Seria LA - aktualizacje softu

Duris

New member
To i ja zapytam: jak już kolega rajqu tak zachwala tego dongla to niech mnie oświeci, jak jest z połączeniem tego cuda z netem. Czy tylko Wi-fi (co jednak w moim przypadku dyskwalifikuje to cudo, co kabel to kabel) czy też jest może przez LAN (powiem, że nie spotkałem dongla z LAN) ?
 

mendrzej

New member
Ja mam mx tv android box`a używałem go z poprzednim tv 40`` Samsungiem LCD. Na dzień dzisiejszy po zakupie 50la660s box leży i się kurzy. Oprogramowanie telewizora w pełni zastępuje wszystkie funkcje do jakich używałem android boxa. Tak ze moim zdaniem mając smart tv wszystkie odtwarzacze multimedialne na androidzie są zbędne.

Jeśli chodzi o podłączenie takiego sprzętu do sieci to wszystko zależy co kupisz, wybór jest naprawdę duży. Mój posiada Lan jak i Wifi wejście hdmi 4xusb czytnik kart sd itd.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

edi730

New member
To jesteś cierpliwy ;) Moim zdaniem tv z serii LA w ogóle nie nadaje się do smart. Właśnie ze względu na mulenie i zawieszanie się aplikacji. Podaj mi choć przykład jednej appki która śmiga na tym modelu stabilnie. I właśnie te androidowe wynalazki na dobrych podzespołach przebijają ten cały smart prawie pod każdym względem. A kosztują grosze... Masz dostęp do większości apps w Google Play. Łącznie z grami. Popatrzcie sobie na możliwości na YouTube. Praktycznie z TV tworzysz tablet oczywiście pozbawiony funkcji dotyku ;)
 

jrd

New member
Ja się zastanawiam kiedy wyjda tv takie żeby zastapily całkowicie komputery , czyli tv o możliwościach komputerow , nie rozumiem dlaczego jeszcze czegos takiego nie ma w 21 wieku .
Poki co nie ma porównania działania internetu na kompie a na tv .
 

rajqu

New member
To i ja zapytam: jak już kolega rajqu tak zachwala tego dongla to niech mnie oświeci, jak jest z połączeniem tego cuda z netem. Czy tylko Wi-fi (co jednak w moim przypadku dyskwalifikuje to cudo, co kabel to kabel) czy też jest może przez LAN (powiem, że nie spotkałem dongla z LAN) ?


Q7 CS918 MK888 T-R42 QUAD RK3188 TVBOX ANDROID (4164260963) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

ewentualnie zwykly dongle quad core plus Edimax USB 2.0 to 10/100Mbps (RJ45) Fast Ethernet (4141311673) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Do tego ktos sie pytal o kontroler

KLAWIATURA MYSZKA PILOT MELE F10 ANDROID RIKOMAGIC (4147191704) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Cos jak pilotpo LG magic remote.

prosze sie nie sugerowac aukcjami nie mam z nimi nic wspolnego. Po prostu po zmaulaczu zwanym lg smart TV zaczalem szukac alternatyw. I eureka jest.

Innym rozwiazaniem jest kontroler Mele f 10 do tego laptop po HDMI z wlaczona opcja budzenia kompa z klawiatury wlasnie mele.
 

edi730

New member
Dziś dostałem nowe oprogramowanie o nr: 04.24.08
Chyba nie wnosi nic nowego. Prócz długiej litanii do przeczytania o prywatności w smart tv. I zgody na wykorzystanie danych zebranych podczas jego używania. Oczywiście przy każdej wzmianka, jak się nie zgodzisz na ,,szpiegowanie'' pozbawisz się niektórych funkcji w aplikacjach smart.
 

bhn92

New member
Bez reklam
Dziś dostałem nowe oprogramowanie o nr: 04.24.08
Chyba nie wnosi nic nowego. Prócz długiej litanii do przeczytania o prywatności w smart tv. I zgody na wykorzystanie danych zebranych podczas jego używania. Oczywiście przy każdej wzmianka, jak się nie zgodzisz na ,,szpiegowanie'' pozbawisz się niektórych funkcji w aplikacjach smart.
jedziesz na wloskiej czy teraz na polskiej dali taka sama oznaczeniowo jak wloska?
 

