Seria ES6800 - "tani" dwurdzeniowiec???

mare37

Banned
Niestety, ale odtwarzanie niektorych formatow kuleje w tym tv. To samo dzieje sie z blurayem 5300. Z pioneerem nigdy nie ma problemow. Samsung nie radzi sobie z divixami. Zawsze sa jakies problemy. Pytalem na infolinii to mi powiedzieli ze jest lista odpowiednich formatow i jak cos spoza listy to nie bedzie odtwarzac :) badzo madre hehe Poza tym jakosc divixow po usb jest nedzna. Przez pioneera swietnie. Byc moze przez bluraya stacjonarnego tez by bylo ok ale nie kupilem jeszcze 3d.
 

slawex1983

New member
Miałem podobny problem w modelu C650. Prawdopodobnie tv źle interpretuje szybkość odtwarzania filmu i np. gdy ten powinien iść z szybkością 27 fps, to telewizor puszcza go jako 25 fps, z czego wynika stopniowe rozjeżdżanie się napisów z dźwiękiem.
 

JacekSzulc

Klub HDTV.com.pl
vip
Napisy

Witam, w sobotę miałem ciekawy problem odnośnie odtwarzania filmu na TV. Otóż jak zawsze zasiadlem wygodnie przed TV i wlaczylem film a tu lipa napisy opoznione. Mysle, pewnie zle napisy, ściagnalem wobec tego jakies nowsze z napi, sprawdzam na kompie,działa elegancko. Więc znów nagrałem na pena i sprawdzam na TV a tam dalej opóźnienie, wtedy troche zglupialem juz, sprawdzilem jeszcze raz na kompie - wszystko ok napisy idą bez opóźnienia. Próbowałem nawet puscić przez allshare z kompa i tez byl ten sam problem. Co ciekawe wczesniej nigdy nie mialem takiego problemu. Puscilem zatem inny film na TV i wszystko bylo tip-top, ale nadal mnie nurtuje co bylo przyczyna i czy jednak jakos sie da ten film obejrzec na TV, bo od ogladania filmow na kompie to juz sie troche odzwyczailem odkad mam ten TV ;)

Też się z tym spotkałem kilka razy, ale tylko wtedy gdy napisy są synchronizowane klatkami.
Skonwertuj napisy do formatu srt i problem powinien zniknąć.
Jeśli nie wiesz jak to skorzystaj z NapiProjekt.
Dzięki AllShare ja już nie oglądam filmów na PC :)

Pozdrawiam
Jacek
 

JacekSzulc

Klub HDTV.com.pl
vip
Niestety, ale odtwarzanie niektorych formatow kuleje w tym tv. To samo dzieje sie z blurayem 5300. Z pioneerem nigdy nie ma problemow. Samsung nie radzi sobie z divixami. Zawsze sa jakies problemy. Pytalem na infolinii to mi powiedzieli ze jest lista odpowiednich formatow i jak cos spoza listy to nie bedzie odtwarzac :) badzo madre hehe Poza tym jakosc divixow po usb jest nedzna. Przez pioneera swietnie. Byc moze przez bluraya stacjonarnego tez by bylo ok ale nie kupilem jeszcze 3d.

Ja mam całkowicie odmienne wrażenia. Miałem wiele odtwarzaczy i zawsze któryś czegoś nie odtwarzał. I to jest normalne zjawisko. Kodeków jest od groma.
W czasie półrocznego użytkowania nie udało mi się odtworzyć na tym TV zaledwie kilku filmów.
Nie mam też żadnej różnicy w jakości przy odtwarzaniu filmów DivX przez USB czy AllShare.

Pozdrawiam
Jacek
 

mare37

Banned
Jacek przez allshare czy usb leci to samo. Ja mówie o normalnym odtwarzaniu przez dvd badz bluraya i usb. Wtedy sygnał lepiej jest przetwarzany i odbr na tv jest znacznie lepszy :)
 

dareka

New member
Po zaktualizowaniu do 1030 i wgraniu nowego hubba wi-fi połączone, a na niektórych widgetach wyświetla "brak połączenia" - tuba tv - HD idzie jako SD, zrywane połączenia - czy komuś coś takiego się przydarzyło ?
PS
Nie chce powrócić do starego oprogramowania, wyświetla że na pendrivie nie znalazł mimo że jest 1029.
 
Ostatnia edycja:

tomekkk1990

New member
software

piszę ponownie

napiszcie mi jak to jest z tym oprogramowaniem , 1028,1029, 1030
jakie roznice sa po wgraniu najnowszego ? czy jest stabilne polaczenie z netem i jak moge sprawdzic teraz jaka mam wersje oprogramowania ?
 

papeusz

New member
Doradźcie proszę... Jak to jest z tymi chmurami w tym modelu. Czy standardem są matryce z cloudingiem, czy standardem są dobre matryce? Normą jest dostanie telewizora z widocznym tym zjawiskiem, czy to kwestia pecha?
Na początku sądziłem czytając różne fora, że wypowiadają się głównie osoby niezadowolone, a Ci którzy nie mają problemów, po prostu nie mają potrzeby rozpisywania się w społecznościach internetowych. Stąd mniemałem, że temat chmur jest lekko mówiąc - wyolbrzymiony. Ale czytając choćby taki artykuł
tvtest.pl/ledowy-skandal/
zaczynam wręcz bać się kupna telewizora LEDowego. Rozumiem, że to cecha tej technologi, ale, czy jest aż tak źle?
 

bartmikus

New member
Mam ten telewizor od miesiąca. Kupiłem w MediaExpert w promocji. Jestem bardzo zadowolony z jakości obrazu. Mam model 46-calowy. Nie rozumiem tej całej dyskusji o cloudingu, ponieważ praktycznie jest to niezauważalne i w żadnym stopniu nie wpływa na jakość obrazu. Telewizor podłączony pod dekoder HD cyfry+. Naprawdę polecam niezdecydowanym ten model.
 

mare37

Banned
Tak jak pisałem tv nie umozliwia powrotu do poprzedniego menu. Bluraye podobnie.
Clouding jest i bedzie w mniejszym lub wiekszym stopniu. Jednak zastosowanie micro dimmingu dosc mocno pomoglo go zminimalizowac. Dla przykladu moj lcd a656 bez takich opcji ma duzy clouding i ratuje tylko przyciemnienie obrazu. Czern wysoka. Zamiast cloudingiem bardziej martwilbym sie wyswietlaniem obrazu, kolory bo kazda firma wyswietla inaczej oraz czy nie lepiej wziac plazme.
 

tomekkk1990

New member
nie umozliwia powrotu do poprzedniego menu ?
czyli aktualizując do wersji 1030 mam inne menu ?
i czy ta aktualizacja 1030 jest dobra, stabilna, fajna itd itp .????? czy sa jakies z nią problemy
 

mare37

Banned
W zwiazku z tym, ze zostalem obrazony przez moderatora ar2 jakobym pisal tylko i wylacznie dla siebie i sie wymadrzal, bo i tak wszyscy inni maja to gdzies to ja nie bede wiecej udzielal sie na tym forum.
 

slawex1983

New member
Ja 40" w stacjonarnym ME kupiłem za 3400 -300 za oddanie starego tv. W ofercie internetowej cena byla taka sama. Chcialem model 6770 bo byl tańszy i upust za stary tv do tego modelu wynosił 400. Niestety mimo tygodnia czekania nie doszedł na sklep. Wzialem 6800 i tez jestem zadowolony.
 
Ostatnia edycja:
Do góry