Seria CX400 ktos cos wie ???

Frog_PL

New member
Zaciekawila mnie ta seria. Wychodzi na to ze PRAWIE takie CX700 ale bez FirefoxOS, za to ma niby pelne podswietlenie LED (Direct Led) nawet przy matrycy 48calowej przynajmniej taki widzialem wpis w sklepa ktore sprzedaja. Ktos cos wie, widzial LIVE jak to sie sprawuje ? Moze @Kiki masz w planach przetestowanie tego modelu ? Kurde ciekaw jestem bo cena jak za 4K FULL LED jesli taki jest to bardzo atrakcyjna...No i ma 4HDMI co by mi pasowalo ;)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wow, CX 400 jest bardzo, bardzo odległa od CX 700.
Jeśli chcesz Panasonica to sięgaj po serię 4aAX640 lub 55 ax640
Jaką masz odległość od ekranu ?
 

digitalus

Banned
Kolega kupil wczoraj cx700.Telewizor podlaczony do anteny naziemnej czyli odbiera tylko kanaly z dvb-t. Jakosc obrazu na dobrym poziomie.Oczywiscie najlepsza jakosc obrazu z kanalow tvp1 hd i tvp2 hd .Duzo zalezy od programu czy zostal zarejestrowany przy pomocy dobrych kamer hd.Np serial na dobre i na zle ;-) jakosc na bardzo dobrym poziomie. Program jaka to melodia pod wzgledem technicznym to straszna lipa.Brak hd.Rejestrowany przy pomocy kamer sd i roznice widac natychmiast.
Kolega nie ma dostepu do internetu.W celach badawczych pobralem z youtube przy pomocy programu Flash Video Downloader - YouTube HD Download [4K] kilka filmikow w 4k.
w linku nizej jeden z tych plikow.
https://www.youtube.com/watch?v=SUwnqXBZxME
Wszystkie pilki 4K telewizor odtwarza z pendrive z bardzo dobra jakoscia. Nic sie nie zacina .Dzwiek z glosnikow w telewizorze w czasie odtwrzania plikow 4k zaskakujaco bardzo dobry.Sundbar niepotrzebny.Kolega kupil soundbar razem z telewizorem ale jest zbyteczny.
Inna ciekawostka to cx700 odtwarza pliki TS a OLED LG nie odtwarza plikow TS.Sprawdzalem kilka razy.
 
Ostatnia edycja:

Frog_PL

New member
Wartościowe informacje. Niech ktoś władny przeniesie post @digitalusa do tematu o cx700 myślę tam wlasciwsze miejsce na to. Tam będziemy kontynuować watek.

Wysłane z mojej wszytko mającej Iksperii Z3C ;>
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dokładnie to 4K "Youtubowe" .
CX 700 ma problemy z równością podświetlenia matrycy.
Sprawdź proszę jak jest u kolegi, chodzi i o strefowe podświetlenie wrzuć biały punkt na czarnym tle i sprawdź na białym, bo i tu ludzie skarżą się.
 

digitalus

Banned
Te 4K w YOU TUBE sa po kompresji spróbuj pobrać demo 4K z tej strony
Demo UHD-3D - Ultra-HD / 4K / HDR / 3D

Pobralem kilka plikow z linku wyzej. Wszystkie pliki telewizor odtworzyl bez problemu. Jakosc obrazu jeszcze lepsza.



dzwiek z CX700 tak dobry, ze nie potrzeba soundbar'a? To jakis zart mial byc? :)
Nie zart.Jakosc dzwieku w czasie odtwrzania plikow 4k na bardzo dobrym poziomie.Takie jest moje zdanie.
 
Ostatnia edycja:

Frog_PL

New member
Digitalus bez zaciec poszły te demka? z czego puszczales pendrive czy hdd? Bo mi w sklepie moj pendek 32gb w ntfs niezabanglal :-(

Wysłane z mojej wszytko mającej Iksperii Z3C ;>
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
Tak jak wczesniej napisalem.Panasonic prawdopodobnie na ustawieniach telewizora sklep nie odtwarza plikow z pendrive. Albo przyczyna jest po stronie pendrive.
Dema dzialaly plynnie.
Mozesz smialo kupowac ten telewizor.W testach na holenderskich internetowych stronach cx700 ma dobre oceny.
Przyklad 1
http://www.homecinemamagazine.nl/2015/06/review-panasonic-tx-55cx700e-cx700e-serie-lcd-led-tv/

Przyklad 2

http://tweakers.net/reviews/4011/panasonic-55-inch-cx700-firefox-os-debuteert-op-prima-uhdtv.html

Daje glowe ze pliki 4k telewizor odtworzy bez problemu bo sprawdzalem kilka razy.
 
