Scigany za Drogowke art116 ust 4

Caparzo

New member
Bez reklam
Niech koleżka napisze co ściągał, kiedy to było i czym.
No i może faktycznie skan pisma bez danych ?
Dziwne że na wezwaniu jest o jaki film chodzi.. To mi nie pasuje
 

mariusz67

Member
Bez reklam
Panowie moze i Panie mam wezwanie na piatek na komende na zeznanie .Wiec szukam moze ktos juz mial doczynienia z tym i moze wie co bedzie dalej komende wale ale prokurator wszczol postepowanie i sie zaczelo wujek gogle opisuje troche na ten temat ale mnie interesi czy ktos mial z tym juz doczynienia .
 

mariusz67

Member
Bez reklam
Widze ze nikt nie mial z tym tematem doczynienia a szkoda bo bym moze cos sie nowego dowiedzial na ten temat
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Czytaj posty. Napisz czy coś ściagałeś, jaim programem, kiedy, skad wiesz że to ten film, daj skan wezwanai bwz danych osobowych
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Z tego co się orientuję "ściąganie" głównie dotyczy trzech filmów - Wkręceni/Wkręceni 2 i Drogówka ,podobno namierzyli 100 tyś osób znam też przypadki problemów po ściągnięciu filmu "Dzień świra"

Prym wiodą kancelarie - Pro Bono ,Lex Superior zaczyna się klasycznie czyli wysłaniem pisma "przed sądowego" z propozycją zawarcia ugody różne to są sumy 7500zł ,2000zł ,750zł .Wiadomo część osób się przestraszy i zapłaci a właśnie o to chodzi

Jeżeli ktoś zeznaje w charakterze świadka może odmówić składania zaznań - art.183 kpk

Moja rada - Nie ściągajcie polskich filmów i polskiej muzyki
 

ket23

New member
Mam nadzieję że zapłacisz karę jak i więcej osób i się skończy "anonimowe" złodziejstwo. Namierzyli Twój adres ip jak i adres mac urządzenia i tyle. Na komendzie coś naściemniasz że to nie ty ale na sprawie już nie będzie tak wesoło.To jest normalna kradzież!!!
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
W ogóle trzeba zacząć od tego czy wejście w posiadanie adresu IP było legalne samo IP nie załatwia sprawy gdyż to sąd powinien się zwrócić z wnioskiem do operatora o ustalenie personaliów danej osoby

Aby prokuratura sporządziła akt oskarżenia i przesłała go do sądu dowody muszą być twarde ,nikt nie będzie robić z siebie wariata przed sądem .Nawet jak sprawa trafi do sadu różnie się może zakończyć - Nie stanowi przestępstwa czyn zabroniony, którego społeczna szkodliwość jest znikoma.(art 1 § 2 kk)
Może sąd też uznać winę ale odstąpić od wymierzenia kary z uwagi np. na dobrą opinię i dotychczasową niekaralność - Jeżeli przestępstwo jest zagrożone karą pozbawienia wolności nieprzekraczającą 3 lat albo karą łagodniejszego rodzaju i społeczna szkodliwość czynu nie jest znaczna, sąd może odstąpić od wymierzenia kary (art 59 § 1.kk)

Z tym "zapłaceniem " kary to też nie tak do końca - Grzywny nie orzeka się, jeżeli dochody sprawcy, jego stosunki majątkowe lub możliwości zarobkowe uzasadniają przekonanie, że sprawca grzywny nie uiści i nie będzie jej można ściągnąć w drodze egzekucji. (art 58.§ 2.kk)
 

ket23

New member
Chodzi o to że gość jest zwykłym anonimowo internetowym złodziejaszkiem którego przyłapali. Obsrał gatki i szuka pomocy na forum. Proszę Cię, ja jemu i jemu podobnym życzę wysokich kar i tyle. Taki proceder powinniśmy gnębić i potępiać a nie udzielać mu rad bo "tylko" biedak ściągnął coś z netu i jest...co? pokrzywdzony?...litości
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Wiesz ja tego nie pochwalam ,ale jak czytam co proponują niektóre kancelarie ,to krew się we mnie gotuje

cytuję ....Zapłata 470 zł kancelarii oznacza pójście z nią na ugodę .W przypadku braku ugody będziemy żądali pełnej opłaty licencyjnej ,która wynosi średnio 15 tyś zł ....

