Seria C450 - LE32C450 - multimedia

tekkno100

New member
Witam

Po namyśle w końcu zakupiłem ten konkretny model z nowej serii C
Le32C450 - zakup dokonany w Mixelectronics (zamówiony przez www - odebrany w sklepie). W sklepie sprawdziłem tylko czy matryca nie jest rozbita itd itp. W domu włączam TV i zgroza... centralnie przez matryce leci linia pionowa wypalonych pixeli :| Czy samsung nie prowadzi kontroli jakości sprzętu pakowanego do pudeł?
W sklepie wysłali mnie od razu do serwisu. Myślałem , że sklep wymieni mi TV..w serwisie powiedzieli, że wymiana to "dobra wola" sklepu :D No więc mój super nowy pachnący nowością telewizor nawet jednego dnia nie postoi w domu - do serwisu marsz.

Założyłem ten temat w sumie w innym celu. Chodzi mi o odtwarzanie multimediów w tym TV. Divx/xvid, wmv, mp3 działają bez problemów. Niestety nie udało się mi odpalić ani jednego filmu .mkv (próbowałem kilka). Cały czas wyrzuca - "nieobsługiwany kodek video". Czy ma ktoś w tej kwestii większe doświadczenie? Czy poprostu software tv jest jakiś niedopracowany?

Jak sprawdzić wersję softu?

Temat ten może posłużyć jako "nowy" dla serii C450
 
Ostatnia edycja:

matriks777

New member
samsung le32c450 to tragedia a nie telewizor czas reakcji matrycy ma 8 ms i podczas oglądania zawodów sportowych występuje coś jak kometa po kopnięciu piłki leci za nią cień, żaden kibic nie powinien zawracać sobie nim głowy
A co do odtwarzania przez USB to kłamią pisząc że odtwarza pliki MKV, to wierutna bzdura nie wierzcie w to lepiej sobie darować to nędzne USB i kupić kino domowe
 

Picuszek

New member
Faktycznie cała seria C450 to totalna porażka, pamiętam że ktoś wcześniej kupił model 26-calowy i strasznie narzekał na obraz. To lepiej już kupić starszą serię B550 niż nową C450.
 

tekkno100

New member
po krótkich testach:
- MKV działa ale ..oczywiscie nie wszystkie pliki.. seriale w 720p HDTV ukazujące się na bieżąco w sieci działają wyśmienicie (przynajmniej te które sprawdziłem). Napisy w formatach TMPlayer i MicroDVD działają , nie działają w formacie MPL2.
Nie udało się mi uruchomić natomiast żadnego z 3 filmów ripowanych z Blu-Ray'a do h264/x264 - zapewne wina innej wersji kodeka użytego do kompresji. Gdy znajdę więcej czasu spróbuje się temu przyjrzeć bliżej.
Co do jakości obrazu - na szybko:
- smuży w złej jakości analogu ! - przykładowo źle ustawiony Polsat (zaszumiony, nieostry) przy dynamicznych scenach widać faktycznie smużenie.
- w dvb-t obraz jest zupełnie inny - nie wiem czym to jest spowodowane ale wygląda na to, że matryca (układ, chipset) musi przetworzyć więcej danych przy zaszumionym analogu i wtedy smużenie się pojawia. W dvb-t tego nie zauważyłem. Jak dla mnie obraz z cyfrowego źródła jest dobry.
Postaram się niebawem potestować coś więcej.

Prosiłbym o porównanie jakości matrycy LE32C450 do LE32B450 a nie o porównanie do B550 bo B550 to wyższa seria (do tego FullHD). Czy ma ktoś jakieś dane dotyczące matryc 32" C450 i B450?? Czy są to te same matryce?

Co do 32B550 - pewnie i lepszy niż B450/C450 tyle, że droższy. 32C450 kosztuje obecnie ok 1400zł natomiast 32B551 ok 1600zł.
Przed zakupem myslałem właśnie o 32B551 w obniżonej cenie. Niestety ktoś mnie ubiegł i wybór padł na C450 - zobaczymy z czasem jak będzie sprawował sie ten C450.

Plusem serii C jest też gniazdo CI+. W serii B jest standardowe CI.
CI+ przyda się mi.in do modułu Neotiona NPR Pocket Recorder - nagrywa sygnał dvb-t na karty SD.
 
Ostatnia edycja:

Ernestoo

New member
Strojenie obrazu cyfrowego

Witam, na wstępie pragnę poinformować, że nie posiadam tego telewizora. Jednak chciałbym pomóc osobie go używającej. Chodzi o wykorzystanie funkcji DVB-T jaką model LE32C450 posiada. Przeglądając instrukcję nie natrafiłem na informację jak zaprogramować telewizor do odbioru cyfrowych programów z anteny zaokiennej (nie satelitarnej). Czy ktoś może podpowiedzieć "step by step" jak to strojenie przeprowadzić?
Szukałem na forum, niestety bezskutecznie.
 

slimak

New member
Bez reklam
Witam, na wstępie pragnę poinformować, że nie posiadam tego telewizora. Jednak chciałbym pomóc osobie go używającej. Chodzi o wykorzystanie funkcji DVB-T jaką model LE32C450 posiada. Przeglądając instrukcję nie natrafiłem na informację jak zaprogramować telewizor do odbioru cyfrowych programów z anteny zaokiennej (nie satelitarnej). Czy ktoś może podpowiedzieć "step by step" jak to strojenie przeprowadzić?
Szukałem na forum, niestety bezskutecznie.

Menu ....Antena.... cyfrowa...naziemna...szukaj.

Ważne jest ustawienie anteny. Możesz wpisać ręcznie częstotliwość kanału z tej strony:
przelaczenie.eu - przewodnik po polskim switchover, DVB-T w Polsce
i potem wolno kręcić anteną. TV z małym opóźnieniem zaczyna pokazywać kanał po ustawieniu prawidłowo anteny!
 

anulka88

New member
dzien dobry
nie chce zakladac noweg tematu

posiadam LE32C450 i odtwarza mi avi, mpeg, mozna zaktualizowac oprogramowanie aby "rmvb" czytało? bo mam duzo filmow w takim formacie


prosze o pomoc
 
Do góry