SDR-H40 lepsza jakość z tv euro niż na dvd

litttleguy

New member
no więc o co chodzi, że jakość bezpośrednio podłączonego filmu puszczonego z kamery na telewizorze z wejściem Euro jest lepsza od jakości filmu zgranego z kamery na komputer i później nagranego na DVD, niezależnie czy za pomocą programu od producenta czy bezpośrednio jak z pamięci masowej ? Jakość bezpośrednio z podłączonej kamery bardzo mnie zadawala, a jakość z dvd mogłaby mnie zadawalać, gdybym nie wiedział że bezpośrednio będzie taka ładna. Jeśli tak ma być to chyba zacznę powracać powoli do nagrywania na VHS.. ;]
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Zgrywać można na różne sposoby! Istotnych jest tutaj bardzo wiele parametrów jakie trzeba ustawić w programie. A także sam program ( są takie, które mają kiepskie kodeki i jakość materiału po montażu jest po prostu kiepska).
Także na jakość przegranego materiału ma wpływ wiele czynników!
Ponadto ważne jest też podłączenie odtwarzacza do TV, użyte kable, ustawienia w TV....
 

litttleguy

New member
Co znaczy programem, jak próbuję wytłumaczyć, że filmy zgrywam bezpośrednio z kamery niby jako mass storage (pamiec przenosna niemalże) i później na płytkę dvd programem np NERO. W Nero mam zmieniać ?
 

remmyhi

New member
Zdecydowanie dziwna sytuacja.
A spróbuj zrobić płytę dvd programem Windows Movie Maker (dla Win Vista) lub Windows Live Movie Maker (dla Win7).
Może Nero, które posiadasz ma słabe kodeki???
Albo... spróbuj zwiększyć ilość bitów w Nero (w ustawieniach projektu gdzieś) - powinno być około 8000 przy VBR.
Jak jest mniej - to jakość będzie mniejsza...
 

litttleguy

New member
w windows movie maker próbowałem na wiele różnych sposobów, tak samo jak na pinneacle studio, a z tym Nero jeszcze spróbuje, jak mówisz że można zmieniać te bity gdzieś
 

litttleguy

New member
no niestety jest tak jak było. Macie jeszcze jakieś rady/pomysły ? czy nagrywarka dvd w komputerze ma bezpośrednio jakieś znaczenie jeśli chodzi o jakość filmu ?
 

Gucio50

New member
Bez reklam
no więc o co chodzi, że jakość bezpośrednio podłączonego filmu puszczonego z kamery na telewizorze z wejściem Euro jest lepsza od jakości filmu zgranego z kamery na komputer i później nagranego na DVD, niezależnie czy za pomocą programu od producenta czy bezpośrednio jak z pamięci masowej ? Jakość bezpośrednio z podłączonej kamery bardzo mnie zadawala, a jakość z dvd mogłaby mnie zadawalać, gdybym nie wiedział że bezpośrednio będzie taka ładna. Jeśli tak ma być to chyba zacznę powracać powoli do nagrywania na VHS.. ;]


To prawda, tak własnie jest.
Jakość z Eurozłącza to trochę lepiej od DVD, tak więc nie ma w tej sprawie nic dziwnego.
Różnice to niuanse. Co innego przez HDMI lub Component.
 

litttleguy

New member
Czyli z tego co rozumiem, najlepszą alternatywą, żeby nie nagrywać na vhs, a jednocześnie nagrywać w dobrej jakość to kupić nagrywarkę dvd podłączyć do tv i nagrywać ?
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
litttleguy
Zacznijmy od początku. Co chcesz zrobić z nagranym materiałem?
Czy chcesz nagrać płytę DVD Video? Jeżeli tak to zapewniam Ci, że jeżeli zrobisz to prawidłowo to jakość materiału na płycie będzie taka sama jak materiału źródłowego.
Tak jak wcześniej było napisane wszystko zależy od ustawień. Napisz jaką płytę chcesz nagrać, czy masz nagrywarkę DVD w komputerze i jakim programem dysponujesz? Jeżeli masz Nero to napisz jaka to wersja!

