Seria ES6800 - "tani" dwurdzeniowiec???

nemko

New member
Sprawa rozwiązana :) nie wiedziałem, że jest możliwość wyboru satelity którą ma przeszukiwać telewizor, tylko jako domyślne miałem Hot Bird 13E zaznaczyłem do tego Astra itp i znalazło z Astry wszystkie FTA i do tego kodowane. Z Eutelsat też kilka znalazło ale z Hot Birda dalej jest te 16 kanałów, przestawiałem antenę i nic to nie dało, więc z tym Hot Bird mam problem. Muszę jeszcze pokombinować. itepe z tego co tam kiedyś czytałem Twoje posty to Ty jesteś posiadaczem CYFRA+ prawda? Ja też chcę zamówić pakiet CYFRY razem z multiroom, do Samsunga oczywiśćie z kartą CI+ a do Philipsa dekoder. Przy instalacji monterzy sprawdzą sygnał i odpowiednio ustawią antene? Pod koniec roku chciałbym wziąć tą cyfre, bo nie wiadomo co stanie się po fuzji C+ z n, może zrezygnują całkowicie z modułów CI+, chociaż nigdy nic nie wiadomo. A jakby nie zrezygnowali to ciekawe czy wyjdzie aktualizacja softu gdzie będzie możliwość wybrania załóżmy tylko jednego dostawcy. A co do mocy sygnału to moc sygnału waha się od 55-60 a jakość 100% i 0 błędów. Niemiecka 1 HD czy ZDF HD wyglądają wyśmienicie.

Wspomniałeś coś o dwóch satelitach Astrze i Hotbirdzie, rozumiem że masz przełącznik DiSEqC.
Spróbuję Ci podpowiedzieć jak ustawić dokładnie antenę, na każdego z nich osobno, bez tego
przełącznika.
Ja mam antenę podobnych rozmiarów do Twojej.
Z Astry złapałem ponad 1100 a z Hotbirda ok 14000 kanałów FTA i kodowanych.
Załóżmy że masz ustawiony talerza na Astrę.
Aby sprawdzić jego najlepsze ustawienie musisz wejść w menu tv (nie znam Twojego TV) z ręcznym programowaniem poszczególnych satelit, tam wybrać Astrę i programowanie po kolei poszczególnych transponderów.
Pewnie wiele z nich ma nieaktualne częstotliwości, ale nie przejmuj się tym.
Wybieraj je po kolei, aż trafisz na najsłabszy. Na nim to ustawisz swoją antenę.
Niestety ale do tej czynności będzie Ci potrzebny ktoś kto będzie patrzy w telewizor i informował Cię o zmianie siły sygnału jak będziesz ustawiał antenę.
A robi się to tak:
1. wybierasz ręczne programowanie z Astry
2. znajdujesz transponder z najsłabszym sygnałem
3. stajesz za anteną i chwytasz dłonią za krawędź talerza na środku w linii poziomej, po lewej lub
prawej stronie i lekko go naginasz do siebie i od siebie, w zależności w która stronę rośnie siła
sygnału, w tę stronę obracasz talerz aż do uzyskania najlepszego sygnału. Wcześniej musisz lekko
poluzować śruby na obejmach mocujących talerz do rury, a po złapaniu najlepszego sygnału znów je zacisnąć.
4. teraz stojąc za talerzem chwytasz go za jego górną krawędź i powtarzasz czynności z przyciąganiem i odpychaniem talerza do siebie i od siebie, aż złapiesz najlepszy sygnał. Wcześniej oczywiście procedura lekkiego poluzowania śrub mocujących talerz w pozycji pionowej. I na koniec ich dokręcenie.
Masz ustawioną ASTRĘ, można programować TV.
1. aby znaleźć HOTBIRDA należy wcześniej zrobić flamastrem kreskę na obejmie i na rurce. Będzie to pozycja w której złapałeś Astrę.
2.delikatnie poluzować śruby na obejmach od rury, tak aby można było obrócić talerz w poziomie bez większego wysiłku.
3. wybrać w telewizorze ręczne programowanie Hotbirda
4. wybrać do programowania jeden z transponderów (należy zerknąć wcześniej na stronę KingOfSat, które transpondery aktualnie są w użyciu).
5. jak już go mamy, podchodzimy z tyłu do anteny i patrząc na nasze zaznaczenie flamastrem,
przekręcamy naszą antenę o 2 do 5 mm (o mniej więcej tyle rozsuną się nasze kreski na rurze i
obejmie) w prawo, aż pojawi nam się poziom sygnału w TV.
6. powtarzam wszystkie czynności z ustawianiem jak przy Astrze.
Mamy ustawionego HOTBIRDa, możemy programować TV.
 

