Sennheiser HD25 - jakie źródło?

Pan_Borowik

New member
Czołem,

potrzebuję słuchawek do słuchania muzyki w pracy - wybór padł na HD25-1 II, bo z tych które rozważałem mają najlepszy stosunek cena/jakość (nawet mimo faktu, że z Amazon już sobie z darmową przesyłką nie zamówię :( ).

Zastanawiam się teraz, na jakie źródło się do nich zdecydować. HD 25 nie są zbyt trudne do wysterowania, więc powinien do nich wystarczyć DAC (bez osobnego wzmacniacza).

Słuchawki w 95% będą służyły do słuchania muzyki ze Spotify, bez wskazania na konkretny gatunek.
Chciałbym po prostu, żeby grało to dużą ilością detali i było solidnie podparte od spodu (ale bez przesady). Górę preferuję cieplejszą.
Miło byłoby, gdyby sprzęt posiadał potencjometr do sterowania glośnością.

Jako, że to urządzenie jedynie do pracy, chciałbym wydać jak najmniej - powiedzmy że do 500zł (jeżeli będzie naprawdę warto, mógłbym wydać kilka zł więcej).
Wolałbym też zakupić sprzęt w PL, albo na amazon.co.uk.

Za ewentualne sugestie z góry dziękuję.
 
Ostatnia edycja:

spinacz66

New member
Bez reklam
jak możesz to dołóż do modeli Snnheiser Momentum On-Ear( 649zł),Nuforce HP-800(590zł) jak wykazały testy trudno w tej cenie szukać czegoś lepszego i szczegółowego.Poczytaj troche o tych modelach
 
Ostatnia edycja:

Pan_Borowik

New member
"Amerykańscy naukowcy są zgodni" - ile testów, tyle opinii :)

Do czego mam dokładać, jak HD25 są od Momentum On-Ear droższe (u nas prznajmniej) :) ?

Rozważałem Momentum (pełne, nie on-ear - miałem na głowie, podobnie jak HD25), ale różnica jest, moim zdaniem, niewspółmierna do różnicy w cenie.
Z tego co wyczytałem, wynika że On Ear > HD25 > Momentum (oczywiście są i recenzje twierdzące inaczej).

HD25-1 II są na amazon.co.uk za bardzo zachęcające 135 funtów obecnie (~680zł).
Do tego mocno przemawia do mnie opinia o tych słuchawkach - niezniszczalne + naprawialne (każdy element można wymienić).

Prosiłbym zatem o sugestie w temacie źródełka, bo na słuchawki to właściwie jestem zdecydowany.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Pan_Borowik

New member
Umknęło mi to jakoś - HD25, które testowałem spokojnie sobie radzą wpięte do laptopa, więc potrzebny tylko DAC.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

spinacz66

New member
Bez reklam
spotkałem się z 2 w wersji mini

USB Cambridge Audio DacMagic XS posiada regulacje głośności(Dac+wzmak mini) cena 590zł
Cechy:
Obsługiwane częstotliwości próbkowania :44,1;48;96;176,4;192khz
Poziom wyjściowy 1,69V przy obciążeniu 600 omów
Impedancja wyjściowa 0,6 oma
Redukcja Poziomów wbudowana analogowa

M2Tech HiFace Dac nie posiada regulacji cena 950zł

Cechy:
Obsługiwane częstotliwości próbkowania:44,1;48;96;176,4;192;352,8;384khz
Maksymalny poziom Wyjściowy 1,90V RMS(1,06V RMS przy obciążeniu 600 omów)
Impedancja wyjściowa 470 omów
Redukcja poziomów Brak
 
Ostatnia edycja:

Pan_Borowik

New member
Dziękuję za zaangażowanie, ale potrzebuję porady - dane techniczne i ceny (obie przekraczają mój zakres, a nie podajesz żadnego argumentu "za") są ogólnodostępne - szukam jakichś subiektywnych opinii bazujących na doświadczeniu :)

Ciekawiły mnie, między innymi:
Fiio E17
Audioquest Dragonfly 1.2 - nie ma regulacji, ale podobno warto dopłacić bo ładnie gra
HRT Microstreamer - j/w
Prodigy Cube (upgradeowany o Muses 8820) - chyba najtańsza z opcji, o których myślałem
Musical Fidelity V90-HPA

Ktoś coś wie na ich temat?
 

spinacz66

New member
Bez reklam
Cambridge:
Neutralność:Lekkie ocieplenie i przybrudzenie brzmienia nie przeszkadza
Precyzja:Nieco ograniczona
Muzykalność:Słucha się z tego maleństwa z przyjemnością dźwięk jest nasycony i spójny nie razi
Stereofonia:pewne ograniczenia w scenie słychać w porównaniu z droższymi dac-usb przy podłączeniu do wzmacniacza
Dynamika:Największy atut CA przy korzystaniu ze słuchawek Mała impedancja wejściowa 0,6 oma
Bas:Odpowiednio nasycony ale bez precyzji w tej cenie bardzo dobry

M2Tech
Neutralność:Bardzo równy dźwięk o liniowej charakterystyce
Precyzja:przy tej cenie nie ma co oczekiwać więcej bardzo dobrze
Muzykalność:Dobry drive i dynamika
Stereofonia:Otwarty,przestrzenny dźwięk w swojej cenie
Dynamika: brak uwag
Bas:Zaskakująco dobry pełny
to moje odczucia subiektywne przy testowaniu ich
 
Do góry