Seria ES6800 - "tani" dwurdzeniowiec???

RHJG

New member
Bez reklam
Uchwyt do TV

Napisy faktycznie działają po skonwertowaniu do srt utf-8.
Jaki uchwyt do ściany dla 40es6800 polecacie?
Ma być wyciągany od ściany, obracać telewizor w prawo/lewo i pochylać sam ekran. Ps możliwie najbliżej ściany :)
Witam,ciesze się,że Ci się udało z napisami,tu proponuje uchwyt do Twojego TV.Coś w tym stylu,pamiętaj o vesa(roztawie otworów)400x400,chyba taki jest w Twoim TV.pozdr.

UCHWYT LCDLEDPLAZMA 23-55 OBROTOWY FISCHER GRATIS (2976784781) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
Uchwyt PLAZMA LCD LED 23-42 40kg 400x400 MC-534 (2948871474) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
 

spuki23

New member
Doczytałem. 40es6800 ma mocowanie Vesa 200x200 :)
RHJG całkiem ciekawe te mocowania :) Jeśli macie jeszcze jakieś sugestie dotyczace takich ramion (najlepiej by były najbliżej ściany) to śmiało piszcie :)
 

real2

New member
Witam.
Czy nagrywac na USB w tym telewizorze można tylko na kanałach cyfrowych? Ja póki co mam Multimedie naziemną od czerwca chyba będzie sygnał cyfrowy a wiec do tej pory nie bede mógł nic nagrac? Bo taki komunikat mi po sformatowaniu pena wyskoczył "Funkcja Timeshift i nagrywanie są dostępne tylko dla kanałów cyfrowych"
I druga sprawa czy próbował ktoś zablokowac jakiś kanał? Ja próbuje tak: Menu -> System -> zabezpieczenia -> wprowadzam PIN -> blokada kanału -> włączone. I nadal nie blokuje kanału. Jest tam też po wprowadzeniu PIN-u -> Blok.klasyf.progr. -> ale czy wybiore tam Zezw. wsz. czy jakikolwiek numer od 3 do 18 (takie mam możliwości) to i tak kanału nie blokuje. Czy to kwestia tego,że blokowac też można tylko kanały cyfrowe czy ja coś źle robie?

Poprosze o pomoc jeśli ktoś zna odpowiedź.
 
Ostatnia edycja:

stasimon

New member
Czy ktos moze mi powiedziec jak w tym tv wchodzi sie do menu serwisowego albo jak mam wykonac przywracanie ustawien fabrycznych? Dostalem ten tv od znajomego w uk i wszystko jest na ten kraj ustawione a ja bym chcial to zmienic na Polske i miec dostep do polskich serwisow w funkcji smart.
 

Mixmich

New member
nie wiem jak to po angliku wygląda normalnie są 3 sposoby:
1. menu / system (zakładka na samym dole) / reset ustawień (coś w tym stylu, 3-4 pozycja)
2. menu / ustawienia / plug & play (musisz znać pin, fabrycznie 0000)
3. menu serwisowe (na własną odpowiedzialność):
przy wyłączonym telewizorze kombinacja klawiszy na pilocie info-menu-mute-power. strzałkami góra-dół zmieniasz zaznaczoną opcję, lewo-prawo zmieniasz wartość. Wchodzisz w pierwszą zakładkę i wybierasz enterem factory reset.
 

Spychu1920

New member
Siema, kiedy włączam niektóre filmy mkv ze źródła USB to pojawia się komunikat "Plik nie jest obecnie obsługiwany". Na PC wszystko działa, za to na owym TV jest to istna loteria. Raz działa i się cieszę cudnym 1080p a raz lipa.
Próbowałem konwersji na inny format ale po 45 minutach zrobiło 1,15% xD To dziwne bo mam 2 rdzenie @ 4.GHz i 4GB ramu. Ktoś pomoże?
 

maxi866

New member
Witam kupilem tydzien temu telewizor samsunga 40es6800 i mam problem, zauwazyłem iz przy szybkich scenach ruch reka gwałtowne wyjscie z samochodu powoduja zniekształcenia tak pikseloza ale wieksza , pytanko co robic? Jakies ustawienia? Zdarza się że z obrazu robi sie też tak zwana "kaszka". Telewizor podlaczony przez dekoder cyfrowy, wszystkie gniazdka nowo zakladane wiec to musi byc wina albo telewizora albo ustawien. Prosze o pomoc
 

