Seria ES6800 - "tani" dwurdzeniowiec???

smooth

New member
W sumie to głównie chodzi o puszczanie sobie muzyki z laptopa po sieci. Przez TV a stamtąd na wieżę. Filmy z pena też, z resztą.
 

Disto

New member
Bez reklam
Panowie, ponawiam pytanie. Czy na scarta wysyłany jest też sygnał wideo ? I dodaje nowe: Ktoś napisze dokładnie, jak to jest z zasilaniem tych okularów. Podobno dają te zasilane bateriami [bo tańsze]. Jakie to baterie [typ], ile kosztują i na jaki czas pracy wystarczają ? OK, znalazłem coś takiego - chyba to te okularki : Okulary 3D Samsung SSG-4100 GB/XC - AFG Computers
 
Ostatnia edycja:

JacekSzulc

Klub HDTV.com.pl
vip
Okulary w komplecie z TV są oczywiście zasilane bateriami. Baterie starczają na długo moim zdaniem. Trzeba tylko pamiętać o wyłączeniu okularów po oglądaniu. Dioda nie zawsze prawidłowo sygnalizowała mi wyłączenie, więc teraz na wszelki wypadek wyciągam baterie. Nie korzystam z tego za często, więc mi nie przeszkadza.
Wydaje mi się, że rozwiązanie z bateriami jest praktyczniejsze.
Jeśli nagle chcesz coś zobaczyć w 3D, sięgasz po okulary a tu akumulatory są rozładowane... klops. Musisz zacząć je ładować i czekać. W przypadku baterii, wystarczy mieć zawsze pod ręką zapasową i po wszystkim.

Pozdrawiam
Jacek
 

pawko89

New member
Witam. Mam takie pytanie do osób, które posiadają ten TV czy może napotkali się na podobny problem co ja. Otóż podczas oglądania filmów z YT czy to przez stronę czy przez aplikację w SMART HUBie co jakiś czas przerywa dźwięk tzn. są krótkie przeskoki i nie ma reguły na częstotliwość ich występowania. Tylko zaznaczam są to drobne przeskoki audio, obraz idzie płynnie. Problem ten jest zauważalny od momentu kiedy zakupiłem TV, a było to w sierpniu. Podobny problem występuje w aplikacji tuba.tv, którą sobie dzisiaj zainstalowałem, nie nacieszyłem się nią długo, pierwszy teledysk idzie generalnie zawsze sprawnie, a gdy przełącza się na kolejny, audio znów zaczyna przerywać. A przy którymś razie kiedy uruchomiłem sobie aplikacje, podczas korzystania z aplikacji tuba.tv nagle zresetował mi się samoczynnie TV... Zamiast cieszyć ze SMART TV to coraz częściej jednak dostarcza mi to coraz więcej nerwów. Problem ten na pewno nie jest wynikiem słabego łącza, ponieważ jak buforuje to zatrzymuje się obraz z dźwiękiem i pojawia się kółko, że ładuje obraz w tych obu aplikacjach. Dodam też, że pozostałe aplikacje jak na przykład IPLA, 3D EXPLORER, TVN PLAYER etc idą bez najmniejszego problemu. Aktualizacje są pobierane na bieżąco i obecnie korzystam z tej najnowszej 1029... Kiedyś tu pisałem o pamięci przeglądarki internetowej, pisałem też do Samsunga, i po zaaktualizowaniu TV do tej aktualizacji 1029 problem pojawia się jeszcze częściej, że pamięć przeglądarki jest pełna. Dzięki za odpowiedzi.
 
Ostatnia edycja:

muzyk219

New member

Może być. Co prawda w opisie aukcji są słowa o wtykach RCA Audio-Video co nie zgadza sie z kolorystyką wtykow przedstawionych na zdjęciu. Gdyby miało to być połączenie audio-video to musiałyby być wtyczki czerwona+biała lub czarna(audio R+L) i żołta(video) Na zdjęciu są wtyki czerwona i czarna co odpowiadało by Twoim potrzebom. Ale może kup to co podałem Ci w linku wcześniej + jakiś kabel RCA. Będziesz miał i taniej i bardziej uniwersalniej.
 

smooth

New member
Może być. Co prawda w opisie aukcji są słowa o wtykach RCA Audio-Video co nie zgadza sie z kolorystyką wtykow przedstawionych na zdjęciu. Gdyby miało to być połączenie audio-video to musiałyby być wtyczki czerwona+biała lub czarna(audio R+L) i żołta(video) Na zdjęciu są wtyki czerwona i czarna co odpowiadało by Twoim potrzebom. Ale może kup to co podałem Ci w linku wcześniej + jakiś kabel RCA. Będziesz miał i taniej i bardziej uniwersalniej.

