Seria ES6800 - "tani" dwurdzeniowiec???

Spychu1920

New member
Witam. Jak widać jestem nowym użytkownikiem tego forum, jednakże mam wielką nadzieję, że ktoś będzie mniach chote mi pomóc bo mnie szlak trafi
W dniu wczorajszym kupiłem Samsung UE40ES6800.
Ponieważ w ogóle się nie znam na jakichkolwiek ustawieniach, poprosiłem w sklepie aby mi go skalibrowali ( oczywiście odpłatnie)jednakże po przyjeździe do domu i włączeniu go oczywiście widzę, różnice ale jakoś mnie obraz nie powalił. Czy mógłbym mi napisać przykładowe ustawienia? Jakoksz przy zmniejszaniu lub wiekszaniu różnych parametrów kompletnie nic mi sie nie udaje ustawić tak abym był zadowolony. Z góry bardzo dziekuję!

Jeśli puszczasz zwykłą kablówkę to nic dziwnego, że obraz nie powala ;) A co do ustawień to niestety musisz przewertować ten temat bo te ustawienia przewijały się tu kilkakrotnie.
 

mich4l

New member
Jeśli puszczasz zwykłą kablówkę to nic dziwnego, że obraz nie powala ;) A co do ustawień to niestety musisz przewertować ten temat bo te ustawienia przewijały się tu kilkakrotnie.

No właśnie nie jest to kablówka. Używam dekodera DH polsatu i podłączone mam przez HDMI.
Masz racje kolego, że powinienem przerzucać strony aby znaleźć odpowiedź na pytanie ale jestem sam z małym dzieckiem w domu i nie pozwala na to.
Stąd była moja prośba o przesłanie sprawdzonych ustawień.
 

Jawor86

New member
wszystkie cieple ustawienia sa lipne i polecanie tego ustawienia mija sie z celem. maks standard lub nawet chlodny
zasada jest taka aby wylaczyc cyfrowe redukcje
tryb film jest trybem beznadziejnym,oczywiscie daje duze mozliwosci ustawien jednak obraz uzyskany jest mdly
preferowany standardowy badz dynamiczny jesli ktos nie chce za duzo kombinowac
Moim zdaniem tryb dynamiczny nadaje się tylko na półki sklepowe, ale wszystko jest kwestią upodobań użytkownika, chyba faktycznie najlepiej jest wystartować od standardowego., przynajmniej ja tak zrobiłem.

Polecam również ustawienie red.zakł.MPEG na maksimum, a wspomniane cyfrowe redukcje, jak wspomniał kolega wyłączyć lub ustawić w ostateczności na niskie.
 

mare37

Banned
chialem Wam pokazac obraz w SD po nowej poprawce. Jest lepszy niz na poprzednich i niech sobie mowia co chca ze panas jest swietny itd. Uwazam ze sam robi dobry sprzet.

tutaj
 

kamail

New member
Nie wiem czy Wy też tak macie ale podczas oglądania filmów z Youtuba czy to za pomocą przeglądarki czy widgetu filmy w jakości HD co jakiś czas zrywają, widać ewidentnie w tym przypadku że problem nie leży po stronie szybkości internetu. I czy mógłby ktoś sprawdzić aplikację tuba.tv? Gdyż tam problem też występuje ale tylko w jakości HD, po obejrzeniu pierwwszego klipu, następny tak zrywa, że się obejrzeć nie da a raz zawiesił mi się TV...

Za każdym razem druga piosenka zaczyna Ci zrywać? Na kanale Rock HD są pojedyncze piosenki które zawsze zrywają (z tego co pamiętam to jakaś od Nickelback mi zawsze cięła) ale to raczej wynika z niepoprawnej konwersji pliku po stronie tuby. Reszta natomiast śmiga aż miło...

Co do zawieszania TV to też to niestety zauważyłem - tylko u mnie występuje to, kiedy oglądam 3-4 odcinki seriali przez TVN Player; najpierw zaczyna nieźle ciąć i później TV sam się restartuje.