edi730

New member
Region mam ustawiony na polski. W automacie nic mi nie pokazywało. Kliknąłem na sprawdzenie aktualizacji i odszukał. Po testach: szału nie ma dupy nie urywa ;) Jaki zamulacz był taki jest...
 

knopiczka

Member
Witam ja mam TV LG 42LA691s i też ustawiony na region Polska zaktualizowałem do wersji : 04.24.08 i po ponownym uruchomieniu wyświetlił mi się komunikat """Niedługo Dostępna Będzie Ważna Aktualizacja Dla Twojego Telewizora """miał ktoś coś takiego i niema może jakiś przecieków co to za aktualizacja !!?/
 
Ostatnia edycja:

daro52

New member
mi równiez dziś po włączeniu tv wyskoczył komunikat źe niedługo pojawi się nowa aktualizacja,wersje oprogramowania mam tą samą co kolega wyżej
 
Ostatnia edycja:

bhn92

New member
Bez reklam
Witam ja ma TV LG 42LA691s i też ustawiony na region Polska zaktualizowałem do wersji : 04.24.08 i po ponownym uruchomieniu wyświetlił mi się komunikat """Niedługo Dostępna Będzie Ważna Aktualizacja Dla Twojego Telewizora """miał ktoś coś takiego i niema może jakiś przecieków co to za aktualizacja !!?/

Tez to mam ,nie wiem czy to mozliwe zeby webosa jakos wgrali bo nigdy takich info o aktualizacjach nie bylo ale zapewnie jednak nie chodzi o webosa bo zeby miec webosa lg zapewne powie zeby isc do sklepu i kupic model z 2014 roku;p
 

DoktorekTG

New member
No bardzo ciekawe u mnie LG 47LA620s też zrobił tv update na 4.24.08 żadnych zmian nie zauważyłem, po wejściu w "smart" info o jakiejś ważnej aktualizacji i jak u kolegów litania do zaakceptowania.
Wysłałem email do LG z zapytaniem co do changeloga w tej wersji firmware i zapytaniem co do tej tajemniczej informacji, zobaczymy czy coś odpiszą.
 
Ostatnia edycja:

dj_marian

New member
U mnie bez aktualizacji (soft 4.20.29) też info o ważnej aktualizacji. Na razie czekam na changelog i opinie nowego softu.
 

harry.wesoly

New member
Wszyscy tylko czekają aż ktoś inny się odważy aktualizować jakby to nie wiadomo jakie ryzyko podejmowali. Aktualizujcie soft a nie czekajcie. Sam bym to zrobił ale niestety net mi się skończył w tym dziadowskim lte plusa i czekam na nowy pakiet. Aktualizujcie!!! Piszcie !!!
 

knopiczka

Member
Witam ja mam TV LG 42LA691s i też ustawiony na region Polska zaktualizowałem do wersji : 04.24.08 i po ponownym uruchomieniu wyświetlił mi się komunikat """Niedługo Dostępna Będzie Ważna Aktualizacja Dla Twojego Telewizora """miał ktoś coś takiego i niema może jakiś przecieków co to za aktualizacja !!?/

LG mi odpowiedziało na moje pytanie

""
W nawiązaniu do nadesłanego zapytania uprzejmie informujemy, iż aktualizacja oprogramowania nie wprowadzi systemu Web OS na telewizory z serii LA jak np. 42LA691S. Na chwile obecną nie ma jeszcze żadnych informacji na temat przyszłych aktualizacji i ewentualnych zmian które wprowadzi. "" .........Tak i tyle wiem , tak jak wyżej teraz korzystam z wersji 04.24.08 i co nowego to nie wiem nic nie zauważyłem czekam dalej na ich super aktualizacje ale kiedy to nie wiem , wiem tyle że ta wiadomość o "Ważnej Aktualizacji "dziennie po włączeniu TV się mi ukazuje :bober:
 

jrd

New member
Troche dziwna ta polityka LG , Jeśli nie zgodzisz się żeby Tv wysylal info co robisz , co oglądasz na tv to nie możesz zaktualizować softu....
 

twardy6

New member
lg google tv

Witam wszystkich.A czy ktoś słyszał lub wie coś na temat google tv w televizorach lg?Czy w polsce są dostępne.
 
Do góry