Piotrek12

New member
Siema, kiedy włączam niektóre filmy mkv ze źródła USB to pojawia się komunikat "Plik nie jest obecnie obsługiwany". Na PC wszystko działa, za to na owym TV jest to istna loteria. Raz działa i się cieszę cudnym 1080p a raz lipa.
Próbowałem konwersji na inny format ale po 45 minutach zrobiło 1,15% xD To dziwne bo mam 2 rdzenie @ 4.GHz i 4GB ramu. Ktoś pomoże?

Napisał Kleofas11 Zobacz post
Żaden TV na świecie nie jest aktualizowany dłużej jak 12 -18 miesięcy (jeśli chodzi o kodeki video i audio).
Nie spodziewajcie się, że stary Samsung z 2010 roku (seria "C"), albo nawet najnowsze z 2012 roku (seria "E"), będą łykały wszystkie filmy z USB (wszelkie formaty i kompresje MKV), bo to nierealne.

Poradnik jednego fachmana, który cytuję :

"Często problem sprawia wysoki profil formatu High@L5.1, którego dużo telewizorów (przez USB) nie obsługuje.

... warto sprawdzić jaki profil formatu obsługuje nasz TV i jeżeli okaże się że niższy, np. High@L4.1 lub jeszcze niższy, to zmienimy to za pomocą programu tsMuxer.
Wczytujemy w program nasz plik MKV (pierwsza zakładka na górze input i wciskamy add i wskazujemy plik) i pokaże nam pliki audio i wideo (i napisy, jeżeli były w MKV), a pod nimi jest zakładka General Track options i zaptaszamy Change level i wybieramy profil formatu jaki obsługuje nasz TV.
Następnie jeszcze niżej jest output i tam zaznaczamy (kropeczką) Demux i wciskamy Start Demuxing. Program zmieni profil formatu i rozłoży to na ścieżki audio i wideo (napisy, jeśli były).

Teraz potrzebny jest program mkvmerge i otrzymane plik wczytujemy w program, tak jak przy dodawaniu audio i przy pliku wideo w zakładce Format specific options w polu FPS koniecznie musimy wpisać taki FPS jaki miał film. Przeważnie jest to 23.976.
Musimy wpisać to ręcznie i z kropką, bo jeżeli nie wpiszemy albo zrobimy to źle, to okaże się, że dźwięk jest przesunięty.
Teraz dajemy Start muxing i mamy swój film ze zmienionym profilem formatu (pod nasz TV).

Jeżeli tsMuxer wywali błąd podczas dodawania pliku mkv to należy go najpierw przepuścić przez mkvmerge w ten sposób :
Wrzucamy ten plik mkv (film) w mkvmerge i dla kazdego pliku (zarówno wideo jak i wszystkie audio) w zakładce extra options w polu compression zaznaczamy none i dajemy start muxing i otrzymany plik po tej operacji do tsMuxera i nie powinien wywalać błędu"

To dość skomplikowana procedura. Ja używam prostszej: Freemake Video Converter - wskazuje format wyjściowy, w profilu ustawiam High@L4 i leci. Nic się nie rozjeżdża, wszystko trwa mniej więcej tyle co film lub nieco krócej, w zależności od procesora w PC i wybranej kompresji (im mniejsza tym szybciej i większy rozmiar pliku wyjściowego).
może to Ci pomoże

... jeszcze odnośnie sortowania kanałów, można to zrobić bez problemu w smart hub jest aplikacja KANAŁ

Samsung-ES7000.jpg
 
Ostatnia edycja:

itepe

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam kupilem tydzien temu telewizor samsunga 40es6800 i mam problem, zauwazyłem iz przy szybkich scenach ruch reka gwałtowne wyjscie z samochodu powoduja zniekształcenia tak pikseloza ale wieksza , pytanko co robic? Jakies ustawienia? Zdarza się że z obrazu robi sie też tak zwana "kaszka". Telewizor podlaczony przez dekoder cyfrowy, wszystkie gniazdka nowo zakladane wiec to musi byc wina albo telewizora albo ustawien. Prosze o pomoc

