Seria ES6800 - "tani" dwurdzeniowiec???

Cyanide

New member
Zrozum w końcu, że rozdzielczość to nie wszystko. dostaniesz bitratem odpowiednim to WiFi g się zesra, ot co.

Brednie, wszystko zależy od zasięgu.
Ja mam wifi G i oglądam tvp playera oraz youtube w HD - bez zacięć.
Zasięg mam maksymalny a przy takim wifi G osiąga np. na laptopie 19Mb/s - powiedz mi jaki materiał potrzebuje więcej niż choćby 15Mb/s ? Bo przesyłając również po kablu z PC filmy .mkv 1080p z dużym bitratem nie osiągałem więcej jak 1,3MB/s czyli ok 10,5Mb/s.

Tryb N zdecydowanie się przyda przy DLNA po wifi z takim materiałem (bo prędkość wifi dzieli się wtedy na odebranie sygnału i wysył więc taki router przy G jak osiąga np. 19Mb/s przy pobieraniu, to przy jednoczesnym pobieraniu i wysyłaniu podzieli to na pół i jest wtedy 9,5Mb/s.
 

smooth

New member
Ja mam ruter wifi linksys wrn54g2 (wifi wersja G). Wszystko co zrobiłem to wymusiłem w ustawieniach rutera stałą prace w G. Ruter stoi w innym pokoju, od tv oddziela go ściana działowa w bloku z płyty. Na TV nie ma problemu z oglądaniem playerów w tym TVplayer tryb HD działa bez zacięć.

Gdzie to sie włącza w panelu? Też mam router WRT54G2
 

P88

New member
Od tygodnia posiadam ES6800.Programy w HD bajka.Ogólnie, bardzo jestem zadowolony z tego wyboru.Ciekawi mnie ,dlaczego w SMART TV nie jest dostępna IPLA.TV ,która w modelach z 2011 roku jest obecna?
 

walosek

New member
JAk to jest, ogólnie mam małe 2 chmirki na dole, i lekko boli naświetlone. Ustawienia FILm mają max podświetlenie i jasność na full. Zmianiłem mu na podświetlenie 10, jasność 80, i w sumie nic się nie zmienia.

Nawet w ustawieniach obrazu, aawansowane jak włącze tą czerń na najjaciemniejszą to w sumie jakiś wielkich różnic nie ma.

Czemu? Myślałem że jak włącze najciemniejsze to będzie różnica.

P.s. co powoduje LED Motion flow i czym się różni od zwykłego motion flow (które jest w opcji wyżej) ?
 

broken_music

New member
Jakie macie łącza ? Słyszałem, że za pomocą SGSII można sterować telewizorem, poza tym wyświetlać zdjęcia i filmy. Czy można też gry z telefonu ? Wydaję mi się, że TVN Player dopasowuje odpowiednią jakość do możliwości łącza może dlatego taki niski bitrate ?
 

walosek

New member
JAk to jest, ogólnie mam małe 2 chmirki na dole, i lekko boli naświetlone. Ustawienia FILm mają max podświetlenie i jasność na full. Zmianiłem mu na podświetlenie 10, jasność 80, i w sumie nic się nie zmienia.

Nawet w ustawieniach obrazu, aawansowane jak włącze tą czerń na najjaciemniejszą to w sumie jakiś wielkich różnic nie ma.

Czemu? Myślałem że jak włącze najciemniejsze to będzie różnica.

P.s. co powoduje LED Motion flow i czym się różni od zwykłego motion flow (które jest w opcji wyżej) ?
 

Cyanide

New member
Szczerze nie wiem co powoduje "LED Motion+" ale o ile Motion+ mam na "wyraźny" to LED Motion+ mam wyłączony bo na nim jakoś lepiej filmy i dynamiczne sceny (dla mnie) wyglądają, tzn przy takiej konfiguracji.

Clouding czasem jest przyczyną naprężeń i niektórzy pisali iż pomaga poluzowanie śrub z tyłu TV - zawsze można lekko wszystkie spróbować.
 

misiek122

Member
mi funkcja Motion plus powoduje zakłócenia dziwne, jakby lekka pikseloza coś w tym stylu. Nawet w instrukcji jest o tym troche napisane.

A teraz troche wstydliwe pytanie, czy ktoś ogląda "na wspólnej" pod koniec jak lecą napisy z dołu do góry to czcionka jakby sie trochę rozmywa, nie wiem czy to wina tv czy tak poprostu jest.
 

