Sennheiser RS 170 czy Sony MDR-DS6500?

klamson

New member
Witam.Które słuchawki będą lepsze?
Sennheiser RS 170 czy Sony MDR-DS6500


Zastosowanie: W domu, przede wszystkim do filmów i tv,czasami do gier.
Niestety nie mam możliwości odsłuchu tych słuchawek i muszę kupić w ciemno.
Czy jakość dzwięku w tych modelach jest porównywalna?

Sennheiser ma transmisje protokolem Kleer i jego stacja służy jako wzmacniacz słuch.
(Nie mam pojęcia czy stacja w MDR-DS6500 też jest wzmacniaczem)
Sony ma za to dzwięk 7.1

Nie mam amplitunera,słuchawki będą wykorzystywane tylko w 1 pokoju.
Serdecznie pozdrawiam.
 

phil711

New member
Powiem Ci tak, że nie ma czegoś takiego w słuchawkach jak 5.1 czy 7.1 to czysty trick marketingowy co by ludzie w to uwierzyli, żeby była większa sprzedajność, a tak naprawdę słuchawki są w trybie stereo czyli dwukanałowym, ale owszem można podbić dźwięk tak, że się wydaje, że gra więcej jakby wirtualnych głośników, ale to nie to samo co 5.1 na kolumnowych głośnikach. Oczywiście ja osobiście poleciłbym Sennheisera RS 170 moim zdaniem warto w porównaniu do Sony, ale wybór należy do Ciebie pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

Singularity

New member
witaj, od lutego mam słuchawki Sony DS6500.
Słuchawki mam połączone z tv (chinche-jack 3.5mm) i z ps3 via optyk.
Dźwięk z obu wyjść jest bardzo dobry. 7:1 w DS6500 to wirtualne 7:1 ale działa bardzo dobrze, gram dużo w shootery (FPSy) i naprawdę dźwięk 7:1 działa bardzo dobrze; świetnie oddaje skąd strzela wróg.
Podobnie w filmach, scena 7:1 jest bdb. W filmach można poczuć się jak w kinie.

Stacja w słuchawkach też pełni rolę transmitera audio, ma zintegrowany procesor dźwięku.
Na stacji masz kilka scen audio gry, filmy (oba 7:1), stereo i voice mode (podbija głosy dialogów) do wyboru oraz źródło: optyk/ chinche więc nie trzeba latać z kablami. W/g Sony do 20h na baterii, ja zmierzyłem 10, dalej nie chciało mi się już...

Wszystkie sceny działają bardzo dobrze.
Słuchawki są świetnie wykonane, wygodne. Testowałem wiele modeli i te są najlepsze.
Jeśli masz jakieś pytania jeszcze to pytaj, chętnie odpowiem.
 

wpspider

New member
Witam. A możesz powiedzieć coś na temat szumów? Mam słuchawki bezprzewodowe SONY MDRRF810RK. Szumy są i to najbardziej mnie wkurza przy słuchaniu cicho. Czy w końcu sobie z tym poradzili? No i wyłączanie się słuchawek jak cisza jest dłuższa :). Poza tym czasem przy ruchu tez pojawia się szum związany ze zmiana połorzenia słuchawek. Tez wkurzające. Nie wiem czy jak zakupię DS6500 to zamienię siekierkę na kijek. Druga rzecz to PS3. Swego czasu myślałem o zakupie Sound Blaster Recon3D Omega Wireless. W sony widzę że ma od razu wejście cyfrowe , więc jak podłączę bezpośrednio kablem optycznym do konsoli będzie dobry i przestrzenny dźwięk? W sumie to pisałeś ale proszę o potwierdzenie żebym nie miał już wątpliwości. :)
No i trzecia cześć jak to jest z PC? (może ktoś używa). Ja mam zintegrowaną kartę na płycie wiec pewnie trzeba dokupić kartę dźwiękową by uzyskać dźwięk przestrzenny. Dziękuję z góry za info
ps. i jeszcze proszę i o info odnośnie jakości wykonania i komforcie noszenia :)
 
Ostatnia edycja:

ranczo

New member
Bez reklam
Słuchawki które szumią to słuchawki o transmisji analogowej. Winny jest za to układ ARW (automatyczna regulacja wzmocnienia) i sposób transmisji z nadajnika do słuchawek. Transmisja analogowa jest bardzo podatna na zakłócenia. ARW działa w ten sposób że próbuje wzmocnić słabe sygnały. Jeżeli sygnał audio jest cichy lub przerwa między utworami to układ ARW wzmacnia szumy własne odbiornika czyli słuchawek. Zjawisko to nie występuje przy transmisji cyfrowej.
Nie wiem jak słuchawki Sony ale RS170 są lekkie i muszla słuchawek obejmuje całe ucho przez co nic nie uwiera. Posiadają dodatkowe wzmocnienie basu i dźwięku przestrzennego oraz regulację wzmocnienia.
Wybrałem RS170 bo to słuchawki zamknięte przez co nie budzę nikogo w nocy. Jestem z nich zadowolony, najlepiej jednak udać się do sklepu i przymierzyć każdy ma inne preferencje.
 

