seria 42PC51, 50PC51 i ich 100Hz, kto się orientuje

xtro

New member
Witam, dzis w jednym sklepie RTV miałem okazję oblukać powyższe, niestety sprzęt podpięty był pod kompa , a nie chcieli (nie mogli???) podłaczyć chośby pod SD. Dlatego mam pytanie. czy kto wie może czy te 100hz działa właśnie tylko w trybie PCeta czy jak kiedyś "bańkowe" TV 100 Hertzowe podnosi częstotliwość wyświetlania obrazu standardowej TV, DVD itd.?
 

Eskulap

New member
Coś wiem

Ostatnio kupowałem z kolegą telewizor LCD 120Hz (w Europie to pewnie 100Hz :) ) LG 37LB coś tam. Oglądałem na nim obraz cyfrowy, a następnie analogowy ze zwykłej anteny dachowej. Trzeba powiedzieć, że obraz SD był dość ładny (oczywiście jak na SD), trochę rozmycia, ale przecież to normalne przy innej rozdzielczości sygnału SD. Efektu ducha naprawdę bardzo trudno było się doszykać. Jedyne co zauważyłem to podczas transmisji tenisa bardzo szybko przemieszczająca się piłka powodowała trochę dziwny efekt, ale nie było żadnej ciągnącej się smugi. Zupełnie coś innego niż na kineskopowym 100Hz, gdzie poruszające się obiekty tworzyły wyraźne smugi. Nie mogę jednak potwierdzić czy w każdym trybie używane jest 100Hz. Wygląda jednak na to, że ta technologia jest używana w sposób ciągły, ale wykorzystuje się bardziej zaawansowane metody tworzenia międzyklatek.
 

xtro

New member
nie do końca o to...

Nie do końca o to mi chodziło. Dokładnie moje pytanie dotyczy odświeżania w trybie wyświetlania TV z standardowej anteny kablówki. Stare TV kineskopowe w trybie PAL wyświetlają obraz z częstotliwościa odświeżania 50Hz (u Ciebie jest to zapewne 60Hz z racji NTSC). Wydoczne jest wtedy migotanie obrazu szczególnie, gdy patrzymy na niego metodą "zerkania" (kątem oka popatrz na TV koncentrując wzrok na przedmiocie stojącym obok odbiornika, ale tak byś miał ekran TV na krawędzi swojego pola widzenia - zauważysz migotanie obrazu zarówna przy 50 jak i 60Hz). Tradycyjne kineskopowe TV, gdy pojawiły się w sprzedaży w wersji 100Hz wyświetlały z taką częstotliwością obraz ze zwykłej anteny podnosząc sztucznie 50 do 100 Hz (ew. w NTSC 60 do 120). I o to mi właśnie chodzi teraz przy plazmach, czy zwykły sygnał z anteny rzucony w trybie podglądu tunera będzie miał 100Hz , czy te modele LG serii PC51 dają właśnie taką opcję , czy tylko wyświetlają 100 Hz przy sygnale ze złącza D-sub dla podłączonego komputera. To zasadnicza sprawa...
 
Do góry