kaxczy

New member
akwidzynski dzięki bardzo za szczegółową rozpiskę ustawień, chodź nie ukrywam dla mnie trochę za ciemne.
Mógłby ktoś podać jeszcze swoje ustawienia i zarazem będzie można porównać które lepsze . Również dla 3D jak by można było.
 

pawko89

New member
nemko dzięki wielkie za wyczerpującą wypowiedź :) jutro lub w sobotę postaram się ustawić antenę wg. twoich zaleceń bo z tego co piszesz to niezłą ilość programów odbierasz :) żadnego DiSEqC nie posiadam, nawet nie wiem co to jest :) Nawet jeśli nie uda mi się tego ustawić to myśłę że monterzy C+ to robią? :) A te FTA chciałem tymczasowo odbierać dopóki jestem bez żadnej platformy cyfrowej. Ale może się uda.
 

nemko

New member
nemko dzięki wielkie za wyczerpującą wypowiedź :) jutro lub w sobotę postaram się ustawić antenę wg. twoich zaleceń bo z tego co piszesz to niezłą ilość programów odbierasz :) żadnego DiSEqC nie posiadam, nawet nie wiem co to jest :) Nawet jeśli nie uda mi się tego ustawić to myślę że monterzy C+ to robią? :) A te FTA chciałem tymczasowo odbierać dopóki jestem bez żadnej platformy cyfrowej. Ale może się uda.
Co z tego że tych programów jest mnóstwo skoro nie ma w nich nic do oglądania.
Nie wydawaj kasy na żadnych monterów, sam to zrobisz bez problemów. Tym bardziej że już masz złapanego satelitę.
Pamiętaj tylko o tej kresce na obejmie i rurce po dokładnym ustawieniu talerza.
I jeszcze jedno, ruchy talerza na rurce wykonuj minimalne, tak co 1 mm bo zgubisz lub przegapisz satelitę.
Jakby co to pytaj. A DiSEqC to dobra rzecz, możesz dołożyć kilka konwerterów i odbierać kilka satelit bez zmiany położenia anteny.
 

Kris2012

New member
To mój pierwszy post na forum więc witam wszystkich.
Parę tygodni temu zostałem posiadaczem tego modelu telewizora :), przesiadka ze starego grunding'a.
Powoli się przestawiam z "kineskopu" na "ledka", kanały SD porażka w porównaniu z CRT natomiast HD, BR "lodzio-miodzio". Z denerwujących rzeczy to chmurki, za duże podświetlenie po bokach (z lewej większe), poziome i pionowe paski innych odcieni pixeli (nie wiem jak się to fachowo nazywa) przy szybszych ruchach obrazu. Od telewizora za 3K oczekiwał bym trochę więcej ale może zbyt wygórowanie mam wymagania. Ale ogólnie jest spoko. :)

A oto moje ustawienia (pewnie jeszcze nie ostateczne).

