Seria ES6800 - "tani" dwurdzeniowiec???

mare37

Banned
Ustawienia tego tv macie w watku wszystko o es6710. sa identyczne jak 6800. Obraz drży i bedzie. Tylko motion plynny ratuje sytuacje. Matryca ma słabe kąty. Lekko z boku i kolor traci intensywność.
Jesli miałbym doradzać to nie sony. Pomimo wielu ustawien nawet nie da sie z usb zaktualizowac. Kolega ma hx850 i obraz nie daje takiej jakosci jak samsungi. Niestety. Z reszta to nie moja opinia ze samsungi najlepiej wyswietlaja. Zastanowilbym sie nad sharpem nastepnie moze LG ale dla mnie osobiscie ta filma nie istnieje. Robi tandete. W ledach nie ma za duzego wyboru.



I jeszcze jedno. Te TV przeznaczone sa do HDTV wiec tylko obraz w HD and FHD a w SD totalna kicha i lepiej ogladac na lcde-kach
 
Ostatnia edycja:

slawex1983

New member
Obraz SD na wyświetlaczu o przekątnej 50"+ zawsze będzie kichowaty i nic na to nie poradzisz. LED, CCFL, plazma - nie ma znaczenia. Mam 40" ES6800 i kanały SD wyglądają gorzej niż na moim starym 32"C650 ale tak to już musi być. Ogólnie z nowego tv jestem praktycznie w pełni zadowolony. Sprawdza się bardzo dobrze jako monitor komputerowy (niższy input lag niż w C650 i lepsze kolory oraz ostrość), tv, odtwarzacz usb. Obraz jest wyraźny, kolory intensywne i pełne wyrazu, kontrast też w porządku. Z wad mogę wymienić nieco zbyt intensywne działanie microdimmingu i lekki clouding. Może jeszcze drobiazgi takie jak audio przez scrata tylko z tunera. Pilot z pół cylindryczną obudową przez co nie da się wciskać przycisków, gdy leży na stole. Krótkie podświetlanie przycisków i to chyba wszystko co mi nie odpowiada.
 

Edy7ka

New member
Przejrzałam cały temat i nie widzę tylko jednej opinii. Mam zamiar kupić taki telewizorek tylko pytanie, czy 3D jest w dobrej jakości ? Właściciele , jesteście zadowoleni ? Okulary są wygodne ? Myślicie, że jak poczekam do nowego roku to ten TV będzie tańszy ?
Proszę o odpowiedz i pozdrawiam.
 

pawko89

New member
Jak dla mnie jakość obrazu, efekty, głębia oraz odwzorowanie kolorów oczywiście w 3D jak i HD jest bardzo dobra. Porównywałem z wieloma TV w tym przedziale cenowym i ES6800 wypadł dla mnie najlepiej. Oczywiście nie tylko obraz 3D do mnie przemówił ale także ogromne możliwości multimedialne. Samsung dla mnie tutaj wypada najlepiej bez dwóch zdań. Także co jak co ale spokojnie mogę polecić ten TV, oczywiście polecam zakup przez neta np. NEO24 :) Wiele ludzi skarży się, iż oglądanie filmów w 3D w technologii aktywnej męczą oczy. Ja czegoś takiego nie odczuwam.
 

marcinstas

New member
Witam z każda chwilą jestem bliżej kupienia 46" wersji tego TV. Dokonałem jednak pewnego kompromisu i wybrałem większy telewizor es 6800 zamiast mniejszego (40") es7000. Teraz przeczytałem cały ten wątek i wiele rzeczy mnie martwi np. znaczny Clouding. Zdaje sobie sprawę że nie ma rozwiązań idealnych, ale stres jest...


I tu pojawia się moje pytanie. Czy waszym zdaniem to dobry wybór? Czy może warto zrezygnować z cali i kupić wyższy model?. A może zapozyczyc się na wieki i kupić 46es7000 bo to jest przepaść w jakości obrazu (na kamerce mi nie zalezy za ponad 1500zl)? I ostatnia wersja czyli sony, lg etc...

