Seria ES6800 - "tani" dwurdzeniowiec???

magicdurkey

New member
Wygląda na to, że tv nie radzi sobie z niektórymi kodekami. Dziwne jest jednak to, że starsze serie odtwarzają je bez żadnych problemów. Może doczekamy się jakiejś aktualizacji softu, który te problemy usunie... oby :)
 

patarek

Member
A czy ktos poradzil sobie z za małymi napisami w opcji 3d? Niestety zmiana rozmiaru na duży nie wiele poprawia komfort oglądania. Pliki mkv i napisy w formacie srt. Próbowałem programu subtiler 3d ale telewizor nie widzi formatu idx sup sub.

Wysyłane z mojego MT11i za pomocą Tapatalk 2
 

Rexroth

New member
Witam. Zostałem mam nadzieję szczęśliwym posiadaczem tego tv i od razu mam pytanie do was. Czy oprócz clouding'u z którym sobie jakoś poradziłem zmieniając ustawienia ma ktoś do czynienia z tzw. vertical banding czyli pionowymi pasami widocznymi tylko przy jednolitym tle np. szarym,zielonym (na meczach), niebieskim zwłaszcza przy szybkim ruchu kamery? Aha i patrząc na wprost u mnie to jest mniej widoczne. Wpisanie w google vertical banding pokazuje przykłady.
 

snake918

New member
Witam użytkowników ue46es6800s, mam problem tego typu, że jak używam klawiatury bezprzewodowej w smart tv to wszystko działa piknie, w przeglądarce można pisać bez problemu, ale jak wchodzę w aplikację YouTube to wtedy klawiaturą nie da się pisać - jedynie z pilota. Czy ktoś ma taki problem? Czy da się w aplikacji YouTube pisać klawiaturą, może wina mojej klawiatury?
 

Antylolek

New member
Witam,
czy mógłby ktoś wrzucić zdjęcia swoich ustawień obrazu? Osobiście bardzo podoba mi się tryb fabryczny 'film', ale przy tym ustawieniu pojawia się całkiem nieprzyzwoity clouding. Sam coś próbowałem, ale jest tam kilka opcji typu Micro Dimming i inne polepszacze, których działania jakoś ciężko mi zauważyć a tym bardziej je odpowiednio ustawić. Kupiłem ten TV rodzicom także zależałoby mi na w miarę szybkiej odpowiedzi:>
 

sasukepl

New member
chcesz zobaczyc roznice, zacznij czy programy nadawane sa wersji cyfrowej. analog strasznie wyglada na tym tv. wszelkie polepszacze jakosci zobaczysz tylko na kanalach w jakosci cyfrowej.

i9000
 

itepe

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pojawił się nowy soft na stronie samsunga T-MST10PDEUC-1027.1

Na pewno poprawili współpracę Anynet+ na którą czekałem dla urządzeń marki własnej, czyli działa jak należy z wyłączeniem urządzeń. Szkoda, że włączać nie można jednocześnie...

Soft 1027 testuję od 2 godzin i zaskakujących zmian nie widzę, ale poczekajmy jeszcze na testy forumowiczów :)

EDIT
Kolejna odkryta sprawa, to poprawka eksportu/importu listy kanałów. W sofcie 1026.1 nastąpiło nieoczekiwane przesunięcie o 8 bitów i starsze wersje plików .scm lub z innych odbiorników o innym FW nie wczytywały się. Poza tym, były problemy z edycją na PC.
 
Ostatnia edycja:

itepe

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam. Zostałem mam nadzieję szczęśliwym posiadaczem tego tv i od razu mam pytanie do was. Czy oprócz clouding'u z którym sobie jakoś poradziłem zmieniając ustawienia ma ktoś do czynienia z tzw. vertical banding czyli pionowymi pasami widocznymi tylko przy jednolitym tle np. szarym,zielonym (na meczach), niebieskim zwłaszcza przy szybkim ruchu kamery? Aha i patrząc na wprost u mnie to jest mniej widoczne. Wpisanie w google vertical banding pokazuje przykłady.