Cyanide

New member
Ja przede wszystkim wyłączyłem te dwie opcje - filtr zakłóceń cyfrowych oraz kompresje zakłóceń mpeg czy jakoś tak. Bez nich nawet starszy materiał SD moim zdaniem lepiej wygląda. Może i jest np. małe ziarno ale nie ma sztucznie wyostrzanych krawędzi i pikselozy przy nich.

Co do napisów na wspólnej bo ostatnio matka oglądała ten serial przez tvn playera - to troszkę te napisy nie były za wyraźne mimo iż cały film w HD bardzo ładnie szedł. Może oni ograniczają jakość na napisy?

Tak samo przy czołówce na początku np. serial Julia, czołówkę ma w dobrej ale nie HD jakość ale jak już film się zacznie to jest ustawione wcześniej np. HD.
 

sme

New member
Wreszcie znalazłem chwilę i wybrałem się do sklepu żeby na żywo zobaczyć es6800. W zasadzie poszedłem wybrać tylko pomiędzy 46 i 40. Mam jakieś 2m do TV, więc zastanawiałem się czy 46 nie będzie za duży. No i jak to często bywa Pan w sklepie zaburzył mój wybór, bo pokazał mi LG LM670S. Muszę przyznać, że SMART obsługiwany pilotem wskaźnikowym bardzo mi się spodobał. Lepiej to działa niż obsługa ruchowa w modelach 7k i 8k samsungów.
Czy ktoś z Was ma wiedzę na temat tego LG? Jest w jakichś parametrach gorszy niż samsung es6800? Narazie wszystkie opinie i testy jakie znalazłem nt LG są pozytywne. Osobiście nie jestem fanem LG (w zasadzie Samsunga też nie. ;)

Będę wdzięczny za wskazówki.
 

farba

New member
Wreszcie znalazłem chwilę i wybrałem się do sklepu żeby na żywo zobaczyć es6800. W zasadzie poszedłem wybrać tylko pomiędzy 46 i 40. Mam jakieś 2m do TV, więc zastanawiałem się czy 46 nie będzie za duży. No i jak to często bywa Pan w sklepie zaburzył mój wybór, bo pokazał mi LG LM670S. Muszę przyznać, że SMART obsługiwany pilotem wskaźnikowym bardzo mi się spodobał. Lepiej to działa niż obsługa ruchowa w modelach 7k i 8k samsungów.
Czy ktoś z Was ma wiedzę na temat tego LG? Jest w jakichś parametrach gorszy niż samsung es6800? Narazie wszystkie opinie i testy jakie znalazłem nt LG są pozytywne. Osobiście nie jestem fanem LG (w zasadzie Samsunga też nie. ;)

Będę wdzięczny za wskazówki.
Pytasz o LG w dziale Samsunga? Dobre :D Tutaj masz wątek poświęcony temu TV: http://www.hdtv.com.pl/forum/lg/82661-47lm670s.html
 

Cyanide

New member
Wreszcie znalazłem chwilę i wybrałem się do sklepu żeby na żywo zobaczyć es6800. W zasadzie poszedłem wybrać tylko pomiędzy 46 i 40. Mam jakieś 2m do TV, więc zastanawiałem się czy 46 nie będzie za duży. No i jak to często bywa Pan w sklepie zaburzył mój wybór, bo pokazał mi LG LM670S. Muszę przyznać, że SMART obsługiwany pilotem wskaźnikowym bardzo mi się spodobał. Lepiej to działa niż obsługa ruchowa w modelach 7k i 8k samsungów.
Czy ktoś z Was ma wiedzę na temat tego LG? Jest w jakichś parametrach gorszy niż samsung es6800? Narazie wszystkie opinie i testy jakie znalazłem nt LG są pozytywne. Osobiście nie jestem fanem LG (w zasadzie Samsunga też nie. ;)

Będę wdzięczny za wskazówki.

ja mam do TV dokładnie 2,10m. I porwałem się na 40', nie żałuję choć bałem się, że będzie za duży. Ale nie zdecydowałbym się już ani na ciut większy (nawet na 42'). Tak więc tylko w tej kwestii mogę się wypowiedzieć ;) bo LG nie znam.

Pozdrawiam
 

yack70

New member
chce.
2. Jak wgrać aktualizacje softu bo mam wersję T-MST 10PDEUC-1011.1 i czy to coś zmieni?
Sorry za trywialne pytania ale jestem świeżakiem w tej kwestii. Z góry dzięki za pomoc.
Pozdrawiam
 
Do góry