Seria ES6800 - "tani" dwurdzeniowiec???

yack70

New member
Witam,
Poprzedni post mi ucięło więc ponownie wklejam.

Nabyłem to cudo dzisiaj zachęcony profesjonalnymi komentarzami szanownych kolegów. Wszystko byłoby OK poza dwoma kwestiami:
1. Nie mogę ustawić połączenia z internetem. TV łaczy się z ruterem i wywala „Skonfigurowano siec ale nie można połączyć się z Internetem”. Używam rutera Linsys WRTP54G w mieszanym trybie sieci bezprzewodowej i komorki oraz laptop smigaja bez problemu a tv nie chce. Może cos z DNS? Mam Local DHCP Server: Enable, DNS Proxy: Enable. W TV DNS są automatyczne.

2. Jak wgrać aktualizacje softu bo mam wersję T-MST 10PDEUC-1011.1 i czy to cos zmieni?
3.
Sorry za trywialne pytania ale jestem świeżakiem w tej kwestii. Z góry dzięki za pomoc.
Pozdrawiam
 

walosek

New member
TV Samsung ES6800.

Zauważyłem pewna nzależność. Sprawdźcie. TV w nocy na ciemnych scenach ma czerń bez clodingu. w sumie pieękna. Natomiast na tych samych ustawieniach z USB filmy maja clouding. 4 chmury mam. Czemu tak jest? Ten sam TV. Fakt na TV po HDMI jest jeszcze ustawienie czerni po HDMI w ustawieniach. Ale mimo wszystko idzie wręcz idealnie. a po USB niestety nie. ma ktoś rozwiązanie/ PEwnie jak kupie Blu Ray to bedzie ładneij niz po USB
 

Cyanide

New member
Też teraz oglądałem przez DLNA (ale tuta tak samo jak po USB) film i przyciemniania nie ma, przez HDMI telewizor ma tą funkcje automatycznego przyciemniania przy całych czarnych scenach (jak napisy końcowe). I nie znalazłem możliwości wyłączenia tego.

Mi to bardzo akurat nie przeszkadza bo jakiegoś clouding nie rzuca mi się w oczy, a oglądam TV przy lekkim oświetleniu pomieszczenia co by oczy nie bolały i to przy okazji też pomaga nie dostrzegać podświetlenia.
 

walosek

New member
kupiłem blu ray samsung, po HDMI idzie praktycznie bez cloudingu. na czarnym tle bardzo bardzo ciężko go dostrzec. więc super ;)
 

yack70

New member
Witam,
Poprzedni post mi ucięło więc ponownie wklejam.

Nabyłem to cudo dzisiaj zachęcony profesjonalnymi komentarzami szanownych kolegów. Wszystko byłoby OK poza dwoma kwestiami:
1. Nie mogę ustawić połączenia z internetem. TV łaczy się z ruterem i wywala „Skonfigurowano siec ale nie można połączyć się z Internetem”. Używam rutera Linsys WRTP54G w mieszanym trybie sieci bezprzewodowej i komorki oraz laptop smigaja bez problemu a tv nie chce. Może cos z DNS? Mam Local DHCP Server: Enable, DNS Proxy: Enable. W TV DNS są automatyczne.

2. Jak wgrać aktualizacje softu bo mam wersję T-MST 10PDEUC-1011.1 i czy to cos zmieni?
3.
Sorry za trywialne pytania ale jestem świeżakiem w tej kwestii. Z góry dzięki za pomoc.
Pozdrawiam

Po wielu bojach udało się i zaktualizować firmware na T-MST 10PDEUC-1017.1 (przez USB - zmian wielkich nie ma) i ustawić neta. Jeśli ktoś ma podobny problem z netem to podaję rozwiązanie: W moim przypadku trzeba było zmienić w TV adresy DNS z automatycznych na ręczne i wpisać 8.8.8.8. Wszystko byłoby OK ale zauważyłem, że na tvn playerze i tvp playerze po WiFi przycina się transmisja co nie występuje po podłączeniu neta kablem do tv. Mam net z vectry z prędkością do 8 Mbit/s, na routerze szybkość WiFi na auto. Zasięg wydaje się dobry (pokazuje dwie kreski, jedna ściana działowa i 6 m od routera). Jakieś sugestie co do rozwiązania problemu? Pozdrawiam
 

