Seria ES6800 - "tani" dwurdzeniowiec???

mare37

Banned
ale co penem nie dziala? u mnie 4 za mala. sprawdze na 8 i powiem i sprawdze na karcie sd8


moze tego? 16 GB PQI Apple touch U819L +


No wiec, moze byc problem z penami. Testowalem card readera 8gb emtec class 4 i lipa, testowalem crusera 8gb i za slaba predkosc. Wedlug tv ma byc 4,3 Mb/s i 2,3 na penie wyszlo 3 i 1,5
W tym momencie nasuwa sie pytanie czy tv obsluzy dysk usb 2.0? Testowalem na samsungu s2 portable i szlo ok. teraz mam wd passport 3.0 i mysle ze da rade ale mam jeszcze seagate 160 usb 2.0 wiec jak przerzuce wszystko to sprawdze.
 
Ostatnia edycja:

mare37

Banned
No juz wiem. Sandisk Cruzer mial zapis na poziomie 5MB/s wiec nie ma szans. Wrzucilem goodram 4GB i przetestowalem w atto. Mial odczyt 20MB/s i zapis 8MB/s i dziala z tv bez problemu !!!
 

ozojaf

New member
Dlatego właśnie pytam o konkretne modele które u Was działają, żeby nie kupować w ciemno czegoś a później się okaże że za słaby. To fajnie, że już jakieś 2 modele wymieniliście, więc można się zasugerować. Osobiście myślę o pojemności 16GB, bo wydaje mi się, że będzie w sam raz do moich potrzeb. Co do 3.0 zastanawiam się czy jest sens, bo prawdę powiedziawszy wydaje mi się, że w TV i tak są wejścia 2.0, chociaż czytam teraz właśnie, że pomimo starych gniazd też jakiś lekki wzrost wydajności jest, więc chyba faktycznie lepiej kupić pena z 3.0..
 

mare37

Banned
ciekawe czy bedzie lepiej czy gorzej :)

ja bym sie wstrzymal bo wstawili dwa na probe a na de pod moja 50tke nie ma zmiany wiec poki co nie instaluje
 
Ostatnia edycja:

slawex1983

New member
Szczerze mówiąc jak na razie nie jestem zadowolony z tego telewizora. Mimo iż przetestowałem już chyba wszystkie ustawienia z tego forum obraz pozostawia jeszcze wiele do życzenia(SD poniżej trzech metrów tragedia, najlepiej wygląda w odbiciu w szybie piekarnika na przeciwnej ścianie, HD szarpie przeskakuje, tryb płynny również nie ratuje sytuacji, kolory tragiczne, obraz jak przez mgłę). Posiadam 46 cali odległość od telewizora około 5m) Clouding nie jest zauważalny, w sklepie sprawdzałem matrycę w menu serwisowym-samsunga) Początkowo kupiłem LGlm660s ale niestety trafiłem na nieuczciwego sprzedawcę i niestety towar nie dotarł a kasę otrzymałem z POK i wtedy zmieniłem decyzję na aktywne 3d i padło na tego samsunga bo był tańszy niż Sony, chociaż przegapiłem promocje w Saturnie Sony46HX750 za 3599zł. Podejmując drugi raz decyzję na pewno wybrałbym inny telewizor no chyba, że ktoś mnie "oświeci" i ustawię obraz tak, że będzie mi odpowiadał ale zaczynam wątpić, że to tylko kwestia ustawień

Poza nie najlepszym SD i lekkim smużeniem nie mam żadnych problemów. Kolory mogą wręcz wypalić oczy i to bez mocnego ich podciągania. Ostrość i kontrast również całkowicie w porządku. Może jutro wrzucę zdjęcia jak to u mnie wygląda i na jakich ustawieniach. Jedną z większych dla mnie wad tego tv, (nieergonomiczny pilot) właśnie zlikwidowałem kupując model BN59-01040A, którego plusem poza większą wygodą wciskania klawiszy jest przycisk do szybkiej zmiany proporcji obrazu, czego zabrakło w oryginalnym. Gdyby design komuś nie odpowiadał to jest jeszcze model BN59-01052A - moim zdaniem z wyglądu pasuje do ES6800 dużo bardziej, niż ten fabryczny.

