Seria ES6800 - "tani" dwurdzeniowiec???

JacekSzulc

Klub HDTV.com.pl
vip
Witam
[...]
Ale dzis sciagnalem film w 3d fullhd 10gb i problem tez wystepuje.
Przy kliknieciu na konwersje 3d obraz w gornej czesci zaczyna denerwujaco mrygac..

Nie miałeś chyba na myśli konwersji 2D na 3D?
O ile pobrałeś film 3D to konwersji już TV nie robi.
Po wybraniu 3D na pilocie prawidłowo wybierasz SBS albo OU ?
Upewniłeś się, że okulary są włączone? Na moich nie zawsze dioda sygnalizuje włączenie.

Pozdrawiam
Jacek Szulc
 

mazik87

New member
Tak, wybralem tylko metode sbs czy cos tam 3d :)
Okulary włączone.
Problem wystepuje tez w smarthub gdzie sa dostepne programy 3d...
dziś po przyjściu z pracy włączyłem tv i znowu ten film i ku mojemu zaskoczeniu chodzilo ok,po czym po paru minutach powraca i juz mruga caly czas ;/
youtube.com/watch?v=IG1g4NSdkKQ&sns=em
Reset ustawien tv nie pomaga
Pozdrawiam


Dziś rano po testowałem i problem wygląda następująco.
Telewizor włączam, po całonocnej przerwie, włączam tryb 3d wszystko śmiga OK, wyłączam tryb 3d.
Po około 5 min znowu włączam 3d- OK.
Po następnych 20min- OK
Po około 30min od włączenia TV i następnie włączeniu 3d zaczyna powoli migać :/...
I teraz już za każdym razem od włączenia 3D miga..
Tak jakby coś się w środku zagrzało i przez to miga..
Napisałem informacje w centrum serwisowym samsunga i zobaczę co odpiszą..
Kurczę trochę lipa bo telewizor ma tydzień i już się zaczyna ;/
 
Ostatnia edycja:

rafalopatika

New member
Mam pytanie, czy da się jakoś zainstalować na Samsungu Youtuba takiego samego jak na Panasonicu ? Mam oba TV i YT z Panasonica to inna epoka.

Kolejne pytanie - puszczam film mkv ( z dźwiękiem DTS) z USB, optykiem wyprowadzam dźwięk do amplitunera, a dźwięk mam tylko Dolby Digital. To normalne, że nie przesyła DTS?
 

pawko89

New member
Mam takie pytanie do Was, w jaki sposób włączyć w tym TV automatyczną aktualizację kanałów? Pytam ponieważ mam kablówkę cyfrową i dostawca dodał nowe kanały. Kablówka jest odbierana na dwóch odbiornikach na Philipsie i na ES6800 za pomocą modułów CAM. Na Philipsie mam włączoną funkcję automatycznej aktualizacji kanałów i bez problemu je dodał natomiast w Samsungu takiej opcji nie mogę nigdzie znaleźć. Obawiam się czy nie będę musiał na nowo wyszukiwać kanałów...
 

tomekkk1990

New member
jestem szczęśliwym właścicielem es6800 ale mam problem
dostałem jakąś kartę Conax od swojego operatora tv aby zobaczyć przez miesiąc za darmo jak się będzie sprawowała tv jeśli chodzi o cyfrówke i hd bo wczesniej mialem analogową
problem polega na tym ze kanaly mi wyszukalo ale wszedzie kazdy program jest "zakodowany" dzwonilem do operatora i mowia mi ze aktywowali mi usluge ale niestety tv pokazuje ze kanaly sa zablokowane, co robic ?????
 

tdx

New member
Bez reklam
TAK
a Tv jest włączony do prądu ;)

To nie jest takie oczywiste :) Rozumiem że optyk ładnie podpięty jest do kina/ampli
sprawdzasz na 1 czy na kilku filmach. TV Daje możliwość wyboru pomiędzy PCM/DD/DTS w momencie kiedy masz te opcje "szara" albo film nie poosiada dźwięku albo ampli nie rozpoznaje DTSa

Do czego konkretnie podpinasz TV?
 