Z góry powiem Ci, że bardzo ważne jest to jaki ustawisz w programie bitrate. Powinno to być minimum 6000 najlepiej jak ustawisz 8000.
Na jednowarstwową płytę DVD w dobrej jakości można nagrać około 1.20h filmu, max 1.30h.
 

wojtekmmm1

New member
Witam.
Jakość nagrania z płyty DVD będzie dokładnie tak dobra jak z kamery tylko wtedy gdy Twoje oprogramowanie do authoringu płyt DVD nie będzie dokonywało rekompresji (czyli przekodowywania) materiału. MPEG2 to kompresja stratna więc nawet najlepszy program świata przekodowując Twoje nagranie spowoduje jakieś (może nawet bardzo niewielkie ale zawsze) pogorszenie jakości. Może to jest wyjaśnieniem Twojego problemu. Wydaje mi się, że Twoja kamera nagrywa w formacie MPEG2 więc można byłoby to nagrać na płytę DVD bez przekodowywania. Przekodowywanie byłoby konieczne gdybyś chciał dodawać jakieś efekty (np. płynne przejścia między scenami, itp).
Nagrywarka w komputerze nie ma znaczenia - no chyba że nagrywa z taką ilością błędów, że odtwarzacz DVD sobie z tym nie radzi. Ale to skutkowałoby raczej zacinaniem się odtwarzania a nie spadkiem jakości.
Pozdrawiam.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Posiadana przez pytającego kamera zapisuje materiał jako MPEG2 także oczywistą sprawą jest, że aby nagrać płytę DVD nie ma potrzeby dokonywania rekompresji, bo po co? Trzeba tylko zaznaczyć odpowiednie ustawienia w programie.
Zakładam, że to litttleguy wie.
Tylko, że my tu sobie możemy gdybać a pytający kolega milczy.....
 

litttleguy

New member
Wcale nie milczy, tylko nie nadąża z natłokiem informacji. Spróbuję połączyć wszystkie informacje w jedną całość. Mam kamerę nagrywającą w formacie MPEG2, która po podłączeniu za pomocą przewodu EURO (lub chinche) wyświetla zadowalający mnie efekt. Natomiast gdy podłączę kamerę bezpośrednio do komputera i (nawet) bez użycia programu dołączonego przez firmę Panasonic tylko przez mass storage czy jakkolwiek to by sie nie nazywało, (mysle ze wiecie mi o co chodzi) i zgram później na płytę i odtworzę na dvd przy telewizorze to efekt jest słabszy. Czyli wychodzi na to, że nie zmieniam nic w ustawieniach, ani nie dodaję żadnych efektów za pomocą jakiś programów. Zrozumiałem z waszych informacji, że wina leży po stronie programu do nagrywania płyt czyli np Nero, w którym należałoby zmienić bitrate na wyższy. Dobrze rozumiem ?
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Cześć
Odpowiedz na jedno podstawowe - zgrywasz materiał na płytę DVD. OK, ale ile tego materiału zgrywasz na płytę? tzn. ile czasowo?

Powtarzam, przy prawidłowo zgranym materiale nie zauważysz różnicy w jakości pomiędzy oryginałem z kamery a materiałem nagranym na płytę DVD.

Na to, że jak piszesz po zgraniu efekt jest słabszy może mieć wpływ wiele czynników. Zacznijmy od tego czy tworzysz płytę DVD Video?

Edit
Jedna ważna sprawa!
A jak przegrywasz materiał z kamery na dysk komputera? Przy użyciu jakiego połączenia?
 
Ostatnia edycja:

litttleguy

New member
Ojciec chwilowo zabrał kamerę, tak bym opisał krok po kroku nawet. Ale myślę, że jak przytoczę z pamięci to też będzie dobrze. A więc tak: film po zgraniu na płytę dvd tj. 4,7gb trwa ok 1 godziny. Przeważnie zgrywałem programem pinneacle studio 12 zaraz po przeróbce, jak i również programem panasonic videocam suite. Przerzuciłem się na zgrywanie bez żadnych kompresji po prostu w rzekomo czystej postaci jaką miała być ta na kamerze czyli:
po podłączeniu kamery do komputera korzystam z niej jak z przenośnego dysku, pendriv'a czy czytnika kart pamieci. Następnie (pliki są w formacie .mod czyli zmieniam je na .mpg [zmieniam rozszerzenie tylko]) i przeciągam na nero (utwórz dysk z danym). Następnie płytę odtwarzam w odtwarzaczu dvd przy tv.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
No to z pewnością jest tam opcja utworzenia płyty DVD Video ( w poprzednich wersjach była opcja Nero Vision i tam trzeba było szukać tej opcji).
Nie wiem dokładnie jak jest w Nero bo nie używam tego programu, ale musi tam być jakaś opcja ustawienia bitrate, albo jakości.
Jak nagrywasz 1h filmu na DVD to spokojnie ustaw bitrate na 8000.
 
Do góry