Seria ES6800 - "tani" dwurdzeniowiec???

Jarecki 123

New member
Dostaję już powoli szału z powodu wyboru nowego TV !!!
Właśnie wróciłem z marketu, gdzie sprzedawca fachowiec namówił mnie na UE46ES6800
- bo 2 procki, 400 Hz CMR, prawdziwe 100 Hz itd..
Chciałem kupić LG Cinema 3D, ale wszystkie miały gorszy obraz od Samsungów.
A tutaj czytam że ES6800 to badziew :(
Już nie wiem co mam kupić żeby miało full hd, 3D, internet, 46''
kosztowało 3 tysie z hakiem i BYŁO DOBRE?
 

slawex1983

New member
Jarecki obraz jest ok, ale internet sobie daruj. Nawet po podłączeniu mychy obsługa tej badziewnej przeglądarki jest wkurwiająca. Lepiej włączyć kompa, gdzie działa absolutnie wszystko i do tego z dużo większą prędkością. Poza tym wydaje mi się, że dwa rdzenie w tym modelu to tylko marketing. Nawet jeżeli rzeczywiście są, to wydaje się, że jeden z nich jest nieaktywny.
 
Ostatnia edycja:

baasior

New member
No więc po dwu dniowym posiadaniu i zwrocie z powodu kiepskiego obrazu es6800 byłem dziś w rtv euro gdzie dali mi piloty do ręki:) W przedziale do 3tyś jako alternatywę wybrałem LG 42lm660s który stał prawie obok es6800 co wykorzystałem i postanowiłem ponownie ustawić es-a i ustawiłem sobie tego LG. Obraz dużo lepszy w LG, cloudingu nie zauważyłem ale wiadomo oświetlenie. Pliki ponoć czyta z dysku jak lecą podobnie jak samsungi. No ale żeby mieć pewność że seria es6000 jest kiepska postanowiłem porównać go z es7000. No i muszę stwierdzić że różnica jest ogromna. Obraz jest również lepszy niż w tym tańszym LG który porównywałem z es6800. Ogólnie według mnie jak się ktoś nie boi firmy Lg (ja sie boję:)) i ma budżet do 3tyś, to niech się nie zastanawia. Ja osobiście już wiem że dokładam 800zł i biore es7000. Podobno podświetlenie jest takie jak w es8000 ale to może jakiś fachowiec by potwierdził.
 
Ostatnia edycja:

Xander

New member
Witam.
Ja natomiast zakupiłem 32ES6800 dzieciakowi do pokoju ( 2110 zł :) ) , ale w porównaniu do Panasonica DT50 , to Samsung ma kosmarny obraz. Fiolet zamiast czarnego, w lewym górnym rogu na obudowie, przebija na ścianę świetlówka przez "kratkę wentylacyjną", clouding mały ale wystepuje, i poprawej stronie u góry tak około 5 cm od góry i boku jest biała, jaśniejsza plama średnicy 3 cm.
Ogólnie TV jak dla mnie tandetny, jakby nie to że jest u dzieciaka i jemu to nie przeszkadza, to dawno poszedłby zwrot.

pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

cezary1020

New member
Nie rozumiem waszych narzekań. Ja zakupiłem UE46ES6800S 3miesiące temu.Wcześniej miałem UE40D6500 oraz D7000(który posiadam do dnia dzisiejszego). ES6800S wypada najlepiej.Obraz rewelacja,nic nie smuży,3d po prostu bajeczne,clouding prawie niewidoczny,internet chodzi bardzo płynnie(czego nie doświadczyłem w 2 wcześniejszych modelach).
 

slawex1983

New member
Również nie rozumiem narzekań. Mój 40ES6800 jest pod każdym względem lepszy od modelu C650. Obraz jest bardziej nasycony, czerń dość dobra, kolory intensywne, prawdziwe. Poziom podświetlania również jest zadowalający. Wartość 20 wypala oczy, więc nie wiem o co wam chodzi. Czyżby rozrzut jakościowy był aż tak duży? W moim nic się nie nagrzewa, nic nie świeci przez kratki, a clouding jest na niskim poziomie. Jestem zadowolony.
 

