Seria ES6800 - "tani" dwurdzeniowiec???

slawex1983

New member
Wg informacji z poniższego linka 6710 i 6800 mają te same procesory i wcale nie są to układy dwurdzeniowe.
SamyGO • View topic - Hardware specs and other interesting Information

Z kolei poniższy pdf mówi już o dwóch rdzeniach i zaawansowanym układzie graficznym w 6800:
http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=2&ved=0CEMQFjAB&url=http%3A%2F%2Fwww.alter.si%2Ftabla%2Ffiles%2F1486143-samsungTVmodeli2012.pdf&ei=x3K7UJSZPKSB4gSA_IGYDA&usg=AFQjCNGw4YMf3LSD7P_caRsVKGl-o9AeNg&sig2=azy9usQXxY6E2pywyeewig&cad=rja

Ten pdf (o ile prawdziwy- nie ma 50" 6710) w przystępny sposób obrazuje różnice pomiędzy różnymi modelami.
 
Ostatnia edycja:

patarek

Member
Witam
Telewizor zakupiony 46 cali, piszę na forum ponieważ przy odtwarzaniu filmów czy to przez pendrive czy DLNA, lekko ponad połową matrycy jest ściemniony 10 cm pas biegnący przez całą długość ekranu. Na białym tle jest to po prostu prawie szary kolor. Pas ten nie pojawia się np przy usługach VOD, czy przy niektórych divix`ach, ale w plikach wysokiej jakości *mkv, dts, pas nie pozwala przyjemnie oglądać. Z racji, że część działa filmów normalnie, część nie, nie wiem czy to jest usterka telewizora i mam go reklamować. Czy spotkaliście się z takim problemem?

Zglos reklamacje. Ja czekam po zgłoszeniu na naprawę. Domyślam sie ze wymienia mi matrycę. U mnie widoczne były pasy pionowe na całej matrycy.

Wysyłane z mojego MT11i za pomocą Tapatalk 2
 

itepe

Klub HDTV.com.pl
VIP
Chcesz oglądać rmbv na tv 40" to się nie da. Na 23" to się nie da oglądać a co dopiero na 40.


Proponuję kupić dingla na usb z androidem i otworzysz wszystkie silmy w najtańszym tv

Nieee, no co Ty, to tylko taka ironia, że nasze TV nie czytają "wszystkiego" prócz starych gazet :D
Swoją drogą, naprawdę stareńkie filmidła gdzieś na CD powygrzebywane chodzą super, więc to najwyżej kwestia przypadku lub naprawdę jakiegoś bardzo niestandardowego formatu :)
 

tomek46

New member
Wg informacji z poniższego linka 6710 i 6800 mają te same procesory i wcale nie są to układy dwurdzeniowe.
SamyGO • View topic - Hardware specs and other interesting Information

Z kolei poniższy pdf mówi już o dwóch rdzeniach i zaawansowanym układzie graficznym w 6800:
http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j...Gl-o9AeNg&sig2=azy9usQXxY6E2pywyeewig&cad=rja

Ten pdf (o ile prawdziwy- nie ma 50" 6710) w przystępny sposób obrazuje różnice pomiędzy różnymi modelami.

W 46" Podobno (według opinii Pana z infolinii),procesor dwurdzeniowy,mowa o UE46ES6710S.Według tych tabel Takiego telewizora niema?.
 

JacekSzulc

Klub HDTV.com.pl
vip
Panowie, pomocy.
Dzis mialem brac 55 z serii 6800. Na sklepie jednak podpialem dysk z filmami wszelakiej maści. Przeszedł mnie dreszcz bo na dobre 30 odpaliło kilka. [... ciach ...] Kompletna lorażka jak dla mnie. Osłabia mnie jeszcze to że ponoć w testach te TV czytały wszystko...
Używam od pół roku UE55ES6800 i nie mam żadnych problemów. Czyta niemal wszystko w 1080p. Miałem kilka starych filmów w avi, których nie łyknął.

