalu pojawia sie komunikat z autoryzacja upc. Nie dziala mi tez przewodnik tv, programuje wszystko ręcznie. Czasami zapomina liste z zadaniami do nagrania. Mam modul w upc. Dzisiaj mam problem z hbo go, właczając cokolwiek nie dziala mi lektor pl. LG zaczyna mnie co raz bardziej denerwowac...
 

dylan80

New member
kolejny raz zgłosiłem ogromne problemy z nowym softem po upgrade, tv z modułem stał sie praktycznie nie do użytku... kilka razy na godzine wywala błąd modułu, albo traci sie obraz i trzeba wyłączyć tv.... i kolejny raz dostałem odpowiedz z lg że ble ble ble przekazali do odp. działu , a możliwości downgradu nie ma i nie będzie... diabli wiedzą, czy w ogóle jeszcze puszczą soft na te wersje, bo wg nich to już przecież przestarzałe....
 

Damrades

New member
Niedawno zauważyłem że nie TV nie wyświetla zdjęć przesłanych przez Wi-Fi ze smartfonów Sony Xperia ( U, neoV, Tipo ) .
Czyżby LG nie współpracował ze smartfonami Sony?
 

mateusiak22

New member
U mnie na ln są problemy z you tube oraz tvn Player poza tym problem z modułem jak juz ktoś pisał. Żałuję że pobraniem aktualizacje.
 

jordan87

New member
Piszcie piszcie, ja regularnie ich męczę.

Mi do tej pory wmawiają że jestem jedyną osobą skarżącą się na współpracę z modułem CAM.
 

D2mian

New member
Piszcie piszcie, ja regularnie ich męczę.

Mi do tej pory wmawiają że jestem jedyną osobą skarżącą się na współpracę z modułem CAM.

Ja również męczę serwis i oto co otrzymałem:

Szanowny Panie,


dziękujemy za kontakt z naszym działem.

Uprzejmie informujemy, iż w chwili obecnej sprawa jest konsultowana z dział technicznym firmy LG. W ramach otwartego zlecenia serwisowego, technicy z serwisu po konsultacji z działem technicznym skontaktują się z Panem celem dalszych wyjaśnień.

W razie dodatkowych pytań prosimy o ponowny kontakt.
 

jordan87

New member
Im więcej osób zgłosi problem tym większa szansa na jego naprawę.


Rozmawiając z innymi użytkownikami telewizorów LG z roku 2013 na różnych forach, potwierdzili że problem występuje również na innych modelach, między innymi 47LN575S, 55LA660S i mojego 39LA620S.
Moduły na których na pewno występuje błąd to: Cyfrowy Polsat, NC+ oraz UPC

Pewna osoba z zagranicznego forum napisała mi że seria 2013 dzieli się na "przed" i "po" LA741 więc wydaje mi się że wszystkie posiadające tą samą bazę mają ten błąd w oprogramowaniu.
 

DoktorekTG

New member
Im więcej osób zgłosi problem tym większa szansa na jego naprawę.


Rozmawiając z innymi użytkownikami telewizorów LG z roku 2013 na różnych forach, potwierdzili że problem występuje również na innych modelach, między innymi 47LN575S, 55LA660S i mojego 39LA620S.
Moduły na których na pewno występuje błąd to: Cyfrowy Polsat, NC+ oraz UPC

Pewna osoba z zagranicznego forum napisała mi że seria 2013 dzieli się na "przed" i "po" LA741 więc wydaje mi się że wszystkie posiadające tą samą bazę mają ten błąd w oprogramowaniu.

Żadnych objawów przez was opisanych nie posiadam moduł CAM CP tv 47LA620S, z tego co czasami mi przeleciało przed oczami to były częste problemy z modułami CAM CL bez +
 

jordan87

New member
Żadnych objawów przez was opisanych nie posiadam moduł CAM CP tv 47LA620S, z tego co czasami mi przeleciało przed oczami to były częste problemy z modułami CAM CL bez +

W miarę zrozumiały opis kiedy problem występuje:
Nagrywanie audycji funkcją PVR z kanałów kodowanych nie działa poprawnie:
1. Jak ręcznie uruchomię / zatrzymam nagrywanie jest OK.
2. Jak nagrywanie jest zaprogramowane z EPG i zaczyna się gdy włączony jest TV to jest OK.
3. Jak nagranie jest zaprogramowane z EPG a telewizor jest wyłączony, to nagranie nie udaje się. Pliku nie ma wcale lub jest bardzo krótki a nagranie co kilka sekund przerywa i "rozjeżdża" się dźwięk z obrazem. Tuner i dysk są wł/wył. o wyznaczonych porach.
4. Jak nagranie jest zaprogramowane z EPG i zaczyna się gdy TV jest wyłączony a następnie TV zostanie włączony to nagrany program zaczyna się w momencie włączenia telewizora. Na ekranie pojawia się komunikat inicjalizacji modułu cam nc+ - czyli do tego momentu moduł pozostawał nieaktywny i nagranie nie mogło się udać.

Problem omijam tymczasowo włączając ręcznie przed nagraniem telewizor lub programując uruchomienie telewizora co najmniej na jedną minutę przed właściwym nagraniem. (jeśli nagranie ma rozpocząć sie o 12:00 to programuję dodatkowo włączenie telewizora na 11:59).

Tego problemu nie potwierdzasz?
 
Do góry