Seria ES6800 - "tani" dwurdzeniowiec???

Fuzbal

New member
Panowie, nadal męczę się z wyborem telewizora. W kręgu moich zainteresowań zostają już tylko Panasonic tx-p50st50, Samsung UE46ES6800 i LG 47LM670S. Telewizor będzie wykorzystywany tylko do filmów i telewizji (nie będzie podłączany komputer czy konsola, ale będzie dużo sportu - wszystko co dają na c+ sport;]) + przeglądanie internetu. Będzie stał w dużym pokoju (+/- 7 na 4m) prawie całkowicie tyłem do okna mając za ''plecami'' ścianę i zaraz obok właśnie to okno (to nie problem - zawsze można zasunąć zasłony). Najważniejsza jest dla mnie jakość obrazu. W LG kusi pilot "Magic", 4 pary okularów i ładny wygląd :D Do samsunga z tego co mi wiadomo można podpiąć i klawiaturę i myszkę, w zestawie też są okulary, też ładnie wygląda ale jest najmniejszy z tej 3. Panasonic kusi tym, że jest Panasonic'iem, jest największy i wszędzie zbiera dobre opinie. Co z tej 3 najlepiej wybrać do moich potrzeb? Może jest jeszcze coś innego w okolicach 4tyś zł na co warto zwrócić uwagę?
 

slawex1983

New member
Dysk to Seagate GoFlex 250GB, już myślelem, że to faktycznie przez to że wpinalem pod gniazdo USb a nie USB HDD, ale jednak nie bo pod tym drugim również tv sobie z nim nie radzi. Dysk dziala normalnie po wpięciu, kręci się w środku, diody świecą ale nic poza tym. Na kompie normalnie działa, nie ma problemu z nim, podejrzewam, że to wina jakichś jego sterowników bo pamietam ze jak go wpialem 1 raz pod kompa to instalowal sterowniki, a pewnie tv ich nie ma po prostu. Ale jak sobie z tym poradzić???

Kolego może to Ci w czymś pomoże. Kupiłem dysk Toshiba Store.E 500 GB USB 3.0. Z telewizorem działa świetnie, lecz z komputerem stwarzał pewne problemy. Mianowicie po podłączeniu do portu USB 3.0 dysk był całkowicie niewidoczny dla Windowsa. Niby dysk się kręcił. Lampka na nim sygnalizowała pracę w trybie USB 3 ale na tym się kończyło. Musiałem korzystać z USB 2. Wpadłem na pomysł, żeby spróbować podłączyć go innym kablem (mam dostęp do kabla od dysku WD). I o dziwo na tym kablu dysk zaczął doskonale działać pod USB 3.0. Więc może, jeżeli kupisz dobrej jakości przewód, to tv zobaczy hdd.
 

Andrew1962

New member
Panowie, nadal męczę się z wyborem telewizora. W kręgu moich zainteresowań zostają już tylko Panasonic tx-p50st50, Samsung UE46ES6800 i LG 47LM670S. Telewizor będzie wykorzystywany tylko do filmów i telewizji (nie będzie podłączany komputer czy konsola, ale będzie dużo sportu - wszystko co dają na c+ sport;]) + przeglądanie internetu. Będzie stał w dużym pokoju (+/- 7 na 4m) prawie całkowicie tyłem do okna mając za ''plecami'' ścianę i zaraz obok właśnie to okno (to nie problem - zawsze można zasunąć zasłony). Najważniejsza jest dla mnie jakość obrazu. W LG kusi pilot "Magic", 4 pary okularów i ładny wygląd :D Do samsunga z tego co mi wiadomo można podpiąć i klawiaturę i myszkę, w zestawie też są okulary, też ładnie wygląda ale jest najmniejszy z tej 3. Panasonic kusi tym, że jest Panasonic'iem, jest największy i wszędzie zbiera dobre opinie. Co z tej 3 najlepiej wybrać do moich potrzeb? Może jest jeszcze coś innego w okolicach 4tyś zł na co warto zwrócić uwagę?
Ja miałem podobny problem kolego ale w końcu pstawiłem na Samsunga i od 2 dni go testuje w podobnych warunkach jak u Ciebie, czyli z tyłu ściana a obok nawet 2 okna ( po każdej stronie jedno)! Wielkość TV uważam za idealną, większy (55-60) zdominowałby ten salon i stałby się "najważniejszy" w nim! Co do parametrów technicznych póki co nie mam zastrzeżeń. Do tej pory zawsze kupowałem Sony i teraz nad hx750 też się zastanawiałem. Ponadto, w rachubę wchodziły modele es7000 i 8000 ale ostatecznie stwierdziłem, że te dodatkowe "bajery" nie są mi potrzebne. Pozdrawiam
 