Jawor86

New member
Ja również jestem zadowolony z zakupu. Co do podswietlenia Tv, 20 przepala obraz w moim wypadku jedynie na ustawieniach fabrycznych, ktore osobiscie nie przypadly mi do gustu. Musialem obnizyc kontrast, ciut jasnosc i nasycenie barw, gdyz poczatku pojawialo się za duzo czerwonego. Teraz obraz odzwierciedla kolory rzeczywiste, przy takich ustawieniach stosuje podswietlenie 20 i jest jak najbardziej w porzadku.

Oczywiscie mozna zestawiac serie 6 obok 7, 7 obok 8, 8 obok 9, itd. i tak naprawdę w nieskonczonosc doplacac do tv. Od poczatku zalozylem, ze nie przeznacze wiekszej kwoty niz 4000 na tv, kupilem ostatecznie samsunga za 3700 i jestem bardzo zadowolony.

Zalezalo mi na multimedialnym tv i taki wlasnie otrzymalem, ze smart tv korzystam bardzo często, szczegolnie z serwisu iplex. Troche faktycznie trzeba się pobawic ustawieniami, ale wystarczy raptem poprzestawiac kilka suwakow zeby dopasowac obraz do swoich potrzeb. Clouding przy obrazie z Cyfry+ praktycznie niewidoczny. Daje się natomiast bardziej zauwazyc przy podlaczeniu kompa przez hdmi i ogladania filmu z ciemna sceneria, mam wrazenie ze micro dimming dziala wtedy slabiej lub jest to kwestia po prostu ustawien podczas polaczenia kompa do tv, tam korzystam z ustawienia standardowo bez dodatkowej kalibracji i jestem zaskoczony jakoscia divxow, ktore wygladaja rewelacyjnie na tym tv.

Na pewno wkurza mnie regulacja wielkosci napisow w odtwarzaczu wbudowanym w tv, kiedy korzystam z dysku zewnetrznego. Rozmiar duzy przy ogladaniu z odleglosci 4,5 metra 46 cali jest zdecydowanie za maly i nic z tym zrobic nie mogę.

Sent from my BlackBerry 9900 using Tapatalk
 
Ostatnia edycja:

lukasz430

New member
Ja również jestem zadowolony z zakupu. Co do podswietlenia Tv, 20 przepala obraz w moim wypadku jedynie na ustawieniach fabrycznych, ktore osobiscie nie przypadly mi do gustu. Musialem obnizyc kontrast, ciut jasnosc i nasycenie barw, gdyz poczatku pojawialo się za duzo czerwonego. Teraz obraz odzwierciedla kolory rzeczywiste, przy takich ustawieniach stosuje podswietlenie 20 i jest jak najbardziej w porzadku.

Oczywiscie mozna zestawiac serie 6 obok 7, 7 obok 8, 8 obok 9, itd. i tak naprawdę w nieskonczonosc doplacac do tv. Od poczatku zalozylem, ze nie przeznacze wiekszej kwoty niz 4000 na tv, kupilem ostatecznie samsunga za 3700 i jestem bardzo zadowolony.

Zalezalo mi na multimedialnym tv i taki wlasnie otrzymalem, ze smart tv korzystam bardzo często, szczegolnie z serwisu iplex. Troche faktycznie trzeba się pobawic ustawieniami, ale wystarczy raptem poprzestawiac kilka suwakow zeby dopasowac obraz do swoich potrzeb. Clouding przy obrazie z Cyfry+ praktycznie niewidoczny. Daje się natomiast bardziej zauwazyc przy podlaczeniu kompa przez hdmi i ogladania filmu z ciemna sceneria, mam wrazenie ze micro dimming dziala wtedy slabiej lub jest to kwestia po prostu ustawien podczas polaczenia kompa do tv, tam korzystam z ustawienia standardowo bez dodatkowej kalibracji i jestem zaskoczony jakoscia divxow, ktore wygladaja rewelacyjnie na tym tv.

Na pewno wkurza mnie regulacja wielkosci napisow w odtwarzaczu wbudowanym w tv, kiedy korzystam z dysku zewnetrznego. Rozmiar duzy przy ogladaniu z odleglosci 4,5 metra 46 cali jest zdecydowanie za maly i nic z tym zrobic nie mogę.

