Seria ES6800 - "tani" dwurdzeniowiec???

mare37

Banned
oczywiscie, aktualizacja najnowsza, staram sie zawsze robic aktualizacje aczkokolwiek w a656 ostatnia byla kiepska wrocilem do wczesiejszej
niestety w tych tv jak i w bd nie da rady sie cofnac w aktualizacjach

zostalo ustawienie naturalny/
kolor standard do dvd/bd aczkolwiek ogladam kanaly tv na chlodny, kolory sa w lepszej tonacji jak dla mnie.
podswietlenie 11 z eco do 3 wieczorem
75 kontrast
65 ostrosc (probowalem maks 30 ale nie da sie tego ogladac na SD wartosc musi byc powyzej 65)
50-55 jasnosc
kolor dla dvd/bd 45 jesli cos ogladamy w cz/b
motion wyrazny
te ustawienia sa optymalne dla tego tv wedlug mojego gustu.
 

mare37

Banned
Czy mozna jednoczesnie ustawic zeby odbieral kanaly z naziemnej i cyfra? Bo z tego co widze to nie ma takiej mozliwosci. Wybor jest tylko z ustawien preferowanych czyli naziemna, satelitarne, cyfra, n-ka. Nie wiem jak to rozwiazac zeby wspolnie stworzyc liste kanalow z naziemnej i cyfra. Da sie?
 

tomaszeklolek

New member
Czy ktos wie dlaczego w smarcie np w ipli albo w tvn playerze nie moge wlaczyc motion plus? Opcja jest niedostepna. telewizor zaktualizowany do wersji 1026 - pokazuje ze nowszej nie ma. ogladanie bez motion plus jest wkurzajace z tym klatkowaniem ;/
 

mare37

Banned
Nie wiem co zmienilo, ale po 1026 bylo 1027 i teraz najnowsze. Z reguly instaluje aktualizacje, bo nauczony doswiadczeniami z 40a656 poprawki musza byc instalowane. 656 na poczatku nawet nie mial polskiej czcionki w telegazecie :)


Dodam jeszcze do tych moich wczesniejszych ustawien, ze tv najlepiej pracuje na motion plynny jako tv oraz bluray natomiast divix moze byc wyrazny. Inne tryby poza plynnym mecza bardzo oczy. Ostrosc zwiekszylem do 80 gdyz kanaly SD z cyfry to farsa. Tlumaczyli sie ze to zalezy od nadawcy tyle ze te same kanaly na naziemnym cyfr. podlaczonym do tv dzialaja znacznie lepiej.
 
Ostatnia edycja:

mare37

Banned
Wiecie co Wam powiem? Rodzina mnie wyzwała za ten badziewski sprzęt. Że kolory sa brzydkie, że z boku nic nie widać, że dźwięk jest słaby, że obraz raz dobry raz nędza rozmyty i że lepiej ogląda sie na zwykłym crt. Tyle warte są nowe technologie.
 

inuictus

Member
Wg. mnie nie działa w ogóle, mimo obsługi przez ten tv obsługi flasha, to chyba weeb.tv posiada jakiś inny player do odtwarzania telewizji i dlatego nie działa.
 

mamba4

New member
Powiedzcie mi jak to jest z tym modulem CAM.
Mam dekoder z N i chcialem go wymienic na modul CAM. Od Pani na infolini dowiedzialem sie ze technologicznie nie jest to mozliwe, z modulem CAM dziala tylko telewizja na karte, prawda to ?
 

mare37

Banned
Czy moze ktos wyjasnic jak nagrac w tle z pvr? Ogladajac jeden kanal a nagrywac inny?
Bo nastawilem z harmonogramu czasowe nagrywanie i owszem nagrywal tylko przelaczyl mi na ten kanal nagrywany a jak chcialem zmienic to mi przerywal nagr. Jesli tak to ma wygladac to rzeczywiscie kanal, nagrywac cos co sie oglada.
 

akwidzynski

New member
Bez reklam
Czy moze ktos wyjasnic jak nagrac w tle z pvr? Ogladajac jeden kanal a nagrywac inny?
Bo nastawilem z harmonogramu czasowe nagrywanie i owszem nagrywal tylko przelaczyl mi na ten kanal nagrywany a jak chcialem zmienic to mi przerywal nagr. Jesli tak to ma wygladac to rzeczywiscie kanal, nagrywac cos co sie oglada.

Z tego co wiem nagrasz jedynie z tego amego transpondera i ogladasz.
Tak samo w MUX.
Nagrywasz i ogladasz z danego mux'a.
TV musialby miec dwa tunery satelitarne albo dvb-t
 

mare37

Banned
TV ma tuner naziemny i satelitarny. Mam podlaczona naziemna i cyfre plus z sat. Nie chce nagrywac tego co ogladam tylko cos co leci w tle rownolegle. Ustawilem 4 kanal a ogladalem 1 i w momencie nagrywania przelaczyl sie a jak chcialem na 1 to mi sygnalizowal zakonczenie nagrywania jesli zmienie kanal. Niestety przy programowaniu nagrywania nie ma mozliwosci wyboru anteny. Jesli ustawione na cyfra to cyfra i koniec. Jedynym sposobem to przelaczyc naziemna na tuner ferdka i tam nagrac na pvr niezaleznie od tv.
 
Ostatnia edycja:
Do góry