Tryb obrazu - Film
Podświetlenie- 15
Kontrast- 90
Jasność - 45
Ostrość - 30
Kolor - 45
Odcień (Z/C) - Domyślnie
Rozmiar obrazu - Dopas. do ekranu
Kontrast dyn. - Wyłączony
Tonacja czerni - Ciemny
Odcień skóry - Domyślnie
Przestrzeń kolorów - Użytkownika - Domyślnie
Balans bieli - Domyślnie
Balans bieli 10p - Domyślnie
Gamma - (-1)
xvYCC - Włączony
Oświetl. dynamiczne - Wyłączony
Tonacja kolorów - Ciepły 1
Filtr zakłóceń cyfr. - Wyłączony
Red. zakłóceń MPEG - Wyłączony
Poziom czerni HDMI - Normalny (nie mogę zmienić)
Tryb Film - Wyłączony
Motion Plus - Wyraźny
LED Motion Plus - Wyłączony

(w zakładce EKO wszystko wyłączone)
Pozdrawiam.
 

tomaszeklolek

New member
od dziś mam problem z moim tv mianowicie podczas ogladania czego z tvn playera (innych nie probowalem) po np 30minutach obraz zaczyna sie zacinać i gdy proboje wyjsc to tv nie reaguje po czym za jakis czas sie wylacza i kontrolka czerwona sie nie pali i chwile go nie moge wlaczyc. co to moze byc?

nikt nie wie co moze byc przyczyna?
dodam ze mam wersje aktualizacji przez online 1028

w ogole zamiast do smartu wchodzic w 3 sekundy to wchodzi w 10. i po okolo np 30minutach ogladania obraz zaczyna klatkowac, coraz mocniec az po jakies minucie tv przestaje reagowac i np pojawia sie czarny ekran. pozniej nie moge tv wylaczyc a jak juz sie uda albo sam sie wylaczy to czerwona dioda sie nie swieci np z 5 minut i tv nie moge wlaczyc po czym dioda sie zapala i tv znowu normalnie dziala.

dzis jeszcze nie sprawdzalem czy znowu w smarcie sie zawiesza ale smart wchodzi od razu po nacisnieciu guzika <wow>....
 

pawko89

New member
tomaszeklolek kolego nie wiem czy wiesz ale pojawiła się już aktualizacja 1029.0. Na Twoim miejscu pierwsze co to zaktualizowałbym tv właśnie do tej wersji i zobaczył jakie są tego efekty. Zainstaluj tę aktualizację, może pomoże a na pewno nie zaszkodzi i napisz czy pomogło.
 

dareka

New member
dodam ze mam wersje aktualizacji przez online 1028
Dodam tylko że telewizor najlepiej aktualizować przez usb, aktualizacja online może skończyć się w serwisie.
PS
Posiadam moduł HD i n na kartę - chciałem przejść na abonament, niestety - nie działa to z modułem i trzeba skorzystać z zewnętrznego dekodera. Czyli te moduły to troszkę bajery.

~nemko wydaje mi się że te 14000 to błąd w pisaniu - ja znalazłem troszkę mniej.

Czy ktoś zauważył znaczące różnicę w nowym firmware?
 

sme

New member
Witam,

mam pierwszą usterkę w moim TV, może komuś przydarzyło się coś podobnego. Wolałbym uniknąć wysyłania TV do serwisu (kupiony w sklepie internetowym).
Otóż, w TV co jakiś czas włącza się MUTE, a w zasadzie włącza i wyłącza i tak co sekundę. Głos jest wtedy przerywany i na TV pojawia się na zmianę ikonka włączonego dzwięku z wyłączonym dzwiękiem. Nie da się oglądać TV. Nie działa wtedy menu TV. Pozostaje tylko restart TV. Pomyślałem na początku, że to wina pilota (może sam przycisk jakoś źle funkcjonuje) ale po wyciągnięciu baterii z pilota awaria się powtarza.

Soft 1028. Na 1026 też się to pojawiało. Niestety ostatnio usterka pojawia się coraz częściej.

Jeśli macie jakieś pomysły jak uniknąć wysyłki do serwisu to będę wdzięczny.