mare37

Banned
andrew to zrobiles blad, bo sony nawet hx750 jest lepszy nie mowiac juz o modelach serii 7 czy 8 gdzie jakosc matrycy jest znacznie lepsza niz 6. kwestia wielkosci to kwestia gustu. i tak oglada sie z ok 3 m wiec nizej 46 nie ma sensu. Ja mam salon 7 na 8 i czesto ogladam z daleka wiec 50 troche malo.
 

ozojaf

New member
Kolego może to Ci w czymś pomoże. Kupiłem dysk Toshiba Store.E 500 GB USB 3.0. Z telewizorem działa świetnie, lecz z komputerem stwarzał pewne problemy. Mianowicie po podłączeniu do portu USB 3.0 dysk był całkowicie niewidoczny dla Windowsa. Niby dysk się kręcił. Lampka na nim sygnalizowała pracę w trybie USB 3 ale na tym się kończyło. Musiałem korzystać z USB 2. Wpadłem na pomysł, żeby spróbować podłączyć go innym kablem (mam dostęp do kabla od dysku WD). I o dziwo na tym kablu dysk zaczął doskonale działać pod USB 3.0. Więc może, jeżeli kupisz dobrej jakości przewód, to tv zobaczy hdd.
Tak, tylko że mój dysk ma kabelek USB 2.0 zresztą oryginalny dostarczony razem z dyskiem, więc jest zgodny z TV który również ma USB 2.0 i chyba nie tu leży problem raczej
 

paszis

New member
Panowie czas chyba zmienić nazwę wątku

Z "Seria ES6800 - "tani" dwurdzeniowiec???" na zgodne z rzeczywistością "Seria ES6800 - "drogi" jednordzeniowec z cloudingiem"

Przecie taki eh5300 kosztuje 2x mniej (za eu40eh5300 dałem 395Eu) zero cloudingu (panel samsung i inne lepsze podświetlenie) identyczny procesor,firmware i identyczne mozliwości oprócz 3d i 200hz.

Mam też w domu ue40c6710 który posiada clouding jak i wasze modele, gdzie samsung pododawał kupę ustawień aby clouding był mniej widoczny ale to jest tylko takie oszustwo/maskowanie i spore przekłamania obrazu.
Przy ciemych scenach tv się sciemnia na maksa aby clouding nie był widoczny , ale już przy wideo z dlna czy usb to nie działa tak mocno.

Ale ja tam :p na clouding i mam ustawione podświetlanie na 20 w ue40c6710 wali po oczach ale ja tak lubię, dlatego nie mogłem się przyzwyczaić do obrazu z ue40eh5300 tu wszystko naturalnie jak w kinie i brak ulepszaczy do maskowania cloudingu.
Tylko podświetlenie dużo słabsze, na maks 20 jest jak na c6710 przy 16-17
 
Ostatnia edycja:

mare37

Banned
ale ty gledzisz chlopie..wszystkie tv maja clouding a ze seria eh nie ma..tylko co ci po tym jesli w normalnym ogladaniu tego nie widac? seria eh jest prymitywna i okrojona stad ceny bardzo niskie bo kierowana do niewymagajacych uzytkownikow tudziez dziadkow. najlepsze tv to byly crt a wszystkie te nowinki to robienie ludzi w konia i wyciaganie kasy..jedyny problem ze z odsprzedaza takich tv problem bo nikt nie chce. ja juz tv samsunga nie kupie. robi za duza kiche..tak jak s3 zabawka nie do uzytku


dla kanalow sd tv ma byc ustawiony na 576 linii a nie 1080 bo jakosc obrazu bedzie gorsza. tv nie przeskaluje z 576 do 1080 a tylko go rozciagnie
 