Singularity

New member
Witam. A możesz powiedzieć coś na temat szumów? Mam słuchawki bezprzewodowe SONY MDRRF810RK. Szumy są i to najbardziej mnie wkurza przy słuchaniu cicho. Czy w końcu sobie z tym poradzili? No i wyłączanie się słuchawek jak cisza jest dłuższa :). Poza tym czasem przy ruchu tez pojawia się szum związany ze zmiana połorzenia słuchawek. Tez wkurzające. Nie wiem czy jak zakupię DS6500 to zamienię siekierkę na kijek. Druga rzecz to PS3. Swego czasu myślałem o zakupie Sound Blaster Recon3D Omega Wireless. W sony widzę że ma od razu wejście cyfrowe , więc jak podłączę bezpośrednio kablem optycznym do konsoli będzie dobry i przestrzenny dźwięk? W sumie to pisałeś ale proszę o potwierdzenie żebym nie miał już wątpliwości. :)
No i trzecia cześć jak to jest z PC? (może ktoś używa). Ja mam zintegrowaną kartę na płycie wiec pewnie trzeba dokupić kartę dźwiękową by uzyskać dźwięk przestrzenny. Dziękuję z góry za info
ps. i jeszcze proszę i o info odnośnie jakości wykonania i komforcie noszenia :)

1. żadnych szumów podczas puszczania dźwięku nie ma. Słuchawki działają po Wifi, nie jak 810 po podczerwieni bodajże. Słuchawki, z tego co pamiętam z instrukcji po kilku minutach bez dźwięku się wyłączają, jednak nie jest to szybko bo czasem zostawiam słuchawki bez niczego puszczonego i nie wyłączają się. Z słuchawkami zdarza mi się "wędrować" po domu i nie ma szumów. Zasięg jest naprawdę duży bez strat jakości. Przez 2- 3 ściany słychać tak samo praktycznie jak przy docku.
Bez problemu można się ruszać po pokoju- nic nie przerywa...
Sygnał jest po Wifi więc jest to mocny sygnał.

2. PS3. Podłączasz optykiem pod konsolę, w ustawieniach aktywujesz optyk, włąvzasz tryby dolby itd i tyle.
Dźwięk jest bardzo dobry, w stacji dokującej jest procesor dźwięku wbudowany.
3. teoretycznie nie trzeba: słuchawki same tworzą audio 7:1, obojętnie czy dostają stereo czy 7:1. Jakość wirtualnego 7:1 jest bardzo dobra. W FPSach działa to bdb.
Do komputera możesz podłączyć, jak ja pod tv (źródła przełączasz ze stacji; nie trzeba latać dzięki temu z kablami):
kabel chinch (do docku) -> jack 3.5mm w pc.
Wiadomo, z lepszej karty dźwięk będzie jeszcze lepszy ale nie jest konieczne inwestowanie w karty zewnętrzne by słuchawki działały.

4. wykonanie bdb; z zewnątrz plastik (czarny połysk), środek skóra (słuchawki i pająk od wewnątrz).
Słuchawki wygodne, często gram godzinami i jest wygodnie.
 

szocher

New member
Witam. Kupiłem wyżej wymienione słuchaweczki Sony i mam pewien problem. Mianowicie, słuchawki są podłączone do ps3 (optyk) i do tv (chinch-jack). Problem polega na tym ze przez wyjście optyczne jest cicho i graja tylko wtedy gdy coś włącze, ale przez analogowe cały czas buczą/brzęczą. Jak włączę żeby coś grało to tego za bardzo nie słychać gdyż jest zagłuszone ale na małej głośności jest słyszalne w tle. Mam pytanie czy u was też tak jest? Jeżeli słuchawki zostawie włączone bez żadnego źródła dźwięku to cały czas bzzzz. Denerwuje mnie to szczególnie, że nie są to słuchawki za 100zł. Czy jest to wina słuchawek, nadajnika czy może powinienem kupić jakiś lepszy kabel analogowy lub jakieś inne sugestie. Dodam, że gdy transmiter jest wyłączony, a słuchawki włączone i nic nie nadaje to nie brzęczy. Jeżeli transmiter włączony i dźwięk przez analog to brzęczy, a jeżeli włączony i przez optyczny to też cisza jak być powinno. Bardzo proszę o jakieś podpowiedzi. Mam nadzieje, że opisałem problem wystarczająco jasno.
 

przemo73

New member
Bez reklam
Pozwolę sobie odkopać temat.
Przymierzam się do zakupu RS 170. Świetnie leżą na mojej łepetynie, grają zacnie i podoba mi się możliwość podłączenia następnej pary pod jeden nadajnik. Nie miałem okazji posłuchać Soniaczy, tylko je przymierzałem. Także są OK. Przynajmniej pod tym względem.
Czy ktoś może subiektywnie wskazać które z tych dwóch bardziej zasługują na wydanie nie małej w końcu kasy?
Czy efekt "przestrzenny" w Sennheiserach jest wystarczający?
Czy Sony także mają możliwość podpięcia kolejnej sztuki?
 
Do góry