Seria D6xxx złamana :)

agent007

New member
n3ur0 to jesli mozesz, to licze na ciebie :)

Jak startuje TV to sie wedlug mnie poprawnie odpala usluga SamyGo
ładuje sie aplikacja i virtualny pendrive

1. na ekranie pojawia sie napis Extensions-Pack Nested on this Device! znalalem na necie ale nie wiem jak doinstalować na TV :confused:
2. Pendrive virtualny jest ok a w nim
nfs -> IP dysku sieciowego (synollogy) -> _volume1_video -> katalogi z filmami, jak klikne na ktoryś katalog, to jest informacja ze: Nie mozna odczytać folderu
nfs -> -> -> katalogi z filmami na tym samym poziomie co katalogi wrzucilem tam film *.avi chcac go uruchomić mam informacje Brak zap. plikow

upnp -> Diskstation -> Wideo -> katalogi z filmami, jak klikne na ktoryś katalog, to jest informacja ze: Nie mozna odczytać folderu

Najbardziej by mi zalezalo by zapisywać programy z TV na dysku sieciowym :)

Co do aplikacji SamyGo user to otwiera sie i po wejsciu w samyconsole (bo tylko to jest)
mam na ekranie :Welcome to samyconsole 2.1 ......
nizej jest: enter address: i tam moge wpisywać numery IP
ale nie wiem jak dawac kropki.
 

n3ur0

New member
n3ur0 to jesli mozesz, to licze na ciebie :)

Jak startuje TV to sie wedlug mnie poprawnie odpala usluga SamyGo
ładuje sie aplikacja i virtualny pendrive

1. na ekranie pojawia sie napis Extensions-Pack Nested on this Device! znalalem na necie ale nie wiem jak doinstalować na TV :confused:

Napis pojawia się gdy samygo jest automatycznie uruchamiane przy starcie tv.
wg tego co piszą wystarczy re-synchronizować widget 13.11.2011 był poprawiony lub
wystarczy wykasować index.html poprzez ftp z katalogu samygo ale po wykasowaniu
pojawia sie napis na ekranie że nie znalazł strony błąd 404


2. Pendrive virtualny jest ok a w nim
nfs -> IP dysku sieciowego (synollogy) -> _volume1_video -> katalogi z filmami, jak klikne na ktoryś katalog, to jest informacja ze: Nie mozna odczytać folderu
nfs -> -> -> katalogi z filmami na tym samym poziomie co katalogi wrzucilem tam film *.avi chcac go uruchomić mam informacje Brak zap. plikow

upnp -> Diskstation -> Wideo -> katalogi z filmami, jak klikne na ktoryś katalog, to jest informacja ze: Nie mozna odczytać folderu

Napis że nie może odczytać folderu faktycznie się pojawia .... trzeba chwilę poczekać żeby tv
odczytał wszystkie podkatalogi ogólnie należy unikać podfolderów większych niż 3

Najbardziej by mi zalezalo by zapisywać programy z TV na dysku sieciowym :)

Zapisywanie na dysku / sieciowym nie testowałem ponieważ używam dekodera zewnętrznego
z nagrywarką w chwili wolnej mogę się temu przyjrzeć

Co do aplikacji SamyGo user to otwiera sie i po wejsciu w samyconsole (bo tylko to jest)
mam na ekranie :Welcome to samyconsole 2.1 ......
nizej jest: enter address: i tam moge wpisywać numery IP
ale nie wiem jak dawac kropki.

Z tego co wiem tv powinien obsługiwać zewnętrzną klawiaturę oraz mysz po
podłączeniu klawiatury na usb możemy używać samyconsole
 

Madas

New member
Bez reklam
a ja mogę słuchać oglądać z wirtualnego pena

ale jak wychodzę z pena lub chce wejść w smart hub to pojawia mi się
error-404 the page cannot be displayed
go back to the previous and try another link
maple samsung elec.

a nic nie kasowałem
 

n3ur0

New member
a ja mogę słuchać oglądać z wirtualnego pena

ale jak wychodzę z pena lub chce wejść w smart hub to pojawia mi się
error-404 the page cannot be displayed
go back to the previous and try another link
maple samsung elec.

a nic nie kasowałem

sprawdziłem wczoraj wieczorem po ponownym re-synchronizacji widgetu
w nowej wersji plik index.html jest usunięty dlatego pojawia się błąd 404

W ramach testów proponuje utworzyć plik index.html z poniższą zawartością i
przesłać ftp'em do katalogu samygo w tv
Kod:
<!DOCTYPE html>
    <html>
    <head>
    <meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8">
    <title>SamyGO Extensions</title>
    <link rel="stylesheet" type="text/css" href="CSS/Main.css"/>
    <script type="text/javascript" language="javascript" src="$MANAGER_WIDGET/Common/API/Widget.js"></script>
    <script type="text/javascript" language="javascript" src="JavaScript/Main.js"></script>