Sent from my BlackBerry 9900 using Tapatalk


podasz swoje ustawienia??
 

ragoo

New member
A ja ponowię pytanie o napisy do fimów.
Wiem, że temat już był poruszany w tym wątku, ale nie znalazłęm rozwiązania. Chodzi o to, że odtwarzając film przez DLNA po WiFi napisy się nie odtwarzają i co ciekawe nie mogę też przewijać i stopować filmu.
Natomiast gdy tylko przegram ten sam film (zachowując strukturę katalogów) na pendriva i podłączam do TV przez USB nie ma problemy z napisami jak i z przewijaniem i zatrzywmywanie filmu.
Ktoś wie o co chodzi?
 

tomekkk1990

New member
prosze o odpowiedz na moje dokladnie pytania :)

1) czy wersja 1030 jest okej ?
2) czy aktualizować przez pendriva czy online ?
3) jeśli przez pendriva to jak to zrobić ?
4) jak sprawdzić jaką mam obecną wersję firmware na tv ?

z góry dziękuję i czekam na odpowiedź :)
 

kaxczy

New member
Dziś zakupilem dysk zewn. WD 1TB .Czy odtwarzając filmy bluray, mkv 1080p z tego dysku przez Usb SS będzie strata na jakości obrazu?? Bo jak wiemy dysk ten nie jest podłączony do TV przez HDMI tylko przez USB SS


pzdr
 

cezary1020

New member
prosze o odpowiedz na moje dokladnie pytania :)

1) czy wersja 1030 jest okej ?
2) czy aktualizować przez pendriva czy online ?
3) jeśli przez pendriva to jak to zrobić ?
4) jak sprawdzić jaką mam obecną wersję firmware na tv ?

z góry dziękuję i czekam na odpowiedź :)

1.Najnowsze wydanie 10.30 jest ok. wcześniejsza 10.30 była niedopracowana
2.Przez pendriva
3.Ściągnij plik,zgraj na pendriva,następnie wypakuj,też na pena.Podłącz pod tv.
Następnie na telewizorze MENU/POMOC TECHNICZNA/AKTUALIZACJA OPROGRAMOWANIA/PRZEZ USB
4.MENU/POMOC TECHNICZNA/DIAGNOSTYKA/TEST OBRAZU/czy problem jest nadal widoczny na zdjęciu testowym? Klikasz "TAK"
 

Jawor86

New member
podasz swoje ustawienia??
Dla obrazu 2D podam moje ustawienia, które są dla mnie optymalne na dzień dzisiejszy:) (ale ciągle coś zmieniam)
podświetlenie 16
kontrast 80
ostrość 40
jasność 40
kolor 40

Co do opcji obrazu wymienię tylko te, w których dokonywałem zmian, pozostałe wybrane takie jak w trybie standardowym.
Red cyfr-Niskie
Red MPEG (Maksimum)
Motion WYŁ
Motion LED WYŁ
Tryb 16:9
Kontrast dyn:WYŁ
Oświetl dyn: WYŁ
 

YUREK1st

New member
1.Najnowsze wydanie 10.30 jest ok. wcześniejsza 10.30 była niedopracowana
2.Przez pendriva
3.Ściągnij plik,zgraj na pendriva,następnie wypakuj,też na pena.Podłącz pod tv.
Następnie na telewizorze MENU/POMOC TECHNICZNA/AKTUALIZACJA OPROGRAMOWANIA/PRZEZ USB
4.MENU/POMOC TECHNICZNA/DIAGNOSTYKA/TEST OBRAZU/czy problem jest nadal widoczny na zdjęciu testowym? Klikasz "TAK"
Może napisz nam co twoim zdaniem było niedopracowane we wcześniejszej wersji 10.30 bo poza aktualizacją SMART HUB niczego ciekawego nie zauważyłem, tak zresztą jak we wcześniejszych chyba sześciu wersjach firmware.
Aktualną wersję firmware łatwo też sprawdzić: MENU/POMOC TECHNICZNA/AKTUALIZACJA OPROGRAMOWANIA (info po prawej stronie)
 
Do góry