bn5901052a.jpg
 

kjawo

New member
Witam!
Mam problem z 3D w tym tv (UE48ES6800)
Firmware: T-MST10PDEUC-1029.0 potem T-MST10PDEUC-1030.0

Problem 3D wygląda następująco:
y o u t u . b e /Ro1oWnWMCSo

Bardzo przepraszam za spacje, ale to był jedyny sposób, żeby dodać ten link

Po wciśnięciu 3D (konwersja z 2D do 3D) bądź taki sam skutek przynosi włączenie filmiku z aplikacji 3D Explore

O dziwo dźwięk cały czas jest, natomiast obraz wygląda jak na załączonym filmie.

Pomaga tylko wyłączenie tv.
Czy macie pomysł na rozwiązanie mojego problemu?

Pozdrawiam!
kjawo
 

mare37

Banned
ten pilot wybrales najgorszy z mozliwych, w moim tez jest zmiana formastu obrazu, poza tym na tym pilocie sa plaskie klawisze trudne do wciskania. osobiscie nie nawidze czegos takiego. W mojej arivie zrobili tez takiego pilota. Normalnie wywale go za okno i kupie jakiegos od poprzedniej arivy 120.

co do 3d to u mnie nie ma takich problemow. Wszystko dziala poprawnie. Z softem tak jak pisalem trzeba uwazac i nie zmieniac dopoki nie zrobia go oficjalnym bo czesto wrzucaja 2 dla testow.

kjawo a o co biega z tym 3d? poza smuga to nic sie nie dzieje zero wyswiatlania 3d
 
Ostatnia edycja:

slawex1983

New member
ten pilot wybrales najgorszy z mozliwych, w moim tez jest zmiana formastu obrazu, poza tym na tym pilocie sa plaskie klawisze trudne do wciskania. osobiscie nie nawidze czegos takiego. W mojej arivie zrobili tez takiego pilota. Normalnie wywale go za okno i kupie jakiegos od poprzedniej arivy 120.

co do 3d to u mnie nie ma takich problemow. Wszystko dziala poprawnie. Z softem tak jak pisalem trzeba uwazac i nie zmieniac dopoki nie zrobia go oficjalnym bo czesto wrzucaja 2 dla testow.

kjawo a o co biega z tym 3d? poza smuga to nic sie nie dzieje zero wyswiatlania 3d

Nie, nie, nie. Wybrałem tradycyjny pilot. Ten od ES6710 również brałem pod uwagę, lecz nie ma podświetlania i jest półokrągły. Za to ma bardzo ładny kolor i ogólnie wygląd. Wygrały jednak względy praktyczne, więc poszedłem w taki, zwykły prostokąt (z serii D prawdopodobnie):
dalkovy-ovladac-bn59-01040a-pro-tv-samsung-default.jpg

Nie wygląda porywająco, ale za to jest mega wygodny. Klawisze lekko chodzą i są łatwo wyczuwalne.
Ten z płaskimi klawiszami chciałem tylko pokazać, bo może komuś się spodoba, choć na własnej skórze przekonałem się, że tego typu konstrukcje są niewygodne w obsłudze. Coś do ES6800 samsung kiepsko dobrał pilot. Na pewno wygodniejszy jest od 6710. To tyle w kwestii kontrolerów.
 
Ostatnia edycja:

dareka

New member
Patriot Xpress 32GB USB 3.0 60/25 MB/s - nagrywa bez problemów.

Czy wiadomo już coś na temat zmian w C-1030.0 - na + czy - ?
Są dwie wersje, jedna z 22 druga z 23 listopada.
 
Ostatnia edycja:

mare37

Banned
ja wrzucilem 1030, ale nie widac na razie roznic..tak samo beznadziejnie :)

chyba poprawili smart huba bo sie aktualizowal dlugo

dzis ogladalem w media es8000 i wydaje mmi sie ze obraz jest znacznie ostrzejszy czysty bo akurat stalu obok siebie z 6710 chyba ze byl inaczej ustawiony
 
Ostatnia edycja:
Do góry