Pozdrawiam
Jacek
 

princebox

New member
Witam
Telewizor zakupiony 46 cali, piszę na forum ponieważ przy odtwarzaniu filmów czy to przez pendrive czy DLNA, lekko ponad połową matrycy jest ściemniony 10 cm pas biegnący przez całą długość ekranu. Na białym tle jest to po prostu prawie szary kolor. Pas ten nie pojawia się np przy usługach VOD, czy przy niektórych divix`ach, ale w plikach wysokiej jakości *mkv, dts, pas nie pozwala przyjemnie oglądać. Z racji, że część działa filmów normalnie, część nie, nie wiem czy to jest usterka telewizora i mam go reklamować. Czy spotkaliście się z takim problemem?

Hej zombiak,

Miałem ten sam problem ze swoim TV - opisywałem go w tym temacie lecz nie dostałem od nikogo odpowiedzi. Napisałem więc do Samsunga i dostałem odpowiedź aby wgrywać najnowsze firmware... Z ich maila wynika, że jest to wina oprogramowania. Po ostatniej aktualizacji czyli 1030 nareszcie problem nie występuje. Radzę Ci wgrać najnowszy firmware przez pendriva i to powinno pomóc. Daj znać czy Ci się udało.
 

slawex1983

New member
Napisałem do nich maila. Oto opowiedź:
"zień dobrySeria 6710 nie posiada dwurdzeniowego procesora. Znajdzie go Pan w modelu 6800.
Pozdrawiam,"

Swoją drogą ciekawi mnie, czy 6800 jeśli w ogóle posiada dwa rdzenie, czy robi z nich jakikolwiek użytek? Z chęcią przeprowadziłbym test porównawczy 6710 z 6800 polegający na nagrywaniu obsługi menu, przeglądarki, aplikacji itp.. Niestety nie mam 6710.
 

Pingu

New member
Witam,

Jak sądzicie czy clouding będzie bardziej widoczny na 55" niż na 46"?

Zastanawiam się nad tymi dwoma wielkościami, oglądam z ok. 2,6 m. Nie znam pojęcia za duże, tylko na 55 calach przydała by się już większa rozdzielczość.
 

Pingu

New member
Trochę protestowałem ES8000 i niestety na minus a już byłem pewny tego ES6800. Grając w fifę aż mi się nie chciało wierzyć, co widziałem, szczegóły umykały, przy pasach bocznych białych trawa była rozmazana, a ramka, co jest po prawej stronie na rozgrzewce przed meczem psuła totalnie obraz wokół jak szybko trawa jej umykała. Co więcej nie dało się przeczytać podczas gry ani numerka ani nazwiska na koszulce. Ponadto na lg, wszystko co Smart działało szybciej niż na topowym ES8000. Na ES6800 lepiej na pewno nie będzie :(
 

bart000000

New member
Trochę protestowałem ES8000 i niestety na minus a już byłem pewny tego ES6800. Grając w fifę aż mi się nie chciało wierzyć, co widziałem, szczegóły umykały, przy pasach bocznych białych trawa była rozmazana, a ramka, co jest po prawej stronie na rozgrzewce przed meczem psuła totalnie obraz wokół jak szybko trawa jej umykała. Co więcej nie dało się przeczytać podczas gry ani numerka ani nazwiska na koszulce. Ponadto na lg, wszystko co Smart działało szybciej niż na topowym ES8000. Na ES6800 lepiej na pewno nie będzie :(
można więcej danych? z czego ta fifa sie tam znalazła (konsola, komp)? co to za fifa? jak to jest w ogóle możliwe? na jakim innym tv testowałeś tą fife?
 

Pingu

New member
Fifa 2012 puszczana z PS3.
Grałem w tą fifę na jakimś starszym LCD Panasonica za 1/4 ceny 55ES8000 i takich dziwnych efektów nie było, po za tym grałem w nią na monitorze Samsunga 17"(1280x1024) i 26"(1920x1200) i też nie było takich dziwnych efektów.