Dla mnie widget YouTube również jest bezużyteczny, bo na moim łączu tak tnie że się obejrzeć nie da i do tego to ciągłe wylogowywanie denerwuje :/
Na szczęście jest przeglądarka to mogę sobie przynajmniej tam filmy obejrzeć w niższej jakości...

Próbowałeś może interfejsu youtube.com/tv? O ile na zwykłym (youtube.com) czasem zdarzał mi się komunikat o braku pamięci, to na tym tego problemu jeszcze nie miałem.
 

slawex1983

New member
mich4l napisał:
Witam.
W dniu wczorajszym stałem się ( mam nadzieję) szczęśliwym użytkownikiem EU40ES6800. Ale powiem szczerze nie radze sobie z ustawieniem tego TV aby być zadowolonym z jakości. Podłączone mam przez HDMI, cyfrowy polsat.
Czy mógłbym Cie prosić o przesłanie ustawień, które Ty posiadasz?
Z góry bardzo dziękuję

Ustawienia obrazu jak i dźwięku to kwestia indywidualna. To co odpowiada mi nie musi odpowiadać Tobie. Producent umożliwia zmianę parametrów obrazu dlatego, gdyż nie ma jednych, idealnych ustawień. Poza tym przesunięcie kilku suwaków to nie żadna sztuka i na pewno sobie z tym poradzisz. Jeśli jednak moje ustawienia jakoś Ci pomogą to proszę:

Tryb obrazu: Standardowy
Podświetlanie: 15
Kontrast: 100
Jasność: 40
Ostrość: 50
Kolor: 50
Odcień (Z/C) 50/50

Ustawienia zaawansowane:
Kontrast dynamiczny: Średni
Tonacja czerni: Ciemniejsza
Odcień skóry: 0
Tylko tryb RGB: Wyłączone
Przestrzeń kolorów: Auto
Gamma: 0
Oświetlenie dynamiczne: Włączone

Opcje obrazu:
Tonacja kolorów: Standardowy
Filtr zakłóceń cyfrowych: Wyłączone
Redukcja zakłóceń MPEG: Wyłączone
Tryb film: wyłączone
Motion Plus: Płynny
LED Motion Plus: Wyłączone

Rozwiązanie Eco:
Oszczędzanie energii: Średnie
Czujnik Eco: Włączone Minimalne podświetlanie: 2

chialem Wam pokazac obraz w SD po nowej poprawce. Jest lepszy niz na poprzednich i niech sobie mowia co chca ze panas jest swietny itd. Uwazam ze sam robi dobry sprzet.

tutaj

Marek zmieniasz zdanie jak rękawiczki.
P.S. Co to za nowa poprawka? 1031?
 
Ostatnia edycja:

mich4l

New member
Ustawienia obrazu jak i dźwięku to kwestia indywidualna. To co odpowiada mi nie musi odpowiadać Tobie. Producent umożliwia zmianę parametrów obrazu dlatego, gdyż nie ma jednych, idealnych ustawień. Poza tym przesunięcie kilku suwaków to nie żadna sztuka i na pewno sobie z tym poradzisz. Jeśli jednak moje ustawienia jakoś Ci pomogą to proszę:

Tryb obrazu: Standardowy
Podświetlanie: 15
Kontrast: 100
Jasność: 40
Ostrość: 50
Kolor: 50
Odcień (Z/C) 50/50

Ustawienia zaawansowane:
Kontrast dynamiczny: Średni
Tonacja czerni: Ciemniejsza
Odcień skóry: 0
Tylko tryb RGB: Wyłączone
Przestrzeń kolorów: Auto
Gamma: 0
Oświetlenie dynamiczne: Włączone

Opcje obrazu:
Tonacja kolorów: Standardowy
Filtr zakłóceń cyfrowych: Wyłączone
Redukcja zakłóceń MPEG: Wyłączone
Tryb film: wyłączone
Motion Plus: Płynny
LED Motion Plus: Wyłączone

Rozwiązanie Eco:
Oszczędzanie energii: Średnie
Czujnik Eco: Włączone Minimalne podświetlanie: 2
Oczywiście masz rację, że przesyniecie kilku suwaków to żadna sztuka, jedknakże przesuniecie jednego czasami nic nie daje, ponieważ trzeba przesunąć ich kilka w odpowiednie miejsce aby był widziany efekt!
Tak czy siak dziękuję wszystkim za pomoc!
Już zaczyna mi się podobać a przez chwile chciałem go już pakować w karton! :)

Raz jeszcze dziękuję a przy okazji Szczęśliwego nowego roku!
 