Pozdr
 

kolbi123

New member
też mam usterke wi-fi całkowity brak stabilności, nawet gdy router jest koło tv , rutery mam 2 - tp link w technologi N i d-link dir 300, jak ustawiam połaczenie niby ok, ale gdy uruchamiam smart hub pisze ze zerwało i musze znów ustawiać i tak w koło (raz na jakiś czas wejdzie w smart hub ale działa jak zółw i zazwyczaj po chwili zrywa), z kabla internet działa ok, czy ktoś coś takiego miał czy coś moge zrobić, podobnie jak kolega wyżej wolał bym uniknąć wysyłania tv do serwisu?.
 

siloos

New member
tak sie zastanawiam czy router(wifi) moze stac obok telewizora ? Nie bedzie to zle oddzialowywalo na niego ? czy przenies w inne miejsce ?
 

fotografpb

New member
witam serdecznie, jestem tu "świeżak" od wczoraj posiadacz es6800, na chwilę obecną dzieciaki podniecają się 3d :) ja w fazie testowania, tv podłączony pod zestaw kina więc dźwięk zabija :p. clouding zauważyłem minimalny ale nie jestem "onanistom sprzętowym" :p więc ujdzie :)

trochę poczytałem wątek, ale jak tu zapamiętać 85 stron?? heh nie ma szans, to co pamiętam to problem z odczytem txt, dziś po włączeniu i zrobieniu aktualizacji przez tv, u mnie czyta, również z ogonkami po przestawieniu kodowania na Europę środkową :) więc jest git.

Mój problem polega na czymś innym, mieszkam w Świnoujściu gdzie jest najszybszy net w Polsce, a mi głupie YT buforuje niemal co chwilę :(( TV ściąga sygnał wi-fi z rutera (TL-Wr1042nd) przestawiłem w trym only g ale wiele nie pomogło.. mam jeszcze drugi ruter który może być połączony z kablem z TV, tylko za chiny nie wiem jak go skonfigurować, ba nawet nie wiem jak szukać u wujka googla żeby to działało, po podłączeniu do TV i zrobieniu testu pokazu połączenie z siecią ale brak połączenia z internetem, niby problem z DNSem, ale jak mówię dla mnie to czarna magia i jakby był ktoś grzeczny i zechciał coś skrobnąć na ten temat, byłbym niezmiernie wdzięczny

pozdrowienia :)

p.s coś się jeszcze przypomniało, czy jest możliwość zainstalowania innej przeglądarki niż defoltowy browser, który to nie wyświetla flasha??
 
Ostatnia edycja:

akwidzynski

New member
Bez reklam
Witam,
U mnie na wifi też rwało na kablu jest ok.
Podłącz kabel
Sieć > Uruchom > OK jak dynamiczne IP
lub Ustaw IP jak statyczne
wpisz ades ip maske podsieci oraz brame no i dnsy i to wsio.

Z tego co mi wiadomo to nie ma możliwośc instalacji innej przeglądarki.
 

fotografpb

New member
Witam,
U mnie na wifi też rwało na kablu jest ok.
Podłącz kabel
Sieć > Uruchom > OK jak dynamiczne IP
lub Ustaw IP jak statyczne
wpisz ades ip maske podsieci oraz brame no i dnsy i to wsio.

Z tego co mi wiadomo to nie ma możliwośc instalacji innej przeglądarki.

tyle że to ma być drugi ruter, jeden jest pod kompem stacjonarnym a ten jest 10 m dalej, a kabli po całej chacie nie chce ciągać, czy mam zrobić tak samo jak piszesz w przypadku rutera odbierającego?
 

akwidzynski

New member
Bez reklam
Chcesz, aby drugi router łączył się bezprzewodowo z pierwszym routerem i dalej wepniesz tv kablem do drugiero routera ?, jeżeli tak to logujesz się na drugi router ustawić tryb client polaczyc sie z pierwszym podac haslo sieci (jezeli masz dynamiczne ip to w sumie wszystko).
Pozdrawiam
 
Do góry