Seria ES6800 - "tani" dwurdzeniowiec???

kubala131

New member
Witam ponownie, chciałem jeszcze poruszyć wątek ustawień obrazu bo z tego co znalazłem to dużo mi nie powiedziało a mianowicie:
W moim modelu ES 6800 w MENU - Obraz - występuje: Tryb obrazu, Podświetlenie, Kontrast, Jasność, Ostrość, Kolor, Odcień i poza tym Regulacja ekranu i 3D;
Bawiłem się tymi ustawieniami ale do końca mnie nie zadowalają, powiedzcie gdzie szukać takich opcji (czy w ogóle są bo pojawiły się w tym wątku) takie jak:
Barwy, Kontrast dynamiczny, Czerń
ktoś nawet wrzucił coś takiego:
PICTURE
Picture Mode Movie
Backlight 8 (3D: 11)
Contrast 92
Brightness 48
Sharpness 15
Color 49
Tint 50/50
ADVANCED
Black Tone Off
Dynamic Contrast Off
Shadow Detail 0
Gamma 0
Color Space Custom
Flesh Tone 0
Edge Enhancement Off
Motion Lighting Off
xvYCC Off
Led Motion Plus Off
PICTURE OPTIONS
Colour Tone Warm2
Digital Noise Filter Off
Mpeg Noise Filter Off
HDMI Black level Low
Film Mode n/a
Motion Plus Clear
Tak więc gdzie mam szukać tych ustawień i czy 6800 takie ma, proszę o pomoc, dzięki
 

mare37

Banned
Precyzujac odpowiedz kolegi zaawansowane mozesz ustawic tylko gdy masz tryb Standardowy, Film w opcjach Dynamiczny, Naturalny ustawienia zaawansowane sa nieaktywne.

Poza tym przetestowalem chyba wszystkie mozliwosci i okazuje sie, ze jedynym trybem, ktory nie powoduje drżenia obrazu jest płynny. Wszystkie inne nie nadaja sie do patrzenia, choc przy wyraznym filmy nie sa tak teatralne. Jednak plynny daje przestrzen i naprawde plynnosc scen dynamicznych przez co wszystkie nowele wygladaja bardzo dobrze przynajmniej w HD.

Ostatecznie zostawilem:
Standardowy
podswietlenie 17 (z eco 3)
kontrast 75
jasnosc 45
ostrosc 75
kolor 55

barwa chłodny
szumy cyfrowe wylaczone
szumy mpeg wylaczone
film: wylaczone
motion plynny
motion led wylaczony

dzwiek: film

reszta bez zmian
 

bartmikus

New member
Cześć,

Czy opcja smart interaction jest również dostępna pod telewizor ES6800 z dokupioną kamerką? Czy coś wiecie na ten temat?

Pozdrawiam,
bartmikus
 

JacekSzulc

Klub HDTV.com.pl
vip
Cześć,
Czy opcja smart interaction jest również dostępna pod telewizor ES6800 z dokupioną kamerką? Czy coś wiecie na ten temat?
Pozdrawiam,
bartmikus

Z całą pewnością nie.
Problem nie tkwił w braku kamery, ale zaawansowanego oprogramowania do rozpoznawania ruchów.
W każdym bądź razie po podłączeniu kamery nie pojawia się żaden komunikat o nowej funkcjonalności.

Pozdrawiam
Jacek
 

Disto

New member
Bez reklam
:)

A wyjście liniowe z tego TV masz jak najbardziej! Podłącz przejściówkę SCART z kompletu i dołącz kabel SCART<->CINCH i możesz podłączać do dowolnego wzmacniacza po anlogu :) Przeszukaj ten wątek, pisałem o tym :)
Jak jest audio to pewnie też wideo - tak pytam dla pewności.
Tak czytam, i są narzekania na tego pilota. Co wam nie pasuje w tym pilocie ?
Przy okazji pilota...czy po przytrzymaniu przycisku zmiany programu </>, programy "przelatują", czy trzeba bawić się w dzięcioła, tak jak np. w filipkach np pfl5507 ?
No i gdzie go w tej chwili najtaniej kupić ?
 

slawex1983

New member
itepe napisałem dobrze plik ma 1,44 MB , mam kilka takich plików większe mniejsze ale wszystkie mają 32 bity i tu chyba leży problem.
Zmniejszać kompresje nie ma sensu ponieważ są to obrazy testowe do ustawiania obrazu i po zmniejszeniu tracą swoją wartość.