kartacz

New member
Witam. Mam dziwny problem z podłączeniem swojego Smarta przez kabel optyczny z amplitunerem Denona. Na pierwszym wejściu optycznym w Denonie mam podpięte dvd, a na drugim chciałem podpiąć Smarta. Ku mojemu zdziwieniu nic się nie dzieje...przełączałem na głośniki zewnętrzne, do wyboru mam tylko PCM, próbowałem dźwięk z samego tv, tuner sat --> tv --> Denon, usb z dysku --> tv --> Denon .... ciągle nic. Pod tym samym wejściem optycznym jak podepnę tuner sat to działa normalnie bez żadnego problemu. Może mi ktoś podpowiedzieć o co chodzi? Czy muszę coś ustawić? Generalnie chodzi mi o oglądanie filmów z dźwiękiem DD lub DTS w formacie .mkv lub odtwarzanie dźwięku z cyfrowego tunera sat przez tv. Kabel oczywiście "nówka", dobry.

Pozdrawiam
 

tdx

New member
Bez reklam
Witam. Mam dziwny problem z podłączeniem swojego Smarta przez kabel optyczny z amplitunerem Denona. Na pierwszym wejściu optycznym w Denonie mam podpięte dvd, a na drugim chciałem podpiąć Smarta. Ku mojemu zdziwieniu nic się nie dzieje...przełączałem na głośniki zewnętrzne, do wyboru mam tylko PCM, próbowałem dźwięk z samego tv, tuner sat --> tv --> Denon, usb z dysku --> tv --> Denon .... ciągle nic. Pod tym samym wejściem optycznym jak podepnę tuner sat to działa normalnie bez żadnego problemu. Może mi ktoś podpowiedzieć o co chodzi? Czy muszę coś ustawić? Generalnie chodzi mi o oglądanie filmów z dźwiękiem DD lub DTS w formacie .mkv lub odtwarzanie dźwięku z cyfrowego tunera sat przez tv. Kabel oczywiście "nówka", dobry.

Pozdrawiam

A jak zostawisz głośniki TV to wtedy też nie masz możliwości wybory strumienia audio w TV?
 

misiek122

Member
Witam!
Czy te oba dyski będą działały z tym telewizorem?:

-Hitachi Touro Mobile 1 TB USB 3.0

-WD MY PASSPORT 1000GB USB3.0

Czy ktoś posiada jeden z wymienionych dysków? Czy spokojnie można podzielić na partycję i jedną z nich użyć do nagrywania programów z naszego tv? Zastanawiam się również nad długością kabli usb jakie są w standardzie dawane do tych dysków, bo obawiam się, że kabel od dysku nie będzie sięgał do wejścia USB (HDD) w momencie kiedy dysk będzie leżał pod tv, a tv stoi na podstawie.

Proszę o odpowiedź.
 

cezary1020

New member
jestem szczęśliwym właścicielem es6800 ale mam problem
dostałem jakąś kartę Conax od swojego operatora tv aby zobaczyć przez miesiąc za darmo jak się będzie sprawowała tv jeśli chodzi o cyfrówke i hd bo wczesniej mialem analogową
problem polega na tym ze kanaly mi wyszukalo ale wszedzie kazdy program jest "zakodowany" dzwonilem do operatora i mowia mi ze aktywowali mi usluge ale niestety tv pokazuje ze kanaly sa zablokowane, co robic ?????
Wygląda na źle włożoną kartę.Może odwrotnie?
 

misiek122

Member
A co sądzicie o tym: Hitachi Touro Mobile 1 TB USB 3.0 ?
Będzie działał z naszym tv?, albo niech może ktoś poleci jakiś dobry dysk 1TB który będzie współpracował z naszym tv.
 

rafalopatika

New member
To nie jest takie oczywiste :) Rozumiem że optyk ładnie podpięty jest do kina/ampli
sprawdzasz na 1 czy na kilku filmach. TV Daje możliwość wyboru pomiędzy PCM/DD/DTS w momencie kiedy masz te opcje "szara" albo film nie poosiada dźwięku albo ampli nie rozpoznaje DTSa

Do czego konkretnie podpinasz TV?

Dzięki za pomoc, okazało się , że przy "zabawach" z ampli coś namieszałem i stąd nie było dzwięku. Obecnie po podpięciu filmu mam możliwość wyboru dźwięku DTS. Dzięki wszystkim za pomoc.
 
Do góry