Piotrek12

New member
mich4l napisał:
Witam.
W dniu wczorajszym stałem się ( mam nadzieję) szczęśliwym użytkownikiem EU40ES6800. Ale powiem szczerze nie radze sobie z ustawieniem tego TV aby być zadowolonym z jakości. Podłączone mam przez HDMI, cyfrowy polsat.
Czy mógłbym Cie prosić o przesłanie ustawień, które Ty posiadasz?
Z góry bardzo dziękuję

Ustawienia obrazu jak i dźwięku to kwestia indywidualna. To co odpowiada mi nie musi odpowiadać Tobie. Producent umożliwia zmianę parametrów obrazu dlatego, gdyż nie ma jednych, idealnych ustawień. Poza tym przesunięcie kilku suwaków to nie żadna sztuka i na pewno sobie z tym poradzisz. Jeśli jednak moje ustawienia jakoś Ci pomogą to proszę:


Tryb obrazu: Standardowy
Podświetlanie: 14
Kontrast: 85 ( większa wartość wypala oczy w nocy )
Jasność: 45
Ostrość: 40
Kolor: 40
Odcień (Z/C) 55/45

Ustawienia zaawansowane:
Kontrast dynamiczny: Niski
Tonacja czerni: Najciemniejsza
Odcień skóry: 0
Tylko tryb RGB: Wyłączone
Przestrzeń kolorów: Oryginalna
Gamma: -1
Oświetlenie dynamiczne: Wyłączone

Opcje obrazu:
Tonacja kolorów: Ciepły 1
Filtr zakłóceń cyfrowych: Auto
Redukcja zakłóceń MPEG: Auto
Tryb film: Auto2
Motion Plus: Płynny
LED Motion Plus: Włączone

Rozwiązanie Eco:
Oszczędzanie energii: Wyłączone
Czujnik Eco: Wyłączone

....nadal szukam odpowiednich ustawień :smile:
 

mare37

Banned
slavex zmniejsz kontrast bo masz masakre :)) reszte sciagnales ze mnie i jest prawie prawidlowo :)) zrob ostrosc 75 i kontrast 75 czern na ciemna i bedzie perfekt..ewentualnie podciagnij eco na 5 bo 2 to kiszka
i dlaczego zmieniam zdanie jak rekawiczki? zmieniam zdanie w zaleznosci od poprawek. Nie wiesz ze jest nowa poprawka 1031? to jestes w tyle. bardzo ladnie tv na tym smiga.

T-MST10PDEUC-1031.0
Upgrade File(USB type)
2012.12.28
Multi Language

Po prostu sam wypuszcza sprzet z niedopracowanym softem i czlowiek sie wkurza, ale stopniowo to narabia a liczba poprawek jest znaczna na kazdy bluray czy tv.

Piotrek wez ustawienia od Slawka. Twoje sa jakies kosmiczne :)
 
Ostatnia edycja:

slawex1983

New member
Najpierw byłeś zadowolony, później narzekałeś, teraz znowu ok. Mam 1031 i szczerze mówiąc nie widzę różnicy miedzy nią, a poprzednią wersją ale to może dlatego, ponieważ mało oglądam tv. Częściej korzystam z odbiornika jako monitora. Kontrast 100 jest ok. Właśnie czujnik eco i niskie minimalne podświetlanie sprawia, że obraz jest przyjemny nocą i wyraźny w dzień ale dziękuję za wskazówki. Jutro przetestuje.
PS.
Nic nie ściągałem hehe.
 