    </head>
    <body onload="Main.onLoad();" onunload="Main.onUnload();">
    <div id="welcome">Extensions-Pack is Nested on this Device!</div>
    </body>
 

Wierzchem

New member
Witam.
Mam D6500 i zainstalowałem SamyGO i mam kilka pytań...
Po 1. Nie udaje mi się wejść z komputera na telewizor po adresie IP. Coś trzeba jeszcze zrobić, by można było wejść w sposób jaki opisują w pomocy samyGowiki?

Po 2. Naciskając na pilocie nagrywanie pyta mnie czy sformatować wirtualnego pendrive'a. Tu mam pytanie - czy włączając formatowanie wywali mi to, co mam udostępnione w katalogach AllShare? Gdzie w ogóle nagrane programy będą dostępne na komputerze i czy będzie je można oglądać na kompie, czy tylko w w TV?

Po 3. Da się SamyGO tak ustawić, by startowało razem z TV czy po każdym włączeniu trzeba wchodzić w Smart HUB i odpalać ręcznie?

Po 4. Co umożliwia konsola SamyGO?

Po 5. Można podpiąć klawiaturę na USB i będzie ona działała w „całym TV”, tzn. nie tylko w SamyGO, ale np. wyszukiwarce lub przeglądarce?

To chyba na razie tyle pytań zielonego gościa.

Pozdrawiam.
 

arnidz

New member
W końcu się udało :) Ekipie SamyGO udało się odblokować samsungi serii D6xxx

Supported firmwares :
T-GAS****
T-GAP****

Features list:
*.ts movie support in MediaPlayer
Shell through internet (webshell or terminal)
PVR scrambling removed - watch your movies on PC or another TV
Patch for proper recognition of keyboard in user applications (currently - wired only)
Execute own script from USB
SamyGO Extensions:

ftp
apache2 (web interface, php file manager)
NFS and Samba shares mounted to virtual USB device
Samba server - access your TV from windows
PVR recording to network storage.
Other SAE features...

Witam Kolegów.

Teoretycznie odkopuję stary temat, ale na temat :)

A więc nie do końca supported T-GAS**** :((
Niestety, lecz zanim wieczorami doszedłem do 246 strony wątku o D6xxx - mój nabytek z 29.12.2011 - 40D6750 zdążył się "odświeżyć" z wersji 1016 do 1017 i jakoś SamyGo nie chce działać. Dziś znalazłem info, że ostatnia wersja T-GAS**** na której działa SamyGo to 1016 i moje pytanie w związku z tym - czy istnieje sposób na bezpieczne downgrade z 1017 na 1016?
 

Kmicik

New member
sorry jesli pisze w nieodpowiednim miejscu...ale jesli ktos moze mi pomoc z gory dziekuje...jak mozna w menu serwisowym zmienic model tv z 40D6000 na wyzszy?? zmiana modelu nie jest podswietlona co za tym idzie nie moge zmienic
 

honecker

New member
Witam i proszę o odpowiedź na kilka pytań:

1. Format dysku fat32, nagrywanie OK (bez DRM). Dysk sformatowany na ntfs; tv go nie rozpoznaje i pyta o zgodę na sformatowanie. Czy tak powinno być?

2. TV nie widzi klawiatury. Z opisu wywnioskowałem że powinien z nią wspólpracować. Czy trzeba wykonać dodatkowe czynności?

3. Jak odinstalować aplikacje które instalują się przy pobieraniu SamyGo hack?

4. Czy do serii D da się zainstalować przeglądarkę NetSurf i jak wypada konfrontacja z przeglądarką Web Browser.
 

aroniusz

New member
Czy jak mam D6750 i firmware 1018.1 to mogę zapomnieć o PVR bez kodowania ?
Zainstalowałem widget SammyGo i jak go uruchamiam to po kilku sekundach czarnego ekranu wraca do smarthuba.
 

Kmicik

New member
mi na D6000 to samo sie robi....a tak przy okazjii moze ktos wie co trza zrobic by z widgetu "online video" dziala programy erotyczne tzn XXL, blue hustler i playboy...
 

pawelfiga

New member
Witam mam UE32B650 firmware w dniu zakupu 1018 czy jest możliwość wgrania starszej wersji tak żeby działał SAMYGO
 

aroniusz

New member
No niestety nie działa, po zassaniu i uruchomieniu SamyGo nic się nie dzieje, tzn nie uruchamia się konsola tylko restartuje samart hub.
 
Do góry