Ostatnia edycja:

mare37

Banned
tv sam ustala rozdzielczosc, nigdy nie zmienialem na inna..jednak w tunerach jest tak ze jak wybierzesz kanaly full hd to te sd na tv dzialaja nedznie..jakosc kanalow sd poprawia sie w momencie ustawienia standardu dvd 576 linii. jesli nie masz hd w kablu to nie ustawiaj w tv 1080 jak jest wybor tylko 576 bedzie lepszy obraz.
 

Andrew1962

New member
mare37, dzięki za info ale mam cyfrową kablówkę i TV sam się dostroił do takiej rozdzielczości. Moją ciekawość budzi info: czy to jest najlepsza rozdzielczość czy są jeszcze lepsze?
 

paszis

New member
ale ty gledzisz chlopie..wszystkie tv maja clouding a ze seria eh nie ma..tylko co ci po tym jesli w normalnym ogladaniu tego nie widac? seria eh jest prymitywna i okrojona stad ceny bardzo niskie bo kierowana do niewymagajacych uzytkownikow tudziez dziadkow. najlepsze tv to byly crt a wszystkie te nowinki to robienie ludzi w konia i wyciaganie kasy..jedyny problem ze z odsprzedaza takich tv problem bo nikt nie chce. ja juz tv samsunga nie kupie. robi za duza kiche..tak jak s3 zabawka nie do uzytku

Ględzisz to ty dodatkowo chamsko i głupawo , ja zaś mam te tv i widze jak jest.
Clouding jeżeli już wystepuje w eh to jest on o KILKANAŚCIE x mniejszy, a to z racji zupełnie innego lepszego podświetlania matrycy, ale też przez to jest on grubszy.

To czym sie on rózni od es6800 napisałem.
 

kubala131

New member
Witam, kolegów ponownie, możecie mi powiedzieć jak jest z dźwiękiem z blu ray samsung 5500 3D który podłączyłem kablem HDMI do samsunga 6800 a z niego światłowodem do kina. Czy jest możliwe żeby w takim połączeniu dźwięk do kina docierał tylko stereo, ten model blu ray ma tylko wyjście dźwięku cox ale jeśli podłącze je bezpośrednio do kina to jest pełny dźwięk, przegrzebałem menu w odtwarzaczu i tv i nic nie dało, jak to u was działa?
 

Piotrek12

New member
Witam wszystkich na forum.
Od ok. dwóch tygodni posiadam TV UE46ES6800 zakupiony przez Internet w OleOle.
Nie jestem żadnym ”…..FILEM” tylko zwykłym przeciętnym użytkownikiem.
Na TV oglądam kanały naziemnej telewizji cyfrowe ( planuje zmienić na coś w HD ) – średnia jakość , za to filmy Bluray z LG BD570 to bajka. Z komputera udostępniam za pomocą programu Allshare 2.1.0.12031_10, działa bez problemu, PC łączy się bezpośrednio z TV przez WiFi ( Samsung wykrywany jest jako siec wifi - trzeba tylko go udostępnić ) . TV bez problemów współpracuje z routerem Edimax 3G-6200n , zarówno po kablu jak i wifi. Aktualizacja online do T-MST10PDEUC-1030.0 bez problemu.
Ktoś pisał o tym, że Tv się grzeje, u mnie tak jest, po kilku godzinach oglądania, ok. 5 – ramka z lewej i prawej strony jest dość ciepła, tak samo jak tył z lewej strony w połowie wysokości. 3D działa i nawet fajnie to wygląda, ale akurat to nie jest mi do niczego potrzebne. Dysk 500GB Samsunga działa bez problemu, jak do tej pory TV czysta wszystkie filmy, z czym BD570 miał czasem problem, tak samo jak Sony Bravia kolegi, która nie znajduje dysku WD 500GB.
Dużo było pisane na temat cluding’u – w większości są to subiektywne spostrzeżenia użytkownika danego modelu lub marki, zawsze można zobaczyć to, co się chce ;-) Zamiast pisać pokaże kilka fotek.
Czas naświetlania 1/3s
ISO 200
56526003.jpg