LFB

New member
Po wielu bojach udało się i zaktualizować firmware na T-MST 10PDEUC-1017.1 (przez USB - zmian wielkich nie ma) i ustawić neta. Jeśli ktoś ma podobny problem z netem to podaję rozwiązanie: W moim przypadku trzeba było zmienić w TV adresy DNS z automatycznych na ręczne i wpisać 8.8.8.8. Wszystko byłoby OK ale zauważyłem, że na tvn playerze i tvp playerze po WiFi przycina się transmisja co nie występuje po podłączeniu neta kablem do tv. Mam net z vectry z prędkością do 8 Mbit/s, na routerze szybkość WiFi na auto. Zasięg wydaje się dobry (pokazuje dwie kreski, jedna ściana działowa i 6 m od routera). Jakieś sugestie co do rozwiązania problemu? Pozdrawiam
Dobrze by było gdybyś obok tv mógł położyć laptopa/smartfon i wykonać pomiar szybkości Speedtest.net - The Global Broadband Speed Test. Jeśli wynik masz taki sam jak przy pomiarze blisko rutera to wszystko powinno dobrze działać, jeśli jest wyraźnie gorszy to pozostaje pogrzebać w ustawieniach rutera, byc może uda ci się zwiększyć siłę sygnału.
 

dezertertoja

New member
Mam pytanko chciałem dziś zaktualizować soft w tv swoim bo mam 001014 a na stronie jest 1021. Pomyślałem że zaktualizuje ściągnąłem exe rozpakowałem katalog zgrałem na pendriva ale tv mówi ze nie ma plików do aktualizacji co może być nie tak ?
 

Wafel69

New member
UE40ES6800 dotarł do mnie. Clouding minimalny. TV super! Obraz żyleta! jak odpaliłem mkv 1080p to spadałem z kanapy. Polecam!
 

LFB

New member
Nowy firmware dla ES6800

Hej jest nowy firmware
T-MST10PDEUC-1021.0 Upgrade File(USB type) 2012.06.04
ktoś widzi jakieś zmiany?
 
Ostatnia edycja:

13FoCuS13

New member
Właśnie ściągam, zdam relacje wieczorem, podejrzewam że zmian wiele nie ma ;) Kies do Samsugna Galaxy S2 dziś wyszedł, jak i na Androida apka, wiec w tym kierunku pewno jakieś zmiany nastąpiły...
 

SlaWasIl

New member
hmm... nie mam nic takiego.

Odpaliłem mkv przez allshare. 720p jeszcze pójdzie ale większe już buforuje non stop.
Ja przestawiłem w Liveboksie na "only G" i jest zauważalnie lepiej, nadal jednak zacina, ale rzadziej. Wszystko co większe od 720i zacina. Biorę się za pociągnięcie kabla w peszlach... Jak się budowałem, byłem przekonany, że sieci w domu nie będę potrzebował. Dziś moja rodzina używa 4 komputery, 3 telewizory i sieć po kablach jest niezbędna (wifi niestety raczej nie wyrabia).

PS
Stawianie dwóch routerków 802.11n raczej byłoby przesadą... :D
 

Cyanide

New member
zależy co kto potrzebuje... są routery z trybem "n" 450mb (teoretycznie oczywiście) posiadające trzy anteny... na pewno jest to dużo większa wydajność od G (54mb).

Ja mam PC stacjonarny przez wifi ale do niego podłączony na chwile obecną TV po ethernecie bo z moim TP Linkiem telewizor nie chce współpracować i nie widzi sieci wifi.
 

mk1976

New member
Parametry

W związku ze zbliżającym się Euro i nie tylko :) proszę koleżanki i kolegów z forum o podzielenie się parametrami, przy których wasze modele ES6800 prezentują się najlepiej. Przyda się podczas oglądania meczów i Wiadomości ;)
Oto moje:
Podświetlenie 8
Kontrast 85
Jasność 50
Ostrość 15
Kolor 45
 
Do góry