Mam w domu laptop Samsunga, tel. S3 i jeszcze się nie zawiodlem na marce, ale też nie chcialbym robić tego teraz po raz pierwszy.

Liczę na jakąś podpowiedz. I dodam że kinomanem nie jestem wielkim i kapryszę też zadko (ale pokazane zdjęcia cloudingu przerażają).
 

mare37

Banned
Nie ma zadnego cloudingu. Jest on minimalny, poza tym obraz na ciemnych scenach fajnie przygasa i nic nie widac. Przynajmniej w moim modelu. Jesli chodzi o wielkosc to z pewnoscia nie kupilbym mniejszego niz 50 cali. Odejmujac od tego czarne pasy dostajesz lipe. Mam 50 i momentami szkoda ze nie 55. W sumie ogladam z 3 metrow wiec 50 jest ok. szyscy znajomi moi kupili sony czy lg 46 cali i narzekaja ze za malo. Mozesz kupic lg 55lm670 dobry model i daja smartfona. Chyba bym go wzial ale mam sentyment do smasunga jak widac po moich sprzetach :) Jesli nie zalezy na mocnym podswietleniu to warto jakas plazme panasa badz samsunga. Sasiad ma i jest zadowlony z 51 cali i tansza.
 

marcinstas

New member
mare37 pamiętam że w poprzednich postach nie wypowiadales się na temat samsunga zbyt pochlebne. Widzę że z czasem Twoja opinia się zdecydowanie poprawia...

Cieszy mnie to! :)
 

mare37

Banned
Tak, masz racje, ale rozczarowanie dotyczylo modelu es6710 i pomimo tego ze uzyskalem obraz jaki mi odpowiada w HD to jednak dzwiek i kanaly sd sa wielkim minusem i pod tym wzgledem zawiodlem sie. Ogolnie lubie sprzet samsunga ale nie jest on bez wad. Zawsze duzo poprawek firmware. W a656 bylo ich ze 20. Kiedys kupilem mini wieze samsunga i oddalem do sklepu nedza strasza. Samsung od dawna mial dobre wyswietlacze, dyski. A propo dyskow juz ich nie ma na stronie tylko partner seagate. Dysk portable s2 sprzedalem po wymianie na nowy po bady po pol roku. W laptopach samsunga mam dyski hitachi a przeciez samsung robil dobre dyski od lat. Tak wiec samsungowi jak sie uda. Wracajac do tv musieli by w HD wszystko puszczac wtedy by te telewizorki smigaly. Poki co trzeba poczekac na 4k albo oledy :) tylko nie wiadomo jak stare filmy na tym beda smigac. Moj znajmy serwisant ostrzegal zeby omijac lg i samsungi a jedynie sony i sharp toshiba bo tych w serwisach jest malo.
 

slawex1983

New member
Witam z każda chwilą jestem bliżej kupienia 46" wersji tego TV. Dokonałem jednak pewnego kompromisu i wybrałem większy telewizor es 6800 zamiast mniejszego (40") es7000. Teraz przeczytałem cały ten wątek i wiele rzeczy mnie martwi np. znaczny Clouding. Zdaje sobie sprawę że nie ma rozwiązań idealnych, ale stres jest...


I tu pojawia się moje pytanie. Czy waszym zdaniem to dobry wybór? Czy może warto zrezygnować z cali i kupić wyższy model?. A może zapozyczyc się na wieki i kupić 46es7000 bo to jest przepaść w jakości obrazu (na kamerce mi nie zalezy za ponad 1500zl)? I ostatnia wersja czyli sony, lg etc...

Mam w domu laptop Samsunga, tel. S3 i jeszcze się nie zawiodlem na marce, ale też nie chcialbym robić tego teraz po raz pierwszy.

Liczę na jakąś podpowiedz. I dodam że kinomanem nie jestem wielkim i kapryszę też zadko (ale pokazane zdjęcia cloudingu przerażają).