Czas naświetlania 1/8s
ISO 800
20225555.jpg

Czas naświetlania 1/8s
ISO 800
85603761.jpg

Czas naświetlania 2,5s
ISO 200
61249501.jpg

Czas naświetlania 1/3s
ISO 200
32977998.jpg

Czas naświetlania 3,2s
ISO 200
14866824.jpg

Czas naświetlania 0,77s
ISO 200
18098538.jpg

Czas naświetlania 2s
ISO 100
58673209.jpg

Czas naświetlania 1/80s
ISO 3200
81398439.jpg

Czas naświetlania 3,2s
ISO 200
81357406.jpg

Czas naświetlania 8s
ISO 200
12536945.jpg


Jestem zadowolony z zakupu.:-D


Człowieku, nie wklejaj fotek zajmujących pół strony! Co chcesz tym udowodnić? Jaki jesteś za*ebisty? Nie od dziś wiadomo, że wystarczy odpowiednio "spreparować" podświetlenie aby cloudingu nie było. Szkopuł w tym, że nie każdemu taki obraz pasuje. Również mam TV z cloudingiem i w kilka chwil, mogę cyknąć setki podobnych fotek na których nie będzie tego widać. Wystarczy minuta na ustawienia obrazu.
Co do serii EH; nie ma "chmurek", bo obraz gorzej podświetlony niż w serii ES. Nieostry, mydlany, bez wyrazu. Żeby to dostrzec, trzeba ustawić ES i EH obok siebie - różnica kolosalna.

:???: daruj sobie takie uwagi. nikt nic nie preparował, pomyśl zanim coś napiszesz, nawet nie wiesz jakie są ustawienia:spam:
 
Ostatnia edycja:

i-heli

New member
Witam. Uzytkowalem es6800 ok 3 tyg. Telewizor fajny, funkcjami prezentuje sie dobrze. Niestety (stety) znalazlem wypalony pixel i udalo mi sie wymienic za doplata na es7000. Musze powiedziec ze tutaj obraz to inna bajka i warto za to doplacic (niemalo przy 55"). W es6800 przeszkadzalo mi np. ze czasem czarne tlo wpadalo delikatnie w fiolet. Mam pytanie odnosnie es6800 czy wystepuje Problem 3D w Youtube? W serii es7000 i es8000 po aktualizacji (chyba), sa problemy z odtwarzaniem filmow 3D w Youtube (dwa albo trzy obrazy i nie da sie przelaczyc).
 

farba

New member
Człowieku, nie wklejaj fotek zajmujących pół strony! Co chcesz tym udowodnić? Jaki jesteś za*ebisty? Nie od dziś wiadomo, że wystarczy odpowiednio "spreparować" podświetlenie aby cloudingu nie było. Szkopuł w tym, że nie każdemu taki obraz pasuje. Również mam TV z cloudingiem i w kilka chwil, mogę cyknąć setki podobnych fotek na których nie będzie tego widać. Wystarczy minuta na ustawienia obrazu.
Co do serii EH; nie ma "chmurek", bo obraz gorzej podświetlony niż w serii ES. Nieostry, mydlany, bez wyrazu. Żeby to dostrzec, trzeba ustawić ES i EH obok siebie - różnica kolosalna.
 

kaxczy

New member
Co mam w opcjach ustawione nie tak, że co kilka godzin wyłącza mi sie telewizor automatycznie... jak tą opcję wyłączyć ??
Możecie podać jakieś przykłady ustawienia dla tego TV bo nie mogę ustawić idealnego dla siebie obrazu.
Również prosiłbym pod kino 3D
 
Do góry