Seria ES6800 - "tani" dwurdzeniowiec???

76yelo

New member
witam mam małe pytanie mam 40es6800 i mam wrażenie że się strasznie grzeje czy to normalne ? mam też 32c6000 i nie czuje żeby był gorący
 

Za_q

New member
Mam ten telewizor w 32", i też się grzeje.
Przy podświetleniu ustawionym na 20 - grzeje się bardzo; przy 15 też, ale już ujdzie.
Gorąca jest prawa pionowa ramka z przodu przy matrycy - bardziej u góry.
 

AGM

New member
czy jest sens porównywać do Sony KDL-46HX750// philips 47PFL6007K/12 ?

cenowo zbliżone
 
Ostatnia edycja:

bartmikus

New member
Mój się nie grzeje. W porównaniu ze starym LCD jest wręcz zimny :)
Orientuje się ktoś czy sterowanie gestami/głosowe będzie możliwe w wersji ES6800?
 

bart000000

New member
Cały czas mam wątpliwości czy warto dopłacić 600 zł do 40es6100 i kupić 40es6800. Proszę o szybką pomoc bo kończy się promocja z darmowa wysyłką...
 

bart000000

New member
6710 bardzo ładnie wygląda, jest droższy i zdaje sie że nie ma dwurdzenia... a to ten procek mnie przekonuje na korzyść 6800 w konfrontacji z 6100 a nie tuner sat...
 

cosby

New member
Panowie, pomocy.
Dzis mialem brac 55 z serii 6800. Na sklepie jednak podpialem dysk z filmami wszelakiej maści. Przeszedł mnie dreszcz bo na dobre 30 odpaliło kilka. Nie zatrybily niektore stare divxy ale tez praktycznie wiekszosc nowych mkv w 1080p. To mnie oslabilo do tego stopnia że chwilowo się wstrzymałem z zakupem. Pomijam już że to co sie udało odpalić nie powaliło mnie zupełnie. Ale teraz pytanie. Jak to jest z tymi mkv? 1080p praktycznie nie trybi. Dla mnie porażka. Nie trybia tez nawet stare filmy ktore odpalalem na wszystkim. Co ciekawe podpiąłem się na test do modelu 7000 oraz do LG 670 i było podobnie. LG odpalił kilka więcej ale też nie przekroczył 50%. Czy ja czegoś nie wiem czy mimo wydania tej kasy i tak będę musiał zaprzęgać starego iXtreamera? Kompletna lorażka jak dla mnie. Osłabia mnie jeszcze to że ponoć w testach te TV czytały wszystko...
 

cosby

New member
Sprawdzę choć nie wiem czego szukać. Te filmy latają i na kompie i na galaxy note i na iXtremerze więc błędy nie powinny być przyczyną...
 

itepe

Klub HDTV.com.pl
VIP
Panowie, pomocy.
Dzis mialem brac 55 z serii 6800. Na sklepie jednak podpialem dysk z filmami wszelakiej maści. Przeszedł mnie dreszcz bo na dobre 30 odpaliło kilka. Nie zatrybily niektore stare divxy ale tez praktycznie wiekszosc nowych mkv w 1080p. To mnie oslabilo do tego stopnia że chwilowo się wstrzymałem z zakupem. Pomijam już że to co sie udało odpalić nie powaliło mnie zupełnie. Ale teraz pytanie. Jak to jest z tymi mkv? 1080p praktycznie nie trybi. Dla mnie porażka. Nie trybia tez nawet stare filmy ktore odpalalem na wszystkim. Co ciekawe podpiąłem się na test do modelu 7000 oraz do LG 670 i było podobnie. LG odpalił kilka więcej ale też nie przekroczył 50%. Czy ja czegoś nie wiem czy mimo wydania tej kasy i tak będę musiał zaprzęgać starego iXtreamera? Kompletna lorażka jak dla mnie. Osłabia mnie jeszcze to że ponoć w testach te TV czytały wszystko...