No ok ale pozostaje pytanie czy ze wszystkich źródeł dźwięk będzie wysyłany na wieżę czy tylko z tunera TV?

I jeszcze jedno. Dzwoniłem dziśna patyline samsunga i powiedzieli mi że jeśli bedę miał wieże z weksciem ARC (Audio Return Channel) to można puścić dźwięk z TV przez HDMI. Prawda to? Pytam bo jakoś miałem wrażenie że kobieta nie była pewna tego co mówi.
 
Ostatnia edycja:

Disto

New member
Bez reklam

Jesteś pewien , próbowałeś ? To że jest scart nie znaczy jeszcze, że działa w obie strony i wszystkie piny są aktywne. Są wersje full i half scart. Tego drugiego ma np. pfl5507 i nie wysyła on niczego, pomimo zapewnień pani z infolinii philipsa, że jest inaczej. W przypadku tego samsunga, kiedy jest audio out, to raczej powinno być też video out. Chcę mieć pewność, bo infoliniom już nie wierzę! I jeszcze pytanko o HbbTv. Modele ES6890 na niemiecki rynek to mają. W ES 6800 to już dodali w którejś aktualizacji oprogramowania, czy trzeba to jakoś uaktywnić powiedzmy "nielegalnie" ?
 
Ostatnia edycja:

mare37

Banned
No ok ale pozostaje pytanie czy ze wszystkich źródeł dźwięk będzie wysyłany na wieżę czy tylko z tunera TV?

I jeszcze jedno. Dzwoniłem dziśna patyline samsunga i powiedzieli mi że jeśli bedę miał wieże z weksciem ARC (Audio Return Channel) to można puścić dźwięk z TV przez HDMI. Prawda to? Pytam bo jakoś miałem wrażenie że kobieta nie była pewna tego co mówi.

prawda. trzeba czytac instrukcje ze strony producenta. arc zwrotne w amplitunerze
 

roger77

New member
to może odpowiecie na moje proste pytanie.
dlaczego gdy wciskam przycisk na pilocie "info" pokazuje mi 1920x1080/50i a nie 60i. mam dekoder N-ki.
 

mare37

Banned
tv nie obsługuje 60i malo tego tv nie obsluguje 50i po usb. Nagrałem film aparatem sony hx20 i tv wyswietlil ze tylko 25 klatek a przy 50 nieobsluguje tego formatu
 

artzam

New member
Dzisiaj nabyłem ten telewizor i mam prośbę o podanie najlepszych ustawień bo jak na razie to żałuje, że nie wziąłem sonego hx750 i nie wiem czy jeszcze nie wymienię. Podświetlenie równomierne, matryca samsung(sprawdzałem w sklepie w menu serwisowym) kolory jakieś słabe, przy szybszych scenach brak płynności jakby się obraz zacinał, ogólnie bardziej zadowolony byłem z poprzedniego le40b650. Proszę o szybką propozycję co mogę pozmieniać w ustawieniach bo jak mi się nie uda to spróbuje go ewentualnie wymienić na coś innego
 

patarek

Member
A ja czekam na serwisanta w zwiazku z pionowymi pasami widocznymi w trakcie przewijania sie scen w poziomie. I mam pytanko czy u was tez obraz robi sie "szary" gdy patrzycie na telewizor pod lekkim kątem? Gdy patrze na wprost jest wszystko ok, ale jak tylko usiade troszke z boku juz jest lipa.

Wysyłane z mojego MT11i za pomocą Tapatalk 2
 

bartmikus

New member
Czy i jakie głośniki można podłączyć do telewizora ES6800? Chciałbym kupić jakieś głośniki, bo dzwięk z TV jest niewystarczający. Pytanie czy można w ogóle jakoś podłączyć zestaw głośników?
Pozdrawiam,
 

JacekSzulc

Klub HDTV.com.pl
vip
Czy i jakie głośniki można podłączyć do telewizora ES6800? Chciałbym kupić jakieś głośniki, bo dzwięk z TV jest niewystarczający. Pytanie czy można w ogóle jakoś podłączyć zestaw głośników?
Pozdrawiam,

TV nie ma wyjścia na głośniki. Musisz podłączyć wzmacniacz.
Telewizor kupiłeś czy masz zamiar kupić?
 
Do góry