U mnie ten efekt nie występuje, aż sprawdziłem na jednolitych tłach kolorowych. podczas szybkich ruchów kamery efekt nie występuje z włączonym jak i wyłączonym Motion+
 

itepe

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wygląda na to, że tv nie radzi sobie z niektórymi kodekami. Dziwne jest jednak to, że starsze serie odtwarzają je bez żadnych problemów. Może doczekamy się jakiejś aktualizacji softu, który te problemy usunie... oby :)
A dokładnie z jakimi? Weź film, którego TV nie odczytuje i na kompie sprawdź czy w takim .mkv nie ma przypadkiem strumienia H.264 poziom 5 lub wyższym. Samsungi łykają wszystko do poziomu 4.1 i dotyczy to zarówno odtwarzaczy BD jak i TV. Jak sądzę, to rozwiąże Twoją zagadkę.
Jakbyś szukał darmowego softu do sprawdzenia, polecam MediaInfo.
 
Ostatnia edycja:

mare37

Banned
witam. ja mam pytanie bo co prawda mowa jest o tv es6800 ale niestety nie ma w tym modelu 50 cali dlatego zdecydowalem sie na 50es6710s choc miala byc plazma ale niestety plazma e6500 slabo swieci nie na moj gust.

Mam tylko jeden problemik bo troche nizej mozna kupic lg47lg760 i tak sie zastanawiam czy dobrze zrobilem biorac tego samsunga???


LG ma 800 hz i dwa rdzenie. Ogolnie widzialem u kolezanki nizszy model i filmy starsze polskie to straszna lipa. Wiec nie wiem czy ten samsung poradzi sobie w miare sprawnie. Obecnie korzystam jeszcze z 40a656. Stary ale dobry tv. Na tego es6710 zdecydowalem sie glownie ze wzgledu na wielkosc oraz komentarze, same pozytywne. Natomiast 6800 mial troche negatywow. LG tez jedni chwala inni krytykuja. Obawiam sie leda ze bede musial kupic jakis dekoder hd bo cyfrowa naziemna nie da rady. Gosc z mm mnie nastraszyl ze samsungi nawet na cyfrowej odbieraja koszmarnie i niby po wyswietlanym obrazie tak to wygladalo. W hd troche lepiej.
 

itepe

Klub HDTV.com.pl
VIP
Gosc z mm mnie nastraszyl ze samsungi nawet na cyfrowej odbieraja koszmarnie i niby po wyswietlanym obrazie tak to wygladalo. W hd troche lepiej.

W tym zdaniu masz odpowiedź: widać gość z mm miał akurat target na LG lub lubił tę markę. Na moim ES6800 "nawet na cyfrowej" chodzi przyzwoicie, ale wszystko zależy od jakości nadawanego programu. Kanały SD np. TVN-owskie są całkiem OK, Pulsy też, no i TVP 1 i 2 HD są eleganckie. Nie ma co narzekać na cyfrówce, chociaż nie mogę wykluczyć, że w którymś z odbiorników głowice są lepszej lub gorszej jakości i dlatego całość wygląda lepiej, ale raczej tylko w sensie pixelozy lub zaników sygnału. Nie uzyskasz super sygnału w blokowisku, ale na dobrej zewnętrznej antenie kierunkowej poziom błędów może być minimalny i wtedy obraz będzie całkiem dobry. Temat rzeka.

Jeszcze tylko dopytam: gdzie "to wyglądało"? w sklepie przy 10 rozdzielaczach HDMI czy na kawałku drutu i naziemnej cyfrowej? To może mieć kolosalne znaczenie w tej sprawie ;) .

