sensowne 40, 42" w okolicach 3tyś da się kupić?

andrzej86krk

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam wszystkich
Brat prosił mnie żebym doradził mu jakiś telewizor bo jest na kupnie a że znam się niewiele lepiej od niego to musze się was poradzić troszkę.
Chodzi o jakieś 40 może 42 cale za ok. 3000 może jeszcze parę stówek od żony byłby w stanie urwać. :)
Ogólnie będzie to przesiadka z 21” CRT także szok na początku nieunikniony. Telewizor będzie chodził w pokoju dosyć zaciemnionym (okno na północ) i to jeszcze na ścianie gdzie światła dochodzi najmniej. Odległość z jakiej będzie oglądany to 3 do 3,5m max, oglądać będą 2 osoby. Sygnał będzie pochodził z kablówki, czasami film z dvd, divx może w przyszłości cyfra albo n’ka.
Co do telewizora to mógłby być full hd chociaż nie wiem czy koniecznie, kwestię tego co powinien mieć a co nie pozostawiam wam.
Bratu przypadł do gustu Sony 40W5500 , z tego co poczytałem na forum to są pozytywne opinie chociaż podobno lepszy poprzednik i ogólnie że sony nie są warte swojej ceny.
Ja bym poszedł w kierunku plazmy Panasonica P42S10E ale nie chciałbym źle doradzić.
Modele 40, 42” które pojawiają się na forum z reguły są modelami droższymi które nie mieszczą się niestety w budżecie.
Jakbyście mogli coś doradzić w okolicach 3000, co warto kupić, jestem otwarty na propozycję. Najważniejsze to czy kierunek lcd czy plazma?
 

vienna1980

Member
Bez reklam
Ja osobiście skierowałbym Ciebie w stronę kupna plazmy Panasonica,do tych warunków mieszkaniowych jakie podałeś i odbioru z kablówki plazma lepiej się będzie nadawała.
 

andrzej86krk

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ten Lg 42LH700 faktycznie bardzo fajna propozycja, wszyscy posiadacze pozytywnie wypowiadają się na jego temat. Jak w stosunku do niego ma się 42LH5000, różnica jest w TruMotion czy miedzy 200 a 100Hz jest widoczna różnica?
Zwróciłem uwagę również na Samsunga LE40B652(650) też ma pozytywne opinie ale ciężko mi stwierdzić czy lepiej on czy jednak te LG.
Z Sony 40W550 lepiej będzie chyba jednak zrezygnować i wybrać coś z wyżej wymienionych?
A co do Toshib to nie wyrobiłem sobie jeszcze zdania, porównanie ich z LG i Samsungiem trochę mnie już przerasta. :)
 

mat74

Well-known member
Bez reklam

Ja bym poszedł w kierunku plazmy Panasonica P42S10E ale nie chciałbym źle doradzić.

i tego sie trzymaj ! -zle nie doradzisz !
przesiadka z crt na lcd za 3 tys. w dodatku przy kiepskiej
jakosci sygnale to zdecydowanie nie jest dobry pomysl!
gdyby budzet byl na poziomie 6 tys to mozna by jeszcze cos
kombinowac z LCD - w tym przypadku tylko plazma.
 

LUPO78

Banned
i tego sie trzymaj ! -zle nie doradzisz !
przesiadka z crt na lcd za 3 tys. w dodatku przy kiepskiej
jakosci sygnale to zdecydowanie nie jest dobry pomysl!
gdyby budzet byl na poziomie 6 tys to mozna by jeszcze cos
kombinowac z LCD - w tym przypadku tylko plazma.
uzasadnij swoją odpowiedź że plazma będzie lepsza?

:?::?::?::?::?::?::?::?::?::?::?:
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
rownie dobrze moglbym udawadniac ,ze nie jestem wielbladem...
porownywales kiedys obraz w nienaslonecznionym pokoju
(nie w sklepie!) z 40" calowego LCD za 3 tys. i plazmy za 3 tys. na sygnale sd ?! chyba raczej nie...
 

LUPO78

Banned
rownie dobrze moglbym udawadniac ,ze nie jestem wielbladem...
porownywales kiedys obraz w nienaslonecznionym pokoju
(nie w sklepie!) z 40" calowego LCD za 3 tys. i plazmy za 3 tys. na sygnale sd ?! chyba raczej nie...
ja prosiłem ciebie byś uzasadnił swoją odpowiedź,a nie czy ja porównywałem plazme z lcd -- co do wielbłąda to trudno by było żeby wielbłąd pisał na kompie ;););)
 
Ostatnia edycja:
Do góry