Nic nowego, mam tak samo. Irytuje mnie to, ponieważ ten efekt zaczął być mocno widoczny od wersji firmware 1029. Żadne ustawienia na to nie skutkują, chyba, że całkowicie powyłączasz wszystkie polepszacze, wtedy zjawisko się zmniejszy, lecz nie zniknie całkowicie.
 

maxi866

New member
Nic nowego, mam tak samo. Irytuje mnie to, ponieważ ten efekt zaczął być mocno widoczny od wersji firmware 1029. Żadne ustawienia na to nie skutkują, chyba, że całkowicie powyłączasz wszystkie polepszacze, wtedy zjawisko się zmniejszy, lecz nie zniknie całkowicie.

Szukalem tyle aby kupic telewizor super jakosci, a patrzac na to co sie dzieje to jest porazka.
 

roger77

New member
skoro jest przeglądarka youtube ktoś mógł by pomyśleć o obsłudze plików .flv
bo sporo teledysków jest w takim formacie.
Proste rzeczy, a tak irytują.
Trzeba będzie poczytać na temat rozblokowania tego tv, ew jakiejś porządnej aktualizacji kodeków.
 

mare37

Banned
Stasimon
Wejdz w menu serwisowe INFO MENU MUTE POWERpo kolei na wylaczonym tv, poszukaj w menu serwisowym RESET FACTORY czyli ust fabrycze.

Ja wlasnie resetowalem swojego samsunga 40a656 bo mi sie kolory rozjechaly po tych wszystkich aktualizacjach i Balans bieli. Teraz jest cudnie i wiecej ogladam na nim niz na tym nowym bladym dziadzie bez ostrosci 6710.
 

Piciu29

New member
Witam od tygodnia jestem posiadaczem tv 40 seria 6800. Mam kilka pytan może ktoś pomógłby mi udzielając jakiejś sensownej odpowiedzi. Wcześniej miałem tv lcd sony kdl-37s4000 i przyznam się szczerze iż obraz był dużo bardzij ładneijszy niż na nowym Samsungu. Oto moich kilka pytań które mam : 1. Korzystam z tunera HD (INEA POZNAN) - połączonym przewodem HDMI z gniazdem HDMI 1 w TV. Obraz wydaje mi się wpada w czerwień jakośtak dziwnie . Tryb mam ustawiony jako naturalny. Kontrast 70 a resztę opcji standardowo. Dlaczego tryb : ustawienia zaawansowane na złączu HDMI 1 w tv jest zablokowany, gdy przełącze tuner na HDMI 2 to ta opcja jest dostępna.
2. Na złączu HDMI 2 mam podłączonego XBOXA 360. Podczas gier z dużą akcją widać tak jak by ten obraz trochę pływał, nie nadążał za akcja? Idzie coś z tym zrobić?

Pomóżcie mi jak skalibrować ten tv bo normalnie przechodzę już załamanie nerwowe, wiadomo że każdego ustawienia to rzecz gustu ale może jakoś się da radę aby było dobrze.

Dodam żę programy w HD są OK ale nie tak ostre jak były na poprzednim tv. Programy SD - średnio. Ogólnie po kilku dniach przyznam małe rozczarowanie
 

mare37

Banned
trzeba bylo zostac przy sony
samsung sie splamil seria 6
wszedzie gdzie nie wejde to maja sprzet sony i obraz jest jak zyleta nawet na starszych modelach

do gier masz tryb gra
ustawienia byly wszedzie podawane
obecnie wyrzucm sprzet samsunga..sprzedaje bd c5500 bo naped chrobocze jak stara szafa
tego tv 50es6710 tez sprzedam w diably
 
Ostatnia edycja:

stasimon

New member
Czy można ręcznie dogrywać aplikacje dla tego tv czy tylko to co wyświetla się w samsungaps? Pytam bo mam ten tv w UK a chciałbym pooglądać seriale z Ipli (seriale działają na komputerze) ale nie znajduję aplikacji Ipla. Pewnie to kwestia tego, że po sieci wykrywa UK. Dogranie ręczne by mnie uratowało. :)
 
Do góry