Co do do tego czy dobrze zrobiłeś, to sam ocenisz za czas jakiś, jednak pamiętaj, ze kiedy się przyzwyczaisz do swojego TV i ustawień, to każdy "obcy" oglądany obraz wydaje się lepszy, choć często to subiektywne odczucie i, co gorsza, nie masz porównania, ponieważ nie stoi on obok. A porównywanie swojego TV i ustawień do tych sklepowych, to czysta pomyłka.
 
Ostatnia edycja:

przemo73

New member
Bez reklam
Nie sugerujcie się tym co mówią sprzedawcy w elekrosieciach. Jakieś pół roku temu rozmawiałem ze sprzedawcą na temat telewizorów i zachwalał Samsungi. Pół roku później ten sam gość w rozmowie ze mną oczerniał Samsunga za kradzież patentów i próbował sprzedać mi LG. On mnie nie poznał, ja jego tak ;)
Oczywiście nie można wszystkich wrzucać do jednego wora. Zdarzyło mi się rozmawiać także z kompetentnymi sprzedawcami w sieciówkach.
 

mare37

Banned
No własnie cos w tym musi byc z tym sprzedawca, bo wygadał sie ze kolega kupił LG i on mu ustawiał i brzytwa itd :) Podobnie kiedys laska w euro chwalila cyfrówki sony i że nie ma lepszych a jak sie okazało to firmy czesto robia szkolenia pracowników daja gadżety żeby zachwalali ich produkty.

Co do sygnału to mam antene swoja na dachu co prawda stara analogowa ale sygnał naziemny zbiera w miare dobrze. Mam puszczony przez multiswitcha a przed nim dalem wzmacniacz aktywny. Moge zostać na tym układzie co teraz, ze nie podłacze anteny bezpośrednio do tv tylko przez fergusona Hd 120 combo. Wtedy ferguson ładnie sygnał podciagnie i wyskaluje jeszcze. Tak mi sie wydaje.

daja w zestawie kabel cinch-euro? bo jakos gniazda euro nie ma w tv.
 

itepe

Klub HDTV.com.pl
VIP
daja w zestawie kabel cinch-euro? bo jakos gniazda euro nie ma w tv.
Kabla nie ma, ale jest przejściówka z micro-gniazda firmowego na SCART. Potem kabel SCART <-> CINCH i masz pełne AV, np do amplitunera po analogu.

Co do sygnału to mam antene swoja na dachu co prawda stara analogowa ale sygnał naziemny zbiera w miare dobrze. Mam puszczony przez multiswitcha a przed nim dalem wzmacniacz aktywny. Moge zostać na tym układzie co teraz, ze nie podłacze anteny bezpośrednio do tv tylko przez fergusona Hd 120 combo. Wtedy ferguson ładnie sygnał podciagnie i wyskaluje jeszcze. Tak mi sie wydaje.
Hmm, do ferdka oczywiście podłącz, nie zaszkodzi, ale im mniej urządzeń, nawet aktywnych, po drodze tym lepiej. W sygnale cyfrowym, jeśli cokolwiek po drodze zwiększa stopę błędów sygnału cyfrowego, to żaden wzmacniacz nie pomoże. Moim zdaniem lepiej byłoby wzmacniacz+multiswitch i prosto do TV. Ale może się mylę, nie mam tak zaawansowanej instalacji antenowej. Jeśli jest inaczej, proszę o sprostowanie.
 
Ostatnia edycja:

magicdurkey

New member
A dokładnie z jakimi? Weź film, którego TV nie odczytuje i na kompie sprawdź czy w takim .mkv nie ma przypadkiem strumienia H.264 poziom 5 lub wyższym. Samsungi łykają wszystko do poziomu 4.1 i dotyczy to zarówno odtwarzaczy BD jak i TV. Jak sądzę, to rozwiąże Twoją zagadkę.
Jakbyś szukał darmowego softu do sprawdzenia, polecam MediaInfo.

Jeśli chodzi o model, który ten plik "łyka" bez problemu to jest nim C650. Co do zawartości .mkv to wypowiem się później - jak sprawdzę.
 
Ostatnia edycja:
Do góry