Naprawdę nie chcę być złośliwy, ale zanim coś mi, jak piszesz "zatrybi" to upewniam się, że robię wszytko zgodnie z instrukcją. U mnie np. miałem taki przypadek, że kupiłem maszynkę do mięsa znanej polskiej firmy (z renomą) i ta nie ciała mleć małych kości zatrzymując się na nich notorycznie, choć te maszynki w fabrykach to robią... Później kupiłem sobie malucha i też się rozczarowałem, że na autostradzie nie mogłem dogonić merców i audików... I też się srodze rozczarowałem... Niedawno kupiłem ES6800 i się nie rozczarowałem, ponieważ odtwarzał faktycznie tylko te formaty, które miał opisane w instrukcji, czyli jak .mkv 1080p był w standardzie powyżej 4.1 (np. 5) to nie chce działać, a jak streńki XVid ma Q-pel to też nie jest wyświetlany...
Żaden TV, ŻADNEJ firmy nie obsłuży wszystkich możliwych formatów we wszystkich kombinacjach i NIE DA SIĘ "WGRAĆ" mu "kodeków" ponieważ te są realizowane sprzętowo, odpowiednią konstrukcją procesorów video.
Jest wszak jedna złota recepta, pozwalająca na to, że nawet Samsung serii A obsłuży wszystko - trzeba podłączyć przez HDMI laptopa lub PC, zaktualizować wszystkie możliwe kodeki, a wtedy mam pewność, że 90% filmów "ruszy". Póki ktoś nie zrobi DIVXa w kolejnym, nowym lub nietypowym standardzie. Wtedy - kupa :(

P.S. Też się złoszczę, że ES6800 nie odtwarza mi plików .rmvb :cry:
 

Dinksss

New member
Naprawdę nie chcę być złośliwy, ale zanim coś mi, jak piszesz "zatrybi" to upewniam się, że robię wszytko zgodnie z instrukcją. U mnie np. miałem taki przypadek, że kupiłem maszynkę do mięsa znanej polskiej firmy (z renomą) i ta nie ciała mleć małych kości zatrzymując się na nich notorycznie, choć te maszynki w fabrykach to robią... Później kupiłem sobie malucha i też się rozczarowałem, że na autostradzie nie mogłem dogonić merców i audików... I też się srodze rozczarowałem... Niedawno kupiłem ES6800 i się nie rozczarowałem, ponieważ odtwarzał faktycznie tylko te formaty, które miał opisane w instrukcji, czyli jak .mkv 1080p był w standardzie powyżej 4.1 (np. 5) to nie chce działać, a jak streńki XVid ma Q-pel to też nie jest wyświetlany...
Żaden TV, ŻADNEJ firmy nie obsłuży wszystkich możliwych formatów we wszystkich kombinacjach i NIE DA SIĘ "WGRAĆ" mu "kodeków" ponieważ te są realizowane sprzętowo, odpowiednią konstrukcją procesorów video.
Jest wszak jedna złota recepta, pozwalająca na to, że nawet Samsung serii A obsłuży wszystko - trzeba podłączyć przez HDMI laptopa lub PC, zaktualizować wszystkie możliwe kodeki, a wtedy mam pewność, że 90% filmów "ruszy". Póki ktoś nie zrobi DIVXa w kolejnym, nowym lub nietypowym standardzie. Wtedy - kupa :(

P.S. Też się złoszczę, że ES6800 nie odtwarza mi plików .rmvb :cry:

Chcesz oglądać rmbv na tv 40" to się nie da. Na 23" to się nie da oglądać a co dopiero na 40.


Proponuję kupić dingla na usb z androidem i otworzysz wszystkie silmy w najtańszym tv
 

zombiak

New member
Witam
Telewizor zakupiony 46 cali, piszę na forum ponieważ przy odtwarzaniu filmów czy to przez pendrive czy DLNA, lekko ponad połową matrycy jest ściemniony 10 cm pas biegnący przez całą długość ekranu. Na białym tle jest to po prostu prawie szary kolor. Pas ten nie pojawia się np przy usługach VOD, czy przy niektórych divix`ach, ale w plikach wysokiej jakości *mkv, dts, pas nie pozwala przyjemnie oglądać. Z racji, że część działa filmów normalnie, część nie, nie wiem czy to jest usterka telewizora i mam go reklamować. Czy spotkaliście się z takim problemem?
 

luk007

New member
Witam
Mam pytanko odnośnie dźwięku 5.1 na wyjściu optycznym tego telewizora. W instrukcji pisze, że takowy jest przesyłany jedynie jeżeli oglądamy cyfrową tv (domyślam się że pewnie w ogóle chodzi o sytuacje kiedy jako odtwarzacza używamy tv) natomiast dźwięk idący z odtwarzacza DVD bądź dekodera jest zamieniany na stereo i trzeba je oddzielnie podłączać kablami do amplitunera żeby mieć 5.1... Mogę prosić o ustosunkowanie się do tego? To normalne? W każdym tv tak jest? Myślałem że tv przechwytuje dźwięk 5.1 z zewnętrznych odtwarzaczy i przesyła dalej przez wyjście optyczne Audio... nie mam tyle wejść w Ampli żeby wszystko podłączać oddzielnie...
 
Do góry