Seria ES6800 - "tani" dwurdzeniowiec???

fotografpb

New member
Chcesz, aby drugi router łączył się bezprzewodowo z pierwszym routerem i dalej wepniesz tv kablem do drugiero routera ?, jeżeli tak to logujesz się na drugi router ustawić tryb client polaczyc sie z pierwszym podac haslo sieci (jezeli masz dynamiczne ip to w sumie wszystko).
Pozdrawiam

dokładnie tak, ale może jest jakiś filmik lub link gdzie jest to krok po korku, naprawdę mam o tym nieziemsko małe pojecie :) boje się coś namieszać :p nie wiem jak sformułować pytanie do google bo nie marudził bym wam tutaj i przede wszystkim czy takie połączenie będzie mocniejsze niż samo wi-fi?
 

pimar26

New member
router

Czy podłączając dysk zewnętrzny (nie sieciowy) do routera po USB będę mógł przeglądać pliki znajdujące się na nim?
Tv będzie podpięty do routera kabelkiem.
Próbowałem udostępnić plik na laptopie (po Wifi) i obejrzeć go na TV(po kablu). Niestety nie mogłem go nigdzie znaleźć. Czy powinien pojawić się jako "złącze"? Może nie widzę go dlatego, że TV i laptop nie są w tej samej grupie roboczej? Ale w TV nie znajduję opcji ustawienia grupy roboczej.

Chciałbym korzystać z jednego dysku podpiętego do routera w TV, laptopie, telefonie i tablecie z androidem.
Czy muszę kupić coś więcej niż router z USB?
Czy musi to być dysk sieciowy i router z DLNA?
 

tdx

New member
Bez reklam
Czy podłączając dysk zewnętrzny (nie sieciowy) do routera po USB będę mógł przeglądać pliki znajdujące się na nim?
Tv będzie podpięty do routera kabelkiem.
Próbowałem udostępnić plik na laptopie (po Wifi) i obejrzeć go na TV(po kablu). Niestety nie mogłem go nigdzie znaleźć. Czy powinien pojawić się jako "złącze"? Może nie widzę go dlatego, że TV i laptop nie są w tej samej grupie roboczej? Ale w TV nie znajduję opcji ustawienia grupy roboczej.

Chciałbym korzystać z jednego dysku podpiętego do routera w TV, laptopie, telefonie i tablecie z androidem.
Czy muszę kupić coś więcej niż router z USB?
Czy musi to być dysk sieciowy i router z DLNA?

Oj strasznie namieszałeś.
Potrzebujesz jakis serwer DLNA zainstalować na lapku udostępniasz dysk i to wszystko
Na TV pojawi się dodatkowe źródło
 

Attachments

  • DSC01906.jpg
    DSC01906.jpg
    376,1 KB · Wyś: 121

hans2

Banned
do czasu pojawienia sie samygo na serie ES to tylko przez serwer DLNA. jak masz taki serwer na routerze to mozesz podlaczyc dysk do routera.
 

pimar26

New member
Oj strasznie namieszałeś.
Potrzebujesz jakis serwer DLNA zainstalować na lapku udostępniasz dysk i to wszystko
Na TV pojawi się dodatkowe źródło

Chodziło mi o to, żebym mógł na każdym urządzeniu korzystać z zawartości dysku zewnętrznego bez potrzeby uruchamiania innych urządzeń (oczywiście oprócz routera, gdyż on jest cały czas włączony).
Dlatego pytałem czy jest możliwość, że zobaczę zawartość dysku podłączonego do portu USB w routerze na TV.
 

JacekSzulc

Klub HDTV.com.pl
vip
dźwięk przestrzenny przez DLNA

Cześć!

Możecie mnie upewnić w pewnej kwestii?
Chciałem obejrzeć film poprzez WiFi lub USB a dźwięk przestrzenny puścić przez wzmacniacz kina domowego. Nie mam jednak pewności czy dźwięk przestrzenny pojawi się na którymś z wyjść TV. Obawiam się, że uzyskam tylko stereo. Tak jestem zadowolony z działania DLNA w Samsungu, że chciałbym pozbyć się odtwarzacza DivX. (Właściwie to nie tyle samego DLNA co po prostu działania dekodera DivX/264 wbudowanego w ten TV).

ps. jednak musiałem to napisać w tym wątku bo pozostałe są zdecydowanie mniej ruchliwe :smile:

Pozdrawiam
Jacek
 

fotografpb

New member
Cześć!

Możecie mnie upewnić w pewnej kwestii?
Chciałem obejrzeć film poprzez WiFi lub USB a dźwięk przestrzenny puścić przez wzmacniacz kina domowego. Nie mam jednak pewności czy dźwięk przestrzenny pojawi się na którymś z wyjść TV. Obawiam się, że uzyskam tylko stereo. Tak jestem zadowolony z działania DLNA w Samsungu, że chciałbym pozbyć się odtwarzacza DivX. (Właściwie to nie tyle samego DLNA co po prostu działania dekodera DivX/264 wbudowanego w ten TV).

ps. jednak musiałem to napisać w tym wątku bo pozostałe są zdecydowanie mniej ruchliwe :smile:

Pozdrawiam
Jacek

podpinasz opticala to tv i amplitunera i masz, bezproblemowo :)
 

mare37

Banned
hej chłopcy czy instalowaliscie nowy soft 029? sa jakies wyrazne roznice czy niezauwazalne jak zwykle :)

co do menu u mnie nie spowalnia bo ja nie mam dwurdzeniowca :)
 

fotografpb

New member
Chcesz, aby drugi router łączył się bezprzewodowo z pierwszym routerem i dalej wepniesz tv kablem do drugiero routera ?, jeżeli tak to logujesz się na drugi router ustawić tryb client polaczyc sie z pierwszym podac haslo sieci (jezeli masz dynamiczne ip to w sumie wszystko).
Pozdrawiam

trochę powalczyłem, ruter łączy się z otoczeniem sieciowym ale nie z internetem, dzwoniłem do kolegi który trochę to ogrania i powiedział że być może ruter 1szy przy stacjonarnym nie chce wpuścić tamtego do siebie (tp-link 1042nd)

w ruterze podpiętym do tv jest tryb client i wyszukane połączenie z siecią, ip są różne
 

hans2

Banned
czy u was dziala zmiana ustawienia "dynamiczny kontrast" dla materialu odtwarzanego z dlna lub z usb? bo u mnie z tych zrodel nie ma zadnego efektu, ale np na kablowce dziala.
 

hans2

Banned
oj to chyba zostaje mi reset do fabrycznych i ponowne wklepanie ustawien...

edit: nic nie dalo. mam es6100 firmware 1026
 
Ostatnia edycja:

fotografpb

New member
ktoś podpowie jaki uchwyt zakupić (standardowe mocowanie bez odchyleń poziomych) mam stary uchwyt który nie pasuję ponieważ zauważyłem że w samsungu są znacznie większe średnice śrub na plecach
 
Do góry