Ostatnia edycja:

emarcinz

New member
Mam takie wrażenie, że te aktualizacje nic nie wnoszą oprócz aktualizacji listy kanałów Cyfry+ bo to widać, że uaktualniają listy co poza tym? Wydaje mi się, że nic przynajmniej ja nie widzę żadnych różnic ba nawet po samym rozmiarze aktualizacji można się domyślać, że jest to niewielka aktualizacja taka jak choćby właśnie aktualizacja listy kanałów czy to C+ czy NNK.
 

mare37

Banned
Nie zgodze sie, ze jak jest rozmiar taki sam to juz obraz sie nie zmienia. mam 20 poprawek do samsunga 40a656 i wszystkie maja taki sam rozmiar a obraz co chwila inny byl. Albo smuzyl albo rozmazany.
Ja nie widze zadnej roznicy w listach cyfry. Moze dodaja nowe transpondery itp. Jednak jestem przekonany ze sd swieci duzo ostrzej niz bylo to wczesniej bo ostro marudzilem.
 

tedew

New member
Instalacja N

witam,
mam problem z zainstalowaniem N, a mianowicie (pytałem także na innych forach):

Do tej pory odbierałem tylko kanały z naziemnej TV Cyfrowej. Dokupiłem moduł CAM z kartą N i teraz mam problem.
Jak włączę skanowanie, aby wyszukać kanały N, to kasowane są kanały naziemnej.
W związku z tym moje pytanie, czy jest możliwe, aby mieć naziemną TV i N ??
Jeżeli tak to jak to zrobić w tym TV ??

pozdr,
tedew
 

emarcinz

New member
Nic nie jest kasowane nie ma możliwości aby na jednej liście kanałów były dostępne kanały z dwóch anten (naziemna - satelitarna, kablowa - naziemna czy kablowa - satelitarna) trzeba je przekazać klikając listę kanałów i czerwony przycisk A.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
 

itepe

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mam takie wrażenie, że te aktualizacje nic nie wnoszą oprócz aktualizacji listy kanałów Cyfry+ bo to widać, że uaktualniają listy co poza tym? Wydaje mi się, że nic przynajmniej ja nie widzę żadnych różnic ba nawet po samym rozmiarze aktualizacji można się domyślać, że jest to niewielka aktualizacja taka jak choćby właśnie aktualizacja listy kanałów czy to C+ czy NNK.

W ostatniej aktualizacji zniknęła na przykład plansza rozruchowa modułu CAM - teraz TV włącza się jak normalny odbiornik, może klika sekund dłużej (tak czy siak moduł i karta muszą wystartować). To, że został ten element ukryty jest bardzo dobrym pomysłem.
Dalej obraz, który zmienił się w moim odczuciu bardzo na plus, szczególnie, jak pisali koledzy, na kanałach SD. Przyuważyłem, że niskie rozdzielczości z dysku też są lepiej odtwarzane (mam bibliotekę polskich "sucharów" ponagrywanych gdzieś z TV i konwertowanych do DiVXa). Dalej lepsza reakcja na pilota, płynniej chodzi SmartTV, przeglądarka odzyskała stabilność. Tyle widzę na szybko po niecałych dwóch dniach użytkowania.

A lista kanałów mi się nie zmienia, mam poukładane na PC i wgrane tak jak lubię do TV :)
 

mare37

Banned
a u mnie wciaz jest plansza modulu cam wiec poprawka raczej tego nie usunela. Wkurza mnie to bo trzeba czekac az sprawdzi urzadzenie na 100 proc i dopiero laduje kanaly
 

evilman

New member
Mam takie wrażenie, że te aktualizacje nic nie wnoszą oprócz aktualizacji listy kanałów Cyfry+ bo to widać, że uaktualniają listy co poza tym?.

No to sie mylisz kolego, bo lista kanalow jest pobierana z sygnalu satelitarnego i jesli jest aktualizowana to przez nadawce a nie samsunga. Aktualizacje nie maja tu nic do rzeczy.

Wysyłane z mojego GT-P7320 za pomocą Tapatalk 2
 

hans2

Banned
@itepe, @mare37: mozecie cos wiecej napisac nt tej planszy modulu cam?
czy to ta plansza na ktorej jest napisane CI List, OTA update itd?
 
Do góry