W moim 40" clouding jest raczej mały. Tak szczerze mówiąc czepiacie się wszyscy tego nieszczęsnego chmurowania, a prawda jest taka, że efekt ten wcale za bardzo nie przeszkadza. Mam styczność z telewizorem innej marki, gdzie na ciemnych scenach po prostu widać delikatną jasną poświatę po rogach ale co z tego? Bardziej dokuczliwy mógłby być słaby kontrast, ostrość, kolory. W każdym razie w Es6800 40" zjawisko to nawet przy ciemnych scenach nie występuje (pewnie za sprawą microdimmingu), za to można je dostrzec na ekranie startowym i czasami podczas oglądania filmów 3D. Lecz zaręczam, że gdybyś nie naczytał się o tym na forach, to nie zwróciłbyś na to uwagi.

Czy między serią 6, a 7 jest przepaść w jakości obrazu? Wydaje mi się, że nie.
 

slawex1983

New member
Koledzy noszą się z zamiarem kupna drugiego pilota do ES6800. Interesują mnie kontrolery od tv:
*C650 -
3690454900_1299440195.jpg

model pilota: BN69-01039A
+tradycyjna obudowa,
+podświetlane przyciski,
+wystające klawisze,
+przycisk zmiany rozmiaru obrazu (p.size),
-brak klawisza włączenia funkcji 3D,
-design.

*ES6570 (ten nie wiem, czy zadziała z ES6800 ale skoro stary od C650 śmiga, to ten też powinien):
Samsung_35118122_35229320_35117946_35118118_35118121_35118120__08_620x443.jpg

model: AA5900581A
+Ładny design zbliżony do wersji ES6800,
+podświetlanie,
+tradycyjne odstające klawisze,
+przycisk 3D,
+przycisk zmiany rozmiaru obrazu p.size,
-cylindryczna obudowa, przez co ciężko korzysta się z pilota, gdy leży na ławie,
? w jaki sposób włączyć telegazetę?


*ES6710 (również nie wiem, czy zadziała z ES6800, lecz myślę, że powinien).
Telecommande-TM1250.jpg

model tego pilota to prawdopodobnie AA59-00583A
+Ładny design,
+tradycyjne odstające przyciski,
+przycisk zmiany proporcji obrazu p.size,
-brak podświetlania,
-prawdopodobnie cylindryczna obudowa.

I co tu wybrać? Generalnie najbardziej podpasował mi pilot od ES6570, tylko ta nieszczęsna zaokrąglona spodnia część obudowy i brak przycisku telegazety.
Idealnym pilotem byłby dla mnie model z: podświetlaniem, standardowymi wystającymi klawiszami, przyciskiem p.size, 3D, telegazety i ew. płaskim spodem.

Ok. Zdaje się, że znalazłem interesujący egzemplarz. Gdyby ktoś był zainteresowany jest to model BN59-01040A. Funkcjonalny, lecz design nieco kuleje.
samsung1040.jpg
 
Ostatnia edycja:

mare37

Banned
wszystkie piloty dzialaja z samsungami
ten ES6570 ma telegazete zapewne tam gdzie 6710 czyli od zera po lewej. Wybralbym cos z tych dwoch i tyle. Osobiscie mam bialego od 6710 i jest wygodny o ile nie naciskacz go na stole :) ja nie mam tego nawyku. zgrabny wygodny. Polecam
 

Jawor86

New member
Cześć,

Mam pytanie dot. głośników w tym TV, da radę obejrzeć film bez kina domowego, podłączenia żadnych zewnętrznych głośników? Pytam, bo znajomy ma samsunga i głośniki przy większym podkręceniu poziomu głośności ostro harczą...

Pewnie przy przejściu z mojej plazmy LG 42 z 2006 roku, której głośniki wykorzystuje nawet do puszczania muzyki (mocny i czysty dźwięk), rozczarowanie będzie dość duże.