Ostatnia edycja:

Frog_PL

New member
Ok to tylko jedna rzecz mnie martwi. Te niby jakieś ciemne linie blisko ramki w wersji 55'. Twoj kolega jaki rozmiar kupil? Zauwazyles coś takiego przy jasnych scenach?

Wysłane z mojej wszytko mającej Iksperii Z3C ;>
 

Frog_PL

New member
Nono ktos pisal ze 5cm od ramki po bokach, ale też widziałem wpisy ze Wzdłuż calej ramki rowniez. Ale nie jestem już piwny czy to dotyczyło cx680 czy cx700. Nic. Trzeba samemu sprawdzić czy moje slepe oczy zobacza takie szczegóły ;-)

Wysłane z mojej wszytko mającej Iksperii Z3C ;>
 

digitalus

Banned
Nie ma pasow.Sprawdzalem z nosem przy ekranie.Oczywiscie najlepiej samemu sprawdzic. CX700 to dobry telewizor.Oczywiscie duzo zalezy od wymagan odbiorcy.Telewizor cx700 dobrze radzi sobie z roznymi plikami.Lepiej niz znacznie drozszy oled lg . oled dusi sie i dlawi, kolko kreci sie bardzo dlugo i pliku nie moze odczytac a panasonic cx700 otwiera kazdy plik.
 
Ostatnia edycja:

Frog_PL

New member
tak jak mowisz @digitalus, wczoraj bylem w eurortvagd i akurat byla 55CX700 :) Dobry kwadrans przy niej siedzialem w odleglosci kilkunastu centymetrow i tez niezauwazylem zadnych ciemnych paskow :) Takze mam nadzieje ze to bardzo rzadkie zjawisko i mnie sie nieprzydazy ;) Niestety nie mialem wtedy ze soba pendka bo chcialem zobaczyc jak na takim tv wyglada 720p. Bo obecnie na plazmie 46` panasa w takiej rozdzialce glownie ogladam filmy i jest OK. Ciekawe jak to bedzie wygladac na wiekszym i z 4K TV....Dobrze jest jak mowisz ze odtwarza duzo formatow. Najbardziej ciesze sie ze ma wsparcie tego nowego kodeka HEVC (x265). Juz widze pojawiaja sie pozycje filmowe w tym formacie na internetach ;> Oby tylko nie wszedlo w standart razem z tym kodekiem dzwiek DTS bo z tym slyszalem ten TV sobie nie poradzi :((( Ciekawe czy kiedys to rozwiaza jakas aktualizacja...czy chodzi tu o jakies licencje or something...
Nic pozostaje chyba juz tylko czekac na jakas mikolajkowa lub swiateczna promocje na ten model ewentualnie na 55CXE720 bo to podobno ten sam model z wieksza liczba hercow i pilotem;> Tylko nie wiem czy tez pelno ledowy...
 

maryś

Member
Witam,
Czy można krótko porównać TX-48CX400E do TX-50CS630E ?
Chodzi mi głównie o matrycę.
Oglądam dużo sportu, przede wszystkim hokej na lodzie
a tam "krążek szybko się przemieszcza"
 

slawko_23

New member
Bez reklam
CX400 to tv który z Panasonikiem ma wspólne tylko logo. Produkcja e Turcji, pilot inny niż pozostałe serie, inny Smart. Typowy produkt na paletę w markecie typu Auchan. To kiz lepiej kup tego CS 630, matryca płynniejszy i Smart lepszy ale jeszcze nie Firefox :)
 

maryś

Member
Dziękuję bardzo.
To mi wyjaśniło sprawę odnośnie cs630, którego chce kupić.
Nie ma zbyt dużych wymagań, ale matryca musi być dobra.
Czy coś z Firefoksem jest godne uwagi, ale odnośnie porównania
z cs630 w rozmiarze 50 cali ?
 
Do góry