Teraz stało się modne używanie przez kancelarię tzw Copyright trolling co w ogóle jest nieetyczne i balansujące na granicy prawa ,bowiem takie pismo ma wymusić spełnienie żądania kancelarii czyli zapłacenie pewnej sumy

Faktem jest że nawet Niemcy zaczęli ścigać polskich internautów za filmy - Czarny czwartek .Janek Wiśniewski padł ,Obława ,Być jak Kazimierz Deyna

Słynny portal Chomikuj ma już sprawę przed polskim sądem
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
jezeli chodzi o przypadek z lex superior to niby kancelario to lipa. opisywalrm wam przypadek zony kilka oostow wyzej. obstawiam ze to to samo nie daj. Ja olalem sprawe, poza tym oni zdobyli adresy ip i dane nielegalnie. wykradzione zostaly bazy danych z netii wiec zapewne z tp tez.
 

mik61

New member
Mogą Ci naskoczyć. Jeżeli pobrałeś ten słaby film z torrentów i w ustawieniach miałeś ograniczone wysyłanie/udostępnianie oni nie mają szans sprawdzić jaki % filmu udostępniłeś. Możesz ściemniać, że miałeś niezabezpieczoną sieć i ktoś się do Ciebie podpiął- niby w takiej sytuacji właściciel odpowiada, ale można grać na obniżenie opłaty.

Kolega dostał podobne wezwanie i nie poszedł. Sprawa ucichła.

Nie płać kary. To może być zwykły trolling.

btw
Dobrze, że nie dostałeś tego wezwania za Kac Wawa bo to byłoby najgorzej wydane 400 zł w Twoim życiu :D

Bredzisz że aż masakra!! Szwagra ścigali za Wkręconych i też miał ustawiony wysył i 1kb podłączyło się do niego 191osobó i pomnożyli to x35zł i tyle wynosiła kara! WIĘC PRZESTAŃCIE BREDZIĆ ŻE CHODZI O CZAS JAK DŁUGO SIĘ UDOSTĘPNIAŁO
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Kolega ma wezwanie w sprawie - będzie zeznawać jako świadek .Przecież jeszcze nikt nikomu zarzutów nie postawił ,gdyby tak było miałby wezwanie jako podejrzany

Aby dostać jakieś pieniądze trzeba iść do sądu i tam uzyskać wyrok .Tylko trzeba mieć świadomość że ciężar udowodnienia faktu spoczywa na osobie która z tego faktu wywodzi skutki prawne (art 6kc) - czyli jeżeli kancelaria chce 15 tyś zł to musi udowodnić że własnie taka suma się należy

art 79 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych :
1. Uprawniony, którego autorskie prawa majątkowe zostały naruszone, może żądać od osoby, która naruszyła te prawa:zapłatę sumy pieniężnej w wysokości odpowiadającej dwukrotności, (a w przypadku gdy naruszenie jest zawinione – trzykrotności)* stosownego wynagrodzenia, które w chwili jego dochodzenia byłoby należne tytułem udzielenia przez uprawnionego zgody na korzystanie z utworu

odpowiedzialność karna

Kto w celu osiągnięcia korzyści majątkowej w inny sposób niż określony w ust. 1 lub 2 narusza cudze prawa autorskie lub prawa pokrewne podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w ust. 1 w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Jeżeli sprawca uczynił sobie z popełniania przestępstwa określonego w ust. 1 stałe źródło dochodu albo działalność przestępną, określoną w ust. 1, organizuje lub nią kieruje,
podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 5.


Jeżeli sprawca czynu określonego w ust. 1 działa nieumyślnie, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Mam nadzieję że zapłacisz karę jak i więcej osób i się skończy "anonimowe" złodziejstwo. Namierzyli Twój adres ip jak i adres mac urządzenia i tyle. Na komendzie coś naściemniasz że to nie ty ale na sprawie już nie będzie tak wesoło.To jest normalna kradzież!!!

...adres MAC urzedzenia....
O jakim konkretnie urzedzeniu mowisz?
Czy moze o modemie/routerze na ktory potencjalnie moze zalogowac sie kazdy znajacy slabosci jego zabezpieczen, znajdujacy sie w promieniu dzialania jego radia Wi-Fi? Zdaje sobie sprawe, ze prokurator, a za nim sad moga domniemywac, ze odpowiedzialny za to jest abonent, czy oficjalny uzytkownik urzadzenia, ale ciekawe czy bylbys rownie konsekwentny , gdyby pewnego ranka, paru smutnych panow, zastukalo do drzwi i przewrocilo Ci dom do gory nogami w celu odnalezienia dowodow laczacych Cie z "miedzynarodowa szajka pedofili", bo niedorobiony syn Twoich sasiadow, mial akurat zwyczaj ogladac takie rzeczy, przy pomocy Twojego lacza, na ktore logowal sie poprzez WiFi.
 
Ostatnia edycja:

mariusz67

Member
Bez reklam
Chodzi o to że gość jest zwykłym anonimowo internetowym złodziejaszkiem którego przyłapali. Obsrał gatki i szuka pomocy na forum. Proszę Cię, ja jemu i jemu podobnym życzę wysokich kar i tyle. Taki proceder powinniśmy gnębić i potępiać a nie udzielać mu rad bo "tylko" biedak ściągnął coś z netu i jest...co? pokrzywdzony?...litości
Jezeli sie nie ma pojecia to sie nie pisze .Nie jest karane sciaganie ani ogladanie tylko udostepnianie .
 
Do góry