Telewizor nie był ustawiany wogóle, prawdopodobnie były na nim orginalne ustawienia, ale mimo to czegoś takiego nie powinno być.
 
Ostatnia edycja:

Rexroth

New member
Witajcie. Czy wy też zauważyliście po tej ostatniej aktualizacji czyli 1030 że pojawiło się smużenie obrazu (podczas szybkiego ruchu pozostaje ślad). Przed aktualizacją to nie było aż tak widoczne.
 

kaxczy

New member
Witam

Jaki Dysk zewnętrzny polecicie 1 Tb lub 2 Tb żeby odtwarzał WSZYSTKIE FILMY .mkv i .bluray ??

Czy ktoś może podać konkretne ustawienia ekranu bo za chiny nie idzie ustawić idealnego ekranu ??
 

kolbi123

New member
Cytat:
Napisał zombiak
Witam
Telewizor zakupiony 46 cali, piszę na forum ponieważ przy odtwarzaniu filmów czy to przez pendrive czy DLNA, lekko ponad połową matrycy jest ściemniony 10 cm pas biegnący przez całą długość ekranu. Na białym tle jest to po prostu prawie szary kolor. Pas ten nie pojawia się np przy usługach VOD, czy przy niektórych divix`ach, ale w plikach wysokiej jakości *mkv, dts, pas nie pozwala przyjemnie oglądać. Z racji, że część działa filmów normalnie, część nie, nie wiem czy to jest usterka telewizora i mam go reklamować. Czy spotkaliście się z takim problemem?
Hej zombiak,

Miałem ten sam problem ze swoim TV - opisywałem go w tym temacie lecz nie dostałem od nikogo odpowiedzi. Napisałem więc do Samsunga i dostałem odpowiedź aby wgrywać najnowsze firmware... Z ich maila wynika, że jest to wina oprogramowania. Po ostatniej aktualizacji czyli 1030 nareszcie problem nie występuje. Radzę Ci wgrać najnowszy firmware przez pendriva i to powinno pomóc. Daj znać czy Ci się udało.







miałem tez ten problem i to na najnowszym FW, gdy zobaczyłem ten pas to spanikowałem troche ze ten tv to porażka (wcześniej irytował mnie clouding), u mnie doszedłem do tego że ten pas wystąpił w momencie gdy kontrast jak i podświetlenie dałem stosunkowo nisko(nie wiem dokładnie jak to było) , spróbuj przywrócić ustawienia fabryczne obrazu i później jeeli przeszkadza ci zbyt skontrastowany obraz najpierw przestaw o jedno oczko w trym oszczędny, u mnie mam teraz tak ustawione i coś tam jeszcze zmieniłem i z obrazu jestem zadowolony w końcu bo pierwszy tydzień byłem troche załamany.
 

itepe

Klub HDTV.com.pl
VIP
Na wcześniejszym sofcie było to samo. Smużenie nic się nie zmieniło.
Wg mnie smużenie faktycznie się nie zmieniło, ale pojawiły się dziwne artefakty wokół niektórych obiektów, np. głowa na poruszającym się szybko tle (przejeżdżający autobus). W 1029 takich efektów specjalnych nie było, a dodam jeszcze, że dzieje się to nawet przy ustawieniu Motion na "płynny". To mnie bardzo rozczarowało, chętnie wróciłbym do 1029 :?
 

Jawor86

New member
Czesc, przy wifi rwie odtwarzanie m.in. Youtube, z watku wywnioskowalem, ze polaczenie bezposrednio kablem rozwiaze problem, jednak nie mogę go przeciagnac przez cale mieszkanie. Stad moje pytanie, jeśli kupie drugi router, polacze go bezprzewodowo z pierwszym, a nastepnie bezposrednio kablem polacze ten nowy router z tv, to czy problem również ustapi? Czy ten router ma byc jakis konkretny? Pozdrawiam
 
Do góry