Pozdrawiam

Pozdrawiam
 

marcinstas

New member
Dzisiaj usłyszałem wiadomość w sklepie (nie sieciówce), że pojawiła się informacja od przedstawicieli samsunga, iż es6800 będzie zastąpiony 6900 - co wiąże się z tym, że nie wiedzą czy mogą jeszcze zamówić es6800 czy już tylko es6900.
Czy ktoś z Was natrafił na taką informację?
 

mare37

Banned
pilot 6710 nie jest podswietlany, ale ja lubie niz ma mi sie cos swiecic

jesli tv to warto poczekac na es6900 ja go chcialem ale byl drogi odradzam zakupy w electroworldzie..strasznie oszukuja klienta czym mi podniesli ostro cisnienie na blurayu wstawili niska cene poczym proponowali normalna

co do glosnikow to charcza jesli dostana jakas dziwna czestotliwosc to wtedy jest takie bbrrbrrr zamiast tonow
a656 rewelacja tutaj juz lipa
 

foxter11

New member
Czy zdarzyly sie komus subpiksele albo martwe piksele? Znalazlem 1 watek na forum o znalzionych subpikselach ale w zasadzie u 1 osoby chyba tylko.
U mnie pojawil sie 1 subpiksel czerwony widoczny jedyni przy jednolitym czarnym lub bardzo ciemnym szarym tle. Tak w zasadzie to nie przeszkadza w ogladaniu jesli sie o nim nie mysli i nie patrzy ciagle w to miejsce:) Natomiast ktos pisal, ze taka wada kwalifikuje sie do wymiany matrycy, jednak ponoc w polskich serwisach matryce czesto sa wymieniane na niesamsungowe.
Czy ktos zetknal sie z podobnym problemem?
 

artzam

New member
Szczerze mówiąc jak na razie nie jestem zadowolony z tego telewizora. Mimo iż przetestowałem już chyba wszystkie ustawienia z tego forum obraz pozostawia jeszcze wiele do życzenia(SD poniżej trzech metrów tragedia, najlepiej wygląda w odbiciu w szybie piekarnika na przeciwnej ścianie, HD szarpie przeskakuje, tryb płynny również nie ratuje sytuacji, kolory tragiczne, obraz jak przez mgłę). Posiadam 46 cali odległość od telewizora około 5m) Clouding nie jest zauważalny, w sklepie sprawdzałem matrycę w menu serwisowym-samsunga) Początkowo kupiłem LGlm660s ale niestety trafiłem na nieuczciwego sprzedawcę i niestety towar nie dotarł a kasę otrzymałem z POK i wtedy zmieniłem decyzję na aktywne 3d i padło na tego samsunga bo był tańszy niż Sony, chociaż przegapiłem promocje w Saturnie Sony46HX750 za 3599zł. Podejmując drugi raz decyzję na pewno wybrałbym inny telewizor no chyba, że ktoś mnie "oświeci" i ustawię obraz tak, że będzie mi odpowiadał ale zaczynam wątpić, że to tylko kwestia ustawień
 

ozojaf

New member
Miałem podobnie. Rozumiem że nie spróbowałeś tego programu uruchamiając komputer w trybie awaryjnym? Jak pen będzie wydajny pomoże.

U mnie godzina nagranego programu w jakości HD zajmuje troszkę ponad 3 GB, normalnego programu połowę tego. Ale ostatnio nagrywałem Galę boksu z Wachem na RTL SD z satelity, i tu godzina zapisu wyniosła ok 3 GB pojemności, i nie mam zielonego pojęcia dlaczego aż tyle.

Próbowałem już 3 pendrivy i żaden z nich nie przeszedł tego całego testu w TV, a ten program co podawaliście to jakoś nie bardzo działał z nimi ,nawet w trybie awaryjnym. Najciekawsze , że ten ostatni testowany (Kingston Data Traveler 100 G2 8GB) to już byłem pewny, że będzie ok bo w testach na kompie miał szybkość zapisu ok 10MB/s, a na TV mimo wszystko testu nie przechodzi i pokazuje max 3.8MB/s. Wygląda na to, że trzeba by faktycznie inwestować w jakiegoś wydajniejszego dużo pendriva. Dzisiaj się jeszcze zastanawiałem czy karta SD HC by się nie sprawdziła, bo jest ze 2 razy tańsza, tylko nie chcę znowu ryzykować zakupu, jakby miała nie działać.Może by ktoś podał jakiś konkretny model pendrive'a na którym działa mu nagrywanie z TV?
Ale tak żeby hulał bez żadnych kombinacji i oszustw z jakimiś programikami.
 
Do góry