Sens kupowania wadliwej technologii OLED

tom357

New member
A który nie ma problemów? No poczytam, ale kondycja mi siada i wolny czas się kończy. Najprościej odpuścić póki stary TV działa...
Gdy kupowałem w zeszłym roku tv sony full array led to nie widziałem tylu problemów co z tv philipsa,ale zachciało się nowszej technologii a problemy dostałem w gratisie;-)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Kto chce korzysta z form dla niebieskich, kto nie chce - nie korzysta !
To nie jest skomplikowany wybór.
 

wujek.p

New member
Kontynuuję temat. Czy miał ktoś okazję porównać Philipsy technologię OLED i PUS (LCD z DLED)?

Nadal używam plazmy Panasonica i naturalnym wyborem staje się OLED, ale zważywszy na wady i zalety każdej z technologii rozważam model PUS (PML jest za drogi).

Próbuję dojść do tego, czy jakość oglądania filmów Netflix/HBO/NC+ i trochę normalnej tv informacyjnej z dekodera NC+ (sportu w ogóle nie oglądam) jest diametralnie różna, czy są to niuanse? Moja plazma ma już z 10 lat i jakość jest dla mnie bardzo dobra. Czy dzisiejsze LEDY (tu mowa o Philipsie PUS9206 lub PUS8506) są porównywalne jakością obrazu do takiej 10-letniej plazmy Panasonica? Nic więcej nie potrzebuję (chodzi o kolor, kontrast, czerń, naturalność itp.).

Od razu powiem, że chcę Philipsa ze względu na Ambilight. Mam już dosyć kombinowania z naklejanymi na obudowę taśmami LED i innymi rozwiązaniami podświetlania za TV.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja jako następcę po korzystaniu z plazmy - wybrałbym Oled TV !
Odwdzięczy się znakomitą jakością.
 

tom357

New member
Nie miałem styczności z tą plazmą co ma autor,ale u teścia nadal stoi plazma lg 55" i jej obraz jest zdecydowanie gorszy niż na moim innym tv ze strefowym podświetleniem.
Tak naprawdę między oledem a drugim tv ze strefowym podświetleniem również nie ma przepaści.Oczywiście oled jest lepszym wyborem dlatego też zostaje on ze mną dopóki się nie wypali :)
 

wujek.p

New member
Chyba najlepiej będzie jak sam się przekonam. Jutro jadę do marketów z własnym materiałem i przekonam się naocznie. Wiem, że to nie to samo co we własnym domu, zwłaszcza w półmroku, ale zawsze coś.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zdecydowanie najlepiej, sam sprawdzisz jakie kolory, głębię odkryje przed tobą Oled TV. Zerknij też lekko z boku.
 

wujek.p

New member
Byłem, sprawdziłem organoleptycznie i wniosek jest prosty:

OLED---QLED-NANOCELL-------LCD

Nie wiem gdzie umieścić MINI LED, bo widziałem tylko jeden model LG, ale myślę, że tuż przed QLEDem.

Modelem Philipsa PUS8506 (i PUS9206)jestem zawiedziony. Kupując go zaoszczędziłbym 2 koła (1000 przy 9206), ale miałbym dyskomfort, że pożałowałem kasy. Wygląd też nie powalał...:niewiem:



OLED nie ma konkurencji. Po prostu. To jest to!

Co najbardziej drażniło w obrazach na LCD LED? Na białych planszach niedoświetlone narożniki, czy w ogóle nierównomierne podświetlenie. No i w lepszych QLEDach biała poświata wokół białych napisów na czarnym tle. Do tego oczywiście czerń itd.

Pewno po kalibracji i właściwym ustawieniu każdego z TV, finalnie byłoby lepiej, a różnice mniejsze. Ale zawsze z tyłu głowy miałbym świadomość, że mogłem dołożyć do OLEDa.

I na koniec - największe wrażenie zrobił na mnie OLED SONY. Nie pamiętam modelu, ale 65" kosztował ponad dychę. Świetny wygląd, świetna jakość. Philips przy nim był taki... tańszy(?):???:

Ale Philips wygrał Ambilightem. Świetny dodatek!

Teraz czekam na dogodny moment na zakup 65OLED706 (szkoda tylko, że ma 3-stronny AL).
 

wujek.p

New member
Kontynuuję temat. Czy miał ktoś okazję porównać Philipsy technologię OLED i PUS (LCD z DLED)?
Nadal używam plazmy Panasonica i naturalnym wyborem staje się OLED, ale zważywszy na wady i zalety każdej z technologii rozważam model PUS (PML jest za drogi).
Wybór padł na OLED 706. Po kilku pierwszych godzinach jestem pod ogromnym wrażeniem i już wiem, że to był dobrze wydany pieniądz. :krol:
 
Do góry