Co do mojej poprzedniej wypowiedzi to muszę jeszcze dodać dwie wady tego TV, brak wyjścia liniowego audio, co za tym idzie brak możliwości podłączenia do starszego typu kin domowych (choć dźwięk z TV jest jak dla mnie bardzo dobry i bez kina) i pilot, jest on bardzo ładny ale też i mało ergonomiczny.

Witam ponownie kolegę. Otóż właśnie sprawdziłem te Twoje 32bitowe JPG'i na 40ES6800 i działają bez żadnego kombinowania i bez żadnych problemów. Firmware 001027.
Co do wyjścia liniowego audio niestety potwierdziło się to co można wyczytać we wcześniejszych postach, czyli przez euro wyprowadzony jest tylko sygnał z tunera. Nawet, gdy korzystam z komputera poprzez HDMI, to dźwięk i tak leci z tvp1. Na szczęście wyjście słuchawkowe ratuje sytuacje, choć nie jest zbyt wygodne, jeżeli ktoś korzysta czasami tylko z głośników tv. W modelu C650 dźwięk z euro2 szedł zawsze z tego źródła jakie było ustawione. Tutaj lekka lipa.
 

unkas

Member
slawex1983 masz rację co do tych plików powodem tego że ni otwierał był słaby pendrive po zmianie na szybszy otwiera bez problemu.
 

smooth

New member
Jakie są możliwości wyjścia z tego tv sygnałem audio. Kupiłem sobie mini wieże philipsa i za cholerę nie mam chyba jak na nią wyjść dźwiękiem. Tu jest wyjście z TV audio tylko optical a tam takiego wejścia nie ma. Wieża to PHILIPS MCD712.
 

slawex1983

New member
Niestety. Mam ten sam problem. Wykombinowałem, że mógłbym kupić małe głośniczki (najlepiej zasilane z portu USB) i podpiąć je razem z "wieżą" do tv poprzez rozdzielacz mini-jack.
 

muzyk219

New member
Witam.

Spróbuj to spiąć przejśćiówką optyczną Toslink-Jack 3,5 mm oraz przewodem Jack 3,5 mm-2xRCA Cinch.

Większej bzdury w życiu nie słyszałem... Proponujesz mu by zamienił sygnał cyfrowy na sygnał analogowy za pomocą zwykłej przejściówki? Może mnie oświecisz i powiesz jak to działa?? Chyba że masz na myśli konwerter cyfrowo-analogowy,a to nie to samo a i koszt takiego konwertera pewnie będzie zbliżony do kosztu wieży...
Wyjaśnienie jak można wysłać dźwięk do wieży masz napisane trochę wyżej. SCART>2RCA i po problemie.

http://allegro.pl/adapter-zlaczka-scart-euro-na-rca-chinch-in-out-i2790638955.html
 
Ostatnia edycja:

smooth

New member
Dzięki muzyk.

To może podziel się ze mną takim przykładowym obrazem, coś wymyślimy :)

A wyjście liniowe z tego TV masz jak najbardziej! Podłącz przejściówkę SCART z kompletu i dołącz kabel SCART<->CINCH i możesz podłączać do dowolnego wzmacniacza po anlogu :) Przeszukaj ten wątek, pisałem o tym :)

W komplecie była jakaś przejściówka?

Ahh juz wiem, chodzi o wyjście oznaczone exit RGB?

http://download.p4c.philips.com/files/m/mcd712_12/mcd712_12_pss_pol.pdf

Czy takie coś wystarczy?

http://allegro.pl/kabel-euro-2-x-rca-1-2m-krakow-i2770468373.html
 
Ostatnia edycja:
Do góry